Odpowiedz na ten temat

testy ciążowe wiarygodne czy nie?

• niby lolitka 2006.04.15 [15:51]
    Wtam wszystkie Panieusmiech.gif

Podejrzewam, że jestem w ciąży, @ spóźnia mi się już 8 dni, wczoraj rano robiłam test ciążowy z porannego moczu, wyszedł negatywny. Jednak słyszałam od koleżanki, że jej ciążę test pokazał dopiero w 4 czy 5 tyg. także już sama nie wiem czy mogę odetchnąć spokojnie czy jeszcze nie:/ Męczy mnie strasznie to czekanie, we wtorek idę do gin, bo kilka dni temu jak byłam powiedział mi że to jeszcze za wcześnie aby coś stwierdzić...
    Jeśli chodzi o tryb życia, to w tym miesiącu zmienił mi się trochę, zaczęłam pracę, chodzę na siłownię i aerobik po rocznej przerwie, także już sama nie wiem...

Mam pytanie do was kobietki, jak było u was z tymi testami ciążowymi??? Sprawdzały się??

Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusieoczko.gif

• dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [15:55]
    mi sie okres spózniał 3 tygodnie! przez ten czas zrobiłam 6 (!!!) testów - wszystkie pokazały mi prawdę - brak ciązy i po 3 tygodniach okres przyszedł! jesli robisz test po dniu spodziewanej miesiączki to rzadko kiedy pokaże fałszywy wynik! wiem ze trudno zachowac spokój w takiej sytuacji ale musisz byc cierpliwa - okres spokojnie może sózniac sie do miesiąca - tak mi kiedys powiedział lekarz i nie musi to oznaczać odrazu ciązy. ja tez byłam w szoku - seks z zabezpieczniem (gumka), uwazalismy, brak stresów, brak zmieny klimatu itp - a jednak okres sie spóżniał ...czasem tak po prostu jest.
  • dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [15:57]
    aha nie wiem czy lekarz ci cokolwiek powie - watpie bo ciąze USG moze wykryc dopiero cos w 5 tygodniu wiec oblicz czy u ciebie tak by było. jesli nie to lekarz ci nic raczej nie da - i tak bedziesz musiała czekac. lepiej robic test co jakis czas - ale zrób test z krwi - bardziej pewny niz takie z apteki.
  • gruby miś 2006.04.15 [16:08]
    Z dugiej strony, jest też możliwe, że ciąża jest, a test jej nie wykrył.
    Niby są takie czułe, a przy ostatniej ciąży zmarnowałam kilka, zanim wreszcie po ponad tygodniu od terminu kiedy spodziewałam się @, zobaczyłąm dwie kreski.
    Za to 5 tygodni od terminu ostatniej miesiączki moja pani gin. badając mnie umiała dostrzec objawy zaciążenia.
    Testy z krwi są bardziej wiarygodne od \"sikanych\"

• niby lolitka 2006.04.15 [16:10]
    zrobiłam test po tygodniu spodziewanej miesiączki z porannego moczu i wyszedł negatywny... a ja nadal się boję..usmiech.gif no tak według moich oliczeń to to by był 4 tydzień... jak pójdę we wtorek do gin to będzie już początek piątego.. więc może zakończy to moje czekanie i powie coś konkretnegooczko.gif
    nasłuchałam się po porstu, że te testy oszukują w jedną stronę, tzn. że często nie pokazują ciąży...

• Brzusio77 2006.04.15 [16:11]
    Test robiony 3 dni po spodziewnej @ nie pokazał ciąży, a powinien, bo byłam usmiech.gif
    Także różnie to bywa...
    http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1 ;20729;28/st/20060601/k/9cfb/preg.png Magda, 29 lat, 34 tc, +13 kg 01.06-poród, Gdańsk, synek Hubert http://www.pajacyk.pl
  • dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [16:16]
    Ale tydzien po spodziewanym okresie w 99% pokazuje - przypadki kiedy test nie wykrywa sa rzadkie i przede wszystkiem waznie jest tez ile upłyneło od potencjalnego zapłodnienia -u ciebie przeszło miesiąc wiec testna pewno by ci juz pokazał ciąze...zreszta zrobiłas dwa testy a to podnosi prawdopodobieństwo ze ciąży nie ma...zamiast do lekarza idz zrób test z krwi i wtedy jak pokaze brak ciązy a okresu nie bedzie to idz.
  • zrobiłam w swoim zyciu mase 2006.04.15 [16:20]
    testów i nigdy żaden mnie nie oszukał. zgadzam sie ze tydzien po terminie okresu test w 99% pokazuje prawdę, a u ciebie jeszcze jest 4 tydzien po ewentualnym zapłodenieniu więc miesięczną ciąze test by na pewno wykrył.
  • Czarna31 2006.04.15 [16:23]
    Zrób test z krwi to będziesz wiedzieć. A z tym ze te testy są takie dobre to bym się nie zgodzila, bo robiono kiedyś taki eksperyment poddano badaniom kobiety które byly w ciąży ale testami kilkudziesięciokrotnie czulszymi niż te sikanez apteki i okazalo się że nawet one potwierdzily ciąze tylko w 80% . Ludzkie wynalazki są jednak ulomne. Jak mialaś dotąd regularne cykle to ciąża nadal jest możliwa.

Szczęście to piórko na wodzie, co zjawia się gdy samo chce i gdy się za nim nie goni
  • niby lolitka 2006.04.15 [16:29]
    No dziś jest równiutko 4 tyg. od stosunku... a test robiłam wczoraj. Jak tak piszecie, to się trochę uspokajam i zaczynam myśleć, że na prawdę chyba wszystko jest OKsmiech.gif
    Co do testu z krwi to nigdy nie robiłam, i nie wiem jak to w moim mieście wygląda, gdzie się zgłosić w jakich godzinach itd. ale chyba się dowiem i skorzystam...chcę mieć to w końcu za sobąusmiech.gif

• Czarna31 2006.04.15 [17:11]
    Testy z krwi pewnie robią w kazdym laboratorium. a tak przy okazji zmierz sobie rano przed wstaniem z lóżka temperature - przez kilka dni (najlepiej w pochwie) jak masz podwyższona to może być ciąża.

Szczęście to piórko na wodzie, co zjawia się gdy samo chce i gdy się za nim nie goni
  • niby lolitka 2006.04.15 [17:14]
    dzięki babeczkioczko.gif

• niby lolitka 2006.04.19 [17:21]
    a wszystko zakończyło się tak...

byłam u gin i po usg w 43 dniu cyklu okazało się , że w ciąży nie jestemusmiech.gif a już byłam wręcz pewna, że jest odwrotnie, wyobraźcie sobie moje zdziwienieusmiech.gif
    także kobietki! mniej stresu, cierpliwość i wizyta u ginoczko.gif

u mnie wyszło na to, że mam po porstu jakieś zaburzenia i przepisała mi tabs na wywołanie miesiączki, pozdrawiamoczko.gif

ps. czyli testy pokazywały prawidłowooczko.gif

• ona*** 2006.04.19 [19:02]
    a w ile dni po stosunku można zacząć sprawdzanie temeratury i w ogóle kiedy można zrobić test najwcześniej? Sytuacja, kiedy mogę mieć podejrzenia, że mogłam zajść w ciążę zdarzyła się 2 dni temu, byłam w 8 dniu cyklu...
  • mamncysia 2006.11.29 [17:28]
    halo ja robilam test dzisiaj i spóźnia mi sie miesiączka 2 dni a zawsze mialam regularnie juz od dawna i bardzo chcialabym mieć dzidziusia ale test wyszedl mi negatywnie wiec już nie mam pojecia czy wierzyć czy nie tym testom
  • mamncysia 2006.11.29 [17:29]
    co wy o tym sądzicie

• Aisata 2006.11.29 [18:42]
    ja tam bym chciała żeby się pomylił, robiłam test w niedziele w dniu spodziewanej @ i wyszedł negatywny, więc może jednak.... sie udało. chociaz moje okresy sa nieregularne więc nie moge sie nakręcac. ale jak tak czytam to nadzieja jest....

dzisiaj kocham Cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro...
  • LilySnape 2006.11.30 [09:15]
    Dla mnie to nie bardzo wiarygodne, a dlaczego. Otóż należę do osób, które w nocy często wstają sikać czy to w ciąży czy nie. No i, załóżmy, ostatni raz sikam o 4-tej rano a potem o 7-mej. Stężenie HcG może być za małe, bo skąd się go niby miało dużo nabrać po 3-ch godz. we wczesnej ciąży?

Tak że gdy zrobiłam test przed okresem, niczego nie wykazał, natomiast badanie krwi beta wykazało ciążę usmiech.gif No i jestem w ciąży smiech.gif

• Alan 2006.12.08 [15:14]
    Widze że jestem jedynym facetem tutaj, mam pytanie. Moja dziewczyna robiła test "moczowy" bo kilka dni spóźnił jej się okres i za pierwszym razem pokazały się jej dwie kreski.
    I teraz moje pytanie, co jest bardziej prawdopodobne.
    Test fałszywie negatywny? Czy test fałszywie pozytywny?
    Chodzi mi o to że chce mieć pewność czy ona jest w ciąży czy testom można wierzyć na 100%?
  • Justyna**__ 2006.12.08 [15:18]
    to zalezy od testów, naprawdę. jak ja robiłam test w UK, to napisane było ze jest \"as accurate as doctor`s test\" - sądziłam,że to reklama produktu. ale lekarz mi powiedział, że ten test i w ogole nowoczesne testy to 100% pewności i na tej podstawie stwierdza się ciąże np .w UK. jedynie na zyczeni kobiety biorą mocz na badanie laboratoryjne. więc moim zdaniem testy nie kłamią.

• Caroline_22 2006.12.08 [16:03]
    testy są wiarygodne. Mi wykryły ciążę na 4 dni przed planowym okresemusmiech.gif

robiłam bobo test i Quick vie, czy jakoś tak

Moje największe, wyczekane szczęście, mój aniołek odleciał 16 listopada 2006 (9 tc) są anioły na ziemi całe w bieli skrzydła gdzieś pochowały w szafie na dnie ludzką postać przyjęły by nie różnić się niczym ale serca nie skryją wiem że żyją ciepłym głosem przemawiają ...
  • Caroline_22 2006.12.08 [16:06]
    poza tym gin może wykryć naprawdę wczesną ciążę (w moim przypadku 4 tydz.) przez usg dopochwowe. Fajna rzecz - widzisz ziarenko maku usmiech.gifusmiech.gif

Moje największe, wyczekane szczęście, mój aniołek odleciał 16 listopada 2006 (9 tc) są anioły na ziemi całe w bieli skrzydła gdzieś pochowały w szafie na dnie ludzką postać przyjęły by nie różnić się niczym ale serca nie skryją wiem że żyją ciepłym głosem przemawiają ...
  • niunienka 2007.03.14 [16:51]
    Mam pytanko. Okres spoznia mi sie juz 2 tygodnie. spalam z moim nazyczonym bez zabezpieczenia ale mielismy stosunek przerywany. bylam u ginekologa i on wykluczyl ciaze i zrobil test ktory wyszedl negatywnie-dotychczas mam juz 10 lat okres bardzo regularny. jezeli to jest ciaza to 2-3tydzien by musial byc. czy test u lekarza mogl sie pomylic???? -co o tym sadzicie ??????
  • dioneja1 2007.06.24 [20:58]
    sluchajcie dziwczyny mam pytanko moze to zabrzmiec glupio ale napweno wiecie jaki to stres kiedy nie ejst sie pewnym czy jest sie czy sie nie jest..usmiech.gif
    no wiec bylam z chlopakime w pierwszy dzien miesiaczki bez gumki... no i mija juz 10 tydz zrobilam 4 testy wszystkie negatywne mam nrmalny okres mimo to caly czas mi sie wydaje ze widze jak mi bie serce na brzuchu i ze przytylam ...chociaz nie zgrublam nic jezyk.gif wiec juz sama niewiem powiedzcie mi ze jestem glupia i nie mam sie czym martwic !!!
  • dioneja1 2007.06.24 [20:59]
    aha no i jest jedna rzezc 10 dnie po miala dziwne krwawienie i potem jeszce jedno ale teraz juz jest wszystko ok...a czytalam ze takie krwawienia sa oznaką zqaplodnienia tylko ze zrobilam 4 TESTY wszystkie negatywne!!
  • -ala- 2007.06.24 [21:43]
    test i usg nie pomylily sie!!!!!
    poprpstu masz zaburzenia jakies

ja miala, tak 2x,okresu nie mialam 50 dni pechowiec.gif

mi test pozytywny wyszedl na 4 dni przed spodziewanym okresem, nigdy jeszcze sie nie pomylil...
  • serolożka 2007.09.17 [09:18]
    Spóźnia mi się @ już trzeci dzień. W dniu w którym miałam dostać @ bolał mnie dół brzucha i czułam się tak jak pierwszego dnia. Mam 26 dniowe cykle bardzo regularne A z moim męźczyzną spałam 17 dnia cyklu Wczoraj robiłam jakiś nieznany mi test i wyszedł negatywnie chociaż była widoczna słabiusieńka druga kreska Jaki polkeciłybyście dobry i czuły test bo ta niepewność mnie dobija
  • Makutka 2008.01.18 [14:37]
    WITAM WAS!MAM PROBLEM SPóźNIA MI SIę OKRES JUż 2 TYGODNIE,.Zrobiłam już dwa testy które wyszły negatywnie tydzień temu byłam u lekarza i on wykluczył ciąże ale kazał mi poczekać.Miałam z chłpakiem stosunek do końca jakieś 5 razy i wiem że to może być ciąża ale dlaczego testy mi wychodzą negatywnie kiedy źle sie czuje i mam objawy ciąży?
  • do serolozka 2008.01.18 [17:15]
    jezeli wyszly dwie to test jest POZYTYWNY...nawet blada cienka kreska sie liczy
  • MaMani 2008.01.18 [17:27]
    w 1 xciazy wyszly mi testy odrazu- grube ladne kreski...
    a teraz pierwszy wcale mi nie wyszedl a na drugim kreska widoczna tylko pod swiatlo... dopiero beta rozwiala watpliwosci. Polecam badanie z krwi to jedyne skuteczne badanie!
    9.04.07- Moje Szczęście http://suwaczki.maluchy.pl/li-7872.png http://www.garnek.pl/mamani 4.09.08- Czekam na kolejny cud. http://www.suwaczek.pl/cache/d250499e43.png?h tml
  • Makutka 2008.01.19 [17:55]
    Nie no właśnie o to chodzi że ja w teście nie widziałam drugiej kreski!!!Zaczynam sie bać i martwić!

Odpowiedz na ten temat