Odpowiedz na ten temat

testy ciążowe wiarygodne czy nie?

• niby lolitka 2006.04.15 [15:51]
    Wtam wszystkie Panieusmiech.gif

Podejrzewam, że jestem w ciąży, @ spóźnia mi się już 8 dni, wczoraj rano robiłam test ciążowy z porannego moczu, wyszedł negatywny. Jednak słyszałam od koleżanki, że jej ciążę test pokazał dopiero w 4 czy 5 tyg. także już sama nie wiem czy mogę odetchnąć spokojnie czy jeszcze nie:/ Męczy mnie strasznie to czekanie, we wtorek idę do gin, bo kilka dni temu jak byłam powiedział mi że to jeszcze za wcześnie aby coś stwierdzić...
    Jeśli chodzi o tryb życia, to w tym miesiącu zmienił mi się trochę, zaczęłam pracę, chodzę na siłownię i aerobik po rocznej przerwie, także już sama nie wiem...

Mam pytanie do was kobietki, jak było u was z tymi testami ciążowymi??? Sprawdzały się??

Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusieoczko.gif

• dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [15:55]
    mi sie okres spózniał 3 tygodnie! przez ten czas zrobiłam 6 (!!!) testów - wszystkie pokazały mi prawdę - brak ciązy i po 3 tygodniach okres przyszedł! jesli robisz test po dniu spodziewanej miesiączki to rzadko kiedy pokaże fałszywy wynik! wiem ze trudno zachowac spokój w takiej sytuacji ale musisz byc cierpliwa - okres spokojnie może sózniac sie do miesiąca - tak mi kiedys powiedział lekarz i nie musi to oznaczać odrazu ciązy. ja tez byłam w szoku - seks z zabezpieczniem (gumka), uwazalismy, brak stresów, brak zmieny klimatu itp - a jednak okres sie spóżniał ...czasem tak po prostu jest.
  • dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [15:57]
    aha nie wiem czy lekarz ci cokolwiek powie - watpie bo ciąze USG moze wykryc dopiero cos w 5 tygodniu wiec oblicz czy u ciebie tak by było. jesli nie to lekarz ci nic raczej nie da - i tak bedziesz musiała czekac. lepiej robic test co jakis czas - ale zrób test z krwi - bardziej pewny niz takie z apteki.
  • gruby miś 2006.04.15 [16:08]
    Z dugiej strony, jest też możliwe, że ciąża jest, a test jej nie wykrył.
    Niby są takie czułe, a przy ostatniej ciąży zmarnowałam kilka, zanim wreszcie po ponad tygodniu od terminu kiedy spodziewałam się @, zobaczyłąm dwie kreski.
    Za to 5 tygodni od terminu ostatniej miesiączki moja pani gin. badając mnie umiała dostrzec objawy zaciążenia.
    Testy z krwi są bardziej wiarygodne od \"sikanych\"

• niby lolitka 2006.04.15 [16:10]
    zrobiłam test po tygodniu spodziewanej miesiączki z porannego moczu i wyszedł negatywny... a ja nadal się boję..usmiech.gif no tak według moich oliczeń to to by był 4 tydzień... jak pójdę we wtorek do gin to będzie już początek piątego.. więc może zakończy to moje czekanie i powie coś konkretnegooczko.gif
    nasłuchałam się po porstu, że te testy oszukują w jedną stronę, tzn. że często nie pokazują ciąży...

• Brzusio77 2006.04.15 [16:11]
    Test robiony 3 dni po spodziewnej @ nie pokazał ciąży, a powinien, bo byłam usmiech.gif
    Także różnie to bywa...
    http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1 ;20729;28/st/20060601/k/9cfb/preg.png Magda, 29 lat, 34 tc, +13 kg 01.06-poród, Gdańsk, synek Hubert http://www.pajacyk.pl
  • dziewczyno spokojnie 2006.04.15 [16:16]
    Ale tydzien po spodziewanym okresie w 99% pokazuje - przypadki kiedy test nie wykrywa sa rzadkie i przede wszystkiem waznie jest tez ile upłyneło od potencjalnego zapłodnienia -u ciebie przeszło miesiąc wiec testna pewno by ci juz pokazał ciąze...zreszta zrobiłas dwa testy a to podnosi prawdopodobieństwo ze ciąży nie ma...zamiast do lekarza idz zrób test z krwi i wtedy jak pokaze brak ciązy a okresu nie bedzie to idz.
  • zrobiłam w swoim zyciu mase 2006.04.15 [16:20]
    testów i nigdy żaden mnie nie oszukał. zgadzam sie ze tydzien po terminie okresu test w 99% pokazuje prawdę, a u ciebie jeszcze jest 4 tydzien po ewentualnym zapłodenieniu więc miesięczną ciąze test by na pewno wykrył.
  • Czarna31 2006.04.15 [16:23]
    Zrób test z krwi to będziesz wiedzieć. A z tym ze te testy są takie dobre to bym się nie zgodzila, bo robiono kiedyś taki eksperyment poddano badaniom kobiety które byly w ciąży ale testami kilkudziesięciokrotnie czulszymi niż te sikanez apteki i okazalo się że nawet one potwierdzily ciąze tylko w 80% . Ludzkie wynalazki są jednak ulomne. Jak mialaś dotąd regularne cykle to ciąża nadal jest możliwa.

Szczęście to piórko na wodzie, co zjawia się gdy samo chce i gdy się za nim nie goni
  • niby lolitka 2006.04.15 [16:29]
    No dziś jest równiutko 4 tyg. od stosunku... a test robiłam wczoraj. Jak tak piszecie, to się trochę uspokajam i zaczynam myśleć, że na prawdę chyba wszystko jest OKsmiech.gif
    Co do testu z krwi to nigdy nie robiłam, i nie wiem jak to w moim mieście wygląda, gdzie się zgłosić w jakich godzinach itd. ale chyba się dowiem i skorzystam...chcę mieć to w końcu za sobąusmiech.gif

• Czarna31 2006.04.15 [17:11]
    Testy z krwi pewnie robią w kazdym laboratorium. a tak przy okazji zmierz sobie rano przed wstaniem z lóżka temperature - przez kilka dni (najlepiej w pochwie) jak masz podwyższona to może być ciąża.

Szczęście to piórko na wodzie, co zjawia się gdy samo chce i gdy się za nim nie goni
  • niby lolitka 2006.04.15 [17:14]
    dzięki babeczkioczko.gif

• niby lolitka 2006.04.19 [17:21]
    a wszystko zakończyło się tak...

byłam u gin i po usg w 43 dniu cyklu okazało się , że w ciąży nie jestemusmiech.gif a już byłam wręcz pewna, że jest odwrotnie, wyobraźcie sobie moje zdziwienieusmiech.gif
    także kobietki! mniej stresu, cierpliwość i wizyta u ginoczko.gif

u mnie wyszło na to, że mam po porstu jakieś zaburzenia i przepisała mi tabs na wywołanie miesiączki, pozdrawiamoczko.gif

ps. czyli testy pokazywały prawidłowooczko.gif

• ona*** 2006.04.19 [19:02]
    a w ile dni po stosunku można zacząć sprawdzanie temeratury i w ogóle kiedy można zrobić test najwcześniej? Sytuacja, kiedy mogę mieć podejrzenia, że mogłam zajść w ciążę zdarzyła się 2 dni temu, byłam w 8 dniu cyklu...
  • mamncysia 2006.11.29 [17:28]
    halo ja robilam test dzisiaj i spóźnia mi sie miesiączka 2 dni a zawsze mialam regularnie juz od dawna i bardzo chcialabym mieć dzidziusia ale test wyszedl mi negatywnie wiec już nie mam pojecia czy wierzyć czy nie tym testom
  • mamncysia 2006.11.29 [17:29]
    co wy o tym sądzicie

• Aisata 2006.11.29 [18:42]
    ja tam bym chciała żeby się pomylił, robiłam test w niedziele w dniu spodziewanej @ i wyszedł negatywny, więc może jednak.... sie udało. chociaz moje okresy sa nieregularne więc nie moge sie nakręcac. ale jak tak czytam to nadzieja jest....

dzisiaj kocham Cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro...
  • LilySnape 2006.11.30 [09:15]
    Dla mnie to nie bardzo wiarygodne, a dlaczego. Otóż należę do osób, które w nocy często wstają sikać czy to w ciąży czy nie. No i, załóżmy, ostatni raz sikam o 4-tej rano a potem o 7-mej. Stężenie HcG może być za małe, bo skąd się go niby miało dużo nabrać po 3-ch godz. we wczesnej ciąży?

Tak że gdy zrobiłam test przed okresem, niczego nie wykazał, natomiast badanie krwi beta wykazało ciążę usmiech.gif No i jestem w ciąży smiech.gif

• Alan 2006.12.08 [15:14]
    Widze że jestem jedynym facetem tutaj, mam pytanie. Moja dziewczyna robiła test "moczowy" bo kilka dni spóźnił jej się okres i za pierwszym razem pokazały się jej dwie kreski.
    I teraz moje pytanie, co jest bardziej prawdopodobne.
    Test fałszywie negatywny? Czy test fałszywie pozytywny?
    Chodzi mi o to że chce mieć pewność czy ona jest w ciąży czy testom można wierzyć na 100%?
  • Justyna**__ 2006.12.08 [15:18]
    to zalezy od testów, naprawdę. jak ja robiłam test w UK, to napisane było ze jest \"as accurate as doctor`s test\" - sądziłam,że to reklama produktu. ale lekarz mi powiedział, że ten test i w ogole nowoczesne testy to 100% pewności i na tej podstawie stwierdza się ciąże np .w UK. jedynie na zyczeni kobiety biorą mocz na badanie laboratoryjne. więc moim zdaniem testy nie kłamią.

• Caroline_22 2006.12.08 [16:03]
    testy są wiarygodne. Mi wykryły ciążę na 4 dni przed planowym okresemusmiech.gif

robiłam bobo test i Quick vie, czy jakoś tak

Moje największe, wyczekane szczęście, mój aniołek odleciał 16 listopada 2006 (9 tc) są anioły na ziemi całe w bieli skrzydła gdzieś pochowały w szafie na dnie ludzką postać przyjęły by nie różnić się niczym ale serca nie skryją wiem że żyją ciepłym głosem przemawiają ...
  • LightBlue 2006.12.08 [16:06]
    pierwszy test wykrył ciąze
    dwa kolejne były negatywne
    czwarty z koleji znowu poztywny jezyk.gif

http://www.szipszop.pl/tickers/8897.gif [/img][/url] Małe szczęście zamieszkało pod sercem........będzie córeczka !!!!!!!!!!! 21/22 t.c. Waga:+ 5 kg, ale ile do końca???? tego nikt nie wie KOCHAJ TAK, JAKBY CIEBIE JESZCZE NIKT NIGDY NIE SKRZYWDZIŁ!!! PRACUJ TAK, JAKBYŚ NIE POTRZEBOWAŁ PIENIĘDZY... TAŃCZ TAK ,JAKBY NIKT NA CIEBIE NIE PATRZYŁ.... śPIEWAJ TAK, JAKBY NIKT CIEBIE NIE SŁYSZAŁ..... RÓB TO CO CHCESZ I CO SPRAWIA CI PRZYJEMNOŚĆ.... ...
  • Caroline_22 2006.12.08 [16:06]
    poza tym gin może wykryć naprawdę wczesną ciążę (w moim przypadku 4 tydz.) przez usg dopochwowe. Fajna rzecz - widzisz ziarenko maku usmiech.gifusmiech.gif

Moje największe, wyczekane szczęście, mój aniołek odleciał 16 listopada 2006 (9 tc) są anioły na ziemi całe w bieli skrzydła gdzieś pochowały w szafie na dnie ludzką postać przyjęły by nie różnić się niczym ale serca nie skryją wiem że żyją ciepłym głosem przemawiają ...
  • lea76 2006.12.08 [17:09]
    Nie wiarygodne jak robione przed terminem @ Ja mialam 2 poztytywne a wczoraj ginekolog wykluczyl ciaze.

lea
  • niunienka 2007.03.14 [16:51]
    Mam pytanko. Okres spoznia mi sie juz 2 tygodnie. spalam z moim nazyczonym bez zabezpieczenia ale mielismy stosunek przerywany. bylam u ginekologa i on wykluczyl ciaze i zrobil test ktory wyszedl negatywnie-dotychczas mam juz 10 lat okres bardzo regularny. jezeli to jest ciaza to 2-3tydzien by musial byc. czy test u lekarza mogl sie pomylic???? -co o tym sadzicie ??????
  • dioneja1 2007.06.24 [20:58]
    sluchajcie dziwczyny mam pytanko moze to zabrzmiec glupio ale napweno wiecie jaki to stres kiedy nie ejst sie pewnym czy jest sie czy sie nie jest..usmiech.gif
    no wiec bylam z chlopakime w pierwszy dzien miesiaczki bez gumki... no i mija juz 10 tydz zrobilam 4 testy wszystkie negatywne mam nrmalny okres mimo to caly czas mi sie wydaje ze widze jak mi bie serce na brzuchu i ze przytylam ...chociaz nie zgrublam nic jezyk.gif wiec juz sama niewiem powiedzcie mi ze jestem glupia i nie mam sie czym martwic !!!
  • dioneja1 2007.06.24 [20:59]
    aha no i jest jedna rzezc 10 dnie po miala dziwne krwawienie i potem jeszce jedno ale teraz juz jest wszystko ok...a czytalam ze takie krwawienia sa oznaką zqaplodnienia tylko ze zrobilam 4 TESTY wszystkie negatywne!!
  • -ala- 2007.06.24 [21:43]
    test i usg nie pomylily sie!!!!!
    poprpstu masz zaburzenia jakies

ja miala, tak 2x,okresu nie mialam 50 dni pechowiec.gif

mi test pozytywny wyszedl na 4 dni przed spodziewanym okresem, nigdy jeszcze sie nie pomylil...
  • serolożka 2007.09.17 [09:18]
    Spóźnia mi się @ już trzeci dzień. W dniu w którym miałam dostać @ bolał mnie dół brzucha i czułam się tak jak pierwszego dnia. Mam 26 dniowe cykle bardzo regularne A z moim męźczyzną spałam 17 dnia cyklu Wczoraj robiłam jakiś nieznany mi test i wyszedł negatywnie chociaż była widoczna słabiusieńka druga kreska Jaki polkeciłybyście dobry i czuły test bo ta niepewność mnie dobija
  • Makutka 2008.01.18 [14:37]
    WITAM WAS!MAM PROBLEM SPóźNIA MI SIę OKRES JUż 2 TYGODNIE,.Zrobiłam już dwa testy które wyszły negatywnie tydzień temu byłam u lekarza i on wykluczył ciąże ale kazał mi poczekać.Miałam z chłpakiem stosunek do końca jakieś 5 razy i wiem że to może być ciąża ale dlaczego testy mi wychodzą negatywnie kiedy źle sie czuje i mam objawy ciąży?
  • do serolozka 2008.01.18 [17:15]
    jezeli wyszly dwie to test jest POZYTYWNY...nawet blada cienka kreska sie liczy

Odpowiedz na ten temat