Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majka20

Torbiel na jajniku - czy komuś zniknął samoistnie?

Polecane posty

Gość Majka20
Ginekolog wybadał u mnie powiększony jajnik, który prawdopodobnie uważał za początkowe stadium torbiela. Dał mi tabletki anty w nadziei, że to zniknie. Po trzech miesiącach jajnik był dalej powiększony, przerwałam tabletki, a teraz się okazało, że to jednak torbiel. Doktor nie chce mnie jeszcze ciąć i kazał pojawić mi się po dwóch cyklach. Powiedział, że jeszcze lepiej poczekać, bo zabieg może okazać się zbędny. Jak myslicie, czy to możliwe? Czy któraś z Was miała już podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mi kiedyś zniknął ale ja mam tak a przynajmniej tak mniałam ze przez jakiś czas tworzyły mi sietorbiele na jajnikach. co miesiac(tak najczesciej ) lub co dwa miesiąe po innej stronie brzucha i przez oresem pękały.osoatnio siebadałam i na usg nic nie wyszło. przez to leżałam w szpitalu tydzien bo mnie okropnie bolało i co 2 miesiaće jezdziłam na ostry dyzur .wreszcie mnie skierowali na badania do szpitala i tam przez tydzien leżałam.Byłam nawet szykowana juz do operacji.wiesz przebrana i wogóle kroplówka podłączona .i tylko prze operacją chcieli jeszcze raz zrobic usg i wyszlo ze nie mam nic. lekarz sięzdwił ale wtedy mi powiedział ze kobieta zmienną jest-zasmiał się.kiedy miałam takie problemy to miałam 16 lat .troszkę czasu mineło ale nie zapomn e tego zdziwienia.Byłam zła ze mnie kuli niepotrzebnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka20
dzięki za odpowiedź :) i za zainteresowanie tematem Mnie jednak nic nie boli, miesiączkuję regularnie, a jednak na badaniach usg okazuje się, że to świństwo ciągle tam siedzi. Nie wiem co mam o tym mysleć. Proszę o kolejne wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka82
Ja mialam torbiel na jajniku odkryta jakies 2 lata temu,lekarz tez mi przypisal lek(tabletki anty),ale bralam prawie 2 lata i nic nie pomoglo.Nie odczuwalam zadnych niedogodnosci,gdyby nie badanie USG to nawet bym nie wiedziala,ze mam torbiel.Tez slyszalam ze torbiel moze zniknac sama,ale slyszalam rowniez,ze moze peknac i wowczas trafia sie na stol operacyjny przy czym bol jest okrutny. Jakis miesiac temu zrobilam sobie laparoskopie i zajebiscie sie z tego ciesze.mam to z glowy i ogolnie obawa przed tym zabiegiem byla zbedna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka20
Mnie chyba też to czeka, ale jednak ciągle mam nadzieję, że jednak nie. Ale pożyjemy, zobaczymy. Może zdaży się cud..... Dziewczyny piszcie dalej. Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka20
byłam przedwczoraj u jeszcze innego lekarza. Badał mnie 3 razy i stwierdził, że mój jajnik jest najzdriowszy na świecie. Na usg wyszło, że ma książkowe wymiary. Powiedział, że jajnik powiększa się w czasie cyklu, gdy dojrzewa pecherzyk Graafa i on sasm jest soistym torbielem. Już zdziwił się bardzo jak mu powiedziałam, że nie mam żadnych dolegliwości. Tak więc jestem szczęśliwa, że ten problem mam z głowy. kazał mi iść w razie czego jeszcze za 3 miesiące do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja odpowiedź
Tak- torbiele powstaja na skutek zaburzeń hormonalnych.Lekarz zapewne zaleci Ci przyjmowanie hormonów ktorych niski poziom to owoduje.Nie wiem czy miałaś nieregularne miesiączki- najczęściej tak to sie objawia.Ja przyjmowalam progesteron przez kilka miesiecu- pod nazwą LUTEINA.Torbielka- bo nie by la duża znikneła sama i na następnym usg już jej nie było. Zwróć się do lekarza a bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu gdzie mieszkam to z torbielem posylaja zaraz pod noz i wycinaja wszystko wlacznie z macica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli komuś tak zrobili to widocznie chodziło o nowotwór złośliwy, bo torbiel nie zawsze jest niegroźna pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra moja miala 10na10cm. Myslala poztywnie i znikla. Siostra byla w ciazy . Myslala poztywnie ze sie cofa i znikla. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana 123
Mam 50 lat i pewnie czekała mnie operacja - radykalne wycięcie przydatków i macicy.Miałam torbiel umiejscowioną w jajniku (średnica ok. 5 cm). Stosowałam regularne masaże punktów na stopie odpowiedzialnych za jajniki, macicę i przewód limfatyczny. Nawet lekarz był zaskoczony, bo na kontrolnej wizycie chciał mi wypisać skierowanie na operację. Wow, cieszę się niezmiernie! Spróbujcie systematycznie masować stopę. Mnie to się udało przez okres 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia971
Hej mam 18 lat w zeszłym roku wykryto u mnie torbiele, miałam nieregularne miesiączki (czasami nie miałam okresu przez pół roku) przestraszyłam się pani ginekolog powiedziała zebym zaczęła leczenie w Katowicach tam pani endokrynolog powiedziała że ona nie wie co mi jest; zdenerowałam się. Naszczęście teraz mam regularniejsze miesiączki i w piątek ide do pani ginekolog poprosic o skierowanie na usg żebym wiedziała czy torbiele znikły. Brałam leki : Diane-35 a potem Duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uzrowiona
Mając 16 lat miałam 7cm torbiel. Piłam krwawnik 2 razy dziennie ale również głęboko wierzyłam, że uda mi się uzdrowić (jestem osobą wierzącą) i tak się stało. Po 3 miesiącach torbiel zniknęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Mam endometrioze i od lat cysty zwłaszcza na prawym jejniku.Dwie operację i one wróciły, pojawiły się też bóle okropne.Po kilkumiesiecznym braniu witD3 C,synku i selenu,zdrowym odżywianiu i modlitwie te cyst które były od lat zmniejszyły się z 7 cm do 1 cm.Po prostu nie mogę w o uwierzyć.Dziewczyny głowa do góry, nie zawsze trzeba iść pod nóż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×