Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość positive

Torbiel na jajniku

Polecane posty

Gość positive

Pytanie do dziewczyn mających powyższy problem. Kilka miesięcy temu USG wykryło u mnie torbiel, dostałam Microgynon. Jajnik nigdy mnie nie bolał (tylko podczas owulacji), dopiero na USG dowiedziałam się że coś takiego mam. Ale od jakiegoś czasu boli i kłuje, mam wrażenie że to ten chory jajnik właśnie, bo po tej samej stronie. A chyba na hormonach powinien maleć, prawda? Czy ten ból oznacza, że ta torbiel rośnie???... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalabu
Otóż, po tych tabletkach torbiel powinna zniknąć. Boli cię jajnik, gdyz najprawdopodobniej tam się teraz coś dzieje. Mnie też bolało, bola ło i przestało, a torbiel zniknęła. Idz za jakiś czas na kontrolę, po miesiącu na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem takie
torbiele wchłaniają sie same . jakoś one siew tedy nazywają ale zapomniałąm :( jak byłam jakis czas temu u mojej gin to powiedziala ze mam jakas taka mala torbiel, ale ona moze byc czynnosciowa (albo jakos tak ja nazwala) i mowila ze czesto same sie wchlaniaja. I faktycznie, poszlam za jkis czas i juz nie bylo sladu. Czasem tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość positive
dzięki :) słyszałam, że się wchłaniają, ale słyszałam też, że po jakimś czasie mogą się znowu pojawić, i tak na zmianę... ????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerobiłam ten temat
U mnie oprócz nasilonych bóli miesiączkowych zaczeły być one ( miesiączki) bardzo nieregularne. Poszłam do gina, żeby cos zaradził. Skierowanie na USG - diagnoza torbiel ponad 4 cm. Także leczenie najpierw Microgynonem potem Gravistatem. Torbiel wchłonęła się po prawie roku dopiero - tyle czasu to trwało. W międzyczasie miałam USG kilka razy i na początku - pierwsze 3 miechy zmiany były niewielkie, praktycznie jakbym nie brała leków. Dopiero po pół roku zmniejszyło się o około 2 cm. Całkowicie się wchłonęło dokładnie po 11 miesiącach, ale leki brałam jescze przez kilka miesięcy po zasuszeniu, tak na wszelki wypadek. I tez pobolewało. To normalne. Więc nie martw się. Gorzej by było, gdyby za późno było na leczenie tabletkami i skierowaliby cię wtedy na usunięcie torbieli. Mojej znajomej przez to usunęli jeden jajnik. Na szczęscie drugi był całkkiem sprawny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość positive
dziękuję :) :) przeraziłaś mnie tym usunięciem jajnika... myślałam że usuwają samą torbiel...? obawiam się trochę, bo chyba hormony nie są dla mnie zbyt dobre (bóle łydki plus prawdopodobnie obciążenia rodzinne), z niepokojem obserwuję te moje łydki, a z drugiej strony jest ten chory jajnik... :( czy wypada prosić lekarza o skierowanie na USG w celu kontroli tego jajnika, skoro on sam nie mówi o tym ani słowa?... Łykam piguły kilka miesięcy i nie miałam dotąd kontrolnego USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość positive
aha, jeśli się okaże, że jednak nie mogę brać hormonów, to co wtedy? operacja??... nie ma innego wyjścia?... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam
może ktoś odpowie mi na powyższe pytania?.... czekam i czekam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunmaggy
Witam! Brałam przez 8 miesięcy Diane 35. Mimo tego na badaniu kontrolnym lekarz wykrył u mnie torbiel na jajniku, wielkości ok 6cm na 5 cm. Miałam operację i usunęli mi torbiel. Jeśli masz jakieś pytania to pisz (mail), postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeej
ale to chyba o wielkości w milimetrach mówicie, a nie centymetrach??? to ile ma taki jajnik, skoro torbiel niby 5 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie w mm
tylko w cm, trudno w to uwierzyć, ale torbiele potrafią przerosnąć jajnik. W przypadku bardzo duzych, takich ponad 5 cm raczej kieruje się pacjentkę na zabieg usuwania torbieli. Nie zawsze jednak tak jest. Mam koleżankę, której udało się takiego olbrzyma zasuszyc hormonami. Inna moja kolezanka miała mniej szczęścia, mimo leków torbiel nie zmalała i niestety stan był taki, że musieli jej wyciąć kawałek jajnika. Ale ma dzieci, bo przecież został jej drugi, całkiem sprawny. Jednakże poproś sama lekarza o skierownaie na usg. Przy torbielach konieczne jest sprawdzanie, czy się zmniejszaja, czy nie, może czasami trzeba zmienić hormony na silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po krótce...
...opisze moją historię... W tym roku w czerwcu poszłam do mojego lekarza rodzinnego z nadciśnieniem. Lekarz skierował mnie na USG jamy brzusznej. Badanie wykryło torbiel na jajniku wielkości 11cm. Nie wiedziałam, że to coś poważnego, bo nigdy nie słyszałam o torbielach. Nastepnie poszłam do najlepszej pracowniu USG w moim mieście, aby potwierdzić wynik. Potwierdziło się. Tyle, że pierwsze USG wykazało torbiel na lewym jajniku, a drugie USG, na prawym... Z tym, że torbiel powiększył się o 3cm. Ginekolog skierowała mnie do szpitala na operację usunięcia torbiela. Było to w wakacje. Lezałam tam 5 dni.Zabieg naszczęscie się udał, z tym, że usunięto mi prawy jajnik i teraz mam tylko jeden. Wynik histopatologiczny nie wykazał komórek rakowych-Bogu dzięki !!! Nadal nie mogę dojśc do siebie po tamtej operacji, i że torbiel został wykryty CAŁKOWITYM przypadkiem !! Gdyby nie ten przypadek to nie wiem co by było dalej... I gdyby te komóki rakowe zostały wykryte w torbielu :-( Dodam, że gdzieś od marca miesiączki stały się dość bolesne (wcześniej własciwie nic mnie podczas nich nie bolało). Ale jakoś to nie zwróciło mojej uwagi. Nie aż tak, żeby iść do ginekologa. Jestem młodą dziewczyną, bo dopiero niedawno skończyłam 18lat, ale chcę przestrzec inne dziewczyny i kobiety, aby przynajmniej raz na rok poddawały się ginekologicznemu badaniu USG, bo o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć !!! Choroby nie wybierają wieku, a już w tak młodym jak mój można mieć takie poważne schorzenia kobiece :-( ! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo_smutna
Do "Po krótce".niestety przydarzyła mi się bardzo podobna do Twojej historia.Też skończyłam na operacyjnym stole w stanie można by rzec krytycznym,ponieważ cysta,w każdej chwili mogła pęknąć.Potworny ból,a to wszystko przez moją głupotę i zlekceważenie pierwszych objawów :(.Wycięto mi kawałek jajnika,ciężko się z tym pogodzić,bo mogłam tego uniknąć...Teraz,paradoksalnie zjawiam się u ginekologa średnio co 3 m-ce.Tak więc doskonale Cię rozumiem :(.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_pszczółka
Co 3 mieciace chodze do ginekologa. Wykrył u mnie (jak on to nazywa) zmianę na jajniku. Ostatnio mi powiedział, że dość sporo (10mm) urosła od ostatniej wizyty(teraz ma około 17mm). Powiedział też, że mam przyjść za 3 mieciące i jeżeli urośnie do około 25mm czeka mnie operacja. Zapytałam go o jakieś leki, ale stwierdził że tego co ja mam nie leczy sie lekami. Nic więcej mi nie poweidział. Same powiedzcie, przecież to mała zmiana? Powinnien spróbować czegoś innego a nie odrazu - operacja! BRRR co mam zrobić? udać się do kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbielisko
Asia, tak, najlepiej wybierz sie do innego ginekologa. Dobrze jest zasięgnąc porady kogoś innego, zobaczysz jak on to widzi i ewentualnie zdecydujesz co dalej. ŻĄycze Ci nieoperacji, bo to nie jest fajne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbielisko
Asia, tak, najlepiej wybierz sie do innego ginekologa. Dobrze jest zasięgnąc porady kogoś innego, zobaczysz jak on to widzi i ewentualnie zdecydujesz co dalej. ŻĄycze Ci nieoperacji, bo to nie jest fajne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbielisko
Asia, tak, najlepiej wybierz sie do innego ginekologa. Dobrze jest zasięgnąc porady kogoś innego, zobaczysz jak on to widzi i ewentualnie zdecydujesz co dalej. ŻĄycze Ci nieoperacji, bo to nie jest fajne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_pszczółka
Dzięki za odpowiedz! :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_pszczółka
Dzięki za odpowiedz! :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_pszczółka
Dzięki za odpowiedz! :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbielisko
no spoko,3maj sie :-) ja tez musze sie wybrac do mojej ginekolog bo juz bedzie niedlugo pol roku, a ja swiezo po usunięciu lewego jajnika z torbielem 13cm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbielisko
no spoko,3maj sie :-) ja tez musze sie wybrac do mojej ginekolog bo juz bedzie niedlugo pol roku, a ja swiezo po usunięciu lewego jajnika z torbielem 13cm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duska31
Ale jestem przestraszona, od jakiegoś czasu może 3 miesiące też mnie coś kłuje, wcześniej nigdy. Właśnie dlatego wybieram się do ginekologa w przyszłym tygodniu. Mam trójkę dzieci i jak przeczytałam przed chwilą o badaniach histopatologicznych to się przeraziłam, tym bardziej, że przy ostatniej wizycie w maju 2004 lekarz kazał mi przyjść ponownie za 6 mies. a powiedział to takim tonem, że mnie ciarki wtedy przeszły. Może już się coś "szykowało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duska nie bój się
U mnie jak wykryto torbiel na usg, to lekarz w ogóle to olał, chodziłam sobie z tą torbielą jeszcze trochę i dopiero po jakimś czasie dostałam hormony na nią. A w ogóle facet robiący usg też nie robił z tego afery, tylko mruknął: "o ma pani torbiel" - i tyle. Ostatnio rozmawiałam o tym z lekarzem i okazuje się że te torbiele to bardzo popularna dolegliwość, są np. tzw. czynnościowe i same mogą zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duska nie bój się
U mnie jak wykryto torbiel na usg, to lekarz w ogóle to olał, chodziłam sobie z tą torbielą jeszcze trochę i dopiero po jakimś czasie dostałam hormony na nią. A w ogóle facet robiący usg też nie robił z tego afery, tylko mruknął: "o ma pani torbiel" - i tyle. Ostatnio rozmawiałam o tym z lekarzem i okazuje się że te torbiele to bardzo popularna dolegliwość, są np. tzw. czynnościowe i same mogą zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorka za powtórki
ale były problemy przy wysyłaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desire79
Mam pytanie, ja równiez tydzień temu na rutynowym badaniu gin.,miałam przez USG wykrytego torbiela na lewym jajniku o wielkości 54mm Lekarz przepisał mi na to Luteine dopochwowo na 15 dni.Teraz na początku marca mam isc na kontrole,czy torbiel sie zmniejszył,jesli nie powiedział ze czeka mnnie operacja. Proszę napiszciemi czy torbiel moze zniknąć po tym chormonie i po tak krótkiej kuracji>,bo jak widzę to wiekszosc z was miała i inne leki i dłuższe kuracje..... Nie wiem co zrobić,wiem ze nie mogę być leczona chormonalnie poniewaz jestem osobą tęgą Proszę napiszcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhh
..ja też miałam torbiel na jajniku. Pojawiła się nagle (2 miesiące przed wykryciem miałam robione usg i wszystko było ok) miała 4 cm średnicy. W tym czasie brałam harmonet, lekarz kazał nie przerywać brania, jednak na własną rękę sama przerwałam. Po dwóch miesiącach na kontroli okazało się że po torbieli nie bylo śladu (kiedy powiedziałam lekarzowi, że przestałam brać hormony lekko się zdziwił). Do dzisiaj torbiel się nie pojawiła - oczywiście żadych tabsów nie biore. Z tego co się "wywiedziałam" sama była to torbiel zastoinowa wywołana zablokowaniem czynności jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata.
No tak, to prawda torbiel może przerosnac jajnik.. moja torbiel miała 17x20cm. i wycięta mogla byc jedynie z jajnikiem.. czasem nie ma innego wyjscia. jestem pol roku po operacji usuniecia torbieli wraz z prawym jajnikiem i obczyszczeniu z torbieli drugiego jajnika.. teraz tylko trzeba dbac o ocalały jajnik. ;) ale jak myslicie jednak, ktore tabletki anty w mojej sytuacji najbardziej by mi odpowiadaly? powaznie sie nad tym zastanawiam, tylko nie wiem czy moge brac wszystkie. Z góry dziękuję za odpiowiedzi! :)) i trzymajcie sie, to nic strasznego.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata.
"po krótce.." - moja historia jest barzo podobna do twojej. ;) do lekarza poszłam z tymże wszyscy łącznie ze mną podejrzewalismy wyrostek ;) a tu takie dziwactwo ;> naszczescie komórek rakotwórczych tez nie wykryto u mnie.. to oczekiwanie na wyniki było straszne! i rozniez zaczelam miewac bolesne miesiaczki, podczas gdy wczesniej ich w ogóle nie odczuwałam. cos za coś :P Pozdrawiam cieplutko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×