Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ubezpieczyciel (OC) odmowa wypłaty odszkodowania

Polecane posty

Gość gość

Witam , Proszę o pomoc. Miesiąc temu pijany kierowca jadąc autem porysował moje auto zaparkowane na parkingu.Zadzwoniłam na Policje, oczywiście przyjechali szybko,spisali notatki ,zrobili zdjęcia uszkodzonych części pojazdu. 2 dni później zadzwoniłam do Ubezpieczyciela (tego pijanego kierowcy) aby zgłosić szkodę, tak wiec przyjechał kosztorysant ,wycenił moją szkodę. po 2 tygodniach dostałam odmowę wypłaty odszkodowania, uzasadniając odmowę : Postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatowa Policji w ........ nie doprowadziło do ukarania sprawcy szkody, . W celu ustalenia odpowiedzialności za spowodowanie wyżej wymienionej kolizji Komenda Powiatowa Policji w.......poinformowała o skierowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w ....... W związku z powyższym, na chwilę obecną brak jest podstaw do wypłaty odszkodowania. W przypadku pojawienia się nowych dowodów, z których będzie wynikać, że wskazany sprawca istotnie ponosi odpowiedzialność za zdarzenie, wówczas niezwłocznie powrócimy do sprawy. Prosze mi teraz powiedzieć Jakim prawem była policja, jest notatka zrobiona zdjęcia itp a ja dalej odszkodowania nie mam? czy zawsze trzeba czekać az sprawca zostanie ukarany? a co jesli sprawca nie wstawi sie do sądu. proszę o porady co robić Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdopodobnie chodzi o sprawe sądową.Gdyby facet przyjął mandat to przyznałby się do spowodowania wypadku.Jak nie przyjął to sprawa idzie do sądu a odszkodowanie z jego OC może być wypłacone dopiero po ustaleniu sprawcy czyli w tym wypadku, wyroku sądowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I niestety nic z tym nie zrobisz.Tak jest z odszkodowaniami z OC.Musisz czekac na wyrok.Jak się nie stawi to doprowadza go siła... Po kilku niestawiennictwach, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieprawda. sprawa idzie do sadu i tylko dlatego ubezpieczyciel nie wyplaca bo tak im latwiej i lubia przeciagac sprawe. spokojnie mogla bys pozwac ubezpieczalnie. inaczej pewnie ciezko bedzie ci ich przymusic. sprawa idzie do sadu nie dlatego ze on nie przyjal mandatu ale dlatego ze byl na gazie. jedno z drugim nie ma nic wspolnego. jak dotad wygralem wszystkie sprawy z zakladami ubezpieczen a tez "mocni" w pismach byli na poczatku.... nietety teraz mialem kolejna stluczke i znowy wycena tym razem z hestii na 1400 zl. nawet nie chce mi sie pisac odwolania i juz przygotowalem pozew... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogą wypłacić odszkodowania z jego OC bo nie ma wyroku. Nikt nie stwierdził, że to był sprawca...No to na jakiej podstawie mają wypłacić odszkodowanie.Mieszasz zbereźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wyrok bedzie za 15 lat a poszkodowany potrzebuje operacji to tez nie wyplaca? nie musi być wyrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi?To na jakiej podstawie stwierdza z kogo OC ma być płacone odszkodowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie z kogo tylko z pojazdu ktury spowodowal szkode a to wiedza a ubezpieczalnie z grupy hestia tak robia ze graja na czas i przeciagaja z wyplata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubezpieczony jest człowiek a nie samochód. oc to odpowiedzialność cywilna. człowiek jest winny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Klamka
Zamiast tak gdybać na forum, to trzeba skontaktować się z firmą odszkodowawczą: http://pomocni.org.pl/ i ich prawnicy najlepiej wyjaśnią te wszystkie zawiłości. Jeśli sprawa jest pewna, to ją wezmą i doprowadzą do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hestia to jakies nieporozumienie zawsze zanizaja i graja na czas z wyplata odszkodowania jak ktos wyzej napisal odrazu pozew do sadu na opierzchalosc albo oddac firmie ktura sie zajmuje takimi sprawami biora %z kwoty ale i tak wiecej dostaniesz niz ubezpieczalnia naliczy UWAGA wiekszosc ubezpieczalni to Hestia tylko inna nazwa np.MTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak macie samochód rozbity do tego stanu ze nieda sie nim jechac (nie z waszej winy)a jest wam niezbedny np.dojazdu do pracy bierzcie samochud zastepczy od mechanika lub wypozyczalnia i powiadomcie ubezpieczyciela otym ze zostana obciazeni kosztami wtedy szybko wyplacaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grychcia
hestia faktycznie jest słaba w tej kwestii, słyszałam wiele niepochlebnych opinii o tej firmie. że przeciągają wszystko, wydają właśnie odmowne decyzje i generalnie ciężko o odszkodowanie. ja skorzystałam z oferty benefactor, czyli odkupy, oni potrafią wywalczyć co trzeba, a ja dostałam pieniądze wcześniej i całą sprawą nie musiałąm się już przejmować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podałem do sądu i wygrałem w 2-ch instancjach [1,5 roku] w styczniu 2015 wypłata a jak nie to komornik !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to odkupowanie wierzytelności jest w pełni legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grychcia
oczywiście, że legalne! dokładnie to jest: odkup wierzytelności z tytułu zaniżonych odszkodowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
J w takiej sytuacji zgłosiłabym się do prawnika. O ile się nie mylę Pani Agnieszka z http://meritumodszkodowania.pl/ zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań. Może zgłoś się do niej? Sam raczej nic nie zdziałasz. Ja już kiedyś byłam w podobnej sytuacji i nie zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sytuacji kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, polecam Ci skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika, który poprowadzi sprawę za Ciebie... Ja swojego czasu korzystałam z pomocy kancelarii http://kancelaria-odszkodowania.pl/ i odzyskałam pieniądze z polisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba walczyć o swoje! W końcu pieniądze z ubezpieczenia nam się należą. Skonsultuj się z nimi http://www.eurekafinanse.pl/ na pewno ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania można się odwołać od jego decyzji. Są firmy, które zajmuja się tym profesjonalnie. Spróbuj więc wsółpracować z www.zco.com.pl/ . Oni skutecznie domagaja się odszkodowan w imieniu klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chcesz by sprawniej zajęli się szkodą ubezpieczeniową to możesz poprosić o pomoc jakiejś firmy, która się w tym specjalizuje, ja miałam problem z uzyskaniem odszkodowania, potem zadzwoniłam do http://www.odszkodowania.net/ i dzięki ich poradom później odzyskałam odszkodowanie w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słyszałaś może o Xaltum? Oni zajmują się własnie pomocą ludziom w takich sytuacjach. Polecam zapoznać się ze stroną http://xaltum.pl/ - taich rzeczy nie należy odpuszczać tylko walczyć o swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Altis Odszkodowania
Jeśli miałeś wypadek w ciągu ostatnich 3 lat i otrzymane odszkodowanie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące i nie masz też czasu lub ochoty kierować sprawy do sądu, czekać miesiącami na jej wynik... zgłoś się do nas, przeanalizujemy Twoją sprawę i zaproponujemy ile możemy Ci dopłacić do odszkodowania. Działamy na terenie całej Polski. Wyślij nam swoją sprawę i sprawdź nas. To nic nie kosztuje, a zyskać możesz dodatkowe pieniądze. www.doplaty-do-odszkodowania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KANCELARIA
profesjonalne dochodzenie praw i roszczeń zapewniamy wysokiej jakości usługi prawne w zakresie dochodzenia praw osób poszkodowanych w wypadkach oraz dochodzenia odszkodowań za szkody powstałe w następstwie wypadków: - komunikacyjnych - w pracy - w rolnictwie - upadków i zdarzeń losowych - błędów medycznych profesjonalne dochodzenie praw i roszczeń https://www.facebook.com/kancelarialegatisdolnyslask/?ref=aymt_homepage_panel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z EuCO się kontaktowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzuzza1
Faktycznie czytam właśnie opinie o EuCO i są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz pomoc@zcdf.info pomogę bez opłat wsrępnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felekG
jeżeli nastąpiła odmowa wypłaty odszkodowania, oczywiscinie nieuzasadniona to jedyne wyjście z sytuacji jakie ja widze to właśnie zgłoszenie sie do adwokata... ja znam panią adwokat z tej kancelarii http://jwc-kancelaria.pl/ bo sam miałem problem z odszkodowaniami. polecam się skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkis
To już jest nagminna praktyka ubezpieczalni i jedyny sposób, żeby z tym walczyć to po prostu walczyć w sądzie samemu może być trudno, dlatego w tym temacie mogę jedynie polecić takie miejsca jak to Solace, tutaj macie też problem opisany wiec może coś wam przyjdzie dodatkowo do głowy - http://www.solace.pl/prawnik-radzi/show/odmowa-wyplaty-odszkodowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×