Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cukiereczek222

Uczulenie na środek znieczulający?

Polecane posty

Gość cukiereczek222

Witam. Mam nie mały problem. Otóż wczoraj udałam się do dentysty, w celu wyleczenia górnej lewej siódemki. Pani doktor podała mi zabójczą dawkę znieczulenia i już w ciągu kilku minut po zastrzyku zaczął puchnąć mi policzek. Gdy dentystka to zauważyła, od razu stwierdziła, że mam uczulenie na środek który mi podała (nazywa się Citocartin) i wypisała mi receptę na antybiotyk (Clindamycin MIP 600 mg) który mam brać 2 razy dziennie. Prócz tego nakazała mi robić zimne okłady na policzek i opuchlizna powinna zniknąć. Dopiero po 7 godzinach od wizyty zeszło mi całkowicie odrętwienie, miałam zdrętwiałe pół twarzy, nawet oko... Wczoraj wieczorem byłam zmuszona wziąć tabletkę przeciwbólową, gdyż bolał mnie policzek. Dziś rano gdy zobaczyłam siebie w lustrze to aż się przestraszyłam, spuchłam jeszcze bardziej, a policzka nawet nie mogę dotknąć, zwijam się z bólu, robię zimne okłady, biorę ten antybiotyk lecz nie widzę żadnej poprawy, wręcz wydaje mi się że z godziny na godzinę jest jeszcze gorzej. Co ja mam zrobić? Pierwszy raz spotkałam się z "uczuleniem na znieczulenie", wielokrotnie byłam znieczulana przez wielu różnych lekarzy stomatologów i nigdy się nie spotkałam z taką reakcją. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyjesz jeszcze? Jak tak to na pogotowie się udaj. Dostaniesz zastrzyk i pewnie receptę na jakieś tabletki antyhistaminowe albo i steryd jak jest bardzo źle. Antybiotyk na uczulenie? Zmień dentystę koniecznie, strach się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×