Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bkakakaka

UK - czy zmuszanie do pracy w Wigilie i swieta jest legalne?

Polecane posty

Gość bkakakaka

Mam problem, musze pracowac w Wigilie do 22:00 i obowiazkowo w drugi dzien swiat. Mam dola z tego powodu, szczegolnie z powodu wigilii, czy to normalne w UK, tez pracujecie? Nie mowie o rannych zmianach do 14 lub 18, bo wtedy zdazy sie zjesc wigilijna kolacje, ale do 22? ogolnie fabryka ma robic do 24, ale ja mam zostac do 22 :( a urlopow nie daja, bo taki okres, ze w chuj roboty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkakakaka
niby tak, ale w miescie wszystkie fabryki puszczaja ludzi o 18, lub nie ma 2giej zmiany, w zeszlym roku tez tak bylo u nas, a w tym juz nie. poza tym bank holiday z zasady jest dniem wolnym, lub nieobowiazkowym, mozna przyjsc jak sie chce. u nas jest niestety obowiazkowy, placony podwojnie i dzien urlopu gratis, ale przyjsc trzeba :o nie wyobrazam sobie nie miec wigilii, 1 i 2 dzien swiat juz sa dla mnie zwyczajne, ale wigilia? :( to tak jaby swiat nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W UK nie ma czegos takiego jak wigilia. A, ze musisz pracowac w swieta, heh nie ty jedyna. Ja pracuje na lotnisku i gdyby nie to, ze urlop wypisywalam juz w styczniu tez bym musiala zapierdzielac. Zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porozmawiaj z szefem,moze bedzie mogl zrobic wyjatek w ten jeden dzien na rok i puscic cie wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie mialam z tym problemu. Sposob mojego brata natiomiast jest taki, ze pisze podanie do szefa: ' I'm a member of POLISH catholic church and MY RELIGION forbids me to work on that day. Od 7 lat skutkuje w 100%:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze mozesz porozmawiac
z szefem, sprobowac zmienic sobie na poranna zmiane. Czy oni w ogole wiedza ze taka zmiana nie za bardzo Ci pasuje? Ja dzisiaj rano wyslalam maila do szefowej ze chcialabym wolna wigilie lub pol dnia (pracuje 8.30-16.30) i odpisala mi ze mam wziac caly dzien bo mam duzo przygotowan w domu :D Wiec niektorzy szefowie rozumieja. W poprzedniej firmie zawsze prosilam o wolne w wigilie a pracowalam w Boze Narodzenie albo w drugi dzien swiat.Teraz pracuje tylko pn-pt i wszystkie bank holidays mam wolne wiec o swieta sie nie martwie,ale 24 grudnia to normalny dzien pracy u mnie wiec nie zaszkodzilo zapytac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze mozesz porozmawiac
do kasza: Niezle :D Ja po prostu napisalam do szefowej: it will give me time to prepare everything for our traditional Polish celebration of Xmas eve ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestes w niewątpliwie
niekatolickim kraju - multikulturalym więc pogodz sie z tym ze nie będziesz miała tych samych świat co w PL Zreszta co to ma za znaczenie jak nie jesteś z rodzina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ze nie nie jest z rodzina,wcale nie znaczy ze nie moze obchodzic Swiat tam gdzie mieszka...nie rozumie takiego podejscia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze jest legalne, bo w uk nie ma czegos takiego jak wigilia. o ile to nie jest twoja praca dorywcza na swieta to po prostu licz na wyrozumialosc. ja mam wigilie wolna bo szefowa w pracy wie, ze dla mnie to wazny dzien. nie musze pisac zadnych podan ani nic w tej sprawie, wystarczylo powiedziec. wiec po prostu idz porozmawiaj z szefeostwem. jak sa normalni to nie beda robic problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkakaka
no niestety to nie jest jakas mala firemka, ze mozna z szefem pogadac i moze pusci, u nas pracuja setki osob i byly strajki i protesty, petycje, powiedzieli, ze nie i kropka. Bedzie praca do 22 a czesc musi zostac do 24 bo takie sa zamowienia. Do osoby, ktora napisala po co mi swieta skoro nie jestem z rodzina - JESTEM z rodzina, mam meza i 2 dzieci :o :o bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nikt cie nie zmusza. Zawsze mozesz sie zwolnic jak ci nie odpowiada zmiana czy to, ze musisz pracowac w dzien roboczy. W Polsce wigilia tez nie jest dniem wolnym od pracy. Wielu ludzi pracuje. Nawet wieczorem czy w nocy kiedy to chcieliby zasiasc z rodzinami do wigilijnego stolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jiojhioh;
gdyby muzulmanie obchodzili wigilie, to na bank nikt by im nie kazal pracowac, bo wywolaloby to skandal i demonstracje w calym kraju, ale polaczkowi mozna kazac zapierdzielac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy tesco to mala firemka? ;) Znajomi tam pracuja i dostaja skrocone godziny .Jak nie zapytasz to nie bedziesz wiedziala.Nic cie to nie kosztuje ,a mozesz tylko zyskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkakaka
a ty czytac umiesz?? w tej sprawie tocza sie rozmowy i pertraktacje od miesiaca, nie puszcza nikogo do domu z powodu wigilii i nie pojda na reke, bo 'musze wigilie przygotowac', moge co najwyzej nie przyjsc, ale miec nieusprawiedliwiona nieobecnosc. U nas w zakladzie jest zatrudnionych 1200 osob wszelkiej narodowosci, produkujemy zywnosc, zamowienia sa na wczoraj, w okresie swiat gigantyczne, nadgodziny do 24 non stop. nie daja urlopow, limit 2 osoby na dzien! ogolnie wyzysk i twarde zasady, ale w tym roku juz przeginaja. skrocili przerwe na lunch o 10 min, urlop max 10 dni na raz (w ciagu) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, nie podoba ci sie nie musisz tam pracowac. Skoro masz meza to moze on raz przygotuje wigilie. Korona mu z glowy nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze mozesz porozmawiac
Ja nie pisalam zadnego podania, po prostu latwiej jest napisac do szefowej 1-zdaniowego maila z zapytaniem niz maszerowac przez kilka departamentow (b.duzy szpital) zeby zapytac o to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce też są firmy, w których trzeba pracować w wigilię. Ja pracuje w domu dziecka i 24 grudnia mam dyżur od 14 do 22. Niby co mamy zrobić w tym czasie z dziećmi: zamknąć na klucz i zostawić same: ;) Potem w pierwszy dzień świąt tez pracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowy
To jest wlasnie uk. kult pracy. Nie liczy sie nic oprocz roboty. Rozmowy tylko o pieniadzach i o pracy. Zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkakaka
Taaak? Maz przygotuje, a zjemy o ktorej o 23?? z malymi dziecmi?? boze zastanowcie sie zanim cos napiszecie. Oczywiscie, zmien prace, jasne, potem szukaj nastepnej bo to takie proste jest. Kredyt hipoteczny mam i male dzieci, nie bede ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnaszaa klasaaaa
Coz, Wigilia w UK nie jest zadnym swietem. Co do dni swiatecznych, to nie wiem czy musza Ci dac na nie wolne czy moze zaplacic ekstra, najlepiej zapytaj sie w Citizen Advice, tam Ci doradza. Niestety wiele osob musi pracowac w swieta, przeciez szpitale, puby sa pootwierane, a w Boxing Day wszyscy ida na zakupy wiec Ci, ktorzy pracuja w sklepach tez nie maja lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to skoro sie nie da to po prostu nie przyjdz - a wczesniej zadzown ze jestes chora, nic ci nie maja prawa zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz napisalam w Polsce tez wielu ludzi pracuje w wigilie. Trudno nie bedziecie mieli wigilii w tym roku. Jakis dramat bedzie? Swiat sie skonczy? Czas dorosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
mąż niech spędzi wigilie z dziećmi (ciesz się że nie jesteś samotna matką..)a jak wrócisz podziel się z mężem opłatkiem i tyle.Z dziećmi uczcisz Święta następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chgfdchg
A od kiedy w Polsce Wigilia to święto? Sklepy normalnie wtedy są pootwierane i tylko niektóre krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×