Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość omi135

Witam! Czy sa tutaj jakies kobietki z Uk spodziewajace sie dziecka w kwietniu przyszlego roku? Warto byloby porozmawiac o naszych doswiadczeniach I samopoczuciu. Jest jeden topic o mamach ale z Polski a tam wiadomo, ze kobiety juz mialy pierwsze usg I wiedza o wiele wiecej niz my. Zapraszam wszystkie mamy do rozmowy I pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ... Nie wiem czy bierzesz witaminy a jak nie to kup sobie pregnacare dostaniesz w bootsie i w kazdej aptece. Bralam je w pierwszej ciazy a teraz gp dal mi recepte. Czekamy na inne mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przy porannej kawce:-) tak omi biore witaminy z kwasem foliowym od kiedy zobaczylam 2 kreski,ta zasada jest od wielu lat niezmienna ,dowiadujesz sie o ciazy,zaczynasz zazywac kwas foliowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hejka ja tez z UK a dokladniej Manchester.moj termin to poczatek kwietnia:). Ide na scan 21 sierpnia choc to bedzie juz moj drugi.Jakies 1,5 tyg temu dostalam krwawienia dlatego pojechalismy do szpitala i tam na drugi dzien zrobili mi scana.widzielismy sliczne serduszko mam nadzieje ze teraz juz wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj angela:-) to ty szybciutko idziesz na ten scan,ja mam termin do GP na 24 sierpnia,to bedzie wg moich obliczen 8 tydzien wiec nie bedzie mi sie zbytnio dluzyc do pierwszego scanu:-) zaciekawilo mnie to co napisalas o szpitalu,bo tyle sie slyszy na temat tego ze do 12tego tygodnia nic nie robia jak sie cos stanie,a tu widzisz wcale tak nie jest,to dobra wiadomosc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj angela! Fajnie, ze juz slyszalas serduszko malucha.. A co lekarze powiedzoeli na krwawienie? A to Twoje piersze dziecko? Ja jestem z birmingham. Mam scan dopiero 19.09 ehhh. W piwrwszej ciazy to nasciemnialam lekarzowi, ze plamie i mam bolesci to tez mialam scan chyba ok 8tc. A teraz trzeba czekac kilka kolejnych zeby zobaczyc malenstwo. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Anastazja niby jest lepej niz mowia dziewczyny ale............. ja mialam krwawienie nie wiadomo skad.lekarka/pielegniarka nie zapisala mi dodatkowych lekow ani witamin jak ja zapytalam o prace to stwierdzila ze moge chodzic.w polsce to jest niespotykane.kolezanka siostry w PL tez nie wiadomo skad zaczela krwawic i zatrzymali ja w szpitalu na obserwacje na kilka dni.dziewczyny pisza ze lekarze kaza im koniecznie lezec i napewno nie wysylaja do pracy:(. To jest moja 1 ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
Hej nie wiem czy mogę się dołączyć bo jestem ze Szwecji i widzę ze nie tylko u mnie do 3 miesiąca nie uznają ciąży w sensie żadnych badan jedynie teoria, od kiedy nie masz miesiączki czy robiłaś test czy planowałaś,takie są tutaj rozmowy na pierwszym spotkaniu u Barmoszki czyli osoba która się tobą opiekuje do rozwiązania .Ja nawet nie wiem który tydzień dokładnie jestem wyliczyłam ze jakos 5.6 a samopoczucie różne ciąża mnie trochę zaskoczyła.. :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
Angela moja kumpela jest w 5 miesiącu ciąży i cały czas plami ale lekarz mówi ze wszystko z dzieckiem w porządku i ze ma się nie denerwować widocznie tak ej organizm reaguje dziwne trochę no ale oby u ciebie tez było to normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Poznaje już niektóre nicki z innego forum, ale rzeczywiście dobrze jest tez mieć odrębny jako ze w UK trochę to inaczej wyglada. Ja póki co biorę Pregnacare plus. Czytałam trochę negatywnych komentarzy na ich temat, ze dziewczyny je zle po nich czuja, ale ja w sumie nie wiem czy mi służą czy nie. Póki co nie wymiotuje ale strasznie mnie mdli. Tak poza tym to mieszkam nad morzem, na południu Anglii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Perełkaaa,widze ze w Szwecji podobnie jak w UK,tylko u was barmoszka a u nas midwife :-) pisz tu z nami jak chcesz,bedziemy wspolnie czekac na pierwszy scan i wymieniac sie doswiadczeniami :-) anna_11 witamy na topiku Uk:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
A jak się czujecie bo ja okropnie senna nerwowa i na wymioty mnie bierze jeszcze nie biorę żadnych witamin mam w apteczce chyba femibilon czy jakoś tak po moim synku a jak tam u was w UK przemija poród ? bo ja synka rodziłam w Szwecji ale nie byłam zadowolona odeszły mi wody miałam skurcze na 80 a oni przyjęli mnie dopiero po 3 dniach :/ myślałam ze zwariuje ze urodzę w domu to był koszmar w PL to od razu by wzięli na oddział dali kroplówkę na przyspieszenie a tutaj męczyłam się 3 dni bałam się ruszyć bo nie wiedziałam nawet ile rozwarcia no ale jak mnie już przyjęli to dwa znieczulenia mi dali hehehe bo już się chyba nade mną zlitowali mam nadzieje ze ten poród nie będzie tak skomplikowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
czesc dziewczyny cos slabo zagladacie tutaj na forum :(.dzwonilam wczoraj zeby umowic sie na pierwsza wizyte z polozna.pierwszy wolny termin byl na 3 wrzesnia takze niecale 3 tyg:) a co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 123
a ja wam zazdroszczę dziewczyny.... my już prawie rok staramy się o drugie dziecko i dalej nic..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela,to skan o ktorym pisalas na 21 sierpnia to idziesz prywatnie czy to jest ten planowy z NFZ?Perełkaaa ja na temat porodu w UK nic powiedziec nie moge bo tu nie rodzilam,moze wypowiedza sie te co maja to juz za soba :-) ja biore witaminy dla kobiet w ciazy ale ostatnio czytalam ze powinno sie na poczatku brac tylko kwas foliowy i zglupialam,zapytam chyba GP w przyszlym tygodniu na wizycie:-) omi a jak ty sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! W koncu znalazlam chwile zeby cos naskrobac. Ostatnie kilka dni zle sie czulam, codziennie bylo mi bardzo niedobrze. Na szczescie dzis juz jest ok I nie wiem czy to dobry znak czy zly. Na dodatek moj synus ma mega katar do wczoraj I tez sie meczy. Perelka pewnie, ze mozesz dolaczyc ;) wiem, ze ciaza jest podobnie prowadzona w szewcji bo mam tam znajoma, ktora jest z drugim w ciazy. O Matko jaki Ty mialas ciezki ten porod!!! Moj pierwszy byl w miare ok bez komplikacji ale wiem jaki to Bol I wiem czego sie spodziewac tym razem! Ja dostalam list zeby zadzwonic I umowic sie z polozna na wizyte. Pewnie przyjdzie az ok 2tyg. Ja dostalam pregnacare od gp a w pierwszej ciazy kwas foliowy tylko na 3mce a pozniej sama kupowalam Sobie pregnacare. Anastazja Ty jak sie czujesz? Mam nadzieje, ze szybko I spokojnie zleca nam te miesiace :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
hej dziewczyny a ja do barmoszki idę w poniedziałek zapytam o te witaminy bo ja jeszcze nic nie biorę. Mam niedoczynność tarczycy ciekawe czy zwiększa mi hormony, mam nadzieje że nie bo nie chce przytyć jak wieloryb.Do Polski jadę za 2 tygodnie i tam już zrobię prywatnie usg bo tutaj to pewnie kolejna wizyta będzie po 3 miesiącu ciąży :).Omi135 ile twój synuś ma lat? mój ma półtora roczku i trochę się boję jak to będzie on zaczyna się buntowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
ANASTAZJA na stan idę z NAS ponieważ moja ciąża jest z IVF więc mam trochę wcześniej 1 scan a w zasadzie to już 2 ponieważ miałam krwawienie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Cholerny slownik miało być scan i NHS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
Angela jak mogę wiedzieć to ten nhs i to ivf to co to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa angela to teraz rozumiem:-) bo sie dziwilam dlaczego masz taki szybki termin,Perełkaaa moglabym ci wytlumaczyc ale pytanie bylo do angeli wiec niech ona ci odpowie :-) Powiedzcie mi czy wyznaczalyscie sobie same termin porodu na podstawie kalkulatora ciazy? Mnie wychodzi 9 kwiecien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelka moj synus niedawno skonczyl 2 Latka. Ja wczoraj sie cieszylam, ze nie mam mdlosci a dzis za to mam Bol plecow na samym dole na srodku :( taki konkretny Bol :/ to Chyba nie wrozy nic dobrego .... Co do kalkulatora online to wyszlo mi na 4.04 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
perelkaaaaa ivf to skrot od in-vitro a nhs to panstwowa sluzba zdrowia w UK tak jak nasz nfz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
aaaaa teraz rozumiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A co tu taka cisza?? Jak u was I jak sie czujecie? U mine w miare ok. Jedynie co mi dokucza to plecy ale juz sama nie wiem czy to jest zwiazane z ciaza bo do roku mam problem z dyskiem, ktory naciska mi na nerwy. Czasem silniejszy Bol sie Pojawia I mysle, ze teraz wlasnie jestem w tej faze. A co u Was? Piszcie :)) pozdrawiam! P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie:-) Ja czuje sie bardzo dobrze,nie mam mdlosci,zawrotow glowy ,nawet zmiennych nastrojow,spokojna jestem jak nigdy i w zasadzie powinnam skakac z radosci ze to wszystko mnie omija ale oczywiscie zeby nie bylo za rozowo martwie sie ze cos jest nie tak,skoro tak dobrze sie czuje,nawet senna nie jestem ani zmeczona .Jak bede juz po scanie(niestety jeszcze niewiem kiedy) to moze bede miec inne nastawienie jesli oczywiscie wszystko bedzie ok:-)Wczoraj sprzatalam lazienke i schylilam sie tak nagle i strasznie mnie cos w plecach zabolalo,w okolicy krzyza i caly dzien wczoraj mnie bolalo i dzis tez jeszcze,wiec to jedyne co mi dolega,a co u Was,jak wasze samopoczucie i co nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełkaaa
Witajcie widzę że nie tylko mnie plecy bolą :/ myślałam że to przez to że mój synek bardzo lubi po mnie skakać i ciężko go odzwyczaić ,poza tym nie raz trzeba go podnieść ma półtora roczku :] jeśli chodzi o zawroty i nudności to po mału przechodzą :) ale dziewczyny czy wam też jest tak strasznie zimno najczęściej wieczorem oj strasznie telepie mną a nie mam temperatury ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Anastazja. To tylko pozazdroscic Twojego samopoczucia. Ja czuje sie zmeczona a moze to przez mojego synusia, ktory ma duzo energii w sobie. Perelka mnie tez jest zimno. Teraz mam zalozone grube skarpety bo stopy mam jak lody! Dzis czytalam o konflikcie serologicznym.bo ja niestety mam Rh- a maz Rh+. Czesciej.sie to moze wlasnie zdarzyc przy 2giej ciazy Mam spotkanie z polozna za 2 tyg. Przychodzi do mnie do domu to jej wypytam o wszystko. Ciekawa jestem jak inne dziewczyny. Malo sie odzywacie. Macie juz termin spotkania z polozna albo termin usg? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omi,ja tez mam Rh-,zawsze w ciazy badalam krew na obecnosc przeciwcial a po porodzie immunoglobulinę anty-D i nigdy nie bylo problemu:-) Powiedz mi czy Ty mialas wybor czy pojsc na spotkanie z polozna w przychodni czy wizyte w domu,?Kurcze,ja to chyba jakis odmieniec jestem,mnie stale goraco,juz sie ciesze ze troche upaly sie zmniejszyly:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×