Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Umowa śmieciowa a ciąża

Polecane posty

Gość gość

Czy zdecydowałybyście się na dziecko mając umowę o dzieło albo zlecenie? bardzo bym chciała zajść w ciążę, czuję się gotowa emocjonalnie i psychicznie, ale przy takiej umowie chyba nie mogę liczyć na żadne świadczenia ze strony pracodawcy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, na wiele rzeczywiście liczyć nie możesz. Ja przynajmniej zawsze sobie mówiłam, że zanim nie dostanę porządnego etatu z umową o pracę to o zakładaniu rodziny nie ma co myśleć. Przy tej umowie to możesz liczyć jedynie na pomoc rodziców albo dobre zarobki męża :P Ale w końcu udało mi się znaleźć pracę w Eniro, gdzie o dziwo mi studentce zaproponowali od razu umowę o pracę :O Pracuję już tam 3 lata i powoli z mężem myślimy o powiększeniu rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka to właśnie u nas polityka prorodzinna... prywatnym pracodawcom bardziej opłaca się dawać umowy śmieciowe i nie można ich za to winić tylko państwo. a za becikowe to nawet całej wyprawki nie kupisz. niech się wypchają tymi marnymi groszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam inną propozycję... ty pracuj do ostatniej możliwej chwili, potem weźmiesz msc wolnego, urodzisz a na urlop pojdzie tata ;d o ile pracuje na umowe o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie decyduj się na dziecko jeżeli masz umowę śmieciową. No chyba , że mąż zarabia minimum 4 000 netto to wtedy utrzymacie się spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 4 tys tak o ile nie ma żadnych rat ani kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaszłam w ciąże na umowie śmieciowej i dość szybko poszłam na zwolnienie, jeżeli miałaś opłacane dobrowolne składki chorobowe to dostaniesz 100 wynagrodzenia na zwolnieniu od pracodawcy takie przepisy a jak w trakcie trwania zwolnienia umowa się skończy to do dnia porodu płaci zus, jednak po urodzeniu nie ma macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie masz składeki chorobowej opłacanej to najpierw ją zadeklaruj że hcesz płacić, takie twoje prawo a potem zachodz w ciąże, tylko pamiętaj że płacą do dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam pytanie: Pracuję na umowe zlecenie od 1 sierpnia i mam tą umowe na 3 miesiace czyli do 31 pazdziernika. Wczesniej pracowalam przez rok na umowe o prace ale mialam miesiac przerwy miedzy jedna praca a druga. Caly lipiec nie pracowalam. Ide na L4 od wtorku, oto moje pytania jak mozecie pomoc: 1. czy jak skonczy mi sie umowa to pracodawca musi ja przedluzyc? 2. czy bede mogla korzystac z urlopu wychowawczego jezeli nie przedluza mi tej umowy? 3. jeżeli moj facet - nie maz - tez pracuje na umowe zlecenie to czy bedzie on mogl isc na urlop wychowawczy zamiast mnie? (chodzi mi o ten roczny platny) Dzieki za pomoc. ps. mam opłacane wszystkie skladki lacznie z chorobowa, moj facet tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostaniesz kase za L4 ale macierzyński ci sie nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet ten 3 miesięczny zaraz po urodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowa zlecenia nie chroni w żaden sposób jeśli kobieta jest w ciąży. Słyszałam, że Wanda Nowicka postulowała zmiany w prawie w tym zakresie, żeby wszystkie umowy śmieciowe były ozusowane, żeby kobiety w ciąży były tak samo chronione, jak te zatrudnione na umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up! czy są tu jakieś dziewczyny w ciąży na umowę zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia778
Ludzie się dziwią że czasem ktoś zatrudnia się na niby, po rodzinie u znajomych ale jak inaczej założyć rodzinę, artykuł rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia321
Wernita 2014.07.15 Mam nadzieję, że rząd niedługo rozwiążę kwestie tych umów. Też chcę założyć rodzinę. http://damaztorebka.pl/artykul ,338,walka-z-umowami-smieciowymi.html też mam nadzieję że ktoś się w końcu za to weźmie - moim zdaniem głównie jest to wina wysokich kosztów związanych z utrzymaniem pracownika (przeklęte zus-y) i ood tego trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazia188
Widzieliście statystyki jakie przedstawia ten artykuł?, Przerażające:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wernita
Cała ta sprawa jest przerażająca i przytłaczająca, że rząd na to pozwala. Umowa zlecenie bez prawa do płatnego urlopu, widzę, że zaraz przejdziemy na system amerykański, i będziemy się cieszyć że stać nas na ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety nie możesz liczyc na nic. jedynie co to poprosić pracodawcę by dal ci normalna umowę na co i tak się na pewno nie zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaP
Wernita - wizja przerażające ale obawiam się że realna :/ Nadia321 - też masz rację co do składek Zus moim zdaniem kolejny czynnik podpisywania umów śmieciowych - pracodawca może Cię ściągnąć do pracy nawet w święta (boże Narodzenie, Nowy rok, Wielkanoc itp..) ale tak jak piszą na damaztorebka.pl - jest też druga strona medalu - to pozytywna, szkoda że nadchodzi do tylu nadużyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romania2
bardzo fajny artykuł, myślałam że to tylko ze mną nikt nie chce podpisać umowy na stałe ale widzę, że to bardziej globalny problem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×