Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

w ilu stopniach pierzecie ręczniki

Polecane posty

Gość gość

kupiłam ręcznik i na metce pisze ze 40c czy to wystarczy ;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zmieniam ręcznik po każdym użyciu piore na 60 c raz na jakiś czas daje 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jak pisze 40 !!! to ma być GÓRA 40 !!! Bo po pierwszym praniu wyjdzie wyblakła szmata !!! Chyba ,że jest to biały ręcznik bez wzorów wtedy wrzucam nawet na gotowanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hyba cie coś jebło ja bym na proszek nie wyrobila. My zmieniamy raz w miesiącu ręczniki i piore zazwyczaj w jakiś krótkich programach bo te normalne do bawełny długo trwajom i strasznei dużó prądu i wody pewnie biorą . często włanczam na mix 30c na 36 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak mi słów, naprawdę tak rzadko pierzecie ręczniki?!? Ja tak samo jak moja poprzedniczka zmieniam ręczniki po każdym użyciu a twarz wycieram papierem toaletowym żeby było bardziej higienicznie. Używam miękkich, białych ręczników i również piorę je w 60*:) Nie wyobrażam sobie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JasnowidzXXL
Trzeba było sprawdzać w sklepie. W temperaturze 40 stopni to faktycznie po każdym użyciu. Porządna bawełniane frotte zmieniam raz w tygodniu (każdy domownik ma 2 szt w bieżącym użyciu) i piorę w 90 stopniach. Podobnie jak lnianą pościel zmienianą raz w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zwykle piorę w 60. Zmieniam co tydzień. Co miesiąc to dla mnie przegięcie, ale codziennie też przegięcie-przecież ręcznika używa się po umyciu. To pupy mam osobny mały. Jak mam okres czy biegunkę, to go wymieniam od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmienianie ręcznika po każdym użyciu jest chore. Chyba, że chcesz wysterylizować swoją skórę i pozbawić jej jakiejkolwiek tolerancji na otaczający świat:/ Ręcznik należy wymieniać raz na tydzień. Ja piorę zawsze w 90 stopniach, niezależnie od tego, co jest napisane na metce. Każdy mój ręcznik przeżył takie pranie bez najmniejszego uszczerbku. Jak się zniszczy - trudno. Ręczniki (podobnie jak pościel) po prostu należy gotować. Pranie w 40 stopniach raczej rozwija bakterie, niż je unicestwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jesteście nienormlani , nie wiecie że nowoczesne pralki są wyczulone na niskie zużycie wody i prądu i często dostosowują automatycznie zuzycie do ilości prania i do stopnia ich zabrudzenia i np w mojej pralce mierzyłąm osobiście spisywałam liczniki przed i po praniu i w programie mix 40c"speed" (45 minut) licznik energi przed praniem 78892,2 kwh po praniu 778893,0 kwh licznik wody przed praniem 674,31 m3 po praniu 674,36m3 promgram bawełna 60c funckaj eco ( 3;14h) przed praniem licznik prądu 778893,0kwh po praniu 778893,7 kwh licznik wody 674,36 po praniu 674,41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Pranie w 40 stopniach raczej rozwija bakterie, niż je unicestwia.<<< Z tego, co w jakiś mądrych poradach przeczytałem dzisiejsze proszki pozwalają zabić bakterie dopiero w temp. 60 stopni. Dlatego ręczników w niższej temp. nie piorę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie pranie w 60 stopniach rzeczywiście by wystarczyło, ale jakoś lepiej psychicznie się czuję jak piorę w 90:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyszło na to ze na kx dluzszym porgramie pralka bierze 0,2 kwh mniej prądu i 0,01m3 wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmiana recznika po kazdym uzyciu to lekka przesada, chyba, ze myjesz sie raz na tydzien :classic_cool:. A piorac nie wyobrazam sobie mniej jak 90 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja co kilkka dni zmieniam reczniki tlyko moja pralka pobiera ciepłą wode z bojlera wiec najpeirw grzeje wode jesli w kranie ejst gorąca to włanczam pranie także nie wiem ile dokładnie jest stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra wkladam na 70c jak coś sie stanie im to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×