Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyna0427

Wakacje bez dziecka?Co o tym myślicie?

Polecane posty

Gość Justyna0427

Zdaniem moich znajomych nie powinnam zostawiać dziecka na tydzień z siostrą.Ja uważam osobiście,że Hiszpania to nie miejsce dla dziecka.Dla równowagi w sierpniu na dwa tygodnie jedziemy do Polski do rodziców na Mazury,więc tam syna byśmy zabrali.A wy co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wakacje bez dziecka jak najbardxiej sa super fajne . Bylam z mezem w Grecji ale dla rekompensaty zabralismy synka miesiac pozniej do Wloch. Maly ma 8 lat zostal z babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedź i odpoczywaj, dziecku nic się nie stanie to tydzień a nie pół roku. Co do znajomych nie daj się zwariować nie bądż matką polka umęczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu to niby Hiszpania to nie miejsce dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hiszpania to swietne miejsce dla dziecka, ale wakacje bez dziecka to tez swietny pomysl. Rodzice tez powinni miec troche czasu dla siebie, na dorosle przyjemniosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna0427
Zaczynając od upałów ,które dochodzą do 40 °C kończąc na tym,że oboje kochamy sporty wodne ,a jak wiadomo nie da się ich uprawiać wspólnie z dzieckiem.Po za tym syn jest strasznie marudny i ruchliwy. Trzy dni po naszym powrocie jedziemy na Mazury do rodziców,więc syn spotka się z dziadkami,których widzi raz do roku, a poza tym u rodziców zorganizujemy mu jakąś rozrywkę. Synek ma 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba jest za mały , żeby zostawić go na tydzień. Pomyśl o dziecku, że będzie tęsknić, a nie o własnej kaczpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedz jedz. dziecko już jest na tyle duże że może zostać z kimś znanym dziecku i zaufanym, a zakładam, że siostra do takich osób należy:) Zatesknić nie zdązy, nie przesadzajmy. Poza tym, do 18 nie musisz być uwiązana do dziecka i zgrywać matki polki. Tobie i męzowi, też nalezy się czas tylko dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalallalaaaaaaaa
W przypadku tak małego dziecka może faktycznie lepiej go zostawić bo nawet nie będzie nic pamietalo z wycieczki za kilka lat, ale jak bedzie mialo 5 i więcej to moim zdaniem egoistyczne byłoby go nie zabierać ze soba. Niech ono też poznaje świat,a nie tylko wy bo chcesie sie dobrze bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie nie wyobrażam jechać bez dziecka. Ale to ja:) Jeśli Ty nie widzisz w tym nic złego, a zastanawiasz się tylko dlatego, ze ktoś tam Ci coś powiedział- to olej. Ty najlepiej znasz swoje dziecko, osobę z którą zostaje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ygly
Ja myślę Justyno że zamiast myśleć o własnej srace pomyśl też o dziecku-zmiana klimatu to raz,dwa dzieciak chętnie pobawi się na plaży ,widok morza też będzie dla niego przeżyciem.Niestety mając dziecko ma się też obowiązki a nie same przyjemności.Dziecko jest marudne i ruchliwe z prostej przyczyny -nudzi się trzeba się nim zająć.Ja mam 2,5 latka ,mając 10 miesięcy pierwszy raz był z nami na weekendzie samolotem a mając 20 w Grecji na 2 tygodnie.Upały były oczywiście dziecka się nie wystawia w południe na słońce no i trzeba smarować wysokim filtrem.Pomyśl też jakie dzieciak będzie miał wspomienia kiedyś?Mamusia z Tatusiem byczy się na Ibizie a on z ciocią ,może sobie fotki pooglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko jest zwyczajnie za małe, aby zostawić go na tydzień. Taki maluch tęskni za rodzicami już po jednym dniu, a nie jak ktoś wyżej napisał, że nie zdąży zatęsknić. Nikt nie pisze, żeby być zatwardziałą matką Polką dla dziecka do 18 roku życia, ale są jakieś granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2.5 latek za mały na tydzień u cioci??? :D:D:D:D:D A to dobre :D:D Moje dziecko spędzało w takim wieku pół wakacji u dziadków. Może dlatego teraz ma 10 lat i z uwielbieniem jeździ na 3tygodniowe kolonie, nie jest zahukaną sierotą, która sobie tyłka bez mamy nie podetrze. Autorko - jedź. My z mężem zawsze jedziemy najpierw sami (na tydzień), a potem z dziećmi (na dwa, córka 10 lat i syn 1.5 roku). Jak psu zupa należą wam się wakacje we dwoje, nie zostawiasz dzieci obcym ludziom, przecież nie umrą bez was, na litość boską ;) Jedź i baw się dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestem matką niespełna 2,5 latka i nie zostawiłabym go samego na tydzień-tj. bez rodziców. Nie chodzi tu u żadną ideologię matki polskiej umęczonej jak ktoś wyżej napisał, zwyczajnie uważam, że dziecko w tym wieku potrzebuje mamy blisko i rozłąka tygodniowa jest dla niego za długa. Na swoje potrzeby przyjdzie jeszcze czas jak dziecko podrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyśl też jakie dzieciak będzie miał wspomienia kiedyś?Mamusia z Tatusiem byczy się na Ibizie a on z ciocią ,może sobie fotki pooglądać. x 2.5latek i wspomnienia? Na głowę upadłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to już jest jak ktoś nie wyszaleje się na początku i wpakuje w pieluchy. Macierzyństwo wymaga dojrzałości i niestety od małego dziecka nie ma wakacji, bo ono potrzebuje rodziców najbardziej w tych pierwszych latach. Bije egoizmem matki niemiłosiernie, a rekompensata w postaci Mazur jest śmieszna i tyle, bo żadne bajoro nie wynagrodzi małemu dziecku tygodniowej tęsknoty za rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ygly
DO ,,gościa'' 2.5latek i wspomnienia? Na głowę upadłaś? Oczywiście przecież dzieci do 5 lat nie myślą ,czują i się nie rozwijają.Może lepiej po prostu dzieciaka zawinąć w kokon i odwinąć na 6-te urodziny dzięki takim tępym tuskowym lemmingom które nie mają dzieci od razu do szkoły pójdą a potem jakiś internat się załatwi i z górki....Ludzie trochę pomyślunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rób jak uważasz. Twoje dziecko, twoje wakacje i twoja decyzja. Moja 3.5 letnia córeczka była z nami w tym roku na Gran Canarii, w zeszłym roku w Turcji. Zawsze jeździmy z inną parą i nie mamy problemów z ewentualną opieką, w czasie kiedy chcemy np. ponurkować. Lubię spędzać wolny czas z dzieckiem, wybieram hotel pod kątem pobytu z dzieckiem ale jak ktoś chce wyjechać bez dziecka - to jego sprawa. Nie pytaj innych, tylko rób jak uważasz za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ygly
,,Tak to już jest jak ktoś nie wyszaleje się na początku i wpakuje w pieluchy. Macierzyństwo wymaga dojrzałości i niestety od małego dziecka nie ma wakacji, bo ono potrzebuje rodziców najbardziej w tych pierwszych latach. Bije egoizmem matki niemiłosiernie....'' No i wszystko w temacie .Mnie wypowiedź Justyny że dziecko jest ruchliwe i marudne właściwie pozwoliło już wszystko określić.Niestety pokolenie gimbo-neostrady dorasta ,ma dzieci i potem są takie posty...Przepraszam Justynko a jakie ma być dziecko w wieku 2,5 roku?Przecież ono poznaje otaczający go świat,chciała byś mieć dziecko nie ruchliwe?Może wolałbyś aby leżał i się nie ruszał?Niestety macierzyństwo to nie gra w Simsy tylko obowiązki 24H. Ale wiesz co ....z takim podejściem to może rzeczywiście lepiej zostaw to dziecko u siostry/dziadków .Bo jak będziesz ,,szalała'' w Hiszpanii to jeszcze coś dzieciakowi dorobisz.Bo przecież najważniejsze są zabawa i sporty wodne.Ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My za rok chcemy jechać za granicę.Starsza córka będzie miała 5,5 roku,czyli fajny wiek,ale młodsza będzie miała....roczek... I też się zastanawiam,jak to będzie.Na pewno sobie nie odpocznę,bo będzie na etapie chodzenia,więc relaks na plaży raczej odpada.Ale też głupio mi będzie brać starszą,a młodszej nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ygly
My za rok chcemy jechać za granicę.Starsza córka będzie miała 5,5 roku,czyli fajny wiek,ale młodsza będzie miała....roczek... I też się zastanawiam,jak to będzie.Na pewno sobie nie odpocznę,bo będzie na etapie chodzenia,więc relaks na plaży raczej odpada.Ale też głupio mi będzie brać starszą,a młodszej nie.... To może mniej głupi jedź gdzieś w Polskę niekoniecznie na plaże.A jak chcesz odpocząć to są przecież domy dziecka rozwiążą problem na dobre(ewentualnie jak osiągnie wiek pożądany do podróży możesz ją znów wziąść do domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba jednak nawiedzona jestem, bo dla mnie urlop bez dziecka, to nie urlop. :D Właśnie po to czeka się cały rok, żeby spędzić urlop z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W żadnym wypadku to nie jest kwestia nawiedzenia tylko miłości, dojrzałości i odpowiedzialności. Tak samo jak rodzicom, również dziecku należy się urlop, może nawet bardziej. W codziennych obowiązkach , ogólnym za lataniu zwykle brakuje czasu na zwyczajne przebywanie ze sobą i z dziećmi. Więc jemu też się należy urlop ze zrelaksowanymi nie zalatanymi rodzicami. A to, że dziecko jest małe to niestety trzeba ten urlop planować przede wszystkim z myślą o jego potrzebach, a nie wlasnego tyłka i widzimisię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super sprawa. Dziecko razem z psem na czas wakacji należy oddać do schroniska. Walnijcie się w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz odpoczywać sobie sama to trzeba było się nie decydować na dziecko ,które mam wrażenie trochę przeszkadza ci w odpoczynku i w ogóle w życiu...Jak się ma dziecko to nie jeździ się samemu,ale jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam ten temat to przypomina mi się nagłośniona kilka lat temu historia rodziny, która poleciała na wakacje , a dziecko zostało na lotnisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po pierwsze dziecko w
tym wieku faktycznie nie ma długotrwałych wspomnień, ale nowe warżenia stymuluja mózg do rozwoju, a jak wiadomo liczba synaps w mózgu kształtuje się do 5 roku życia i im bardziej w tym okresie dbamy o rozwój mózgu tym większe efekty mamy później. Po drugie jest to zbyt małe dziecko, by zrozumiało nieobecność rodziców i z kolei na tyle duże, że już zaczyna tęsknic. Oczywiście pomijam przypadki dziecka pozbawionego więzi z rodzicami- wtedy to faktycznie nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1972
Po to ma sie dzieci zeby z nimi spedzac czas- wakacje sa idealne zeby poswiecic dziecku czas ktorego ciagle nam brakuje pracujac. Mam malego synka 14 miesiecy i juz jako 6 miesiaczny polecial z nami na 2 tyg do Meksyku- bawilismy sie wspaniale chociaz byl niemowlakiem a czas wspolnie spedzony w basenie i zabawy sa niezapomniane. Za kilka dni znowu lecimy do Egiptu do hotelu przyjaznego rodzicom z malymi dziecmi i wiem ze bedziemy sie wspolnie super bawic . Nie zostawilaby dziecka za zadne skarby bo nie sa przeszkoda w czasie wakacji a pelnoprawnym czlonkiem rodziny - czy was tez ktos podrzucal komus zeby wyjechac i sie dobrze bawic bez was- mnie nigdy i nie sadze zeby to bylo mile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alayne
Ja bym zostawiła dziecko z siostrą i pojechała z mężem na wakacje. Parę razy widziałam na plaży jak rodzice męczą się z dzieciakiem... Drze się, marudzi, ucieka... Wkurza też innych.I jak tu odpocząć? Ty chcesz odpoczywać czy zajmować się dzieckiem na wakacjach? Nie słuchaj tych Matek Polek z forum. Jedź i dobrze się baw. Dziecku nic się nie stanie. Po co byś go brała? i tak nic z tej wycieczki nie zapamięta Jak czytam tutaj niektóre wypowiedzi to widzę,że niektórym to się już na łeb rzuciło. Że niby ona jest egoistką ? :D Trzeba mieć też swoje życie, ambicje, znajomych... a nie wokół zasranych pieluch latać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×