Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wakacje z 6 miesięcznym dzieckiem

Polecane posty

Gość gość

Moja córeczka w sierpniu kończy 6 miesięcy. We wrześniu planujemy gdzieś wyjechać tylko nie wiem gdzie z tak małym dzieckiem. Chciałabym pojechać gdzieś gdzie jeszcze o tej porze jest ciepło ale za granice boje się z takim maluchem jechać. Jeśli zagranica to samolot czy auto i co wziąść z sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wrzesniu Grecja bedzie wciaz ciepla, ja bym leciala samolotem, samochodem to maluch sie wymeczy. Musisz zabrac wozek, poprosic w hotelu o lozeczko turystyczne, miec moskitiere na lozeczko ewentualnie, kremy na slonce, jedzenie dziecka jesli jada sloiczki juz, bo jedzenie hotelowe sie nie nadaje. Sprawdzic, czy w okolicach hotelu mozna pojsc na spacer wozkiem. Zabrac pieluchy, apteczke jakas drobna - paracetamol. Dziecko musi duzo pic czy to wody czy z piersi jesli jest karmione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmiona jest piersią powoli wprowadzamy inne jedzenie niż mleko (kaszki słoiczki konkretnie marchewka) i dopajam ją butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko do babci a wy jedzcie sami takie malenstwo i tak nie ma pojecia gdzie sie znajduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to beda za wakacje z dzieckiem...zadne :O...dajcie dziadkom dziecko i jedzcie z mezem sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli jest na piersi to moze chciec czesciej wlasnie na wakacjach z niej pic, bo bedzie goraco, wiec przystawiac ja nalezy czesciej. Jesli wprowadzacie kaszki to mozesz zarezerwowac hotel, ktory ma tzw bungalow, czyli jakby mieszkanie z kuchnia. Mozesz tam przygotowac kaszke czy podgrzac sloiczek. Albo wynajmijcie prywatnie apartament to wtedy bedziecie byc moze wygodniej. My latamy z dzieckiem od 4 miesiaca, ma teraz ponad 4 lata, zawsze do hoteli. Jak dziecko juz jadlo mm to upewnialam sie, ze w pokoju na pewno jest czajnik i lodowka oraz zamawialam lozeczko turystyczne. Ja biore pelna apteczke zawsze, ale mam wieksze dziecko teraz czyli kremy, cos na poparzenia, chusteczki odkazajace, gaziki, plastry, paracetamol i syrop na kaszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zawsze jezdzimy z dzieckiem od 5 lat. Sami latamy na weekendy, ale nie na urlopy. Jak autorka ma ochote zabrac dziecko, tym bardziej, ze jest na piersi, to chyba jej sprawa, nie sadzicie? Pytanie bylo inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opcja dziadkowie niestety odpadają bo rodzice męża jeszcze pracują a jeśli chodzi o moich to tata za granicą pracuje a mama ma na głowią moją 98 letnią babcie to juz nie mam serca dać jej na głowe malutkie dziecko :( Więc opcje są dwie albo jedziemy z małą albo odkładamy wakacje na za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez latamy z dzieckiem, najczesciej wlasnie ktoras wyspa grecka we wrzesniu. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a potem drą te ryje w samolotach latać się juz powoi nie da w normalnej atmosferze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio wracalem z niemiec 16 h jazdy jechala matka z 2 dziecmi 2 lata i pare mies darly ryje jak h caly autobus sie wkurwial przez dwóch bąków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszystkie dzieci w samolotach placza, my czesto latamy i rzeczywiscie zawyczaj jest jakas trojka, ktora placze. Zapomnieliscie, ze tez byliscie dziecmi kiedys? Nie lataliscie wtedy na urlopy, bo byly inne czasy, ale teraz kazdy, kto ma na to pieniadze moze leciec. Mozna wykupic urlop tylko dla doroslych lub leciec klasa biznesowa jesli chcecie miec luksus. Dziwie sie, ze najbardziej narzekaja pewnie ci, ktorzy lataja tanimi liniami, ktorym i tak do luksusow daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam z synkiem 5mscy nad morzem i z mężem. Braliśmy auto i tylko auto!!! Nie samolot zaden. Wzięliśmy wszystki, wózek do auta, wszystkie potrzebne rzeczy. I było super!! Maluszek się odnalazł, nie marudził itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła Mama
My z 6miesieczna córeczką l3ecimy we wrzesniu na wyspe Kos. Lot nie trwa długo, jesli bedzie płakać to trudno, to bedzie dla niej nowa sytuacja i moze byc zdenerwowana. Zrobie co moge zeby tak nie było: pierś podczas stratu, moze jakiś ziołowy czopek na uspokojenie? Pieluchy wezme tlkyo na sam pocaatek ale nasz hotel znajduje sie w spacerowej odległosci od miasta Kos gdzie pieluchy bedzie mozna kupic, gdyz jak sie domyslam Greczynki równiez mają dzieci:) jeszcze nie wiem czy córka bedzie tlkyo na piersi jeszcze czy juz bedzie jadła jakies słoiczki, ale nie bede brała tego z Polski na pewno!!!! A jesli chodzi o pomysł wakacji bez dziecka.... Cóz, to dobry pomysł jesli ktos moze soobie pozwolic na 2 wyjazdy: tlyko z męzem i całą rodziną. 6 miesięczne dziecko nie bedzie oczywiscie nic pamiętac, ale równie dobrze moge jej w związku z tym nie przytulac, nie całowac i nie mowic ze ja kocham. To bedzie czas spedzony wspólnie, całą rodziną! Maz pracuje wiec bedzie miał okazje spedzic 2 tygodnie non stop z dzieckiem, to tez wazne. A wiec autorko: do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up a jak wyglada lot samolotem ? Dziecko w nosidle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko do dwoch lat siedzi na kolanach rodzica przypiete dodatkowym pasie, wozek zostawiasz przed wejsciem do samolotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
je jeździła w góry, ale to trzeba lubić, nam nie sprawiało problemu noszenie w góry nosidełka, karmienie piersią na postojach. Bardzo dobrze to wspominam przy pierwszym i przy drugim dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiać
Moim zdaniem z takim maluchem to tylko Polska i ja bym tez max 300 km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzę Ci wybrać Polskę. Mój synek ma 8 miesięcy i byliśmy w Wielkopolsce. Mały zniósł dobrze podróż, wybraliśmy się z nim nawet na wycieczkę do Poznania. Jeśli chodzi nocleg to mogę polecić hotel atut- http://www.hotelatut.pl/ Pokoje ładnie urządzone, mój posiadał lodówkę - mogłam małemu sama przygotować obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×