Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wcześniej strach, teraz paniczny wstyd przed dentysta..

Polecane posty

Gość gość

Nie wiem co mi do łba strzelilo, ze za dzieciaka nie dbalam o zęby. Nie mylam ich często, zeby zawsze miałam białe. Pamiętam, że znajomi zawsze mnie pytali co ja takiego robie ze mam takie ładne zeby :) Dodam, tak na usprawiedliwienie swojego lenistwa, że mama moja kochana niestety nigdy o to nie dbała, nie pamiętam zmuszania do szorowania zebow, dentysta tylko w szkole( przerażająca kobieta), a jak ząb boli to weź tabletkę... W trakcie ciąży wyrastaly mi dwie ósemki, z bólu dosłownie płakałam.. Wiec na Chirurgie szczękowa szybkie zdjęcie zębów i stomatolog stwierdził, że wyrywa, a ja w 4 msc ciąży! Gdzie Pan K. po ponownym zerknieciu na zdjęcie stwierdził że są płytko osadzone i znieczuli mnie spryem?!?!?! No więc koniec końców koronę rozwalił a korzen został... Przez kilka dni wydlubywalam dosłownie drobinki zeba z dziąsła.. Od tego dnia moja noga więcej u dentysty nie powstała. Aż do zeszłego tygodnia (4lata!). Córka wyszczerbila ząb i byłam z nią u najcudowniejszej Pani stomatolog na świecie!!!! Mała musiała mieć kawałek zęba spilowanego, oczyszczonego żeby założyć plombe w kolorze niebieskim. No dla dzieciaka szał!!!! I w momencie jak pani doktor zaczęła mnie chwalić za uzębienie córki i wtedy przez myśl przeszło mi to co by powiedziała jak bym jej swoją jamę ustna pokazała, to by spadła z krzesła... Z przodu mam pełen ładny uśmiech, niestety po lewej mam góra i dół 6,7,8 w sumie to właśnie nie mam, zostały same korzenie . Po prawej górna 8 tylko połowa korony. Reszta zębów w stanie bardzo dobrym. I od tego czasu zaczęłam myśleć ze to juz pora ze musze się odwazyc,itd,itp. Aż dziś rano obudzialam się z morda opuchnieta jak u chomika... Nic nie boli tylko buzia ruszać za bardzo nie mogę, tylko jak ja mam komuś pokazać taki syf w zębach?! Boże pisząc o tym już mi wstyd a gdzie komuś otworzyć gębę? Ale.wiem ze jak nie pójdę to za kilka lat będę szczerbata... Tylko jak się odwazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerbata to już jesteś jeśli chodzi o ścisłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego, w takiej sytuacji trzeba schować wstyd do kieszeni i znaleźć dobrą klinikę i zacząć się leczyć. Nie ma innej możliwości. U mnie było podobnie, stres i strach przed wizytą co doprowadziło do bardzo kiepskiego stanu moich zebów. Ale w końcu się udało mi zmusić samą siebie do wizyty. Trafiłam do biodentu w krakowie. No i po pierwsze nikt nie komentował wyglądu zębów, lekarz po prostu zajął się pracą, nie bolało, wszystko dobrze zrobione. Wyszłam z pierwszej wizyty i umówiłam się na kolejną! i tak udało mi się ząbki naprawi i dentysty już nigdy nie zmienię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysta jak lekarz rzadko kiedy się dziwi bo na codzień widzi różne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bałam się dentysty, ale lepiej późno niż wcale. Ja chodzę do http://www.dentima.pl, bardzo miła atmosfera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się wydaje, że dentyści widzieli już nie jedno. musisz się przełamać i zacząć chodzić do dentysty kilka wizyt i masz go z głowy na jakiś czas. No i podstawa codzienne mysie zębów chociaż raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez dentysta od tego jest. No, wyobraz sobie, ze jedziesz w pełni sprawnym autem do mechanika. Zapyta "po co pani przyjechała, nie mam tu nic do roboty". Tak samo jest z dentystą czy innym fachowcem. Pèdz do lekarza i zrób porządek. Bèdziesz szczèsliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również bardzo bałam się dentysty, ale uświadomiłam sobie fakt, że przecież robię to dla siebie, to jest inwestycja we mnie, więc w sumie jeśli nie pójdę szkodzę tylko sobie bo za niedługi czas musiałabym w końcu pójść, a wtedy pewnie ból i panika byłaby większa bo i ciągle myślałabym o tym, że kiedyś to nadejdzie i będę musiała w końcu pójść. Przemogłam się, poszłam na wizytę na początku tylko kontrolną żeby ewentualnie móc uciec, hehehe :D ale nie było takiej potrzeby :) Wszystko poszło gładko i bez problemowo, a i ja byłam zdziwiona, że złapałam taki dobry kontakt z Panią dentystką :) Byłam w Klinice Odent w Warszawie, jestem już tam zapisana jeszcze na kilka wizyt i tak krok po kroczku będę leczyć wszystkie zeby. Myślę, że teraz pójdzie już gładko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×