Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wedzony losos w ciazy?

Polecane posty

Gość gość

czy mozna jesc w ciazy wedzona makrele i lososia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno sa dwie metody wedzenia, na zimno i na goraco. Te na goraco mozna ale skad to wiedziec. Ja nie jadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od mojego lekarza dostalam rozpiske i tam pisze , ze sledzia baltyckiego i lososia nalezy unikac ze wzgledu na wysoki poziom dioksyn i dioksynopochodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, a taka mam ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tez dioksynopodobnych'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zjedz tunczyka ;) konserwowanego do 4 porcji tyg 130g a swiezy 1porcj 130g tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zreszta od odrobiny lososia nic dziecku nie bedzie, ja na wigilie mam zamiar cos z lososiem przyrzadzic i koreczki sledziowe tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, pisałam pracę na temat dioksyn i szczerze mówiąc najwięcej jest ich w powietrzu z powodu spalania. Ogólnie jesteśmy ofiarami propagandy USA w tej materii. Oni prowadzili szeroko zakrojone badania w dziedzinie dioksyn w latach 80-90. Okazuje się, że jest ich sporo w środowisku i przez to przyjmuje się, że nie mają wpływu na kancerogennosc. Jedz co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdy niech robi jak chce jezeli jest napisane aby unikać to bede unikała. bez wina moge sie obejść to tym bardziej bez łososia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wędzone ryby są szkodliwe w ciąży, ze względu na to, że mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nitrozoaminy, wytrącające się w mięsie podczas obróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co przesadzac. Przeciez codziennie tego lososia nie bedziesz jadla a jak raz na jakis czas zjesz to nie zaszkodzi. Ja jadlam swiezo wedzonego lososia w ciazy. Byl taki pyszny jeszcze cieply:) jedyne co to potem bolal mnie zoladek bo przesadzilam z porcja a wedzone jednak ciezkie. Jak masz chec to jedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jadłam ryby wędzone ale tylko na ciepło, to chyba o listerię chodzi. Łosoś zwykle jest wędzony na zimno, ale i na ciepło bywa, a np. makreli za to wędzonej na zimno nie widziałam. Na pakowanych zawsze jest informacja chyba. Tyle w kwestii zagrożeń, a co do toksyczności, hm... we wszystkim są jakieś paskudztwa, wiadomo, i pewnie nawet świeże ryby z norweskich rzek są skażone czymś tam, w taki sposób patrząc lepiej niczego nie ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany, wyluzujcie. Dioksyny, nitrozaminy, bakterie i co jeszcze ten łosoś biedny zawiera? Ludzie, nie przesadzajcie. Ja jadłam wszystkiego z umiarem w ciąży. Wiadomo, używki trzeba odstawić, ale tak, jedząc różnorodnie unika się przede wszystkim niedoborów, do których można doprowadzić przez eliminację różnych artykułów z diety. Jadłam i makrelę i łososia, i sery przeróżne. Jadłam dużo warzyw i owoców, sporo rzeczy na surowo, bo więcej witamin. Jedyne co, to nie jadłam surowego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie jadłam . Nie powinno się i tu chodzi także o toksoplazmoze. Tak mi lekarz mówił jak bylam w ciazy. Zreszta przez te kilka miesięcy mozna sobie ryby wędzone odpuścić , po co ryzykować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia66
Oczywiście,że możesz zjeść...To,że nie zjesz tej jednej ryby niczego nie zmieni,musiałabyś zamknąć się w szklanej klatce i mieć dostęp do czystego powietrza bo to w nim jest najwięcej zanieczyszczeń..Ryby są zdrowe więc nie szalejcie już tak eko mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×