Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Weksel do umowy zlecenie

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem w trakcie "przyjmowania się" do nowej pracy - obsługa klienta, sprzedaż w okienku w boksie w jednej z galerii handlowych. Praca jest na umowę zlecenie i jest odpowiedzialność materialna - właścicielka do umowy zlecenie kazała mi podpisać weksel in blanco i deklarację. Samą umowę mam podpisać w pierwszym dniu pracy. Czy to bezpieczne działanie? Czy do takich umów na takich stanowiskach można żądać weksla? Jakie mogą być konsekwencje? W deklaracji podpisałem, że ten weksel jest na poczet zabezpieczenia gotówki, z której się rozliczam, a także na poczet "prawidłowego wykonania zlecenia". Proszę o pomoc i odpowiedzi czy ktoś był lub jest w takiej sytuacji i jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest bezpieczne i w ogole nie powinienes podpisywac czegos takiego. ja tez mialam taka propozycje, ale sie wycofalam przed podpisaniem czegokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkara
Moja siostra kiedyś dostała umowę zlecenie z wekslem do podpisu w pracy - butik z odzieżą. Gdy chciała się zwolnić szefostwo pogroziło wypełnieniem weksla jako koszty szkolenia i rekrutacji kogoś w zamian. Musiała pracować tam jeszcze ze 3 miesiące zanim kogoś zatrudnili, żeby nie obciążyli jej kosztami. Trzeba uważać na takie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alvaroo
hahahaha, weksel in blanko do umowy zlecenie i bedzie z toba robic co chce. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziala w dwie strony sama mozesz sobie zazyczyc CO ma sie znalezc w deklaracji - np wylacznie zawiniona i celowa kradziez oni do ciebie nie maja zaufania a ty masz do nich miec niby z jakiej paki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umwa cywilno-prawna to umowa dwoch ROWNARZEDNYCH STRON. To, ze jedna nazywa sie PRACODAWCA a druga PRACOWNIK nie ma znaczenia... Pracowik nie jest od tego zeby mu np. pijany pracodawca np nie zaplacil za prace bo mu sie nie oplacalo to w danej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weksel in blanco? Jaka kwota jest wpisana w deklaracji wekslowej? Podpisanie to prosta droga do narobienia sobie kłopotów i to na długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma zadnwj kwoty, moze byc rozna w zaleznosci od manka czy innej poniesionej szkody. Wlasnie tego sie troche obawiam, ale juz podpisalem, a sama umowe zlecenie dopiero mam podpisac. Jak to moze byc wykorzystane? Z tego co wszedzie czytam, ostrzegaja by nie podpisywac, ale z drugiej strony to tez stosowana forma zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj chlopak ma cos takiego podpisane w pracy i jest tam strasznie uwiazany, za najmniejsze przewinienia kary finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie tak dajecie i podpisujecie nie wiadomo co to potem trzeba tanczyc jak zagraja. Proste!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie tego sie troche obawiam, ale juz podpisalem, a sama umowe zlecenie dopiero mam podpisac. COOO? jestes chory na umysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma gownianych firm, sa wylacznie probujacy cwaniaczyc wlasciciele....a nie ma takiego cwaniaka ktory by nie trafil na wiekszego kozaka od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowe ppdpisalem i zaczalem prace. Nic nadzwyczajnego nie bylo w tej umowie, no tylko to, ze sluzbowa gotowka i nieprawidlowe wykonanie zlecenia jest zabezpieczone wekslem. Mam nadzieje, ze to jednak tylko forma zabezpieczenia i nie zostanie uzyty nieprawidlowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itaczka
Nigdy nie podpisywałam ale mąż raz musiał. Było z tym mnóstwo obaw bo się nie znało tematu. Można poczytać tutaj http://www.kancelaria-szip.pl/strefa-wiedzy/180,weksel-in-blanco-zloty-srodek-na-wszystko.html Na razie wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×