Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marlena25poznan

Wezwanie do zapłaty

Polecane posty

Witam, dzisiaj weszłam na pocztę elektroniczną odczytać e-mail, chciałam też zrobić porządek w SPAM i tam zauważyłam maila od plikostrady, z informacja o kierowaniu do sądu sprawy o podanie złych danych osobowych, na dole informacja, że jeśli wpłacę 200 zł do siedziby w DUBAJU. Na internecie wyczyt. że to oszuści itd. miał ktoś z was z nimi do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwszym mailu napisałam że odstępuję od umowy. Więcej czynności nie podejmowałam. Wysłali mi chyba ze 3 maile i 1 list (zwykły, nie polecony) i ucichło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie niby podałaś fałszywe dane? Druga sprawa to jak ktoś Ci udowodni że to akurat Ty a nie np jakiś kurier korzystał z twojego laptopa albo koleżanka? He? Są firmy prawnicze zamujące się tylko wyszukiwaniem problemów w postaci takiej jak wyżej lub niezgodności regulaminów np u operatorów internetu i wysyłają pismo albo wpłata albo pozew bo masz zł regulamin. Ale napisałaś nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyyszkaa
http://wyborcza.pl/1,75478,16533650,Plikostrada_pl___kolejni_naciagacze__Co_robic__gdy.html Poszukaj najpierw troche w necie a nie ludziom głowe zawracasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję:) podałam zły adres podczas rejestrowania się na tej stronie. A dostałam takiego e-mail'a INFORMACJA O ZAMIARZE ZAWIADOMIENIA PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PODAWANIA FAŁSZYWYCH DANYCH OSOBOWYCH W CELU WYŁUDZENIA ODPŁATNEJ USŁUGI ELEKTRONICZNEJ Szanowna Pani, Niniejszym informujemy, iż w wyniku wewnętrznego postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez Biuro Windykacji ustalono, iż zamawiając odpłatną usługę elektroniczną w serwisie Plikostrada.pl, podała Pani nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe, co uniemożliwiło wierzycielowi doprowadzenie do skutecznej egzekucji zadłużenia na drodze postępowania cywilnego. Przypominamy, iż dnia 17.06.2013 o godzinie 15:40:48 korzystając z adresu IP: 178.56.191.215 zawarła Pani umowę o świadczenie odpłatnej usługi premium, rejestrując formularz zamówienia w serwisie Plikostrada.pl. Pomimo wielokrotnych wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uregulowała Pani zaległej należności abonamentowej. Zamawiając usługę złożyła Pani oświadczenie woli o przeczytaniu i zaakceptowaniu treści regulaminu, zgodnie z którym w zamian za otrzymanie darmowego świadczenie w okresie pierwszych 14 dni trwania umowy, zobowiązała się Pani do przekazania swoich prawdziwych danych osobowych potrzebnych do realizacji umowy. Tym samym istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż mogła się Pani dopuścić przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat i polegającego na podaniu fałszywych danych osobowych w celu wyłudzenia usługi premium. W przypadku skierowania sprawy na drogę karną, Pani prawdziwa tożsamość zostanie ustalona na podstawie utrwalonych danych teleinformatycznych, identyfikujących Panią jako abonenta usługi poczty elektronicznej oraz usługi dostępu do sieci Internet. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów. Stosowne czynności śledcze zostaną w takim wypadku przeprowadzone w przez funkcjonariuszy właściwego w sprawie Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji ustanowionego zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.). W chwili obecnej jedynym sposobem polubownego załatwienia sprawy, jest uiszczenie zastrzeżonej kary umownej wynikającej z §5 ust. 5 regulaminu, w wysokości 200 PLN. W przypadku braku uregulowania należności w nieprzekraczalnym terminie wynoszącym 5 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości, sprawa zostanie procedowana w trybie pilnym, celem przekazania organom ścigania. Wpłaty należy dokonać na następujący rachunek bankowy: Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd. Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 94 1750 1312 6860 1000 0037 6317 Tytuł płatności: PWP-20130617-00376317 Kwota: 200 PLN Dowód wpłaty oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres pocztowy: egzekucja@biurowindykacji.pl. Z poważaniem, Lidia Nowak Biuro Windykacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dodatek, czytałam w internecie całą masę informacji o tym, że to oszuści itd. tym bardziej moim zdaniem jeśli już jakieś wezwania itd, to chyba jedynie LISTEM POLECONYM, anie mailem, ktory trafil mi do skrzynki SPAMU ktorej z reguły się nie czyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×