Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 3latka

Wierszyki, rymowanki dla 3-latków

Polecane posty

Gość mama 3latka

Witam, moze istnieje taki topik jednak ja go nie znalazłam. chciałabym, aby to było miejsce na wpisywanie prostych i ładnych wierszyków, rymowanek i piosenak dla dzieciaczków w wieku 3-4 lat. sama mam pociechy w tym wieku i pomysły powoli mi sie wyczerpuję, bo dzieci ciagle chca cos nowego... przerabialiśmy już wiersze brzechwy, tuwima, ale najlepsze są takie jeszcze z czsów naszego dzieciństwa, zachecam do wpisów i pozdrawiam! chodzi mi o takie aby szybko i łatwo wpadały do ucha, a przez to dziecko szybciutko sie uczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam takie coś. To nie jest wierszyk, ale jak byłam mała to znałam na pamięć, nauczyła mnie babcia: Jestem sobie Bartosowo, baba mocno, baba zdrowo. Pojechałam roz do miasta kupić Bartosowi ciasta. Ide jo se ulicu, patse - pise KASA BILETOWO. I tak se myśle: kase jęcmiennu jadłam, kase grycanu jadłam, ale kasy biletowy to jesce nie jadła. I mówie - poprose kilo kasy biletowy. A panocka mi mówi: - tu ni ma na kila, ino na śtuki. No to mówie: - poprose jednu śtuke Dała mi taki kwitecek, kozała iść prosto, późni w prawo, a zebym nie zbłundziła to posed ze mnu taki panocek z cerwuniastu gembu. Weśliźwa do taki łogrumniasty sali, smata sie rozchyliła i ukozoł sie lasecek. A z tego lasecka wysła panocka i schowała sie za ksocka. A za niu wylecioł panocek i woło: - Kasiu, dzie jesteś, Kasiu dzie jesteś. Jo wołum: - panocka za ksockiem Ludziska wołaju: - Bij brawa. A jo usłysałam "Lij go z prawa". I luuu panocka z cerwuniastu gembu. Co późni nastąpieło to trudno łopisać. Psyjechała milicyjo i zabrały mie do kozy. A jo se myśle: Jak do kozy to bede miała mliko. Siedze jeden dzień - kozy ni ma, siedze drugi dzień - kozy ni ma. Na tseci dzień mnie wypuściły. Posłam jo na dworzec i patse, pise: Jeden pierun, drugi pierun, tseci pierun i se myśle: Jak zacnu te pieruny wsyskie bić to dopiro bedzie. I wróciłam do dumu i Bartosowi ciasta nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3latka
Dzieki, ja znam jeszcze taki króciutki: Krasnalek malutki mieszka pod podłogą, zbiera okruszyny za stołową nogą, a dla kogo krasnal zbiera okruszyny, powiem wam w sekrecie - dla mysiej rodziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super są te wierszyki. Muszę jutro moją małą któregoś nauczyć. Dziś tatuś uczył ja swojego nr tel na pamięć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
Tu paluszek, tam paluszek kolorowy mam fartuszek tu jest rączka a tu druga a tu oczko do mnie mruga Tu jest buźka, tu ząbeczki tu wpadają cukiereczki tu jest nóżka i tu nóżka chodź zatańczysz jak kaczuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
Pokazywane na paluszkach "Biedroneczka pięć kropeczek miała: 1 od deszczu dostała, 2 od wiatru silnego, 3 od słonka złotego 4 od dziadka co przechodził drogą a 5 sama nie wiem od kogo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
:D :D :D Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały. Gdzie ty mieszkasz? Między swemi. W jakim kraju? W polskiej ziemi. Czem ta ziemia? Mą ojczyzną. Czem zdobyta? Krwią i blizną. Czy ją kochasz? Kocham szczerze. A w co wierzysz? W Polskę wierzę. Coś ty dla niej? Wdzięczne dziecię Coś jej winien? Oddać życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
miki miki co ty masz miki miki jablko miki miki kto ci dal miki miki tatko miki miki gdzie kupil miki miki w miescie miki miki ila dal stotysiecy dwiescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
Lajkoniczek jeden, miał koników siedem, pojechał na wojne, został mu się jeden, siedem lat wojował, szabli nie wyjmował, szabla zerdzewiała - wojny nie widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
edziemy na wycieczkę - bierzemy misia w teczkę a misiu fiku miku i do teczuszki zrobił siku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
Raz, dwa, trzy, cztery idzie sobie Hackelbery za nim idzie misio Jogi co ma strasznie krótkie nogi a za nimi Pixi-Dixi co się kapią w proszku ixi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taki pocztek
Opowiem ci bajkę, jak kot palił fajkę, a kocicha papierosa, upaliła kawał nosa. Prędko, prędko po doktora, bo kocicha bardzo chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj uwielbia ten: balinoku moj malutki rosnij duzy, ogromniutki, balon rosnie, ze az strach, przebral miare no i bach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3latka
prosze Państwa oto miś, mis jest bardzo grzeczny dziś, chetnie państwu łape poda, nie chce podać?..... no to szkoda o i to mi sie jeszcze przypomniało! dziewczyny dzieki, sporo nowych i fajnych wierszyków napisałyście ojjjj, chłopcy bede mieli sporo nowości buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto ty jesteś
kto ty jesteś? -jajeczko jaki znak twój? żółteczko gdzie ty mieszkasz? w skorupce W jakim kraju? w kurzej dupce Może niektóre z Was stwierdzą, że to wierszyk już taki nieprzyzwoity, ale moja córka tak go bardzo lubi, a na słowo dupka pęka ze śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to
dzik jest dziki dzik jest zły dzik ma bardzo ostre kły kto spotyka w lesie dzika ten na dzrzewo zaraz zmyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świetne
dalej, dalej topik jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat super! Ale nic poza tym co napisałyście nie potrafię dodać, jedynie wykorzystam Wasze pomysły :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możeee
ktoś coś fajnego jeszcze zna, moje dziecko prawie wszystko juz z tych rymowanek zna, piszcie kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarkaaa
Biedroneczko, biedroneczko leć do nieba przynieś mi kawałek chleba! ot, taka rymowanka jak dziecko zobaczy biedronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jeszcze
taka piosenke Na Wojtusia z popielnika Iskiereczka mruga, Chodź, opowiem ci bajeczkę, Bajka będzie długa. Była sobie Baba Jaga, Miała chatkę z masła, A w tej chatce same dziwy, Cyt, iskierka zgasła. Była sobie raz królewna, Pokochała grajka, Król wyprawił im wesele I skończona bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pamietam całego
kochana mamo jak bede duzy to ci przywioze małpke z podrozy długim ogonkiem to zwinne zwierze bedzie za ciebie zmywac talerze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmisiula
maszerują chłopcy droga raz dwa trzy ziemia dudni im pod noga raz dwa trzy maszerujcie razem z nami polem lasem dolinami trabka skocznie gra tratatatata trabka skocznie gra tratata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia235
no fajnyten topik, ale sama juz nic nie znam innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka-hg
Dziesięć palców u rąk mam. Nie wierzycie ? Zliczę sam: Raz, dwa, trzy, cztery... A zadziwię Was tym że się u stóp też da zliczyć dziesięć: Raz, dwa, trzy, cztery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelle
Usiadł kotek nad miseczką Bardzo smaczne wypił mleczko Teras siedzi zachwycony mruczy bo jest najedzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruti24
Wierszyk o paluszkach :) Ten pierwszy to dziadziuś obok niego babunia środkowy to tatuś a przy nim mamunia a to jest dziecinka mała tralala moja rączka cała:) Inny wierszyk: To jestem ja: buzia mała okrąglutka, grzywka czarna całkiem krótka, czyste rączki zawsze mam, chcesz zobaczyć? Chodź tu sam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×