Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzaczek

Wkładka domaciczna Cooper T 380

Polecane posty

od niedawna mam założoną wkładkę Cooper T 380. Jeżeli któraś z was też ma taką wkładkę proszę o wpisy. Może uzyskam kilka wskazówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela19
Hej!Ja mam dop 2 mies i jestem zadowolona.Jak na razie małego karmie to nie mam okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia88
kiedys pisalam tu na forum pod tym nikiem lub podobnym. mimo ze mam 19 lat mam ta spirale juz 1,5 roku. jestem bardzo zadowolna. powinam sie na kontroli pojawic i chodzic co 6 miesiecy jednak na wiosne jedak jakos nie moglam znalesc czasu. chcialam byc we wrzesniu jednak znow czas. teraz juz chlopak mnie wygania do dr a mam ferie wiec poswiece jeden poranek i o 7 stane w kolejce z moherami:p by sie zarejestrowac do publicznej przychodni nie wiem jakie wskazowki ci moge powiedziec. jesli chodzi o mnie to mam przez pierwsze dwa dni okresu bolesne miesiaczki. dr mi mowila ze powinnam unikac dluzysz i duzych skurczy i zazywac nospe. w czasie kiedy zakladala mi spirale przepisala mi lek na obfite miesiaczki(jesli beda mi przeszkadzaly), podajze exacyl jednak go nigdy nie zazylam. dr powiedziala ze tamponow moge uzywac w czasie koniecznosci. jednak wiecie same panie ze czlowiek ciata to tu to tam i jakos z podpaska tak nie komfortowo sie czuje nie wiem jak wy dziewczyny ale chciala bym zostawic spirale dluzej jak 3 lata. dr mi mowila ze moge i bedzie dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylkow idzisz skoro mam dalej nosic wkladke to po co mam znow placic 300 zl? to jest chore poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela19
Zrobisz jak uważasz.A jeśli pani doktor Cię zapewniła to powinno byc wsio ok Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wkładke cooper t 380 od roku z początku było wszystko ok ale od sierpnia tj po pół roku dostałam krwawienia jak mi się wydawało miesiączkowego, ale one trwa do dzisiaj z małymi przerwami. Nie jest to duże krwawienie takie raczej plamienie ale występuje. Nie jest to zbyt komfortowe. Nie wiem co o tym myśleć. Mój gin twierdzi że pierwszy raz się mu to zdarzyło i być może jest to uczulenie na miedź lub nietolerancja, ale ja nie chcę się jej pozbywać. Nie wiem co myśleć. może któraś z was tak miała, proszę o radę.Może są jakieś leki bez recepty skracające krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wkładke cooper t 380 od roku z początku było wszystko ok ale od sierpnia tj po pół roku dostałam krwawienia jak mi się wydawało miesiączkowego, ale one trwa do dzisiaj z małymi przerwami. Nie jest to duże krwawienie takie raczej plamienie ale występuje. Nie jest to zbyt komfortowe. Nie wiem co o tym myśleć. Mój gin twierdzi że pierwszy raz się mu to zdarzyło i być może jest to uczulenie na miedź lub nietolerancja, ale ja nie chcę się jej pozbywać. Nie wiem co myśleć. może któraś z was tak miała, proszę o radę.Może są jakieś leki bez recepty skracające krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tę wkładke od 2005 roku jak do tej pory nic mi sie nie dzieje jest dobrze wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agusi 88
czy wkładkę zakładałaś państwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzaczku, lekarz na pewno zna odpowiednie leki jeśli nie możesz wkładki z miedzią, to zawsze możesz wymienić choćby na Mirenę, miedzi niezawierającą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzi72
Witam, mam pytanie, chcialabym zalozyc wkladke copper T, gdy zapytalam lekarza o to powiedzial ze to przezytek, wiele slyszalam o mirenie ale obawiam sie jej ze wzgledu na hormony w niej zawarte. biore tabletki antykoncepcyjne i hormony nie najlepiej mi sluza. Czy to ze wkladka copper T zostala "wynaleziona" dawno dyskwalifikuje ja w jakis sposob? Moze Wasz lekarz powiedzial Wam cos o roznicach miedzy tymi wkladkami? Bede wdzieczna za kazda odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w4erewfd
Wkładka to środek wczesnoporonny, jest to zabijanie poczętego zycia ludzkiego, jest to grzech śmiertelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia 76
Czesc ! Ja mam zolozona Mirene i chwale sobie ! Cena z zalozeniem okolo 1000 zl a zwyklej miedzianki jaka jest Cooper T 380 z zalozeniem okolo 250 do 400 zl - zalezy od gabinetu ! Nie mam okresu ale drobne plamienia a poza tym to nie mam na co narzekac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efefee
Te drobne krwawienia to jest własnie poronienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t o aborcja, uniemozliwia sie zygocie- malenkiemu dzidziusiowi implantacje- czyli zgniezdzenie sie w błonie ślkuzowej macicy. i on umiera, to aborcja a za to grozi ekskomunika i zabijasz włóasne dziecko za kazdym razem!!!!!!!! dzidzius juz wtedy ma w pełni rozwinietą dusze !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohery wpadły na topic
wkłądka powoduje stan zapalny w macicy więc nie dochodzi do implantacji ewentualnego zarodka generalnie wkładki to nic zdrowego, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohery wpadły na topic
jak masz nadżerkę to dzieję się tak jak przy wkładce więc ja z nieleczoną nadżerką też podpadam pod ekskomunikę ? rany nei rozśmieszajcie mnei mohery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emikas
Ja mam wkladke Cooper T 380 A i wiecie producent na opakowaniu podaje , ze jej trwałosc antykoncepcyjna to 10 lat! Bardzo sobie ją chwalę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś33
WITAM, dziś lekarz wyjął mi Coopera T po 5 latach i 2 miesiącach. Robię sobie kilka miesięcy przerwy i wracam do tej samej metody antykoncepcji. Jest ona dobra dla kobiet po porodzie i tych, które na dłuższą chwilę nie planują dzidziusia - choćby przez koszt. Jednorazowo spory (u mnie 400zł), ale na 5 lat się opłaca. Nie miałam żadnych kłopotów związanych z wkładką, obawiałam się bardziej bolesnych i obfitszych miesiączek, ale z reguły przeżywam bez pigułek i tylko pierwszy dzień jest "obfity". W razie potrzeby stosowałam tampony - choć ich nie polecają, bo niby można nim zaczepić o niteczki i usunąć go razem z wkładką, ale po dzisiejszym wyjmowaniu jestem przekonana, że to niemożliwe! Podsumowując - jestem zadowolona i mój mężczyzna też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam do Was dziewczyny pytanko, ile kosztuje cały zabieg założenia i zakupu spirali(takiej na 3lata)?? Nie miałyście problemu z jej prawidłowym ułożeniem po miesiączce, bo wiem że po należy ja ponownie "ustawić"?? czy zabieg jest bardzo bolesny?? możecie dać mi jakieś cenne rady na ten temat bo szczerze mówiąc bardzo się tego boję ale z drugiej strony jest to metoda bardzo skuteczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilaka
Marysiu, nie ma się czego bać. Założenie nic nie boli - tak samo jak usunięcie. Jest to tylko trochę nieprzyjemne. Ja miałam wkładkę przewidzianą na 3 lata i przenosiłam ją jakieś dwa. Cały czas była skuteczna. Dopiero 2 miesiące po usunięciu zaszłam w ciążę. Piszę "dopiero", bo córcia była nieplanowana - tzw. wpadka. Czyli przy mojej niezaprzeczalnie wysokiej płodności wkładka cały czas była skuteczna. Faktycznie w pierwszych miesiącach czułam lekki ból w podbrzuszu i miałam plamienia w środku cyklu, ale miesiączki wcale nie były bardziej obfite ani bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezwkladkijeszcze
Copper T 380A, wkładka antykoncepcyjna - cena w aptece doz 42,81 dziewczyny napiszcie mi czy podczas stosowania tej spirali musze brac jeszcze jakies inne środki antykoncepcyjne? Bo juz jestem skolowana bo moj gin mowi, ze tylko przy mirenie nie musze niczego stosować ale koszt mireny z założeniem to 1200 zł.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaabc
Ta metoda jest dobra dla kobiet, które nie mogą stosować tabletek antykoncepcyjnych ani zastrzyków hormonalnych. Wkładka bowiem nie obciąża wątroby. Jedno jest pewne, najlepiej poradzić się swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a102
przeczytałam na stronie t380 parę informacji i mam pytanie: dziś wymieniłam wkładkę właśnie na t380 (5lat) i gdy zastosowałam się do rad z w/w strony i wsadziłam palec do pochwy to poczułam druciki. Czy to normalne? Przy poprzedniej spirali nie czułam. \wydaje mi się to raczej nienormalne. o ile ktoś może mi szybko odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaabc
Ja na początku też czułam druciki ale po jakimś czasie, około miesiącu, wkładka jest niewyczuwalna. Nic się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A102
Super, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziula09
ja mam załozoną wkładkę cooper t 380 tydzień temu...jak na razie ok..założenie to moment...lekkie ukłucie i po sprawie...zobaczymy co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caramella '80
Założyłam wkładkę Cooper T w drugim dniu cyklu i muszę powiedzieć, że strasznie mnie to bolało. Trwało to może 30 sekund, może minutę, ale ból był okrutny. Poszłam z nastawieniem, że nie będzie bolało. Nie wiem co mam mysleć o tej wkładce i jej skuteczności, bo dr dodał, że bezwzględnie powinnam bardziej uważać na dni płodne. Wcześniej, przez około 2 lata przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne i bez stresu o nieplanowaną ciążę współżyłam z mężem. Czy w przypadku tej ciąży nie muszę się martwić wpadjką ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooperka
Witam Drogie Panie! Mam takie pytanie dotyczące wkładki. Otóż kiedy można współżyc po jej założeniu. Ja miałam zakładana w 14 dniu cyklu wówczas był widoczny pęcherzyk ale jeszcze nie pekł. Lekarz wyjechał w międzyczasie na wakacjen nie moge zasięgną porady. Plamienie jedynie pierwsza i lekko w drugie dobie. Aktualnie 17 dzień cyklu lekkie pobolewanie, nie wymagające leków. Czuję się komfortowo jakby zupełnie jej nie było. Proszę inne posadaczki o wskazówki pozdrawiam lidiamital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×