Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Truskawka86

Włochate małe robaki w domu

Polecane posty

Gość Truskawka86

Witam. Od jakiegoś czasu w moim mieszkaniu pojawiły się małe brązowe robaczki. Wyglądaja jak włochaty rybiki, 100 noga i cos szczypawico podobnego ( na odwłoku większe dżdżownice mają dwa długie włosy) w jednym!!!! Najczęściej znajduję je na kanapie lub w zakamarkch ramy łóżka pomiędzy materacem a ramą łóżka pod prześcieradłem na materacu a newet w pluszowej maskotce córki. Są obrzydliwe i spędzaja mi sen z powiek. Mimo częstego sprzątania i mycia wszytskiego co się da, pojawiają się w tych samych miejscach. Pomocy co to jest?? Jak się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogę znaleźć reklamy
a może to mieszka w łóżku/w materacu/w tej ramie (jeśli jest drewniana)? Ble, współczuję:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia6
to moga byc roztocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka 86
przeszukałam juz wszystko a łóżko oglądnełam z każdej strony nigdzie ani śladu tego obrzydlistwa, biora się nie wiadomo skąd, mam ich serdecznie dosyć, nie sa to tez roztocza bo są na nie za duże larwy jak podejżewam mają do ok. 0,5cm sa brązowe i włochatepodzielone na segmenty jak dzdzownica. Pomocy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocia, weź mnei nie załamuj roztocza są niewidoczne gołym okiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza
nie jesteśmy włochate i nie mamy odwłoków z podwójnym włosem, kurwa! a co na to poradzić? omamy się leczy, delirkę też- idź do psychiatry najlepiej ... niech dokona dezynsekcji twojego mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka 86
Ktos palnął głupote o roztoczach, i wszystcy potrafia sie tylko do tego przypier..... a nie pomóc komus kto o to prosi. Kobiety bądzcie poważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty myślisz, że wszyscy się na jakiś robalach znają? nie mam pojęcia co to jest, nie słyszałam, żeby ktoś miał w domu jakieś włochate robale rybiki, mole, pająki, ale włochate odwłoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwira a
Ja mam podobny problem tez mam cos takiego od jakiegoś czasu w domu, podobne do tego ze zdjęcia, ale czy na pewno tez nie wiem. Wydaje mi się ze u mnie siedzą gdzieś pod parkietem albo w drewnianych meblach, czasem biora się nie wiadomo skąd na środku stołu, jakby spadłay z sufitu. Przyłączam się do proźby piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza
dobra; my roztocza ci powiemy: to wygląda na jakies larwy, z których coś się wylęgnie niechybnie. Pod zdjęciem, które zamieściłaś jest podpis, że to larwa attagenus pellio, czyli larwa kleszcza. Może masz zwierzęta domowe? Jeśli gdzieś złapały kleszcza i napił się krwi, a potem odpadł, to kolejność jest taka, że w dogodnych warunkach, składa larwy, zktórych wylęgną się kleszcze. Dobrze by było, żebyś wezwała speca od dezynsekcji do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
Nie mam zwierząt w domu, a larwa na zdjęciu to coś podobnego nic innego nie znalazłam, postaram sie zamieścić zdjęcie jak tylko natrafie na to paskudztwo, ale dzięki za propozycję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza
Truskawka! Na wszystkich forach piszą, że larwy różnorodnych chrząszczy żerują w drewnianych podłogach i meblach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
Nie to nie to. maja kształt rybika. Małe są jaśniejsze a te ciut większe kolor ciemno brązowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa
wiem o czym mowisz, w domu mojej mamy tez takie byly - wiesz co - to są larwy/poczwarki jakiegos robaka, może mola, poniewaz znajdowalam czesto juz porzucone "futerka" , czyli one sie w cos przeobrazały. i tak jak piszesz, zabawki pluszowe ulubione miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
Malwinka jaki to gatunek wiesz cos więcej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa
zdjecie od Ciebie wszystko wyjasnilo, http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Attagenus+pellio&btnG=Szukaj+w+Google&lr= zauwazylam takie żuczki , pojedynczo pojawialy sie na tapecie. czyli to ich sprawka, to ich larwy - fuuu, normalnie dom do dezynsekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza
czekaj malwinka, bo się gubię: ty pisałaś, że to mole? a teraz że jednak te kleszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
http://insektenfotos.de/Attagenus%20pellio%20(Pelzkaefer),%20Larve_001.jpg to chyba cos takiego, podobno przeobraża sie w żuka ale u mnie nie było żadnych tylko te obleśne włochacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa
no wyobraź sobie, podejrzewalam mole, bo mole tez u mamuski latają od czasu do czasu. ale rozniez zdarzalo mi sie ujrzec pojedynczego żuczka na scianie, ma tapecie, spojrzalam na podpis zdjecia od truskawki, jest tam lacinska nazwa tej larwy, wpisalam w google i wyszlo zdjecie - czyli żuczek. te wlochate larwy to sprawka żuczkow, one sa male ok, 3-4 mm. i laża tak pojedynczo raz na jakis czas mozna zauwazyc osobnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa
truskawka mozna ich nie zauwazyc, bo to nie jakies stado zuczkow, tylko pojedyncze osobniki, w domu mamy jejst parkiet i wykladzina, widocznie gdzies tam zamieszkują, a te larwy upodobaly sobie plusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza
to jest attagenus pelio - szubak dwukropkowy - szkodnik domowy tu jest szerzej o tym problemie: http://tnij.org/dl7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
to chyba będzie ten szubak. a co z pluszakami mam wszytskie wyrzucić? moja córka oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa
wypierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka86
a pranie załatwi sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ! nie pierz, to je tylko rozwścieczy, potem będą chciały zostawić nowe potomstwo i będą się jeszcze szybciej rozmnażać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×