Odpowiedz na ten temat

włókniak w piersi - boli!!!

• beśka 2006.09.02 [17:26]
    2 lata temu na USG lewej piersi lekarz znalazł włókniaka, o średnicy 2,5 cm. jakiś problemów z nim nie miałam ( za wyjątkiem kilku dni przed okresem, kiedy mnie bolała) aż do tej pory...
    pierś mnie boli, jest powiększona ( choć zawsze była większa), teraz wręcz mi ciąży i cholernie boli. Nie mogę się dotknąć, żeby samej coś wymacać.

jestem przestraszona

Czy macie coś takiego?

• tak se pisze 2006.09.02 [18:35]
    ja nie mam, ty też nie miałaś, skoro coś nagle się zaczyna, trzeba to sprawdziC, im szybciej, tym lepiej
    trzymaj się, będzie dobrze usmiech.gif

• beśka 2006.09.02 [19:08]
    wybieram się do lekarza, najbardziej zastanawia mnie to,że wtedy po badaniu w dokumencie od lekarza robiacego usg, zalecenie było,aby zrobić biopsję,natomiast onkolog stwierdził,że nie trzeba...
    Jednak zaufałam mu, przecież lekarz zna się na tym

• hogatka_11 2006.09.28 [20:29]
    Mialam włókniaka piersi. Lekarz kazał mi go usunąć. Zrobił to w prywatnej klinice, w której pracuje.Zabieg pokrył NFZ. Warunki komfortowe. Zabieg w znieczuleniu miejscowym, zero bólu. Mam spokój. Co jakiś czas chodzę na badania kontrolne. Włókniaki powinno się usuwać bo się rozrastają i jakby nie patrzeć to przecież nowotwory niezłosliwe. Lepiej z czymś takim nie chodzić.
  • Dziobus 2006.09.28 [23:08]
    ja swojego włukniaka wyczułam 8 lat temu i oczywiście poleciałam do lekarza, było USG i biobsja... lekarz jak zobaczył wyniki to stwierdził że nie trzeba tego ruszać, może samo się wchłonie! Ale 3 miesiące temu poszłam znowu do onkologa bo wkurzało mnie że mam to "coś". Po USG okazało się że są 2 i na dokładkę powiększony węzeł. Kurka blaszka tak się przestraszyłam że na następną wizytę u onkologa którą miałam za miesiąc poszłam już z wynikami biobsji. W ciągu tego miesiąca odwiedziłam 3 innych lekarzy i twierdzili że nie trzeba tego ruszać. Mój pan onkolog jak zobaczył wyniki to odrazu zaczął wypisywać skierowanie do szpitala, jego zdaniem kobieta nie powinna mieć guzków ani tych groźnych {jasne jak słońce} ani tych łagodnych. Uprsiłam Pana doktora aby to On mnie operował i się zgodził. Po 2 tygodniach byłam już w szpitalu i usnięte mam oba guzki i kawałek węzła chłonnego. Teraz muszę tylko chodzić co pół roku do kontroli ale jestem zdrowa w 100%. Pozdrawiam i radzę Ci zasówaj do onkologa
  • wredne to jakieś. 2007.09.09 [20:36]
    Ja mam włókniaka, i muszę działać by go usunąć, chociaż mogę z nich chodzić, ale nie chce. po co mam myslec, ze cos jest?

..a teraz chodź tu do mnie.. ♥ http://www.szipszop.pl/tickers/7522.gif ♥ ♥ http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/2008071229 0216.png ♥
  • edzia85 2008.02.03 [03:15]
    mam wlokniaka (7mm-14mm) wyczulam go pol roku temu od razu dostalam skierowanie na biopsje otwarta (czyli wyciecie) jednak gdy chcialam sie umowic na zabieg lekarz kazal najpierw sie zaszczepic na HBs i tak zwlekalam az do dzisiaj(6 miesiecy) i mnie boli ale dopiero pierwszy dzien piers z wlokniakkiem i troche obok pachy ,alle chyba nie wezly chlonne bo to tak obok nie w tym dolku pachwowym no a druga w sumie tez troche boli za dwa tygodnie na pewno juz ide na ten zabieg teraz tylko troche sie obawiam ze moglam pogorszyc sytuacje tym zwlekaniem ,aha i mam mniej wiecej 15 dzien cyklu czy mialyscie moze podobna sytuacje???prosze o odp
  • miałam 2008.02.03 [17:13]
    miałam włókniaka 2,5 cm (w wieku 18 lat!)
    obraz USG dawał 99% pewności, że to niezłośliwy włókniak, a jednak nikt ani przez chwile nie kwestionował potrzeby usunięcia
    myślę, że USG zrobione przez dobrego lekarza jest ważne - dzięki niemu nie robiono mi żadnej biopsji
    zabieg miałam prywatnie, jak mi poradzono
    badanie histopatologiczne potwierdziło włókniaka
    ale na wszelki wypadek zalecono badania kontrole co jakiś czas - i dobrze, mam za darmo USG raz na pół roku i nie muszę robić mammografii usmiech.gif
  • EXELINA 2008.02.26 [11:30]
    CIEKAWI MNIE SKĄD WIADOMO , ŻE TO WŁÓKNIAK?? smutas.gif
    JAK TO WYGLADA NA USG - JAK TORBIEL? CZY MMAMOGRAFIA WYKAŻE ŻE TO WŁÓKNIAK ,CZY TRZEBA ROBIĆ DODATKOWE BADANIA NP BIOPSJĘ??????
    smutas.gif
  • precz włókniak 2008.02.29 [21:51]
    Ja mam podobnom sytuację i nie wiem co robic.Jestem przed biopsją a potem zdecydują czy trzeba usunąc?
  • precz włókniak 2008.02.29 [21:56]
    Lekarz powiedział że jest za duży na leczenie farmakologiczne a zostawiając go może się zezłośliwi i przyjąc jakąś postac( nie pamiętam jaką)gorszą od nowotwora na którego nie mają jeszcze lekarstwa.Nie wie co robic?
  • Martuffa 2008.04.08 [20:21]
    Ja mam pytanie do tych ktore mialy wiciete wlokniaki jak dlugo goi sie taka blizna i gdzie rozcinaja i jak to wyglada po zagojeniu sie??
    i czy sa jakies zakazy np przez jakis czas nie mozna chodzic na basen.
  • salomonka 2008.04.08 [21:41]
    też mam włókniaka, a nawet dwa. Wiem o nich od jakichś dwóch lat, co pół roku kontroluję je na USG, ale cały czas boję się podjąc decyzję o ich wycięciu. Trochę też dlatego, że co lekarz to opinia-jeden mi mówi, że koniecznie trzeba wyciąc, a inny że on to ma nadzieje, że ja nie zamierzam tego wycinac (!) To ja juz sama nie wiem! Przecież ja nie jestem lekarzem!!!

• martuffa 2008.04.09 [11:13]
    Wiesz co ja poszlam we wroclawiu do 2 najlepszych lekarzy na dolnym slasku i obaj powiedzieli zeby wyciac po pierwsze dopuki nie wytniesz nie masz pewnosci czy nie sa zlosliwe a jak wycinaja to odrazu badaja pozatym z tego co mi lekarz mowil jest to tylko zabieg i odrazu wychodzi sie do domu i podobno rozcinaja tuz pod sutkiem i pozniej nie ma blizny wiec proponuj ci isc do jakiegos specjalisty i sie dokladnie dowiedziecusmiech.gif
  • aaannnkaaa 2008.04.15 [08:54]
    nie bać się i nie siać paniki!! wycinac w diabły bo to się rozrasta (mi rośnie tak ze co pół roku jest dwa razy większe). wlokniak nie jest zlosliwy,ale po co chodzic i sobie wkrecac strachy przy kazdym bólu piersi czy powiekszonym weźle??
    ja mam trzy sztuki, wycinam za miesiąc. znieczulenie miejscowe. przychodze na dwie godzinki i sioo do domu. naturalnie nie w zadnym zagrzybionym szpitalu, bo tam kładą na 1 do kilku dni. prywatna klinika, ale na nfz.

• zuzanna23 2008.04.16 [19:44]
    aaannnkaaa a mozesz powiedziec gdzie bedziesz miala zabieg? adres etc
    ja nie wiem wlasnie co robic, mam wlokniaczka niecale 4 mm i nie wiem czy juz wycinac - gin mowi ze spokojnie moge z tym zyc
  • anabanana 2008.04.21 [23:06]
    czesc dziewczyny.
    ja mialam wycinanego pol roku temu. blizna jest juz malo widoczna. ja mialam w prawej piersi 1,5 cm. ciecie jest wzdluz linii brodawki aby pozniej nie rzucala sie w oczy. nic nie bolalo. znieczulenie miejscowe. 45 minut i po zabawie!

wycianajcie bo nie warto hodowac tego paskudztwa!

ja moge polecic Adama Matlaka, ale w Bielsku Białej jesli ktoras jest zainteresowana.
    pozdrawiam

anabanana

• geiasou 2008.04.22 [12:08]
    ....
  • geiasou 2008.04.22 [12:09]
    hej! w jaki spsób moge wykryć tego włukniaka? od kilku dni boli mnie dół prawej piersi...ale nie za mocno...biore tabletki anty mercilon...bardzo prosze o porade...
  • martuffa 2008.04.22 [21:29]
    Nie zawsze wyczujesz ja 2 np nie wyczulam wiec najlepiej isc na usg i ci powiedza dokladie co i jak. nie ma sie czego bać
  • też mam ten problem 2008.04.23 [08:44]
    Byłam na usg, mam 5 włókniaków-3 w jednej piersi, 2 w drugiej, największy ma średnicę 10mm. Lekarz (radiolog i onkolog) kazali tylko obserwować na usg, najpierw co 3 miesiące (nie zmieniły się ) a teraz co pół roku. Chciałabym zrobić biopsję, ale żaden z lekarzy mi tego nie zalecił, podobno na usg widać, że to są zmiany łagodne. Teraz już sama nie wiem co zrobić, bo widzę, że prawie zawsze robią biopsję a u mnie twierdzą, że nie trzeba.
  • Malta82 2008.04.23 [09:24]
    Rośnie mi coś na sutku, myśle sobie ze nie ma co siedziec i myslec wiec ide do lekarza. Ginekolog mowi ze to nie jego dzialka bo to cos na skorze, wiec wysyla mnie do onkologa. zapisuje sie na wizyte, czekam 2 miesiace usmiech.gif Ide do lekarza czekam w poczekalni 2 godziny, wchodze mowie jaka jest sprawa, lekarz oglada piers mowi że to włókniak, ze jestem mloda i to nic powaznego ale z uwagi na miejsce tego włókniaka twierdzi ze on go usunie i wysle do badania. Podaje termin 14.07. Wizyta trwala jakies 3 minuty. Ciekawe skad on taki pewny tej diagnozy, moze lepiej by isc do innego?
  • Malta82 2008.04.23 [09:27]
    Teraz już sama nie wiem co zrobić, bo widzę, że prawie zawsze robią biopsję a u mnie twierdzą, że nie trzeba.

A Ty kochana opieprz lekarz- powiedz ze placisz skladki zdrowotne i ze masz prawo do biopsji bo Ci łaski nie robią pajace jedne. Niestety w naszej służbie zdrowia jak czegos sobie nie wykłócisz to Ci nie pomogą, walcz o to co Ci sie należy!!!
  • młoda88 2008.04.23 [11:58]
    ja również wyczułam coś w piersi więc poszłam na usg.Na początku próbowano ze mnie zrobić przewrażliwioną małolatę mówiąc ze nic tam nie mamsmutas.gif jednak po kilku minutach lekarz stwierdził ze jednak cos jest,ale nie wie co:/ zalecił brać przez 3miesiace mastodynon i wrócić po tym czasie...ot,cała nasza służba zdrowia

• martuffa 2008.04.23 [20:44]
    Kochane powiem wam z własnego doświadczenia lekarze onkolodzy znaja sie na rzeczy i umieja rozróżnic coś grożnego od włukniaka a biopsje robią tylko wtedy gdy widzą że coś jest nie tak pozatym zawsze jak jest biopsja to wycinaja to coś doczego maja zastrzeżenia i powie ci to każdy onkolog bo ja tez nie bylam pewna i byłam w ciagu tygodnia u 3 lekarzy bo terz stwierdziłam co on może wiedzieć czy to są włókniaki czy guz ale po kilku wizytach już widze że się na tym znają.Ja też ma 4 włókniaki i idę je usunąć 8maja wiec powiemwam jak to wygląda bo też się boje że będę miała ślad i co najgorsze że po zabiegu będzie mnie to cholernie bolało.Więc jak chcesz biopsje ić d lekarza i powiedz że chcesz wyciąć tego włókniaka i wtedy oni zawsze wysyłaja tona badania i wtedy dokładnie wiesz.Ja jestem z Wrocławia znam naprawde dobrych lekarzy onkolowów znam kilka osob ktore do niego chodziło i są naprawde zadowolone bo oni się znaja na rzeczy.
  • gregs 2008.04.23 [21:33]
    Dziewczyny !!
    Jestem chłopakiem mam 20 lat. Boli mnie lewa pierś o d powiedzmy miesiąca. Poszłem do lekarza pierwszego kontaktu i mi powiedział że to wygląda na ginekomastię. Ale skierował na USG. Byłem dzisiaj i co się okazało??? Lekarka powiedziała że nie jest nieczego pewna ale to może być włókniak albo jak to Ona ujeła jakaś inna podobna historia. Jestem załamany bo nikt niczego nie jest pewien. Napiszcie jak można odróżnić włókniaka od jakiejś innej złośliwej formy. Mój jest duży bo ma 38mm x 14mm. Dodatkowo napisała mi w wyniku, że lewa pacha bez powiększonych węzłów chłonnych. Naprawde nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Jak znacie dobrych Onkologów to piszcie. Zwłaszcza jeżeli jesteście z kuj-pom.
  • blabla-9 2008.04.24 [11:43]
    mam takie pytanie...badałam swoją piers...nie wiem co jest...boli mnie na dole, tak jakoś w środku...ale żadnych zmian tam nie wykrywam...biore tabletki antykoncepcyjne mercilon...ale po nich nie mam żadnych skutków ubocznych, więc nie wiem dlaczego mnie boli...doradzie mi coś prosze...

• L. 2008.04.24 [20:07]
    hej, 4 lata temu(miałam 15 lat) wykryłam u siebie guzek w lewej piersi, oczywiscie od razu do lekarza i skierowanie na badania, zrobili mi USG i biopsje, okazało sie ze to włókniak, lekarz pow ze jezeli chce moge wyciac,jezeli nie to za poł roku na badania, jakos to zaniedbałam i dzisiaj(po prawie 4 latach) znowu miałam badania-na szczescie tylko USG, okazało sie ze z 9 mm urosł do 12mm, za dwa tyg mam zabieg, mam nadzieje ze bedzie dobrze, chociaz troche sie bojesmutas.gif
  • sylwinka 1975 2008.04.30 [20:56]
    Czy ktoś może mi powiedzieć, czy zabieg usunięcia włókniaka można wykonać w znieczuleniu miejscowym? Nie chcę ogólnego znieczulenia...

• martuffa 2008.05.07 [14:09]
    właśnie jest ktoś kto miał taki zabieg i może powiedzieć dokładnie jak to wygląda od samego początku jakie znieczulenie jak tna i jak sie goi i czy boil
  • betsy 2008.05.09 [14:18]
    Witam, miałam usuniętego włokniaka z piersi. zabieg trwał dośc długo ok 1 godziny bo włokniak był większy niż wynikało z USG. rana zagoiła sie szybko , jestem 5 lat po zabiegu i śladu po tym prawie nie ma. Nawet monkolog ostatnio nie zauważył miejsca gdzie było cięcie. teraz stwierdzono u mnie jakiś "twur" nad pępkiem tak mam wpisane w wyniku usg , mam nadzieje ze to nic groźnego.chociaż muszę napisać ze się boję, bo to już 4 szt (3 miałam usunięte - 1 z piersi a dwa jakieś cuda z macicy). a do lekarza trzeba czekać miesiąc.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...