Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kkiaaaa

Woda z kranu - szkodzi?

Polecane posty

Gość kkiaaaa

czy to prawda, ze picie wody z kranu powoduje kamienie na nerkach?? tak mi powiedziala pewna osoba... Ehhh juz sama nie wiem co pic!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem woda z kranu
to syf... Wystarczy na czajnik popatrzec ile jest kamienia. Ja filtruje wodę, a i tak nigdy nie przegotowanej nie piję. Od tego jest woda mineralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaarrraaammbbaa
woda z kranu do bezposredniego wypicia? Nie wiesz ile szajsu jest w niej? Mnostwo bakterii, chlor, kamien, pomysl, ze plynie ona rurami po ktprych niejednokrotnie mógł przechadzac sie szczur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiaaaa
no wlasnie, mieszkam za granica i tu mowia, ze owda z kranu jest codziennie kontrolowana, a ta mineralna w butelkach przesiaknieta plastikiem z butelek jeszcze gorsza.. wiec sama niewiem.. Zawsze pilam mineralna wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Jak mieszkałam w Anglii to też piłam wodę z kranu, wszyscy pili. Ale być może tam są inne standardy sanitarne. W Polsce tego nie robię, nieraz dosłownie czuję w wodzie zapach rur :-o Przegotowaną tak, ale też nie jestem przekonana o jej nieszkodliwości. Zastanawiam się nad kupnem filtra do wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakterii to raczej nie ma
prawa byc... Po to jest chlor. Ale roznie to bywa, dochodzi do wtornego zanieczyszcenia w sieci wodociagowej, choc to glownie raczej zelazem... Zalezy gdzie. W Chorwacji pilam z kranu, wszyscy to robili. We Wroclawiu tego nie robie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantykuś
Woda z kranu nie powoduje kamieni na nerkach. A kamień jest w każdej wodzie, w zagotowanej widać, bo po zagotowaniu minerały się łączą i tworzy się kamień. Ale jak ktoś pije wody, tyle ile zaleca WHO to nie bezie mial kamieni! Wręcz jest wskazane picie wody nie przefitrowanej, ponieważ pijemy wode aby uzupełnić elektrolity, czyli mienrały i pierwiastki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli więc pijemy zbyt mało wody, bądź wodę przefitrowaną i przygotowaną, pozbawiamy wodę wszystkich wartości. A to sprawia, że mamy zachwiane elektroliny a co za tym idzie, mogą się odkładać złogi pierwiatków, bo nie zostaną odpowiednio zagospodarowane i stąd sie biorą kamienie na nerkach! Mogą także się pojawić jeśli np. w naszej diecie jest zbyt duża ilość białka. Wtedy nasze nerki nie są w stanie przefitrować wszystkich wapnianów i także mogę pojawić się złogi, z których może powstać kamień. Mitem jest wieeeelkim, że od picia wody z krany ma się kamienie... Wiem to, bo z zawodu jestem psychologiem żywienia, a co za tym idzie znam się na zdrowym odżywianiu, na tym co i jak oddziałuję na nasz organizm :) Innymi przyczynami powstawania kamieni: gdy organizm wydala nadmierne ilości wapnia, szczawianów lub kwasu moczowego lub gdy przez długi czas brakuje magnezu lub utrzymuje się zakażenie dróg moczowych. Przyczyną może też być utrudniony odpływ moczu wywołany np. zwężeniem moczowodu lub przerostem prostaty. Ja piję wodę z kranu, jednak wolę stety niestety tą utelkowaną, ponieważ wtedy mam czarno na białym napisane ile minerałów i pierwiastków w niej jest :) Nasza woda z kranu podobno jest całkiem zdrowa i zdatna do picia bez zagotowania, jednak problem leży w rurach... ponieważ nasze polskie budownictwo jest stare i niestaranne, przez te rury w wodzie z kranu może znaleść się wiele nieporządanych przez nas substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia i emil
Bo woda w kranie jest woda martwą niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Gdańsku pije. Jest na pewno zdrowsza od butelkowej ( w plastikowych butelkach nie wiadomo jak dlugo stala na swietle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia i emil
Ale woda w kranach jest woda martwa wiec lepsza to ona nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jaka jest we Wrocławiu ale ja pije z kranu odkąd w 3e heating kupiliśmy sobie stacje do uzdatnianai wody. Fajna sprawa i w sumie warto zainwestować. Wtedy ma się pewność, że nie pije sie jakichś świństw z rur tylko wode przefiltrowaną i nieszkodliwą dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się mieszka w bloku to lepiej nie pić nieprzegotowanej. Natomiast u nas założono niedawno filtr wody w bloku. Montowała firma http://www.gc2000.pl/ - powiem wam, że jest różnica w jakości wody. Woda ma dobry kolor i do tego jest bardziej miękka. U znajomego w bloku jest tak twarda woda, że po umyciu rąk od razu trzeba kremować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda w większości miast jest dużo lepszej jakości niż kiedyś. Ja pijęz kranu, mówię o wrocławskiej „kranowicie”. Fakt że mam stacje uzdatniania z 3e heating. Z reszta – uzdatniona kranowa moim zdaniem jest lepsza niż butelkowe nie-wiaodmo-co ktore czesto ma za duzo mineralow, co też zdrowe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storka33
Ja tak się zastanawiam właśnie czy pic czy nie pić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astorka22
Ja nie piję wody z kranu. U rodziców woda jest normalna ale u mnie w domu.... Czasami leci w kolorze żółtym. Tak więc używam jej jedynie do prania oraz sprzątania. Na co dzień po prostu piję wodę przegotowaną albo mineralną.Sprawiłam sobie ciekawy sprzęt a mianowicie dystrybutor z wodą. Tak jak widzicie w aptekach oraz biurach.Z oszczędności bo jednak codzienne kupowanie dwóch butelek wody mineralnej nie jest takie tanie. Tak wychodzi mnie to o wiele taniej i jest wygodniej bo firma przywozi mi baniaczki prosto do domu.Tutaj możecie sobie o tym poczytać: http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niekoniecznie. Jak masz założone narurowe filtry od firmy http://www.dualfiltry.pl/ z Warszawy to woda z kranu na pewno ci nie zaszkodzi. Filtry dokładnie oczyszczają wodę, pozbywają się z niej związków chemicznych, metali, minerałów, bakterii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego, co piszecie wnioskuję, że żadna z wód nie spełnia zdrowotnych wymogów, więc co pić, bo pić trzeba. Woda filtrowana do mnie nie przemawia bardziej od przegotowanej, ostatnio piję butelkowane, choć wiem ..... plastik na pewno zdrowy nie jest, szczególnie w upały. Najlepsza chyba byłaby źródlana lecz skąd ją wziąć, las daleko i nie wiadomo, czy nie ma bakterii. Sama nie umiem ustalić, która woda najzdrowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fetaa33
Chwalę sobie bardzo picie wody antyoksydacyjnej. Niby mała zmiana w diecie, ale daje dużo energii, pomaga w odchudzaniu, a mi szczególnie też na problemy żołądkowe. Wodę uzyskuję przez system Avatari. Kupiłam z polecenia Noma Medica Volla ( www.medicavolla.eu), z którym to gabinetem w Krk od dłuższego czasu współpracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda w kranie w Polsce jest poddana najwyższej kontroli, ale zawsze się pije wode przegotowana, to wie każdy. My pijemy tez wode mineralna bo zrodlana jest mniej wartosciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś piłam wodę prosto z kranu, ale przeszkadzał mi jej smak i miałam w głowie myśl o wszystkich drobnoustrojach, które woda zbiera ze sobą w trakcie wędrowania po rurach. Od pewnego czasu stosuję siedmiostopniowy filtr wodny w kuchni. Różnica jest znaczna, woda smakuje o wiele lepiej i mam pewność, że jest czysta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydadzą Ci się filtry narurowe z firmy http://dualfiltry.pl to będziesz wtedy miał czystą i pitną wodę prosto z kranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz mieć najpierw odpowiedni filtr do wody, zobaczcie to - http://www.prostozkranu.pl To nie jest specjalnie drogie rozwiązanie, a jego swoje zadanie wypełnia, bo przynajmniej ta woda z kremu jest po prostu znacznie czystsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma sensu zakładać sobie takich filtrów. Wiele osób sądzi,ze od kamienia w wodzie robią się kamienie nerkowe. Nic podobnego ponieważ ich powstawanie jest z zupełnie czego innego.... Zerknijcie sobie tutaj: http://kamicanerkowa.net.pl/ Kamienie wynikają z diety !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pąkipąki
A słyszał ktoś o hormonach w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodaniewoda
Nigdy nie piłam wody z kranu, dopiero jak kupiłam filtr to zaczęłam, nie czuć że ta woda jest brudna, czyli filtr się sprawdza, nie muszę co chwilę kupować butelek z wodą, więc to jest plus. Polecam o tym przeczytać http://fu4.pl/rodzaje-filtrow-do-oczyszczania-wody/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek Kraków
mieszkam na wsi mam studnie wody koło domu ojciec 80 lat mama 77 brak jakichkolwiek problemów z nerkami 0 jakichkolwiek problemów zdrowotnych. rodzeństwo tak samo jak i ja. Woda ze studni domowej poza tym że ma znikome ilości kamienia to jest bardzo smaczna. Nie dajcie się nabierać na jakieś filtry czy inne uzdatnianie bo to czyste złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misma
My studni nie mamy ale po remontach i modernizacjach mpwik warszawska kranówka jest bardzo dobra, smakuje mi lepiej niż ta butelkowana która często ma zapach plastiku. Poza tym na pewno jest czysta skoro chwalą się nią na lotnisku nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×