Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość UK

wracam z UK do PL. od czego zacząć?

Polecane posty

Gość gość UK

Jak w tytule. Chce sie rozliczyc, odzyskac podatek nadplacony w tym roku, wrocic do Polski i zaczac szukac pracy. Jak sie nazywa teraz dokument ktory nalezy okazac w polskim urzedzie pracy, zeby zarejestrowac sie jako bezrobotny? Jakies rady co jeszcze bedzie potrzebne z UK? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od kozetki u psychologa..przepraszam za szczerośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasa nie zapomnij zabrac kasy bo tutaj nie predka znajdziesz prace wiec funty sie przydadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może trzeba zacząć od tego żeby tu wcale nie wracać. Wszystkie sprawy o których piszesz są normalne w normalnych krajach: zwrot nadpłaconych podatków, znalezienie pracy, założenie działalności gospodarczej czy zakup nieruchomości, w tym nędznym kraiku urasta do granic absurdalnych kłopotów. Nie wygłupiaj się bo będziesz załować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same madre paroowy, nic nie doradza bo Coleslaw im mozg zlasowal. Nie przejmuj sie tymi gnidami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te gościu, widzę że twoja rada jest rewelacyjna gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
parówa się zesra z rozpaczy jak przynajmniej raz dziennie nie wyzwie kogoś od paroowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość UK
ok dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam na następne. z pracy biorę P60 i dalej co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup bilet powrotny do UK W Polsce jest bieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam na następne. z pracy biorę P60 i dalej co? xxxxxxxxxxxxxxxxx i jajco, zasuwasz do pośredniaka a tam miła pani w przerwie między obrabianiem d**y poprzedniemu petentowi a piłowaniem pazurków i piciem kawki poda ci formularz do wypełnienia a potem co miesiąc podpisik na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i żadnych ofert pracy - bo w Polsce pracy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla wracających do PL mam kilka powiedzonek na powitanie, niech się przyzwyczajają :D Chuj dupa i kamieni kupa Sory, taki mamy klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka karma? Nawet Tusk s*******a z Polski, tak ja s*******il...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.02 gowno wiesz mongole a cwaniakujesz p60 i do rzedu pracy ale wojewodzkiego pozniej juz tylko czekasz az oni to sprawdza i pierwsze co to modl sie zeby ci szczescie dopisalo w szukaniy pracy dobrze platnej :) powodzenia! Ja tez wracam w 2099 jak dozyje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G****o to cię zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy w jakim zawodzie. Po informatyce jest praca tak w UK jak i w POlsce. Po politologii ani tu ani tam no chyba,ze ie ma szczescie). A jak Szkocaj sie oderwie od UK to bedzie tam cieniutko, zwlaszcza dla obcokrajowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były emigrant
MIeszkałem w UK 6 lat, wróciłem (do dzis nie wiem dlaczego) do PL. Tak jak ktos napisał... zapisz sie w kolejke do psychologo lub psychiatry - po pół roczu życia w Pl przychodzi taki dół, że chce się wyć. Mówię to ze swojego doświadczenia. Polska to burak, w którym tylko żyją buraki. Jesteśmy chinami europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez wrocilam razem z rodzina, jestesmy 6 miesiecy, mieszkamy w duzym polskim miescie gdzie "podobno" jest male bezrobocie. Maz dostal prace: pracuje dzien w dzien + sobota + nadgodziny, pensja na reke: 2300! W Anglii on mial £2500, ja zarabialam £2000, ja obecnie szukam. Mam dyplom zagranicznej uczelni technicznej, 11 lat doswiadczenia na stanowisku managera w UK jak na razie zaproponowali mi prace jedna! (a nie zlicze na ilu rozmowach bylam) przez agencje za 3300 brutto. Od razu mowie ja nie chcialam wracac, maz sie uparl ale do tego mielismy problemy zdrowotne z corka. Na dzien dziesiejszy jestem klebkiem nerwow, autorko to jest przepasc! Polska a zachod, tego sie nie da opisac. Tu sie robi z byle go...a wielka afere a zachrzaniasz za grosze. Ludzie tez jak z jungle, nawet na drodze, totalne chamstwo. Nie powiem sa tez niektorzy, pomocni ale to glownie mlodzi, ktorzy sa bardziej obyci, starsze pokolenie np. w urzedach to nadal komuna. Zastanow sie dobrze bo ja czuje, ze moja przyszlosc sie szybko w tym kraju zakonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma wrocila i zarabia 7000tys. netto, maz jeszcze wiecej, kupili juz 3 mieszkania, 2 pod wynajem i wiedzie im sie super, ale trzeba byc choc odrobine ogarnietym, zeby cos w polsce miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak "twoja znajoma" a co robi? tylka daje bo nie wiem gdzie w PL mozna tyle zarobic bez ukladow, znajomosci I plecow. Daj spokoj czlowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wygodnie sobie wmawiac, ze trzeba miec znajomosci i uklady,. zeby cos osiagnac, prawda?:) To zwalnia cie z odpowiedzialnosci za beznadziejna prace, bo przeciez biedny nie miales ukladow. Dodam jeszcze, ze owa znajoma przez 6 lat NIE pracowala w ogole, wychowywala 2 dzieci, wiec ma 6 letnia dziure w CV. A mieszka w Poznaniu i nie miala zadnych znajomosci. Ale tacy ludzie wedlug ciebie nie istnieja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, tak mial dziure 6 lat w cv I dostala prace za 7 tys... a swistak siedzi I zawija w sreberka... W PL kobiety po 30 sa wywalane z rynku pracy... bo sa podobno za stare....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emigranci ratują polską gospodarkę Z danych NBP wynika, że 2012 roku Polacy prowadzący firmy oraz pracownicy za emigracji przysłali do kraju 17,4 mld zł (4,2 mld euro). Dane te nie obejmują miliardów przewożonych w "kieszeniach" emigrantów. Ocenia się że może to być nawet 3 razy więcej. To środki większe od tych które inwestują u nas zagraniczne firmy. Według wstępnych danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w roku 2012 napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych można szacować na około 12 mld dol. Jeśli więc przeliczymy złotówki na dolary uwzględniając transfery emigrantów te oficjalne razem z tymi w "kieszeniach" to inwestycje zagraniczne wyglądają blado. Są to oficjalne szacunki Polskich bankowców. Od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej polscy emigranci pracujący w krajach Wspólnoty przesłali oficjalnie do Polski już blisko 70 mld złotych. Średnio więc do Polski transferuje się 38 mln złotych dziennie. Środki te generują zwiększenie popytu wewnętrznego na towary i usługi. Dla porównania: w tym czasie rolnicy w ramach dopłat Unijnych otrzymali 40 mld zł i 20 mld z budżetu państwa. Według ekonomistów pieniądze przesłane przez emigrantów stanową nawet 1,5 proc. polskiego PKB. Pieniądze od emigrantów wyraźnie wpłynęły na boom w nieruchomościach, wybudowano w Polsce tysiące domów, mieszkań. Ponadto założono kolejne kilka tysięcy firm. Ma to również wpływ na stabilność złotówki, poprzez napływowi euro i funtów. Żeby przyciągnąć obcy kapitał Polski rząd utworzył specjalne strefy ekonomiczne wydał miliony na instrafrukture ale i tak z marnym skutkiem. Żeby natomiast zachęcić Polaków na emigracji inwestowaniem w Polsce Polski rząd nie robi nic. Jest to działanie krótkowroczne bo zagraniczni inwestorzy juz zapowiedzieli że po likwidacji specjalnych stref ekonomicznych przeniosą swoje interesy do Czech lub na Słowację. Według planów Ministerstwa Finansów działalność stref ma zakończyć się już w roku 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od psychiatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po kilkunastoletniej emigracji -powrot.Przez rok uczylismy sie na nowo kraju,ludzi,urzedow.Z urzednikow zrobiono bogow,ludzi nieludzko zgnojono.Przez rok nie przeklinalam,bylam usmiechnieta,mila itp.Teraz sprzedaje wszystko co mam w pl,a jest tego troche i baj katolandzie ,rozmodlony,calujacy rzezbe jp2,chamski,prostacki,nie odwzajemniajacy zwyklego-dzien dobry.Co sie dzieje w tzw zakladach pracy -probke dala mi znajoma -mowiac do mnie tak jak do niej mowia w pracy-niech da mi kawy!!!! Tego bylo za duzo-wywalilam za drzwi.Baj narodzie niewolnikow !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli nawet juz tusk stamtad s*******il to znaczy ze nie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za rządów PO nawet Tusk emigruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdy nadeszły rządy Tuska czyli PO wyemigrowaliśmy rodziną z Polski bo nie dało się żyć ,mam nadzieję że inna partia w końcu obejmie rządy aby coś zmienić w Polsce !] na pewno nie będzie to od razu bo z pustego nawet Salomon nie naleje a to do czego doprowadził Tusk Polski kraj w głowie się nie mieści ! więc na jakiekolwiek zmiany na pewno będzie trzeba poczekać mimo to mam nadzieję wrócić do kraju bo mimo wszystko obczyzna nie jest dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jarek już rządził przed Tuskiem - zapomniałeś pisowczyku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"po kilkunastoletniej emigracji -powrot.Przez rok uczylismy sie na nowo kraju,ludzi,urzedow.Z urzednikow zrobiono bogow,ludzi nieludzko zgnojono.Przez rok nie przeklinalam,bylam usmiechnieta,mila itp.Teraz sprzedaje wszystko co mam w pl,a jest tego troche i baj katolandzie ,rozmodlony,calujacy rzezbe jp2,chamski,prostacki,nie odwzajemniajacy zwyklego-dzien dobry.Co sie dzieje w tzw zakladach pracy -probke dala mi znajoma -mowiac do mnie tak jak do niej mowia w pracy-niech da mi kawy!!!! Tego bylo za duzo-wywalilam za drzwi.Baj narodzie niewolnikow !!!!!" X X X Miekka c***a jestes i tyle. Fajnie ze wyjezdzasz, nikt nie bedzie po tobie plakal. Wypad do swoich muchaczedinow paroowo :D, mam nadzieje ze ci kiedys przeczyszcza otwor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×