Odpowiedz na ten temat

wrzody czy nerwica żołądka????

• tequilka22 2007.04.02 [08:14]
    Ma ktos z was nerwice żołądka? jak tak to jak wam sie ona objawia? ja juz mam dosc łażenia po lekarzach a i tak nic nie pomaga. Lekarz przepisałmi Pramolan. niby przez tydzien było wszystko ok, tylko spałam bardzo długo i żołądek mnie nie bolała, teraz wystarczy ze sie troche zdenerwuje i mam nocke z głowy. Żołądek tak mnie boli ze cała noc sie zwijam, zeby w domu sie nie drzezc z bólu w nocy wychodze z psem na spacer. Kilka razy miałam karetke wzywac ale jakos wytrzymałam. Zapisałam sie na gastroskopie ale musze czekac 3 tygodnie, a tego nie wytrzymam. Ból jest nie do wytrzymania. Pierwsze boli żołądek, a pozniej ten ból tak promieniuje ze boli mnie brzuch i nawet kregosłup w dolnym odcinku.

w ta noc usnełam o 6 rano... bolał mnie troche zołądek a i tak usnać nie mogłam bo byłam troche podenerwowana tlko dlatego ze mam dzisiaj załatwic pare spraw w urzedzie.

Ma ktos z was takie bóle????????

1 styczen - 62,5 kg 15 styczen-60,8 kg 1 luty __________ ?????
  • tequilka22 2007.04.02 [10:43]
    ???

1 styczen - 62,5 kg 15 styczen-60,8 kg 1 luty __________ ?????
  • jakkkkkk 2007.09.27 [20:31]
    Autorko, nie dowiesz cię, dopóki nie zrobisz gastroskopii. Iśc można również prywatnie. Jeśli się tak męczysz, to chyba nic nie powinno być ważniejszego niż przekonanie się, co ci jest. Ja bym chyba oszalała z niepokoju, że mam raka.
  • Dorisa 2007.09.29 [00:29]
    Może to ani wrzody,ani nerwica tylko kamienie w woreczku żółciowym.Ja tak miałam identyczne objawy .Bolało w nocy,(nocne bóle to wrzód dwunastnicy).Byłam u lekarza dał skierowanie na endoskopię.Wiedziałam,jak to badanie wygląda więc nie poszłam i meczyłam sie dalej.Bóle z czasem były,ale mniejsze.Po dwudziestu latach dyskomfortu,kiedy dorosłam do tego ,by zacząć się bać ,że to może byc rak,w końcu poszłam najpierw na badanie USG.Wykazało duży kamień w woreczku żółciowym.Objawy bólu jak przy wrzodach.Nawet się ucieszyłam,że poznałam powód mojego cierpienia przez 20lat.Pomyslałam,dobrze ,że to kamień,a nie wrzód,niebęde musiała łykać tej strasznej rury.Usunęłam kamień w 3 dni w klinice w Szczecinie.Byłam szczęśliwa,że moje cierpienie już się skończyło.Minęło 2 lata znowu te same objawy,załamałm się.Poszłąm w końcu na endoskopię.I co wrzód dwunastnicy.Więc miałam i jedno i drugie od 20 lat.Wrzód wyleczyłam silnym antybiotykiam,kamień usunięty.Dzisiaj jestem już 6 lat po leczeniu obu przypadłości i żałuje ,że czekałam tak długo,też myślam,że mam nerwicę ,bo mój dziadek miał.Czuje się świetnie.Dużo palę i pije duzo wina mam 45 lat.Więc radzę idz najpierw na USG potem zrób endoskopię.Nie zwlekaj tyle lat co ja ,bo niepotrzebne Twoje cierpienie.Te badania Cie nie ominą,a trwają tylko 5 min.Moja endoskopia trwała 2min.Włozył i od razu zobaczył co mi jest.Powodzenia.

• mądra polka po szkodzie 2007.09.29 [09:40]
    czekaj na wyniki, poki co mozesz pic mleczka manti cy jakie tam lubisz dla ochrony zoladka. mnie na wrzody pomoglo, lyka rzed posilkiem i jest ok. no i pamietaj,ze jak lykaszjakies tabletki to pol godziny przed wez 1 ranigast.
  • bollek 2007.10.01 [17:15]
    a czy mieliscie przy tym uczucie jakby omdlenia z powodu bolu i skurczy zoladka ,najczesciej pzred i po wyproznieniu? ja sie potrafie spocic jak szczur i mi slabo smutas.gif
  • Róża-83 2007.10.04 [09:27]
    czy ma ktoś wrzody i może opisać jakie ma objawy?

• polka w anglii 2008.02.09 [15:52]

• pchlasachrajka 2008.02.09 [16:04]
    zrobic badania w kierunku helicobacter pylori
  • eeeeeeeee 2008.02.09 [16:15]
    Ja tez tak mam pechowiec.gif
    Wstaje rano, mam biegunke, nie dobrze mi, boli
    mnie zoladek a pozniej caly brzuch!
    Cos strasznego pechowiec.gif
  • STASZKOV 2008.08.07 [10:58]
    JA MAM NERWICE żOłąDKA KTóRA OBJAWIA SIę WIECZOREM , GDY ZACZYNAM MYśLEć O PRZYSZłOśCI I ZłYCH RZECZACH KTóRE NA MNIE CZEKAJą NIE WIEM CO MAM ZROBIć NAWET NAJEść SIę NIE MOGę BO ZACZYNA MNIE BOLEć BRZUCH I KONIEC POSIłKU POMóżCIE :" MOżE ZNACIE JAIEś ZIOłA CO??
  • niobe22 2008.09.09 [18:05]
    mialam nerwice zoladka w liceum, objawiala sie bolami brzucha, na szczescie sama przeszła. teraz jestem na studiach - w zasadzie to już kończe - i znów mnie dopadła:/ tylko że teraz nic mnie nie boli, za to chce mi się wymiotować. w wakacje jakoś się polepszyło, ale na sesję wrzesniową znow sie zaczełosmutas.gif łykałam wiele środków na uspokojenie, pilam rożne świństwa i nic. W sumie jak już raz zwymiotuję to jest ok, ale nie chce się przez to wpędzić w coś gorszego:/ rada lekarza - bezcenna - przestać się stresować. tylko jakoczko.gif ?
    przez to nie moge sie uczyc, mam problemy z koncentracja i zapamietywaniem. czytam i nie wiem co czytam, a moje egzaminy to czysta pamięciówka. to mnie strasznie stresuje. to jak samonakrecajaca się spiralasmutas.gif

• KARTON1 2008.10.26 [07:45]
    MIAŁEM ROBIONĄ GASTROSKOPIE DWA RAZY I NIC NIE WYKAZAŁO JA NAWET PO ZJEDZENIU JEDNEJ BUŁKI Z SEREM NA SNIADANIE ZWYMIOTOWAŁEM ZACZĄŁEM SIĘ ZASTANAWIAC CO MI JEST LEKARZE PRZEZ DWA LATA BYLI BEZ RADNI WSZYSTKIE BADANIA WYCHODZIŁY OK MUSICIE NAUCZYC SIE WALCZYC ZE STRESEM BO TO JEST GŁÓWNA PRZYCZYNA TYCH CHORÓB TYLKO STRES ROBI WAM SPUSTOSZENIE W CAŁYM ORGANIZMIE I ZLE PRACUJA WSZYSTKIE ORGANY PAMIETAJCIE STRES TO JEST CICHY ZABÓJCA

• spec 2008.11.23 [08:00]
    ja też mam niby nerwicę żołądka, ale moje objawy są zupełnie inne. u mnie na twarzy w okolicy nosa i ust występuje czerwona wysypka z drobnymi ropnymi krostkami. Biorę już drugi raz kurację od dermatologa i nic.....mam już serdecznie dość.....może ktoś zna skuteczny sposób żeby się tego pozbyć......wielkie dzięki!
  • Juna 43 2008.12.06 [13:35]
    witam wszystkich - ja mam podobny problem - ostatnio przezylam silny stres który w dodatku ciagle sie utrzymuje i jak narazie nie zanosi sie na to zeby ustąpił (mam z tego powodu duze problemy emocjonalne - płacze często) po kilku dniach dołączył sie do tego ból żołądka na który nie pomaga ani ranigast ani dieta, mam duzy problem zeby coś przełknąć choć jednocześnie czuje głód i silne osłabienie (dawniej kochalam jedzenie ) Ból najgorszy jest nad ranem (4-5 rano) chętnie bym jeszcze pospała ale budzą mnie natręne myśli związane z tym co mnie gnębi i zaczyna narastać ból. Mam skierowanie na gastroskopie - lekarka podejrzewa wrzody dwunastnicy ale ja mysle ze to chyba raczej nerwica , bo jak tylko pomysle o swoich niemozliwych do rozwiazania problemach to zaraz ból narasta.. jak zazyje cos na uspokojenie to jest duzo lepiej - ale przeciez nie moge sie uzaleznic od srodków uspokajających (zwlaszcza ze nie da sie po nich normalnie funkcjonować) .Popoludniu i wieczorem czuje sie cit lepiej - najgorsze są poranki
  • kahap 2008.12.19 [08:29]
    Witam serdecznie
    Moze ktoś rozpozna te objaw:
    - ból górnej części brzucha , pod mostkiem z promieniowaniem na całe plecy od góry do dołu
    - częstotliwośc - coś w postaci skurczu silniejszego niż bół który jest przez cały czas co kilkanaście minut,
    - największy bół jest wieczorem i rano więc chyba na pusty zołądek zakładając ze nie jem po godz 18.

Lekarka leczy mnie na nadkwasote ale niestety nie mam zgagi ani nic w tym rodzaju?
    zastanawiam się nad nerwobolem ale już sama nie wiem.
    jesli ktoś miał coś podobnego to prosze o odpowiedź.

pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt !!!
  • elllaa 2008.12.26 [20:18]
    z tego co piszesz to moze byc reflukssmutas.gif ja mam i refluks i nerwice zoładka, wiec jest dosc kiepskosmutas.gif
  • kkekekekek 2008.12.29 [11:56]
    Hmmmm... ja też mam nerwicę żołądka i zespół jelita wrażliwego ale właśnie noce są u mnie ok. Rano też jest ok, zaczyna się dopiero w ciągu dnia.... No i aż tak mnie nie boli.
    Moim zdaniem musisz zrobić gastroskopię żeby mieć pewność, ze to nie co innego. Lekarze dość chętnie rozpoznają nerwicę, a czasami jednak coś się dzieje w organizmie, co trzeba leczyć.
  • kkekekekek 2008.12.29 [11:57]
    Acha, i doradzam siemię lnianie (mielone). Jest zdrowe, a naprawdę na żołądek super.
  • Dziubus 2008.12.29 [11:59]
    ja myslalam, ze mam nerwice zoladka, ale po przeczytaniu Waszych wypowiedzi mysle, ze jednak nie. U mnie chodzi tylko i wylacznie o bol zoladka, tak jakby mi go ktos zacisnal w reku i tylko w sytuacjach stresowych.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8c32052e 7c89260.html
  • kkekekekek 2008.12.29 [12:00]
    Dziubus, no to masz klasyczną nerwicę.
  • kkekekekek 2008.12.29 [12:01]
    Mówiąc w skrócie: nie-nerwica powoduje dolegliwości związane głównie z głodem (wrzody - boli jak się ma pusty żółądek) albo ze zjedzeniem czegoś mało dietetycznego, tak to nazwę, co szkodzi. Jeżeli coś się wam dzieje w sytuacjach stesowych, ew bez względu na to co jecie - to jest raczej nerwica.
  • kkekekekek 2008.12.29 [12:03]
    Ja mam tak, że mogę jeść codziennie to samo, a raz mnie boli a raz nie. Zależy od dnia. Poprawia mi się np jak się prześpię w dzień albo jakoś inaczej odstresuje.
  • Dziubus 2008.12.29 [12:19]
    dziekuje bardzo za wytlumaczenie usmiech.gif
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8c32052e 7c89260.html
  • reniaf 2008.12.29 [13:23]
    Ja właściwie nie wiem co mi jest, może mi ktoś pomoże. Około dwóch lat temu stwierdzino u mnie zespół jelita wrażliwego i jakoś nauczyłam sie już z tym żyć. Zażywałam leki przeciwedepresyjne i duspatalin i z czasem mi sie poprawiło, ale teraz mam jakieś nieokreślone bóle w okolicy żołądka i pod żebrami z lewej strony. Bóle te są w nocy, dochodzi do tego wypróżnienie, czasami boli mnie cały dzień, a czasami nad ranem. Nie wiem już co mam robić, bo jest to wszystko strasznie uciążliwe, pomóżcie mi...
  • kobietttta- poz 2008.12.30 [20:19]
    Ja równiez mam nerwicę żołądka. BYłam juz u wielu lekarzy nawet u jakiegoś tybetańczyka dał mi zioła po których czułam się jeszcze gorzej więc odstawiłam. Brałam psychotropy, było lepiej, ale musiałm odstawic. Teraz jest okropnie nie moge spac, mam podyższony puls i ciśnienie, biore leki roslinne i dalej nei wiem co robic, moze pomożecie?
  • bellergot 2008.12.30 [21:08]
    zaparszam na forum "moja nerwica c.d "
  • eluniaa30 2008.12.30 [21:25]
    Witam,
    ja tez mam nerwicę. Tylko moje objawy sie zmieniają co jakis czas. To ze mnie brzuch boli wieczorami to juz dla mnie normalne. Miałam gastroskopie i jest w normiw oprócz jakiegos małego stanu zapalnego. Dostałam Polprazol. Brałam ale nie byłam przkonana bo typowej zgagi nie miała.

Potem pojawił sie kaszel. trwał on około 1 roku wraca po paru latach. Byłam badana, testy alergiczne negatywne.
    Stwierdzono kaszel psychosomatyczny. Minał sam po roku czasu.

Od niedawna zmieniłam prace i zaczęło sie od nowa. Ogromny stres.
    Rankiem nie mogłam nic włożyc do buzi bo od razu miłałam wymioty.
    Wymiotowałam nawet sama żółcia jak myłam zęby. kszmar dla żołądka.
    Od niedawna znowu przyszły bóle brzucha, mdłości wieczorne. Pije meliskę, biore VALUSED, BELERGOT.
    Pracy musze sie ograniczyc od tych leków bo nadmiar przytłacza mnie i nie moge sie skupić a pracę mam umysłową.

Ostatnio równiez wpadam w ataki szału, złości, nie moge sie pohamować. Napadam na mojego męża w różnych sytuacjach. Mam mysli samobójcze po takich awanturach.
    czuje że mój organizm juz wysiada. Chyba musze iść do psychiatry bo sie wykończę.
  • malezyjska 2009.01.09 [10:48]
    ostatnio też się u mnie nieciekawie porobiło i od poniedziałku (dzisiaj jest piątek) praktycznie nic nie jem, nie jestem w stanie nic przełknąć, a jednocześnie czuję, że jestem głodna i słaba. ciągle piję melise, ale jej działanie jest raczej nikłe. nie bardzo wiem co mam robić, czuje, że organizm już jedzie na rezerwach. do tego dochodzą wymioty mimo, że nie mam czym. lekarz mi przepisał tranxene, więc może to mnie wyciszy i wrócę do normalnego funkcjonowania.
  • pati2464 2009.01.12 [21:07]

• alicja7731 2009.01.12 [21:08]

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...