Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chorusienka

wrzody żoładka

Polecane posty

Gość chorusienka

mam prosbe do ludzi, ktorzy mieli wrzody żołądka o objawy. Bardzo chcialabym wiedziec, jakie mieli objawy, co ich niepokoilo, jak sie o tym dowiedzieli. Czy objawem koniecznie musi byc silny bol żołądka?czy niepokojące powinny byc rozne mniej powazne objawy?wzdecia, bole brzucha,mdlosci, itp?prosze o odopowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
najlepiej zrobic gastroskopie i wszystko bedzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez pytam, bo juz od dosyc dawna chudne ale brzuch raczej nie boli. no moze czasem zoladek... w kazdym razie nawet jak jestem najedzona tak mi sie w tym brxzuchu przelewa... dostalam na to lekarstwo na wrzody i na niestrawnosc, takie drogie za okolo 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
gastroskopia to jest ta rura... ale to jedyna metoda ktora da 100 % pewnosci co do wrzodow a Ty no sense sprawdz czy nie masz czasem helicobaktera pylori

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od wrzodow
raczej sie nie chudnie, chudnie sie od raka żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest heliobactera p?? jak sie to wykrywa? juz nie wiem od czego chudne i od czasu do czasu niestrawnosc, nudnosc. a na rure nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
do od wrzodow - bez przesady z tym rakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
a jakie sa objawy raka zołądka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
helicobakter wykrywa sie z krwi, prywatnie takie badanie kosztuje okolo 50 zl, to zalezy od miasta, z reguly tego samego dnia jest wynik, przy dziwnych rzeczach dziejacych sie z brzuchem i chudnieciem warto to sprawdzic - jest to bakteria ktora ma kazdy, tylko u niektorych po prostu jej miano jest za wysokie i trzeba je obnizyc lekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
objawy raka zoladka to np. nudnosci, wymioty, przewlekle bole brzucha zlokalizowane w nadbrzuszu, brak apetytu, czarny stolec, stan podgoraczkowy, powiekszona watroba itp. Chudniecie moze sie pojawic ale juz w stanie bardzo zaawansowanego raka, a do tego czasu na pewno zostalby juz wykryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
a ja mam takie dolegliwosci: wzdęcia nadbrzusza, i czesto boli mnie zoladek, ale ten ból trwa tylko chwilke i mija , cos jakby takie sciskanie czy pieczenie, czesto mam czkawketzn codziennie ale tylko chwilke mam czkawke, tzn ze 2 razy czkne i koniec,i mam wzmozony apetyt,,,przy raku chyba nie byłoby apetytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
te wzdecia nadbrzusza to cos takiego jakbym czula ciezar w nadbrzuszu, a stolec raczej nie ciemny, tylko taki czasem zółtawy czasem noirmalny kolor stolca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
to na pewno nie rak, nie martw sie, ale tez mozesz sobie sprawdzic czy nie masz helicobakter pylori, zwlaszcza jesli czasem masz tez zgage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu mnie straszysz?? pchlasachrajka - a czy da sie na skierowanie od lekarza ogolnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
tak sie boje isc do lekarza ze to moze byc rak....a moze wrzód??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
z tego co wiem to takie badanie i tak jest platne, nawet jak jest skierowanie ale teraz od stycznia byla jakas rewolucja w NFZ wiec byc moze takie badanie objeli i zrobia bezplatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omeprazol (moj lek) zmniejsza liczbe drobnoustrojów h.pylori... ale lek ten mozna brac tylko 4 tygodnie. podobno ma byc calkowicie skuteczny w polaczeniu z np amoksycylina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
nie mam zadnych wymiotow, czasem mam mdłosci, ale bardzo rzadko.głownie trzyma mnie od pewnego czasu to wzdecie nadbrzusza i nie mija ono, i w ciagu dnia chwilowe,bardzi krotkie trwajace zcasem nawet kilka sekund bóle zoładka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
to na pewno nie jest rak ani wrzod, ale byc moze helicobakter podraznil juz sluzowke zoladka i taki nie leczony moze w przyszlosci doprowadzic do wrzodow, lepiej to sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mialas kiedys h. pylori?? chudlas? ja juz to mam chyba ze 2 lata i jako dziecko juz brak apetytu naprawde duza niedowaga. teraz waze 42 kg/158 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pchlasachrajka
a jakie sa objawy wrzoda na zoładku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
do no sense - jak helicobakter ma bardzo wysokie miano to jednorazowa kuracja sie go nie da pozbyc, ale zeby to stwierdzic i dobrac odpowiedni lek trzeba zrobic badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lek wskaziania: -wrzody -usuwanie zakazenia helicobacter pylori -refluks -niestrawnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy nie bedzie zadnej poprawy po tym m-cu leczenia? podobno na h.pylori trzeba kojarzyc z przeciwbakteryjnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy od tej bakterii moga byc takze inne objawy, niezoladkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
helicobakter moze powodowac wlasnie chudniecie i ogolne oslabienie organizmu no sense - a jak Ty tak chudniesz to badalas kiedykolwiek tarczyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lecze sie na niedoczynnosc tarczycy. juz wszystko ok z hormonami, idealne. to chudniecie z innego powodu i juz od dawna, do tego czasem niestrawnosc, wymioty... bol zoladka i to "przelewanie", na to dostala to lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
niestety nie pamietam juz nazwy lekow, ale dosyc dlugo sie z tym meczylam, musialam miec zmieniane leki bo nic nie chcialo chwycic, mialam to jakies 4 lata temu ostatnio kontrolnie zrobilam krew na niego i wyszlo wszystko w normie, wiec na szczescie dal sobie ze mna spokoj ;) nawet jesli bierzesz leki, to i tak musialabys skontrolowac czy ewentualnie sie obnizyl, a poza tym co to za lekarz co daje leki bez podstawowych badan, przeciez nie mozna ot tak brac sobie lekow, jesli nie wiadomo dokladnie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
do no sense, te wymioty moga wlasnie wskazywac na helicobakter a moze chudniesz z nerwow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przytylas cos? :) moja rodzina mowi ze nie wiadomo co we mnie siedzi... boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×