Odpowiedz na ten temat

wyciek z sutka

• gosta 2006.08.12 [21:36]
    Help,
    Mam wyciek mleczno-surowiczny z jednego sutka.Martwie się. Biorę yasmin od ok 5 miesięcy .Czy macie podobny problem ?
  • VVVVV 2006.08.13 [11:16]
    Nie, ale wyciek z sutka wydzieliny bialo- mleczno- wodnistej swiadczy o wysokim poziomie Prolaktyny (PRL) hormonu odpowiedzialnego za produkcje mleczka podczas ciazy!!!!!!
    Moze to swiadczyc o zaburzonej pracy hormonow- ja tak mialam

WIec biegiem do ginekologa na wizyte- musisz mu to opisac dobrzeusmiech.gif
  • gosta 2006.08.13 [12:17]
    Ja juz byłam rok temu u ginekologa bo tez tak miałam i powiedział mi,że to spowodoane jest stresem i prolaktyną. Zrobiłam prolaktynę i miałam bardzo wysoką ale w normie. Specialnych leków nie dostałam tylko lek homeopatyczny mastodynon. Poprawy specjalnej nie widziałam a potem samo przeszło. Robiłam tez USG sutka i było ok. Teraz martwię się ,że to coś powżniejszego ale ociągam się z wizytą bo wydaje mi się ,że ginekolodzy to naciągacze. Obawiam się ,że mój problem to żle dobrane pigułki. Biorę Yasmin. CZy macie podobny problem biorąc te pigułki. Słyszałam też ,że w innych krajach są wycofane. Czy to prawda?
  • Evanewa 2006.08.13 [15:37]
    przeczytaj ulotkę Yasmin. Tam w skutkach ubocznych jest napisane że taki wyciek może sie zdażyć!
    nie martw się.
  • hej kobiety 2006.08.13 [15:39]
    ja tez mam taka bialo- zielonkawa - jak scisne sutki to wylatuje!!!
    myslicie ze to cos powaznego???ja biore o d 1,5roku diane i czuje sie bardzo dobrze a wyciek mam juz od dluzszego czasu
  • gosta 2006.08.13 [15:56]
    do "hej kobiety " to takie kropelki jak naciskam sutek. Myslę,że nie mozna tego bagatelizować.Ja obawiam się ,że to cos poważnego. czytałam ,że krwista wyzielina oznacza raka ale moja nie jest krwista.
    A i Diane też brałam. Wydaje mi sie ,że tak długo nie powinnas jej brać.
  • joannaz 2006.08.13 [16:08]
    WItajcie, VVVV ma racje w 100%!!!!!!!!
    Bralam 7 lat anty i nic mi nie bylo, 1,5 roku temu odstawilam a od roku mialam wyciek z piersi bialo- wodnisty....Od razu polecialam do gina, tona badan i wyszlo szydlo z worka: wysoka prolaktyna, ktora odpowiada za mleko w ciazy i podwyzszony poziom testosteronu (wysoka PRL podwyzsza testosteron)...
    Dostalam leki, biore miesiac i....juz nic mi nie leciusmiech.gif

Powodzenia i namawiam na wizyte u lekarza, bo z babskimi sprawami nie ma zartowkwiatek.gif

....i będę się śmiała, od rana do wieczora, odpychając daleko strach...
  • gosta 2006.08.13 [16:11]
    Do "joannaz". A jake leki przepisał Ci lekarz na tę przyadłość ? Bo ja dostałam kiedyś tylko MASTODYNON i nic.
  • joannaz 2006.08.13 [16:13]
    No to widac ze albo za mala dawka albo zle lekiusmiech.gif
    Dostalam Bromergon i pomoglousmiech.gif

• gosta 2006.08.13 [16:14]
    a czy to jest tylko na receptę i jak drogi ten lek?
  • joannaz 2006.08.13 [16:15]
    Oczywiscie ze tylko na recepte po badaniach i konsultacjach!!!!!!!!!!!!Zadne leki na hormony nie sa bez receptyjezyk.gif
    Tani: 3,50 1 opakowanie./.....Ma obrzydliwe skutki uboczne na poczatku ale efekty swietnejezyk.gif

• gosta 2006.08.13 [16:17]
    doczytałam w google ,że tylko na receptę i to dość poważny więc tylko lekarz może dobrać smutas.gif

• joannaz 2006.08.13 [16:18]
    jasne ze tak, bo bardzo silny lek.......
    ALe warto sie przemeczyc i potem miec spokojusmiech.gif

Powodzenia

• gosta 2006.08.13 [16:19]
    To chyba zrobię sobie wycieczkę do lekarza. A orientujesz się może czy poziom prolaktyny mozna zbadać biorąc pigułki czy trzeba zrobic przerwę żeby wynik był prawidłowy. Bo jak robiłam kiedys to podczas przerwy w braniu tabletek.
  • joannaz 2006.08.13 [16:21]
    i bardzo madra decyzjakwiatek.gif z hormonami nie ma zartowusmiech.gif

Ja robilam badanie poziomu PRL miesiac po odstawieniu tabletek zeby wynik byl wiarygodny- gin mi tak kazalusmiech.gif

Pojdziesz do lekarz sie dowiesz wszystkiegousmiech.gif

• llllaaaaa 2006.08.17 [20:05]

• ula_cz 2007.01.29 [02:33]
    też mam wyciek białego płynu z sutka ale zaznaczam, że nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych, czy mogę być w ciąży?? jutro umawiam się do lekarza. zobaczymy co mi powie:/
  • hot_angela 2008.12.22 [10:28]
    mam zaledwie 17lat i mam wyciek z sutka niewiem co to jest bo w ciaży napewno nie jestem co mam z tym zrobić? czy to może być dla mnie coś groźnego?
  • annnnnia 2009.06.01 [16:56]
    Hej, mam 17 lat też mam taki problem tylko że ten wyciek z sutka jest biało przeźroczysto żółty, boje się iść do lekarza okres mi się spóźnia 3 miesiąc i moja waga jest inna niż 3-4 miesiące temu niech ktoś pomoże odp na mojego e-maila.
  • koza200268 2009.06.01 [19:09]
    ja tez mam taki wyciek,ale po badaniach okazało sie za ma torbiel na piersi.Wiec sie nie martwcie tylko radze wybrac sie do lekarza i sie zbadac.I nie myslcie odrazu o jakim tam raku to moze byc niegrozne usmiech.gif

• poloutyk 2010.04.06 [11:07]
    ja mam jak hotangela smutas.gif taaak sie boje, angelo jezli juz wiesz cos na temat swojego problemu daj znac
  • Nuna21 2010.05.14 [18:09]
    Hej kobitki,ja też mam wyciek z piersi taki wodnisto-biały. Robiłam badania na prolaktynę i mam w normie, guzków też żadnych nie wyczówam, biorę tabletki Novynette łącznie już 5 lat ale z przerwami i tak się zastanawiam czy to nie od nich... Kurcze co to może być. Wybieram sie jeszcze na USG sutka.
    Boje się paskudnie...

• ::.. 2010.06.02 [16:51]

• ::..Natalia..:: 2010.06.02 [16:59]
    Kochane Kobietki ! Z naszymi problemami faktycznie nie jest za fajnie gdyż często mogą zwiastować wiele różnych zchorzeń lub poprsotu powikłań hormonalnych .

Podczas mojej pierwszej wizyty u ginekologa lekarz sprawdzając moje piersi stwierdził , że w lewej piersi zdecydowanie wyczówa guzek , potem zbadał prawą pierś i stwierdził to samo tyle że tym razem 2 guzki w różnych miejscach . Miałam wtedy ok 13 lat wiec nie przejełam się tym bo przecież guzki u tak młodej dziewczynki pewnie nic groźnego ,zawsze byłam nad wiek rozwinięta , rozwijałam się bardzo szybko . W krótce po tej pierwszej ginekologicznej konsultacji musialam przeprwadzic się do innego miasta z czym wiązała się również zmiana lekarza , lecz o guzkach zupełnie zapomniałam , teraz mam 20 lat i gdy badam piersi sama wyczówam wiele twardych , różnokształtnych , przemieszczających się elementów wewnątrz obu piersi , do tego dochodzi jeszcze kłujący ,pieczący,a wręcz palący ból od zewnątrz po środek sutka (wchodzący do wewnątrz piersi) strasznie to boli , w momencie brodawka robi się nabrzmiała i jak zaczyna objawiać się piekąco palący ból w środku to na zewnątrz jest odczucie jak bym miała np przecięty sutek i lała po nim spirytusem salicylowym bez przerwy, brodawka sutkowa często się zapada do wewnątrz ,a od pewnego czasu podczas samodzielnego badania załówarzam wyciek z brodawki sutkowej obu piersi lecz tylko w momencie gdy sutek zostanie delikatnie ściśnięty , wyciekająca wydzielina przybiera różne barwy , raz jest przeźroczysta , raz koloru mlekowego , a czasem mlekowo żółta , DZIEWCZYNY POMÓŻCIE MI TO MNIE RZEROSŁO BOJĘ SIĘ IŚĆ DO LEKARZA I WYMINIĆ MU TE WSZYSTKIE DOLEGLIWOŚCI NAPRAWDĘ STRASZNIE BOJE SIĘ OPINII LEKARZA , TAK WIĘC ZWRACAM SIĘ DO WAS CZY PO PODSUMOWANIU TEGO WSZYSTKIEGO , KTÓRAŚ Z WAS MOŻE MNIEJ WIECEJ KOJARZYĆ CO TO JEST LUB SAMA MA COS TAKIEGO I TYLE OBJAWÓW , KTÓRE NIE USTĘPUJĄ A WRĘCZ POSTĘPUJĄ ... JESTEM PRZERAŻONA

::..natalia..::
  • aaanko. 2010.07.11 [01:15]
    cześć, mam podobny problem, z wydzieliną z sutków. jest wodnista, lekko zabarwiona na biało, nie boli mnie, kiedy ściskam, ale wlaśnie przy tej czynności wypływa ten płyn. raz jest go dużo, a raz mało, dopiero dziś to zauważyłam. jakieś pół miesiąca temu odstawiłam plastry evra, a teraz nie dostanę się do mojego ginekologa, przed wyjazdem, bo są zaklepane terminy. czy to rzeczywiście może być to z prolaktyną? powinnam z tym iść do lekarza? z góry dzięki za odpowiedź.
  • milka83 2010.08.17 [17:55]
    Witajcie, mam podobny problem. Również od pewnego czasu zauważyłam mleczno-wodny wyciek z sutka. Z tym, że jestem półtora roku po porodzie, córeczkę karmiłam tylko 3,5 m-ca, po czym pokarm samoistnie ustał. Czy wysięk może to być konsekwencją porodu i karmienia?
  • kotlet32 2012.01.28 [20:26]
    tez mam ten problem ale ja nigdy nie bralam tabletek anty martwie sie dostslam skierowanie do chirurga onkologa

• kotlet32 2012.01.28 [20:28]
    tez mam ten problem ale ja nigdy nie bralam tabletek anty martwie sie dostslam skierowanie do chirurga onkologa

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...