Odpowiedz na ten temat

wydluzanie nog

• ONA19866 2008.01.11 [20:39]
    A JA NIESTETY NIE MOGLAM CWICZYCsmutas.gif I DLATEGO TAK SIE ZASTALA BO BYLA PRAWIE POL ROKU UNIERUCHOMIONA
  • pmp 2008.01.12 [00:20]
    Witam wszystkich, mam 25 lat, mężczyzna. Mój wzrost to 178 cm, czyli wydawać by się mogło, że to całkiem normalny wzrost, jednak w moim przypadku jest to za mało, gdyż zawsze kręciły mnie wysokie kobiety, a jak wiadomo one wolą wysokich facetów. Oprócz tego mam taką budowę, że moje nogi są jakieś takie krótkie i przez to wyglądam na 170 cm, czyli jak kurdupel, taki już mam typ budowy. Czy dałoby się w moim przypadku je wydłużyć operacyjnie? Mam kilka pytań.
    1. Czy trzeba mieć jakąś zgodę lekarza, czy wystarczy sama gotówka?
    2. Gdzie aktualnie są robione takie operacje? Prosiłbym o jakieś namiary.
    3. Jakie są aktualne koszta takiej operacji?
    4. Czy poprzez tego typu zabieg można złapać jakąś chorobę typu HBV, czy wszystko jest czyste i nie ma takiej obawy?
    5. Jak duży jest taki aparat? Czy można go spokojnie ukryć pod spodniami?
  • Laki_a 2008.01.12 [00:46]
    do pmp
    nie radziłabym Ci decydować się na taka operacje,dlatego,że jesteś zdrowym facetem nie masz udokumentowanej anatomicznie potrzeby wydlużania kości ani żadnej dysfunkcji czy wady.
    To jest bolesne,zgodzi się z tym większość osób która przechodzila takie leczenie,występują tez problemy,kość nie chce sie zrastać albo zrasta się zbyt w szybkim tempie,następują przykurcze,zablokowanie kolana,kłopot ze ścięgnem.
    Podejmując się operacji narażasz się na kłopoty ponieważ masz zdrowe nogi a samowolnie chcesz sobie pogorszyć.
    Wydlużanie kości jest o tyle trudną metodą bo nie samą kość się wydłuża,rozciąganiu muszą ulec i ścięgna,mieśnie,jednym słowem wszystkie struktury z których zbudowana jest noga oczko.gif
    dlatego jest to problemowe.
    Poza tym robią się infekcje druty osadzone w kości wystają na zewnątrz i można załapac zakażenia...
    i wszelkie utrudnienia normalnego funkcjonowania,nieprzespane noce,ból ...
    przemyśl czy warto się pakować jesli jestes calkowicie zdrowym czlowiekiem i nie masz koniecznosci wydluzania moim zdaniem nie warto

Operacje takie wykonuje sie gdybys mial niedobor wzrostu i karłowatość lub wade w nodze i skrocenie kończyny lub w wyniku powstalego urazu i wymaganego naprawienia ubytku jaki powstal w kosci a tak normalnie sie tego nie robi ...

Pozdrawiamusmiech.gif

• ONA19866 2008.01.12 [11:44]
    pmp JA BYM CI NIE RADZIŁA BO MOZESZ SOBIE NAROBIC PROBLEMOW
    JA NP TERAZ NIE ZGINAM KOLANA I MUSZE MIEC ZABIEG
    MASZ ZDROWE NOGI TO NIE MYSL O ZADNYM WYDLUZANIU
    POZDRAWIAM PA PA

• martyszia 2008.01.12 [12:42]
    PRóżNOść LUDZKA NIE ZNA GRANIC.....podziwiam....podziwiam....
    ONA: na kiedy masz termin operacji? dlaczego nie mogłaś ćwiczyć w czasie noszenia aparatu?
    Ania.,.dobrej zabawy...tylko nie spij się za bardzousmiech.gif
    pozdrawiamusmiech.gif

• ONA19866 2008.01.12 [13:18]
    martyszia BO OD PIERWSZEGO DNIA PO OPERACJI JUZ MI APARAT BLOKOWAL KOLANOsmutas.gif
  • ONA19866 2008.01.12 [13:19]
    ANIU MIŁEJ ZANAWY.POZDRAWIAM PA PA

• pmp 2008.01.12 [14:10]
    Chcę zrobić sobie tą operację. Wolę pocierpieć te kilka miesięcy, ale być atrakcyjnym facetem.
  • Ania_il 2008.01.12 [14:25]
    Darku, Martyszia Edytka, tańczyć na pewno nie będę ale dzięki usmiech.gif PS: To Studniówka na koniec gimnazjum ;> PMP, nie wiesz na co się piszesz. Nie można, tzn można ale jest to niewskazane, wydłużać nóg z kaprysu, bo tak się chce, by być wyższym. Nogi się wydłuża przy skróceniu. Noszenie aparatu jest rzeczą nie bardzo wygodną. Podxzas wydłużania noga boli nie do opisania, pojawiają się problemy ze ścięgnami, mięśniami, nie śpi się po nocach, a załamanie psychiczne to norma. Odradza Ci wydłużanie nogi, by trochę podrosnąć. Znam przypadek dziewczyny, która tak właśnie zrobiła i komplikacje sprawiły że została kaleką. A tego typu i gorszekomplikacje pojawiają się przy wydłużaniu zdrowej nogi. Więc zastanów się czy chcesz ryzykować kosztem swojej przyszłości. Chcesz mieć stany zapalne, nieprzespane noce, dodatkowe bolesne zabiegi operacyjne, wyrzucanie sobie: po co mi to wszystko? Uwierz nam, osobom które przez to przeszły, że nie jest to wpaniałe przeżycie i nie ma sensy porywać się na to jeżeli jest się człowiekiem zdrowym. W zasadzie wydłużanie nogi gdy nie ma do tgo wskazań medycznych (jakie wystąpiły u mnie i koleżanek i kolegów tu piszących) jest u nas nielegalne. Czy warto? Nie decyduj się ając zdrowe nogi. Zresztą jeżeli decydujesz się na coś takiego idź porozmawiaj z lekarzami ortopedami. Odradzą Ci. Decydując się na coś takiego bez potrzeby, spartolisz sobie życie przez komplikacje. Bo komplikacje przy wydłużaniu zdrowych nóg są dużo gorsze od tych przy wydłużaniu chorych nóg. Poczytaj sobie nasze pamiętniki: http://ilizarov-i-ja.blog.onet.pl/ http://www.photoblog.pl/katarzynkaa87/ http://wagner.blog.onet.pl/ http://ilizarow.blog.onet.pl/ Poczytaj przez co my przechodzimy i pomyśl że będziesz przechodził rzez coś dużo gorszego. Masz ponad 170 i uważasz się za niskiego? Nie przesadzaj, Zrbisz jak chcesz. Jzk znajdiesz ortopedę który zechce Ci wydłużyć zdrowe nogi, to normalnie cud, bo niewielu jest takich ortopedów. My Ci nie radzimy. Zdrowy jesteś, nie rób głupstw.
  • ONA19866 2008.01.12 [15:20]
    pmp nie wiem czy bys chcial tak miec jak ja ze nie wiadomo czy bede noga zginacsmutas.gif ale ty sobie chyba nie zdajesz sprawy jakie to jest cierpienie nosic ten aparat . ale rob jak chcesz. POZDRAWIAM PA PA

• ONA19866 2008.01.12 [15:26]
  • Laki_a 2008.01.12 [15:44]
    pmp jeszcze coś mi się nasunęło oczko.gif
    ty będziesz miał podwójny problem smiech.gif jeśli się zdecydujesz na wydlużanie,bo są brane pod uwage OBIE NOGI które chcesz sobie wydlużyć nie jedna ale DWIE jezyk.gif
    ciekawe jak sobie to wyobrazasz ? nosić aparat rownocześnie na obydwóch nogach ?? ciekawie jak będziesz chodził z czystotechnicznej przyczyny ...
    a jeśli chciałbyś wydłużać najpierw jedną noge a póżniej drugą to pochłonie bardzo dużo czasu,osłabisz cały organizm,bo będzie musial regenerować segment kości którą chcesz wydlużyć ...
    i ciekawe co zrobisz jeśli nie uda się uzyskać takiej samej ilości cm w jednej nodze i w drugiej przez powstale problemy...
    musisz się z tym liczyć ze ty się porywasz na kłopoty bo mowa jest o OBYDWÓCH NOGACH ..
    a ludzie się nacierpią przy wydlużaniu jednej nogi a co dopiero mówić o DWÓCH .. jezyk.gif

Zacznij się doceniać bo widocznie masz zbyt małą wartość siebie i nie podobasz się sobie wyglądem jaki masz.
    Uważasz że stając się wyższym polepszysz swoje samopoczucie ? Zacznij akceptować i lubić siebie takim jakim jesteś to Ci pomoże.
    I uwidoczni Twoją wartość wtedy gdy będziesz myślał dobrze o sobie staniesz się atrakcyjny dla innych usmiech.gif

Pozdrawiam usmiech.gif

• motylek_24 2008.01.12 [18:22]
    Wow... ale sie towarzystwo rozpisalo.. ladnie to tak beze mnie sobie pogaduszki robic jezyk.gif ok na poczatek wybaczcie brak polskie czcionki akuratnie nie pisze ze swojego komputerka.. hmm od czego tu zaczac - gardelko mam teraz fajna pijacka chrypke usmiech.gif lol ale lepiej sie czuje.. za to moje kolano stalo sie totalnie nie posluszne.. ja mu dzis dam popalic... uwage nie dostancie zawalu ide na disco.. co niektorzy tutaj wiedza ze taniec to dla mnie jak fizjoterapia.. to jedyne zajecie w ktorym bol mi nie przeszkadza.. ok do kolegi, ktory chce sie przedluzyc.. tak to mozna ujac, ogolnie to twoja sprawa ale skoro pytasz o opinie to moja jest podobna do moich znajomych tutaj.. pierwsze spostrzezenie ze chodzi o obie nozki, i nie wydaje mi sie by ci zalozono jednoczesnie na obie nozki.. bo aparat to jedno reszte pracy musisz zrobic ty, chodzic chodzic i cwiczyc.. nie dasz rady na dwoch aparatach.. jeden aparat na udzie czy na piszczelu powoduje, ze musisz odsuwac ta noge od drugiej zeby sie nie poobdzierac, poobijac itd.. wiec nie wyobrazam sobie nikogo kto jednoczesnie odsowa dwie od siebie.. bo tak sie chodzic nie da.. a jezeli nie zaczniesz chodzi 3-7 dni po operacji to jest problem.. czy to bedzie balkonik czy to beda kule musisz chodzic.. nacisk jest potrzebny by kosc rosla.. o komplikacjach nie bede ci wspominac.. moi koledzy to zrobili.. dodam tylko ze komplikacja za kazdym razem wydluza termin noszenia aparatu i bol.. chcesz byc atrakcyjny.. popracuj nad soba w inny sposob.. wiesz moje jedna z komplikacji skonczyla sie przeszczepem skory z posladka.. i teraz nie dosc ze na nodze mam pelno blizn, i aparat to jeszcze na posladku wielki prostokát.. jak wchodze do basenu to patrza sie na mnie jak na idiotke.. nie akurat mnie to nie interesuje.. ale czlowiek caly w bliznach na pewno nie jest atrakcyjny.. nie wiem czy wiesz czasami konieczny jest przeszczep miesni biora je z plecow np.. nie masz pojecia jak to wygláda.. proponuje ci przejazd do kliniki gdzie spotykaja sie ludzie na kontrole z aparatami..w miesjcu gdzie sie lecze to jedna ze swiatowych klinik.. uwierz mi pytalam kiedys lekarzy tak dla siebie czy przeprowadzili by operacje na kims teoretycznie zdrowym.. moj lekarz i inni powiedzieli nigdy w zyciu nawet za pieniadze.. bo to za duze ryzyko.. Wystarczy ze uszkodzi ci sie przez przypadek jakis nerw ktory oze spowodowac niedowlad? albo wda totalne zakazenie.. to jest ryzyko ktore pacjent ponosi.. i zaden lekarz nie chce na to sie zgadzac.. pieniadze nie pomoga kiedy krzywda ludzka sie dzieje.. ja nie mialam wyboru.. nikt mi nie powiedzial zastanow sie..powiedziano mi ze mam raka i ze moge uratowac mi noge.. i ze sprobuja.. polozona mnie na stol.. jeszcze nie wiem czy bede chodzic..noze aparat od 11 pazdziernika 2006 i nie wiem jak dlugo.. po drodze mialam kilka komplikacji jak wiekszosc z nas.. jedna z nich byli zaszokowani wszyscy w szpitalu bo nigdy czegos takiego nie widzieli.. jezeli 170cm dlaciebie to kurdupel to znaczy ze ja tez jestem kurdupel mam 159cm.. za nim podejmiesz decyzje pomysl o tym zlym i dobrym.. rozwaz za i przeciw.. za to bedzie twoja wyobraznia na temat wysokosci przeciw wszystkie te rzeczy o ktorych tu piszemy.. nie wem wiesz.. jak czytam takie posty to czasami mi lezka leci ze ktos siedzi w domu i sie zastanawia.. zamiast sie cieszyc z tego ze ty przeciez mozesz chodzic.. jezeli teraz wydaje ci sie to zupelnie naturalne to pomysl ze wielu innych o tmy marzy i dla nich to jest jak 8 cud swiata.. pozdrawiam..
  • pmp 2008.01.12 [18:26]
    No nie za fajnie to wygląda :/. Ale co innego mi pozostaje. Patrzenie jak dziewczyny które mi się podobają wybierają wysokich facetów to gorsze cierpienie niż ból fizyczny. Ciągle się słyszy, że atrakcyjni są tylko wysocy, że niski może być tylko przyjacielem dziewczyny i tego typu rzeczy. Podobają mi się wysokie kobiety, ok. 175 cm i jakie ja mam u nich szanse? Prawie zerowe tylko przez ten głupi wzrost, bo dla kobiet w większości przypadkach niedopuszczalne jest związanie się z niższym lub minimalnie wyższym facetem . Co z tego, że jestem zdrowy i nic mnie nie boli jak i tak jestem nieszczęśliwy. Oprócz tego jeszcze mam problem z zakupem spodni. Mam taką budowę, że mimo iż nie jestem grubym to odpowiednie w pasie spodnie zawsze są za długie o kilka lub czasem o kilkanaście centymetrów. Przez to często muszę po prostu ucinać te dodatkowe centymetry, a wtedy spodnie takie ucięte za ładnie nie wyglądają.
    Myślałem też o zakupie wyższych butów i ewentualnym włożeniu sobie do tych butów specjalnych wkładek. W sumie jakieś 5 cm mogę dzięki temu zyskać, ale co mi po tym jak kiedyś to się i tak wyda, no i zawsze pozostanie ta świadomość, że i tak jestem niewysoki.

A są może jeszcze jakieś inne, bezpieczniejsze sposoby wydłużenia kości? Każdy dodatkowy centymetr jest bardzo ważny.
  • ONA19866 2008.01.12 [19:40]
    moja wirtualna siostrzyczko i tak beze mniesmutas.gif
    oj nie ładnie nie ładnieusmiech.gif
    zycze zdrowka pa pa
  • prawie jak pmp 2008.01.13 [14:32]
    Witam. Mam podobny problem co pan pmp. Tzn. nie do konca poniewaz u mnie głównym motywem jest sport (wiem, że i tak po tym musiałbym przerwac na jakis czas). Jestem za niski(176 cm) przez co podziekowali mi za współpracę oczko.gif . Oczywiscie mineło już sporo czasu, zdązyłem ochłonac.

Abstrach*jac od tematu bólu i komplikacji... Chciałbym sie dowiedzieć czy któryś z tychże specjalistów, u których sie leczycie drogie Panie, wykonuje takie zabiegi na osobach zdrowych psychicznie i fizycznie.(oczywiscie za pokaźna gotókę oczko.gif Czy niestety będe musiał latać do Chin albo Serbii, co niebardzo mi sie widzi, z wiadomych przyczyn. oczko.gif

Dziekuje za odpowiedzi.

• Ania_il 2008.01.13 [14:40]
    "Operacyjne metody wydłużania kończyn możemy podzielić na trzy grupy:
    1. pobudzanie aktywności chrząstki wzrostowej (jak dotychczas badania kliniczne nie przyniosły zadowalających rezultatów)
    2.wydłużanie poprzez przecięcie kości dłutem i jej jednoczasowe rozciągnięcie (np. metoda Andersona, metoda Wagnera)
    3. stopniowe wydłużanie kości po otwartej lub przezskórnej osteotomii lub bez przecięcia kości (metoda Ilizarowa, dystrakcja nasadowa, kalolatiaza)
    Obecnie stosuje się praktycznie tylko metody z grupy trzeciej.
    Aktualnie najbardziej popularną na świecie metodą wydłużania kończyn jest metoda Ilizarowa. Opiera się ona na teorii naprężeń - nacisków w wydłużanej kości i polega na uzyskaniu w miejscu dystrakcji nowej tkanki kostnej, którą Ilizarow nazwał regeneratem."
    Stąd: http://www.klinika.net.pl/texty/nier_koncz_d. htm
    Ja niestety znalazłam tylko informacje nt metody Ilizarowa, którą zresztą sama jestem leczona.

• Ania_il 2008.01.13 [14:42]
    Prawie jak pmp: Żaden polski ortopeda nie wykona Ci wydłużania nóg na zdrowych nogach, niestety. Za żadne pieniądze. Czytałeś nasze posty? Czytałeś o komplikacjach? Człowieku obudź się jesteś zdrowy, wysoki, nie psuj nic na siłe!!! Dla nie to jest śmieszne.... Nie umiesz cieszyć się tym co masz.
  • prawie jak pmp 2008.01.13 [15:04]
    lol wysoki... jestem ponizej średniej przeciętnego faceta w Polsce oczko.gif , a co dopiero mówić o sednim wzrości w klubie. Dziękuję za odpowiedz, choć ta reszta była zbędna. W takim razie czeka mnie wylot do Serbii oczko.gif .
  • Ania_il 2008.01.13 [15:12]
    A zdajesz sobie sprawę na co się piszesz? Na jednoczesne wydłużanie obu nóg, które może skończyć się klactwem? Czy Ty mas zpojęcie jaki to jest ból? Ile jest komplikacji przy wydłużaniu chorych nóg? Poczytaj sobvie na internecie i wyobraź sobie że wydłużanie zdrowych nóg kończy się dużo gorzej, Chłopie: puknij się!!!!
    Dziewczyny pomóżcie mi przemówić mu do rozsądku..... PMP dał się sprowadzić na Ziemię....
  • prawie jak pmp 2008.01.13 [15:46]
    Słuchaj czytałem o tym duzo. Jedni bardziej cierpią, drudzy mniej. Wole pocierpiec nawet te 1.5 roku niż cierpiec psychicznie przez reszte zycia, że byc może powinienem wykorzystac szansę. Poza tym to dosyc powszechne i ludzie sobie chwalą operacje w Serbii i Chinach.
  • prawie jak pmp 2008.01.13 [16:04]
    a i jezeli ktoś pisze, że wydłużanie zdrowych nóg kończy się gorzej (totalna bzdura wzięta z kosmosu) polecam stronkę.www.makemetaller.info. Polecam ją odwiedzic panie pmp. usmiech.gif
  • pmp 2008.01.13 [18:21]
    Wcale nie dałem się sprowadzić na Ziemię, a jedynie moje obawy wzrosły. Mój przedmówca ładnie to ujął, że lepiej pocierpieć trochę fizycznie niż cierpieć przez całe życie psychicznie. Już zbliżam się do takiego wieku, że najwyższy czas się ożenić, a chcę to zrobić z kobietą, która mi się podoba. Cóż mam zrobić, że akurat podobają mi się bardzo wysokie dziewczyny, a tym z kolei podobają się bardzo wysocy faceci:/. Nie chcę też chodzić w jakiś bardzo wysokich butach z dodatkowymi wkładkami, bo przecież to i tak po czasie się wyda.
  • motylek_24 2008.01.13 [22:21]
    Witam Was panowie.. tak syszalam o tym ze w chinach sié wydluzaja.. bo faktycznie maja niski wzrost.. piszecie o bolu, cierpieniu z powodu tego, ze jestescie w/g was niscy.. zycie to ryzyko jedno wielkie ryzyko.. jak czlowiek sie uprze to trudno go przekonac.. jesli mowimy o ryzyku zalozenia aparatu ilizarova to tak zgadza sie podejme je w walce o zdrowie, w walce o ty by moc chodzic, miec rowne nogi zaryzykuje pogorszenia sytuacji w celu walki o to co kazdemu innemu czlowiekowi sie nalezy.. np mozliwosc poruszania sie w calkowicie normalny sposob.. mowi ise ze dopoki czegos czlowiek nie straci to nie potraf docenic.. nie wiem czy w tej sytuacji warto prowokowac.. jezecze wiekszosc czasu na wozku.. i jakos nie potrafie tego przebolec.. ze nagle bylam zdrowa a nagle jestem chora.. ja nie zycze nikomu zle.. ale od ponad roku moje cialo udowadnia lekarzom, ze jeszcze jednak wiele przed nimi i ciagle sie ucza.. komplikacja to nie tylko bol komplikacja to tez jej konsekwencja.. co wtedy kiedy los zechce inaczej i nastapi jakis nieodwracalny blad.. i 1,5 roku zamieni sie w kilka sporych lat.. razem z tym przeminie sila i energia.. to nie tylko czarne mysli.. lekarze w polsce, w angli decyduja sie w ostatecznosciach na ilizarova.. bo niesie to ryzyko w dalszym ciagu pomimo opatentowanego sposobu wydluzania kosci.. kazdy czlowiek jest inny i jest zagadka dla lekarza.. musicie sobie zdac sprawe z tego jak powazna jest ta sprawa.. kazda kosc i kazda rzecz ma swoje granice.. nikt nie zalozy wam aparatu na 1cm z tego co wiem zaczynaja chyba od 3-5cm to fakt, po za tym jezeli wydluza o kilka cm piszczel np jak bedzie wygladala wasza budowa ciala.. talia wzgledem nog, udo wzgledem piszczela.. chyba zeby nie zaklocic jakies prawidlowej postaci ciala pasowalo by wydluzyc.. po trochu udo i po trochu piszczel by nogi wygladaly normalnie.. czyli co aparat razy 4.. po za tym budowa ciala ramiona, tulow, nogi jakos to jest zgrane ze sobá.. czasami fakt zgadza sie ze ktos na cos dluzsze i wyglada to troszke inaczej.. ja naprawde pytalam lekarzy w mojej klinice.. powtarzam jest to miejsce naprawde wysokiej rangi. Lekarze sa z calego swiata.. zespol ktory sie tym zajmuje, stanowczo powiedzial, ze w imieniu szpitala a takze swoim wlasnym nie podjeli by sie takiej operacji.. ingerowania w cialo bez potrzeby zdrowotnej.. po za tym zwrocili mi uwage wlasnie na budowe kosci.. ze wydluzenie moze spowodowac ich proporcjonalnosc.. po za tym to czy kosc bedzie silna okaze sie dopiero po latach.. a jak okaze sie ze wydluzenie okazalo sie okey.. zciagna aparat.. i kosc w tym miejscu oslabiona bo taka jest prawda zlamie sie powodujac komplikacje.. teog ja sie boje... codziennie o tym mysle.. czlowiek musi mylec pozytywnie ale sa obawy.. wydluzaja mi 15 cm bede miec kosc slaba w kilku miejscach.. lekarze nie sa pewni czy bede chodzic a co dopiero biegac itd.. ale wiecie co to jest wasza decyzja.. polecam rozmowe zekarzem profesjonalista.. my tu piszemy o naszych doswiadczeniach z aparatem.. i tu nie chodzi o narzekanie.. to sa fakty.. tez bym chciala byc wysoka i znajac rozmiar bolu fizycznego i psychicznego jaki niesie aparat nie zrobilabym tego.. a mam 159cm rozumiem ze w/g was wogole nie kwalifikuje sie do pieknej kobiety.. ja lubie jak facet jest lekko tylko wyzszy ode mnie.. tak by on nie musial sie do mnie schylac ani ja wchodzic na krzeslo by mu dac buziaka.. wyzsze kobiety mysle ze tez lubia roznice tylko pare cm tak by ubrac obcas i tak by dac buziaka nie przyprawiajac faceta o kyfoze kregoslupa.. a co nizszych facetow od kobiet znam wiele par.. kochaja sie i sa zadowoleni bo najwazniejsze ze sa zdrowi.. facet musi sie czuc facetem, chce miec dobry woz, dobra ilosc kasy na pewno wieksza od kobiety, wyzsza posade, byc wyzszym.. miec wielkiego..... za kazdym razme chodzi o bycie wyzszym we wszystkim.. a to przeciez nie zawody.. inteligentna dojrzala kobieta patrzac na faceta patrzy na niego a nie na jego woz, portfel, ubranie i wyglad.. chyba ze mowimy o zadufanych w sobie, materialistkach i takie tam.. wyglad robi wrazenie to pierwsze zgadza sie, ale przy pierwszym podejsciu i spotkaniu.. na nastepnym zaczyna sie liczyc to co masz do zaoferowania soba.. twoim sercem, rozumem itd.. mozesz byc wysoki, przystojny i bog wie jaki jeszcze piekny.. jezeli sie kobieta zblizy do ciebie i okaze sie ze po za uroda nie masz nic wiecej to dlugo nie zabawi w twoim towarzystwie.. nie raz na pewno widzieliscie cie brzydkiego faceta z piekna inteligentna dziewczyna.. zadajac w sobie duszy pytanie co to za frajer jak on to zrobil... wlasnie.. ok nie zrozumcie mnie zle chlopaki.. kazdy chce byc piekny trzeba sobie zadac tylko pytanie co jest celem.. bycie pieknym czy wartosciowym.. mozna byc tym i tym.. tylko czy warto zaklocac nature.. ktora dala ci tyle i tyle cm.. zrozumialabym was o wiele prosciej jakbys cie mieli naprawde niski wzrost.. wybaczcie mi ta moja wywlekla opinie.. wam trudno zrozumiec nas nam trundo zrozumiec was.. roznimy sie tym ze my walczymy o zdrowie.. a wy je macie.. powodzenia w podjeciu decyzji nie zapominajcie ze kazda decyzja ma swoje konsekwencje a dojrzalosc to nie tylko podejmowanie decyzji ale branie na barki ich konsekwencji.. co moge wam doradzic nie kombinujcie z tymi operacjami.. sprawdzcie wszystko dokladnie.. slyszy sie o nielegalnych lapowkarskich zabiegach itp po krotych ludzie nie wychodza calo.. jezeli lekarz robi takie cos dla pieniedzy to wzcie pod uwage to ze robi to dla pieniedzy nie dla waszego dobra.. i dla pieniedzy zrobi wszystko i tak samo powie wam ze nie ma zadnego ryzyka.. ok rozpisalam sie przepraszam.. milej nocy wszystkim.. p.s dziewczyny dalej nie mam internetu..
  • ONA19866 2008.01.13 [22:58]
    motylku nie wiedzialamsmutas.gif buziaczki pa pa

• hepp 2008.01.14 [09:10]
    motylek_24 masz całkowitą rację usmiech.gif
    Ja wam szczerze powiem chłopaki że mam 170 i serio nie przeszkadzałoby mi bycie z chłopakiem który jest równy ze mną. To tylko wam się wydaje że jesteście gorsi bo to wy (sorry za uogólnienie) faceci zwracacie uwagę głównie na wygląd. Wzrost to jest chyba 6 z kolei pozycja jaka jest dla mnie ważna przy wyborze faceta. I mówie tu o wyglądzie a na pierwszym miejscu tak poważnie liczy się dopasowanie charakteru.
    A tak poza tym, któryś z was powiedział że woli (czy bardziej mu się podobają) wysokie laski - sam sobie stwarzasz bariery przez takie myślenie :/

Mam takie pytanie jeszcze ... od czego zależy to czy unieruchamia się stopę drutami ...?
  • martyszia 2008.01.14 [13:58]
    Jeden dzień bez kafeterii i tyle nowych wpisów...imponujące...usmiech.gif
    Do pmp i tego prawie...macie racje!!! Idźcie i wydłużcie sobie obie nogi na raz, a potem jeszcze ręce...a i nie zapomnijcie o tym że są już metody wydłużania ptaszków... i prawie jak pmp...jaki sport chcesz uprawiać po ilizarovie? Może szachy? bo do takiego będziesz sie nadawać...ale tam wysoki wzrost nie będzie ci potrzebny...Chcecie to zrobić...pochodźcie po prywatnych gabinetach..może w którymś wam się uda..ja na pewno zapytam swojego lekarza i dam wam znać...a później przyjdę i obejrzę was w szpitalu...ale będą z was okazy...a o pmp...jesteś taki próżny że jedyne na co możesz liczyć to jednorazowy numerek bo ŻADNA NORMALNA laska się z tobą nie zwiąże...ale szukaj..powodzenia.
    DZIEWCZYNY: darujcie sobie ich...wysłuchali was i są zdecydowani...po co tracić na nich energie? ONI JUŻ POSTANOWILI a Wam przydadzą się siły i nie warto dla nich ich tracić...Może uznacie że jestem bez serca, ale jak czytam wypowiedzi takich idiotów to odnoszę wrażenie że albo się nabijają albo potrzebują opinii psychiatry, bo nawet na psychologa jest za późno...
    Motylku: milej zabawy
    Powodzenia....
    P.S. nie mam pojęcia od czego jest uzależnione unieruchomienie stopy...ale widziałam to i szczerze współczuje tym co to mają

• motylek_24 2008.01.14 [16:14]
    Czesc.. (znow bez polskiej czcionki wybaczcie)
    Hepp to czy stopa bedzie uwiazana jak reszta nog zalezy np od tego czy nie jest ona ogolie powodem zalozenia ilizarova.. jezeli problemem jest sama kosc piszczelowa, strzalkowa itp ta chodz nie jestem jesce jezyk.gif specjalista moge powiedziec, ze stopa bedzie wolna.. widzialam rozne przypadki unieruchomienia stopy.. jezeli staw skokowy z nim jest problem to mozliwe ze obejmie to stope spytaj Darka W on ma stope unieruchomiona i to byl problem miedzy innyi ze stawem skokowym.. wiesz ogolnie ilizarova uzywaja naprawde do roznych rzeczy nie tylko do wydluzania kosci.. w szpitalu poznalam kobiete ktora miala jaks infekcje w stopie w kosci.. wyciel jej drobny kawalek kosci i zalozyli aparat siegal jej do 1/3 piszczela i obejmowal stope.. malo tego wogole ja to nie bolalo.. tak jak powinno jezyk.gif tydzien po operacji chodzila jus sama, pomimo tego, ze nie powinna.. kiedy aparat obejmuje stope to jest troszke inaczej.. bo dochodzenia stopa jest konieczna prawda.. a kiedy siedza w niej druciki to chyba nie musze mowic jaki bol to sprawic moze.. moj aparat siega do samej kostki i stope mam wolna.. co tez nie znaczy ze mnie nie boli bo to wlasnie ona czesto mi dokucza ale jest to kwestia nerwow.. czasami druty sa tak umiejscowione ze draznia nerwy ktore maja swoje zakonczenie w stopie.. ok.. pozdrawiam jezeli w czyms pomoglam to fajnie jezeli nie to i tak milo cie uslyszec hepp usmiech.gif dziewczyny buzka, Darek W mam nadzieje, ze lepiej sypiasz.. ja prawie wcale w nocy.. ok papapa
  • prawie jak pmp 2008.01.14 [16:37]
    Standardowo musza się pojawić mierne wypowiedzi pokroju martyszii usmiech.gif . No ale to było do przewidzenia. usmiech.gif

Dziekuję motylku_24 za troske ale ja ju myslę nad tym 2 lata i jest to przemyślana decyzja. Zdrowie i życie ryzykuje się każdego dnia, choćby gdy wsiadasz do samochodu albo przechodzisz przez jezdnię. Patrząc z tej perspektywy to najlepiej w ogole nie wychodzić z domu. usmiech.gif

Zdję sobie sprawę, że to jest ogromny ból i ze będe pewnie ryczał co noc... Nie ma co się zgrywać na twardziela. oczko.gif Jednakże sądzę, że jest to warte zachodu.

Jestem bardzo giętki (wszystkie formy szpagatów powyżej 180 stopni, nogi za połowę pleców i wiele innych) więc sądzę, że problem zginających się kolan oraz sopy baletnicy, będzie doskwierał mi w mniejszym stopniu niż przeciętnej osobie która decyduje się na taki zabieg. (dzieki zapasom tkanki powstałej w wyniku rozciągania). Ponadto mam wsparcie rodziny oraz robote którą bede mogł wykonywać nawet z aparatem.

Planuje równiez zastosować kuracj HGH by przyspieszyc regenerację i tworzenie się nowej tkanki gdyż wiem, że niestety tkanki miękkie nie nadążają za kością. Choć z drugiej strony w moim wieku nie jest to konieczne, wiec chyba sobie daruję.

Do pmp - faktycznie Twój powód nie jest chlubny ale wejdz n tę stronę która podałem. Administrator tegoz forum wydłuzył się ze 173 do 180 cm(planuje kolejne 4 cm) tylko po to by móc umawiać sie z modelkami oczko.gif . Nikt go za to tam nie gani.

Chciałbym też zauwazyc, że ich doświadczenia z ilizarovem(i pochodnymi wersjami) są o wiele mniej drastyczne niż w przypadku tego forum. Zatem trzeba się przygotować na obie ewentualnosci.

Do ludzi pokroju martyszii. Weźcie wrzućcie na luz? Wyrządzamy Wam jakaś krzywdę, że atakujecie nas opryskliwymi postami? Jezeli jesteś niedowartościowana to Twój problem. Kosmetyczne wydłużanie konczyn jest powszechne i nie widze w tym nic złego. To my bedziemy cierpiec a nie Ty za nas, wiec się od*******l oczko.gif . Ok?
  • martyszia 2008.01.14 [17:24]
    CZłOWIEKU!
    Ja po prostu napisałam ci że już podjąłeś decyzję której nikt nie jest w stanie zmienić!!! Wyraziłam też w sposób, którego jak widać nie rozumiesz, że robisz głupio...aaa i to nie ja mam kompleks, bo jak nie musiałabym to bym się w to nie pchała...a i nie płaczesz tylko w nocy...też w dzień, w czasie rehabilitacji, kiedy widzisz że mimo 3godzin ćwiczeń dziennie twoje zgięcie w kolanie pomniejsz się, poza tym jeśli chcesz się wydłużyć o 10cm to weź poprawkę na to że rok noszenia aparatu to jest minimum( tak książkowo udaje się niewielu) w czasie noszenia tego złomu nie jesteś w stanie zgiąć nagi w kolanie więcej jak do 100stopni (jak masz fart) bo ogranicza cię aparat, a po roku nie ćwiczenia nawet twoje tak wyćwiczone mięśnie i rozciągnięte ścięgna po porostu się skurczą, i nie masz możliwości nad tym zapanować...jak rozumiem trenujesz gimnastykę...więc jak podejmiesz się wydłużania to zapomnij o jakiś zawodach i tym podobnych, bo jedyna forma twojej aktywności to będzie rehabilitacji (o ile oczywiście będziesz szczęściarzem i nie będziesz miał przykurczu, bo w tedy czeka cię jeszcze jedna operacja). Po co więc pytasz nas o radę skoro wszystko odrzucasz...twierdzisz że znasz się lepiej od motylka która próbuje ci wyjaśnić że taka operacja na zdrową nogę jest cholernie inwazyjna (a kogo jak kogo ale jej wiedzy o tym nie powinieneś kwestionować), ale ty twierdzisz że to nieprawda(ja nawet pytałam lekarza czy można skrócić nogę zdrową żeby uniknąć aparatu i on stwierdził że to będzie duża ingerencja jeśli ruszymy nogę zdrową i szczerze mi to odradził). Tak więc to nie było opryskliwe a szczere...nie lituję się nad wami bo nie zasługujecie na to. Sami się pchacie w coś o czym nie macie pojęcia, bo jak widać, nigdy nic was naprawdę nie bolało!!!A i ja też myślałam że jestem na to zdecydowana, bo od najmłodszych lat wiedziałam że tą operację kiedyś będę musiała mieć i coś Ci powiem...NA TO SIę NIE DA PRZYGOTOWAć... ani fizycznie, ani psychicznie..w żaden sposób..bo mimo że było mi to potrzebne to i tak 100razy na dobę chcę sobie to zdjąć i o niczym innym nie myślę jak o tym co bym robiła gdybym tego nie miała.
    Pozdrawiam.

Odpowiedz na ten temat