Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość patita

wyjeżdzam do pracy za granice i mam wątpliwości

Polecane posty

Gość patita

w srode wyjezdzam pierwszy raz za granice (do holandii) do pracy, wraz z chłopakiem i kolegą, mamy po 21-23 lata. czekałam na ten wyjazd długo ale powiem szczerze ze mam teraz wątpliwosci i to spore. Wyjezdzamy z firmy AXIDUS czy jakoś tak, czytałam opinie w internecie o tej agencji, są bardzo kiepskie, podobno to najgorsza agencja pracy. nie wiem czy starczy mi pieniedzy, szykowałam sobie 500 zł, teraz po obliczeniach wychodzi mi nagle jakies 700zł, a to na busa, na ubezpieczenie to tamto. Jeszcze muszę ze soba wziąśc kołdre albo śpiwór... myslałam ze to bedzie zbędne, no i nie zapominając o sztuccach, kubkach, jedzeniu na miesiąc itp, nawet nie wiem jak ja sie z tym wszystkim zabiorę, no i jeszcze kasa na obuwie robocze 30 euro. moze ktoś był z tej firmy albo wie troche o pobytach za granicą i doradzi coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle że chca od razu od Ciebie kase, powinni potrącać z pierwszej wypłaty chociaz bywa i tak za busa płacisz sama oczywiście jedzenia nie bierz, tylko na podróż i na pierwszy dzień, bo tam wszystko jest tansze niz w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wolalas wyjechac na wlasna reke? ja tak zrobilam i nie zaluje, a co najwazniejsze, nie oddaje polowy zarobków posrednikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunsunsun
Patrycja O ? ze Sulmierzyc? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
nie mam innej możliwości wyjazdu, tez tak myslę ze wezme jedzenie tylko na pierwsze dni. chłopak mój sie cieszy bardzo z wyjazdu i mówi ze jak bedziemy dobrze pracowac to damy rade, ale ja mam jakies złe przeczucia. ubezpieczenie na tydzien - 22 euro, mieszkanie - 60 tygodniowo, za dowozy z mieszkania do pracy biorą podobno po 4 euro dziennie. dla mnie to duzo kasy, czytałam o innych agencjach pracy za granica i komentarze były wiele lepsze, boje sie poprostu. jeszcze ciekawe na jakie mieszkanie trafie, bo niektórzy pisali ze mieszkali po 5 osób w jednym pokoju z karaluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o litości :/ ładnie, ciekawe... biorą kasy dużo, powinni sami potrącać..a ile będziecie mieć na godzine w waszym przedziale wiekowym? i do czego jedziecie właściwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
sortowanie warzyw , pakowanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfgvxc
Bez przesady. Ja bylam na sortowaniu w Grecji. Kwatera za darmo,prad,woda,gaz za darmo,zero oplat. Tylko wyzywienie trzeba bylo przywiesc lub kupowalo sie w sklepach. Jak dla mnie to niezla kaszana. Ciekawe ile dadza wam zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfgvxc
a ubezpieczenie zaklad nam placil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
Hej...ja jezdze od paru lat do Holandii ,znajoma mi zalatwila i orzez znajomych jest najlepiej:P Strasznie duzo bedziesz placila za ubezpieczenie,za mieszkanie (ja mam mieszkanie za darmo),za darmo dojazdy do pracy! Do jakiej pracy jedziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
to jest agencja pracy w opolu, Axidus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
I ile bedziecie mieli na godzine? Na konto beda Wam przesylac kase czy dadza Wam calosc do reki tuz przed zjazdem? Podpisaliscie umowe? PS.500 xl,.to bardzo malo na zakupy! Wez duzo zupek chinskich,goracych kubkow, duzo zup w proszku, z 3 opakowania makaronu, z 4 bochenki chleba...nie wiadomo jak czesto sa tam robione zakupy! Ja zawsze robie wyzerke na miesiac i zamrazam czesc jak jestem juz na miejscu w Holandii.....kawe wezcie, herbate,sol,cukier,przyprawy itp.i rzecz jasna duzo lekow bo roznie to bywa! Ciuchy robocze mozecie kupic w szmateksach,po co lepsze do roboty!Ciuchy "na wyjscie":P Ubranie przeciwdeszczowe mozecie kupic w sklepie BHP,rekawice do roboty tez tam kupicie, wez sobie dwie pary butow roboczych,moge byc adodasy:P Gumaki jelsi bedziecie w polu cos robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje twoje sny
zachęcam do korzystania z mojego sennika kiedy tylko potrzebujecie sprawdzic co znaczy wasz sen ... sennik jest w trakcie powstawania mozecie tez opisywac w nim swoje sny dodawac komentarze , pojawi sie rowniez imiennik i wiele wiele innych ciekawostek dla kazdego http://sennik-dreamer.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
Autorko....zniklas?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
na godzine bede zarabiac koło 7 euro niby, to jest różnie stawki z wiekiem są inne, im ktos starszy tym wiecej zarobi, dziwne wiem. boje sie jechac nie wiem jak ja sie spakuje z tym wszystkim, czy mi wystarczy pieniedzy, czy mnie z tamtąd nie wywalą po tygodniu i tylko strace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jezdzilam z abjobservice,bylo chyba 16euro tygodniowo na ubezpieczenie,25 za mieszkanie.ale to juz jakis czas temu.pierwsze pieniadze dostawalo sie na konto po 2 tygodniach,ale mozna bylo brac zaliczki.dziwi mnie,ze wam kasuja za dojazd,tu normalnie jak sam dojezdzasz,to szef ci zwraca kase (przynajmniej w niektorych zakladach). zadzwon sobie jeszcze jutro do ab job service,moze cos beda mieli.w koncu sezon sie zaczal na kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poiwiem ci,ze tej twojej firmy nie znam,widac jakas mala.abjobservice ma chyba 40-50 oddzialow w holandii,sa pewni. placa zalezy od wieku i rodzaju pracy,na przyklad w piekarni zarobisz wiecej niz przy kwiatach.od 23 roku zycia juz stawka jest stala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
w opolu jest multum tych agencji co wysyłaja ludzi do holandii, ja słyszałam moze o 15-stu, ale akurat z tego co ja pojade same złe opinie praktycznie, ale mysle ze piszą to frustraci którzy nie dali sobie tam rady bo zamiast pracować woleli sie włóczyc po coffie shopach albo chlać. własnie sie dowiedziałam ze mój kolega był z tego co ja jade, i jakoś był tam prawie rok i na auto porzadne zarobił itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
patita - moze napisz co juz masz kupione?Doradze Ci czego Ci brakuje i do jakiej roboty jedzesz? Ja zarabiam 6 euro na godzine i za dom mi nie odbijaja ani za dojazdy! Nawet szefowie Nam robia imprezy jak skonczy sie zeson na jakies warzywo i mamy picie i jedzenie za darmo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
PS.W Opolu faktycznie jest duzo gencji,ktore wysylaja ludzi do Holandii ale czy sa sprawdzeni?nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
narazie nie mam nic, ale planuje zakupy w biedronce, kupie tampony, zel pod prysznic szampon paste do zebów, w aptece tabletki anty i jakies przeciwbólowe jakby co, jakies swetry do roboty w lumpku (bo bede na hali robic) jedzenie biore na pierwsze dni i pierdole wiecej, jak mam sie niby zabrac a mam wziasc jeszcze kołdre a mam tylko jedna torbe, nawet torbe bede musiała pozyczyc od kogos;/ wie ktos moze czy w NL mozna jakos dostac tabletki antykoncepcyjne?? bo biore,, i nie wiem czy mam kupywac tutaj sobie zapas na pół roku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze powymyslac nowe zestawy
plastry gazy woda utleniona przeciwgoraczkowe jakies kompresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
patita a nie mozesz wziasc dwoch torb?Ja zawsze biore wielka walizke na kolkach,do tego torba plus podreczna ,mniejsza torba! Obejrzalam sobie strone AXIDUS i wyglada ciekawie....jedziesz na pol roku tak? Wyjezdzasz w ta srode i jeszcze nic nie masz? Jedzenie z chlopakiem kup na spole:D Jak bedziesz robila na hali to wez rekawiczki zimowe bo moga cie cxzasem na jakas chlodnie dac! Rajstopy badz legginsy wez...tabletki anty kupila bym na zapas w PL.....moze bedzie mozna tam wyslac paczke?tzn.rodzina moze Ci cos wysle po jakims czasie pobytu w NL?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
Twoj facet i kumple byli juz kiedys za granica?? Skoro nie masz nic zrobie liste co musisz kupic!! Tabletki w aptece,plastry itp.! To jest bardzo wazne! aa i masci rozgrzewajace! Spiwor plus poduszka i posciel Bluzy i golfy kup w szmatexie Spodnie np,bojowki Dzinsy Bluzeczki bo bedziesz tam latem skoro jedziesz na pol roku Adidasy - najlepiej dwie pary Ubranie przeciwdeszczowe (moze w pole cie wysla? roznie to bywa...raz mozesz robic na hali a innym razem w polu) Rekawice do roboty i zimowe Klapki w ktorych bedziesz wchodzila pod prysznic i klapki do chodzenia po mieszkaniu Talerze,sztucce,kubek, Jedzenie! Herbata,kawa,sol,cukier,pryprawy Gazety polskie,krzyzowki jak bedzie Ci sie nudzilo MP3 z polska muzyka,laptopa, aparat:D Ja biore telefon kom,tzw.roboczy (jakkas stara nokia aby nie zalowac,ze mi sie zniszczy w pracy) a lepszy trzymam w pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka - dziękuje za pomoc:) ale nie wiem ile wydam na to bo jeszcze musze miec 250 zł na busa i 50 zł na zaswiadczenie z sadu o mojej niekaralności, i ciekawe jak sie z tym zabiore chyba połowe busa zajmę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałka
Ja tez place 250 zl.za bilet na busa:) Spokojnie spakujesz sie! Wez wielka torne na kolkach, jakas torbe na ramie (jaka np.,maja koszykarze:P) i jakas podreczna do ktorej dasz jedzenie na podroz i bochenki chleba bo w torbie podroznej moze sie pogniesc aaa i maslo wez ze soba:P Musztarde,ketchup:D Ja robie jezcze pierogi,zamrozone biore ze soba,udka zamrozone itp.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patita
a co z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi wiesz moze?? załatwie sobie gdzies tam?? bo słyszałam ze w holandii są dostepne bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×