Odpowiedz na ten temat

Wymioty u dziecka. Pilne!

• arra 2006.08.25 [18:30]
    Jak powstrzymać wymioty u 3,5 letniego dziecka? Wymiotuje już drugi dzień i są one efektem tzw. grypy żołądkowej. Wmuszam w niego picie, ale pije niezbyt dużo , bo zaraz jest mu niedobrze. Co robić?
  • kangurek 2006.08.25 [18:35]
    Ja bym pobiegła do lekarza tak na wszelki wypadek by się dziecko nie odwodniło

kocham moich chłopaków - Adama i Kacperka http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2 458.gif [/img][/url
  • Meataforka 2006.08.25 [18:35]
    byłaś u lekarza??

• szwedzia 2006.08.25 [18:38]
    powinnaś isc do lekarza ale dawaj mu do picia zwykła czarną herbatę i dodaj pół łyczeczki cukru bo ponoć gorzka wzmaga wymioty
  • olivka *** 2006.08.25 [18:45]
    Jak nie poszłas do lekarza, to skocz do apteki, powiedz jak sprawa wygląda i napewno coś ci da zeby mały sie już nie męczył
  • anulka damulka 2006.08.25 [18:46]
    kropelki FENACTIL, ale nie wiem, czy można dostać bez recpty
  • arra 2006.08.25 [19:12]
    Dzięki za odpowiedzi, ale musiałam zająć się małym. Lekarka na początku choroby zaleciła oczywiście dużo pić plus lakcid i gastrolit. U starszego syna (5 lat) to poskutkowało i już mu przeszło, natomiast małego strasznie męczą wymioty. Najgorsza była noc. Dziś jest trochę lepiej, bo się ożywił, ale nadal jest problem z piciem. Próbujemy, ale nie zawsze skutkuje. Cały czas go obserwują, bojąc się o odwodnienie, ale mam też nadzieję, że jakoś przetrwamy kryzys.
  • arra 2006.08.25 [19:13]
    anulka, na co właściwie są te kropelki?

• moze byc niezdrowa 2006.08.25 [19:14]
    przy wymiotach zimne napoje ,po lyzczce co 15 min,moze byc schlodzona mięta
  • mocno schłodzona zwykła herbat 2006.08.25 [19:15]
    podawać w małych ilościach, najlepiej małą łyżeczką
    pomaga
  • moze byc niezdrowa 2006.08.25 [19:15]
    jednorazowo nie podawac wiecej niz lyzke napoju bo zwróci,nie martw sie,przechodziłam to wiele razy ,pierwszy gdy dziecko miało pol roczku i choc wyglądało groznie,szybko mineło,pzdrusmiech.gif
  • SYLWKA 2006.08.25 [19:17]
    Wiem że czasami doktorzy polecają dzieciom popijanie coli na chory żołądek i na wymioty.Oczywiście w rozsądnych ilośćiach,tzn popijanie po troszku.Znam przypadki gdzie właśnie przy wymiotach pomogło.

http://bd.lilypie.com/dAGZp2/.png [/img][/url] http://tickers.baby-gaga.com/p/dev060pr___.pn g [/img][/url]
  • ja proponuje aviomarin 2006.08.25 [19:20]
    jest to lek przede wszystkim na chorobe lokomocyjną ale i podaje sie je tez przy innych wymiotach. U mojego syna zawsze pomagało. Pół tabletki.
  • jesli ma grype zoladkowa 2006.08.25 [19:22]
    niech nie podaje zadnych tabletek bo zwroci;] Wystarczy zimna mieta,ewentualnie polecam Debridat;]
  • arra 2006.08.25 [19:22]
    Próbujemy co możemy. Czy można zaryzykować odrobinę soku marchwiowego? On ma ochotę, ale boję się, że to znowu sprowokuje wymioty.
  • marchwiwy cięzkostrawny 2006.08.25 [19:24]
    lepiej herbatke
  • arra 2006.08.25 [19:24]
    Może rzeczywiście spróbuję z aviomarinem. Dzięki na razie, idę do malucha, bo bajka się skończyła. Pozdrawiam, odezwę się później...
  • ja proponuje aviomarin 2006.08.25 [19:27]
    naprawde mojemu synowi pomagało, popić niewielka ilościa wody lub herbatki, to sie szybko rozpuszcza, nawet jak zwymiotuje to coś tam zawsze zostanie
  • olivka *** 2006.08.25 [19:40]
    Albo smecta rozpuszczalny proszek, bardzo dobry ale nie wiem czy już dla 3 - letniego dziecka
  • AniaM 2006.08.25 [20:08]
    grype zoladkowa to ja srednio do domu z 2-3 razy w roku przynosze na poczatku owszem gastrolit i lakcid (moze tez byc lacidofil) i
    przede wszystki SMECTA
    no i pod zadnym pozorem nic slodzonego, najlepiej dawaj mu sama wode, nawet nie herbate, zamaist bulki proponuje krakersy ale takie niesolone
    aha i jak juz mu bedzie ciut lepiej to sprobuj i podaj odgazowana cole - odlej i odstaw szklnke na jakas godzinke, maly chetnie wypije a z wlasnego doswiadczenia wiem ze cola hamuje wymioty i nudnosci (u doroslych tez)

never ever give up
  • jatamanka 2006.08.25 [20:52]
    Tak jak napisały dziewczyny wyżej Smecta, napewno pomoże usmiech.gif

• Magdooosia_85 2006.08.25 [21:10]
    Nie karm dziecka przez jakieś 8 godzin, a w tym czasie podawaj mu tylko lekko osłodzoną herbatę małymi porcjami, a potem jakieś lekkostrawne potrawy. Jeśli podasz mu naraz dużą ilość płynów, może to spowodować kolejne wymioty.

"Noc jest wielkim, czarnym, kosmatym pająkiem, który czyha na Ciebie w pajęczynie moich snów ..."
  • sisterone 2006.08.26 [00:16]
    Bardzo pomaga woda z cytryną - zalecenie lekarki.

• arra 2006.08.26 [11:52]
    Dzięki za wszystkie rady. Wymioty jakoś dało się opanować (choć jeszcze nie do końca). Teraz mój maluch jest jeszcze bardzo osłabiony, bo w nocy dodatkowo dokuczała mu gorączka. Smecta jest rzeczywiście podobno skuteczna, ale u mnie się nie sprawdza. Moi chłopcy wyczuwają ją w każdej postaci (z czymkolwiek by nie była wymieszana, a już o roztworze z wodą nie wspomnę) i kategorycznie odmawiają wypicia czy zjedzenia (ma ona rzeczywiście dość charakterystyczny smak...). Mięta też została odrzucona, czyli zostaje woda mineralna i oczywiście herbata. Mam nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą (najważniejsze, że nie doszło do odwodnienia). Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady i serdecznie pozdrawiam!
  • annabasiak1980 2008.06.11 [22:19]
    na zatrucia najlepszy jest nifuroksazyd a na wymioty fenactil to są kropelki bardzo niedobre ale bardzo skuteczne!
  • tylko nie fenactil 2008.06.11 [22:27]
    http://leki-informacje.pl/cpl/cpl_fenactil_je lfa.php
    koleżanki dziecko przez jedna dawke (NA SKUTEK POMYŁKI FARMACEUTY)powinna dostac feniscil wyladowało w szpitalu !
    W podobnym jak twój przypadku u mojego 4 latka lekarz polecił podać 1 saszetke leku ENTEROL na zatrzymanie wymiotów a godzine lub 2 po tym smecte!
    NIE PODAWAJ FENACTILU BEZ LEKARZAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!
    http://www.enterol.pl/dzialanie.html

• annabasiak1980 2008.06.12 [20:34]
    to nieprawda że fenactil jest aż tak bardzo niebezpieczny.ja z moim synkiem trafiłam w nocy na pogotowie z powodu b.obfitych wymiotów i tam dostał właśnie fenactil który dosłownie po 10 min. pomógł oczywiście lek powinien zapisać lekarz!!!i odpowiednią dawkę szczególnie małym dzieciom!zresztą każde obfite długotrwałe wymioty powinny być od razu sprawdzone przez lekarza mój syn zwymiotował 4 razy i już był lekko odwodniony
  • annabasiak1980 2008.06.12 [20:58]
    ja pisałam o KROPLACH a nie tabletkach fenactil
  • krople mają takie same działan 2008.06.12 [22:16]
    -ie !!!!!!!!!!!!!!! i dziecko-jesli juz musi-powinno dostac to w dawkach podzielonych !
    Lek ten podaje sie w ostatecznosci a tak naprawde dlatego,ze lekarz na pogotowiu poszedł pewnie po najmniejszej linni oporu ...
    jak to mówią : nie wyleczysz syfa pudrem !
  • evew 2009.08.05 [21:35]
    Witam!Mam do Was pytanie?chcialam się poradzić,moja córka wymiotowała 2 razy i narzekała na ból brzucha a teraz bawi się w najlepsze.Nie wiem co mam o tym myśleć bo wydawało mi sie że dopadł ją jakiś wirus.Odpiszcie
  • agaaron01 2010.03.25 [15:16]
    Witam mój półtoraroczny synek ma zapalenie oskrzeli juz 2 tydzień lekarka kazała podać zinnat i była poprawa ale dzis rano synek zaczął wymiotować co jakieś 30 minut teraz juz co godzinę duzo pije ale nic nie je i w dodatku dostał rozwolnienie a morze to biegunka sama nie wiem bo asz wylewa się z pieluszki co mam robic dzis jade znim do lekarza ? czy wy tez spotkaliście się z takimi rzeczami? na ulotce zinatu pisze ,ze skutki uboczne to wymioty ,biegunka,i wysypka czy to mogą byc te skutki uboczne?

Odpowiedz na ten temat