Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prosze o radeeeeee

wymrażanie brodawek na stopie

Polecane posty

Gość prosze o radeeeeee

jak to sie robi czy boli jak dlugo sie goi odpowiedzcie jesli ktos to mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan30
ja też to mam i stosuje DUOFILM ale już zużyłam całe opakowanie a te gnojki jeszcze są. Też jestem ciekawa jak wygląda krio przy pomocy ciekłego azotu na brodawki stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie lepiej BRODACID
? to na kurzajki, więc nie wiem czy na to też pomoże, ale działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kurzajki
miałem wstretna i okropna kurzajke na rece , miałem wymrazana ja azotem tym wartnerem sie meczyłem nic nie dało . Wiecie co mi pomogło zanurzacie skórke od cytryny w occie i przykładacie , przylejacie , edzie szczypac i bolec ale gwarantuje ze pusci korzenie i sama odpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzywam brodacid i nie bardzo
pomaga juz 4 tygodnie i zrobil mi sie stan zapalny kurcze prosze o wypowiedzi osob ktore to mialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu wymrażano mi kurzajki na stopach. Nie wspominam tego miło, ale jest to skuteczna metoda. Wyglądało to tak: metalowy pręt zanurza się do ciekłego azotu, a następnie przykłada się go do kurzajki. Wtedy mnie nie bolało, czułam tylko dotyk zimnego metalu. Dopiero kiedy pielęgniarka odłożyła pręt i temperatura wymrożonego miejsca na stopie wracała do normy, zaczynała się jazda ;) wówczas faktycznie trochę bolało. Następnie w miejscach wymrażania robią się bąble wypełnione płynem - tak jak przy odmrożeniach i oparzeniach. Z czasem pękają i narasta nowa skóra. Dermatolog przepisał mi maść i dodatkowo kazał moczyć stopy w misce z ciepłą wodą. Oczywiście przez 2-3 dni miałam problem z chodzeniem, ponieważ te ranki na stopach troszkę bolały. Zabiegi miałam powtarzane kilkakrotnie - w zależności od wielkości kurzajki i głębokości korzenia (najgorsze są te w piętach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam miec to
robione pod koniec lip[ca a chce wyjechac na dwa tyg zagrannice na urlop czy to jest przeciwskazaqnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam na palcu reki
uzywazlam wielu rzeczy - najlepsze jest takie ziolo, ktore puszcza zolty sok! nie pamietam w tej chwili nazwy ale jak mi si eprzypomni to napisze. wystarczy przykladac i wkrotce ten sok wlasnie wypala kurzajki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xman
witam,mialem wymrazana brodawke na duzym palcu u nogi,brodawka zniknela,niestety po niej zostala narosl,cos takiego jak opuchlizna,ale to narosl a nie opuchlizna i nie chce zejsc,czy ktos mial taki przypadek i jakos to wyleczyl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnisja
no ja właśnie jestem po wymrażaniu i maskara! z góry mówię,że to boli! metoda skuteczna w zależności od głębokości brodawki..mi nie pomogło..a teraz mam wielką ranę! otóż jak dobrze pójdzie powinien się zrobić pęcherz ( zrobił mi sie dopiero za 2 zabiegiem i to tylko na jednej brodawce) i moja pani doktor ten pęcherz mi ścięła! co obawiam się było fatalnym posunięciem bo tak się chyba nie robi i teraz mam ranę, która się nie goi..i jeszcze tylko zakażanie mi sie przyplącze...ale pęcherz był ogromny..a i tak nie pomogło. Następnym krokiem laserowe usuwanie bo to jest podobno najskuteczniejsze..a cena podobna (sumując te zabiegi wymrażania i bez skutku..i to jeszcze z bólem i komplikacjami!). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola-ZG
Własnie dzis miałam wymrażaną brodawke posopolita na podeszwie, jej jak bym wiedziała że to takie bolesne pewnie bym sie nie zdecydowała, mam tylko nadzieje ze skuteczne...a to sie okaze za pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna biala 27
Ból jest straszny.Mialam wymrazane skupisko kurzajek na stopie juz 3 razy.Na poczatku tzn. do okolo1 godziny po zabiegu jest ok ale potem bol narasta i jest przeokropny.Mi uniemozliwial chodzenie.Sam zabieg jest nie przyjemny ale nie ma porownania z bolem po... Generalnie jesli masz malo kurzajek i sa mlode to smaruj regularnie duofilem jesli jednak kurzajki sa stare, glebokie polecam wymrazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tentyp
brodawki na stipie mam juz 2 raz, pierwszy raz milame z 3 late temu, wtedy wymrazanie pomoglo, teraz jak tylko cos zobaczylem na stopie to pierw probowalem to leczyc preparatem wartner-odradzam , zadnych skutwko szkoda tylko czasui kasy(czas jest bardzo wazny w leczeniu brodawek, im szybciej cos sie z tym zrobi tym mniej ich wyrośnie), teraz chodze na wymrażanie .. no boli ale musi bolec zbey bylo dobrze, wymrażanie robi kazda przychodnia dermatologicnza,nawet skierowania nie trzeba miec. I to opisujac to "każda" chce zwrocic uwage na to ze w niektorych z nich, mam nadzieje ze w niewielu, nie pracuja lekarze ale rzeznicy/znachozy/wredne babska. Nie chodzi o to ze sprawiaja ból, zabiegi robią niedbale wymrażając zdrowy naskorek bo im sie wycelowac lepiej nie chciało. Kompletny nieprofesjonalizm ( kompletne wyjeXXbanie w prace i w pacjenta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! miałam kurzajke na dłoni i po prostu chirurg mi ją wyciał..w 3 minuty!!!! zastrzyk w to miejsce lekko boli rozpulchnia kurzajke i on ja czyms w rodzaju łyżeczki \'\'podwaza\'\' i nie ma;) goi sie kilka dni potem tylko strupek i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wycinana kurzajke na stopie wszytsko bylo super ale teraz powrocila w ty m sammym miejscu i jeszcze gorsza ;/ smaruje brodacidem to jest jedyny plyn ktory pomaga bo wartner tyle kasy kosztuje a nic nie pomaga;/ a moze znacie domowe sposoby jeszcze jakies na te dziadostwo a tak ladnie sie goiło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brodawki
Miałam wymtażane brodawki na stopie nie bolało na poszątku a późnie nie do zniesienia a mam 11lat na stopach nie zrobiły sie pęcherze ale mna palcu u ręki tak przebiłam go leciała woda no ale był durzy więc przed kąputerem wzięłam go i se skubałam potem buła mała czerwona kropeczka woda nie wyleciała potem se więcej zdarłam to mi już mięso było widać nie bolała tylko na początku trochę więc to tyle jak coś będe odwiedzac tą stronkę i na pytania mogę odp Pozdrawiam Serdecznie wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojWłs
BOLI!!!! Ja właśnie dziś byłam na wymrażaniu..na pięcie...miałam to godzine temu i dopiero teraz zaczyna boleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjorkowa
wczoraj bylam na wymrazaniu ..samo wymrazanie nie boli jest tylko dziwne uczucie...ale po wyjsciu z gabinetu myslalam ze sie poplacze... pod wieczor musialam wziasc ketanol bo tak mnie bolalo .myslalam ze kurazjke wymrozno do kosci tak to bolalo jedna mam na palcu druga na wierzchu dloni.. ta na wierzchu dloni byla mniejsza a zrobil sie taki babel ze myslalam ze zaraz ekspoloduje.. i co glupia zrobilam... babel byl wielki caly czerwony.. przecielam go... leciala woda i krew.. kurzajka byla jakby na wierzchu tego babla wiec ja usunelam.. teraz mam doslownie dziure na dlonie i caly czas eci krew.. zastanawiam sie jak dlugo.. i czy nie pogorszylam sprawy.. co mam na to przykladac? zaklejac plastrem czy robic jakis opatrunek? niestety pracuje z pieniedzmi i do pracy musze chodzic.. i boje sie ze to sie etraz bedzie babrac w nieskonczonosc na drugiej kurzajce jest tylko babel z woda..ale go nie ruszam.. w ogole czy ktos wytrzymal nie przekluwajac tych babli..bo mnei to strasznie wkurza i az mnie rece swedza zeby przy tym pogrzebac:P doradzcie cos?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscddd
ja mialam wymrazane wczoraj na obu stopach. na jednej zrobil sie paskudny czerwony babel i boli okropnie. Chodze na palcach inaczej nie daje rady. Napiszcie po ilu dniach odpada pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssss podałaś link do apteki a tam Wartner do stóp kosztuje nie 27 tylko 51,60zł. Ja ostatnio znalazłam nowy środek do wymrażania kurzajek o nazwie WARTIX. Na ich stronce jest dużo o kurzajkach i metodach leczenia , można też zamówić preparat. Znalazłam też go w aptece: http://www.sklep-apteka.pl/produkt,1198,Wartix-%C5%9Brodek-do-usuwania-kurzajek-20-ml--15-dawek-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo teraz na Wartix jest promocja jeśli masz specjalny kod z pisma mamo to ja za Wartix płacisz 27,90. No ale nawet bez promocji jest tańszy niż Wartner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja_
Catterine ja kupiłam Wartix bez kodu, także w promocji za taką kwotę jak napisałaś. Nie dość, że tańszy od Wartnera to dużo wygodniejszy w użyciu i te dodatki (plastry) przemawiają na korzyć Wartix-u. Czy skuteczny to się okaże za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naana 15 lat
Mam brodawke i lekarz mi powiedział, żebym sobie ją wycinała. Tak też zrobłam, codziennie wieczorem przechodziłam przez ten koszmar, a krew płyneła niesamowicie. Następnie poszłam do kosmetyczki żeby mi cos doradziła, a ta skierowała mnie natychmiast do lekarza na wymrażanie ciekłym azotem. Jak pierwszy raz odbył się ten zabieg to myślałam, że umrę. Nie mogłam chodzić przez 2 dni, lecz sam zabieg nie był taki straszny. Pani doktor powiedziała mi, że każdy inaczej reaguje - jedni płaczą, a drugich to łaskocze. Ostatnio znów byłam na takim zabiegu i musze go powtarzać do skutku. Ale efekt jest zadowalający i co lepsze po zabiegu już mnie tak nie boli. Pragnę dodać, że mam brodawki w pełni rozwinięte na jednej nodze przy dużym palcu, a drugą obok małego palca na drugiej stopie + zaczątki przy dużym palcu i sródstopiu. To nie jest takie straszne, życze odwagi ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golabek
Poszłam wczoraj do dermatologa wymrozić brodawkę na pięcie. Brodawka jest już duża i mam ją od pół roku. Na początku zabieg nie bolał, ale jak lekarz dotarł do głębszej warstwy skóry to myśałam, że umrę z bólu.. Zrobiło mi się słabo, wię lekarz przerwał zabieg i powiedział żebym przyszła następnego dnia, a na 2 godziny przed zabiegiem posmarowała brodawkę kremem znieczulającym ELMA i zakleiła plastrem. Dzisiaj miałam ponownie zabieg i mimo znieczulenia również był bardzo bolesny. Niestety po zabiegu cały czas boli mnie pięta i musiałam wziąć ketonal, bo ból jest okropny. Na szczęście lekarz dał mi zwolnienie lekarskie bo mam teraz problem z chodzeniem. Mam nadzieję że ta metoda leczenia jest skuteczna i nie będę musiała jej powtarzać. Aha no i za kilka dni mam pójść do lekarza naciąć brodawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naati;)
Dziś byłam na wymrażaniu , to wcale nie boli , pani powiedziała , ze jak mnie zacznie boleć < podczas zabiegu> to przestanie mi robic , aaa po zabiegu troche na początku mnie bolało< jestem godzine po wymrażaniu> Mam 3 brodawki , a wymrażanie trwało moze 10-15 min. Nie ma się czego bac! ;) , aaa powiedziała , ze bede musiała jeszcze z kilka razy przyjść na wymrażanie , bo za pierwszym razem nie zejdzie. ; /, aaa to za pierwszym razem , to nic nie widać , ze cos sie z tym dzieje . Ona miałam takie coś , jakby butelkę o płynu do szyb< takie coś co sie psika> i mi tym robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani chem
Hejka, Od dwóch tygodni zauważyłam u siebie dziwną narośl na bocznej stronie palca, prawdopodobnie to kurzajka (wygląda podobnie jak odcisk tylko jest z taką kropeczką w środku). Oczywiście bardzo się zaniepokoiłam bo dbam aby mieć czyste ręce. Pracuje w laboratorium chemicznym i dostęp do ciekłego azotu nie jest dla mnie żadnym problemem. Przeczytałam parę publikacji na temat wymrażania azotem i sama przeprowadziłam taki zabieg. Nasączony wacik ciekłym azotem przyłożyłam na 15sekund do mojej 'zmory' aż wymrożenie objęło całą kurzajkę. Powtórzyłam taki zabieg 2x, skóra stała się taka biała a po chwili lekkie zaczerwienienie. Taki zabieg jest prawie niebolesny, jedynie co czułam to lekkie pieczenie w trakcie i po i tyle. Mam nadzieję, że to pomoże i wszystko dobrze się skończy. czekam na wyniki, oby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja już nie mam tego problemu
A skończył się przez przypadek. Przez kilka (prawie 3) lat nie mogłam pozbyć się tego badziewia, brodacid, duofilm, już myślałam o wymrożeniu. Zaczęłam brać preparat ziołowy LONGOVITAL Extra Energy (dostępny w każdej aptece, rossmanie za ok 18-20 zł) i po jakimś czasie, ok 3 tyg. zauważyłam że to dzidostwo zeszło z mojej stopy, jakby się wchłonęło bo nic mi nie odpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisie
Wy mnie nie straszcie. Moje brodawki rosły razem ze mną i mają ok. 3 lat. Jutro idę na zabieg ale z tego co piszecie to chyba ucieknę z gabinetu :( na poduszeczce stopy miałam jedną brodawkę, której sama pozbyłam się w domu :) Kupić czyste cążki do paznokci, Brodacid, smarować i regularnie wycinać. Zagoi się elegancko i problemu nie ma :) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanikuła
ja poszłam wczoraj do dermatologa, mam problem z cerą a przy okazji pokazałam jej brodawki - 3 szt ;) na pięcie przy palcach... myślałam ze da mi jakąś maść i starczy, a ona na to: wymrażamy! więc wystawiłam jej stópkę i..... ttsssssssssssssssssss.... charakterystyczny odgłos wypalania... i ból, ale tylko wtedy kiedy wymrażała głębiej... Ogólnie nie ma co panikować, ból wcale nie jest aż taki straszny, ot, taki zwykły ból!! odrazu mi mówiła że nie ma co panikować, już malutkie dzieci mają wypalane brodawki więc jakbym panikowała to byłby wstyd ;) później trochę bolało przy chodzeniu, ale nie tak strasznie jak tu czytam.. pewnie każdy inaczej reaguje ;) ale nie ma co panikować, trzeba iść, wymrozić dziada i czekać na efekty ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kekisa
Na stopie kurzajki są trudniejsze do zwalczenia. Nie wiem dlaczego tak jest ale jest tak. Ja wyleczyłam je Wartixem ale trwało to długo dość około miesiąca tym psikałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×