Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malpka fiki miki...

Wyprawka- przydatna lista zakupow

Polecane posty

Gość malpka fiki miki...

Moje dziecko przyjdzie na swiat na przelomie kwietnia i maja. wlasnie jestem na etapie robienia listy wyparawkowej,i mam prosbe do wszystkich mam i tych przyszlych mam, co o niej sadzicie? czegos za malo,czegos za duzo,a moze wogole czegos w niej brakuje? Chetnie poczytam tez inne propozycje:-) Oto lista: Lozeczko Materacyk (moze byc gryczano-kokosowy) Przescieradlo z gumka - 3 szt. Koldra I poduszka Komplet poscieli - 3 szt. Ochraniacz na lozeczko Ochraniacz na materac Cienki kocyk Grubszy kocyk polarkowy Rozek Karuzela na lozeczko Chusteczki nawilzajace - 3 opak. Chusteczki higieniczne Krem do pupy np.SUDOCREM Pieluszki jednorazowe (Pampres lub Huggies NewBorn) - 3 opak. Woreczki na zuzyte pieluszki np. PAKLANKI Pieluszki tetrowe - ok.10 szt. Plyn do kapieli - 2 szt. Mydelko - 2 szt. Zasypka Oliwka dla dzieci - 2 szt. Krem do buzi np.Nivea na kazda Pogode Proszek lub plyn do prania dla dzieci np.Jelp Patyczki do uszu Wanienka + stojak Platki kosmetyczne do mycia buzi Sol fizjologiczna do przemywania oczu - kilka fiolek Duzy miekki recznik do okrycia po kapieli - 4sztuki Szczotka do wlosow miekka Gruszka do nosa Waciki nasaczone spirytusem do przemywania pepka Obcinacz do paznokci Rekawica myjka do kapieli ok 3 szt. Spioszki ok 15 szt w dwoch rozmiarach Body krotki rekaw ok 20 sztuk w dwoch rozmaiarch Body dlugi rekaw ok 20 sztuk w dwoch rozmaiarch Sliniaczki kilka sztuk Czapeczka bawelniana po kapieli ok 5 szt. Skarpetki cienkie 5 par Skarpetki grube 5 par Pajacyki ok 3 szt. Spioszki ok 3 szt. Rajstopki na pozniej rozm.62 ok 5 par Ubranka wyjsciowe kilka kompletow Dresik Kurteczka Czapeczka grubsza Buciki wyjsciowe Wozek + nosidelko+torba Folia przeciwdeszczowa do wozka Spiworek do wozka Lezaczek Moskitiera do wozka na lato Wkladki laktacyjne 2 opakowania Butelka 125 ml - 2szt Butelka 250 ml - 2 szt Buteleczka do lakarstw 1szt Szczotka do mycia butelek I smoczkow Smoczek uspokajajacy np.NUBY - 2szt.(0-3m) Lancuszek do smoczka Smoczek do plynow (0-3m) Smoczek do mleka (0-3m) Termoopakowanie na butelke Przewijak Mata do przewijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxll
chusteczkii kup jedne bo nie wiesz czy dziecko nie bedzie mialo uczulenia plyn do kapieli jest zbedny lepsze zamiast tego i mydla lepsze sa emolienty typu balneum oliwka jedna wystarczy srtosuje sie ja tylko na poczatku potem lepsze jest mleczko nawilzajace zamiast zasypki lepsze sa kremy typu alantan sudokrem ubranek moim zdaniem za duzo dziecko bardzo szybko wyrasta, zamiast platkow do pepka lepsze bedzie spirytus i potyczki dokladniej umyjesz i zdezynfekujesz pepuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow!!! a ile kasy przygotowałaś??? Moim skromnym zdaniem trochę więcej pieluch tetrowych, płyn i oliwka po 1szt bo nie wiadomo co dziecku spasuje. No i zdecydowanie za dużo ubrań tych śpiochów i body to o połowę mniej bo dziecko bardzo szybko rośnie a jak jest małe to tak szybko się nie brudzi. Weź też pod uwagę że dresiki , kompleciki wyjściowe to pewnie ktoś ci sprezentuje po urodzeniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
Co do tych ubranek to moze macie racje,tylko ja kierowalam sie tym ze dziecko szybko je brudzi,czesto trzeba je zmieniac no a prania nie bede robic codziennie bo wiadomo ze ciuszki pierze sie oddzielnie.Ale moze macie racje,moze faktycznie przesadzilam..:-/ jeszcze nie liczylam ile mnie to bedzie kosztowac ale co do ubranek to mam mozliwosc kupienia za male pieniadze wiec az tyle ich napisalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
wracajac do tych ubranek jeszcze to body 5szt.moge kupic za 20zl wiec to chyba nie jest duzo..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele laaaaal
toz to tyle kasy pojdzie, ze glowa mala. wlasnie dlatego nie chce miec dzieci. za pieniadze na te wszystkie pierdoly mozna sie niezle obkupic w ciuchy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja pierdziele laaaaal
jaka ty jestes beznadziejna nie masz dzieci to nie wiesz jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
dokladnie- pieniadze to nie wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele laaaaal
nie kazdy pragnie realizowac sie macica. dla mnie dziecko to strata mojego czasu.. i pieniedzy! ciezko zarobionych pieniedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przesadzilas autorko:O ochraniacz na lozeczko moze spowodowac, ze dziecko przytknie do niego buzie i nie mogac sie odwrocic, udusi sie. ochraniacz na materac zbedny gdy uzywasz pieluch jednorazowych. moskitiera na lato nie jest nikomu potrzebna w pazdzierniku. karuzelka nad lozeczko nie jest zalecana, bo moze spowodowac oczoplas u noworodka. z kosmetykow wystarczy tylko oilatum do kapieli i krem na odparzenia. przescieradla wystarcza 2. komplet poscieli tez 2, chociaz zamiast tego wszystkiego kup dwa kocuki, cienszy i grubszy i tym przykryjesz dziecko do smu. poduszki nie sa wskazane gdyz powoduja wady postawy w pozniejszym wieku. chusteczki i pieluszki kup po 1 malym opakowaniu bo maluch moze byc na cos uczulony. przewijak jest zbedny. lezaczek tez. no ale jesli masz za duzo kasy, to oczywiscie kup wszystko z tej listy. gwarantuje ci, ze 1/3 rzeczy nigdy nie zuzyjesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj sorki nie doczytalam, ze rodzisz w maju;) w takim razie mozesz kupic moskitiere. ale wtedy nie potrzebujesz juz tylu ciuszkow czy spiworka do wozka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja pierdziele laaaaal
to chyba forum pomylilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
Tak ale rzeczy z tej listy przygotowalam juz na pozniejsze miesiace ,nie od razu po porodzie,zeby potem nie latac po sklepach tylko miec czas zajac sie swoja pociecha:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUPILABYM ZE 2-3 PIELUCHY FLANELOWE (SA TERAZ TAKIE W LADNE WZORKI)A LATEM LEPSZE SA DO OKRYCIA NOZEK NIZ KOCYK I W OGOLE CZASEM SIE PRZYDAJA,PROCZ TEGO GRUSZKE ZASTAPILABYM FRIDA IKOSMETYKOW KUPILABYM PO 1SZT BO MOZE SIE OKAZAC ZE COS BEDZIE UCZULAC,A POZA TYM PIELUCHY NIE KUPUJ NAJMNIEJSZEGO ROZMIARU 3 PACZKI BO JAK URODZISZ DUZE DZIECKO TO NIE ZDAZYSZ ZUZYC I NIE NAKUP CIUCHOW 56 DUZO BO TEZ MOZESZ NIE ZDAZYC ZUZYC LEPIEJ WIECEJ 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas tam babka
nie napisze Ci co jeszcze potrzebujesz, bo wymienilas tego sporo, moze nawet wszystko, co wymyslono dla dzieciaczkow ale powiem pare slow na temat tego, co napisalas (podobnie jak poprzedniczki): - poduszka na poczatku zupelnie jest niepotrzebna! noworodek powinien spac bez niej, moze pozniej... zobaczysz - ja dlugo mojemu malemu nie dawalam, bo balam sie, ze sie udusi :-O - ochraniacz na lozeczko jest fajny, ale nie konieczny - ja nie mialam - mozesz na tym zaoszczedzic :-) - wydaje mi sie, ze jeden kocyk i rozek powinny Ci wystaczyc, drugi koc chyba bedzie niepotrzebny, ale to juz Twoj wybor - karuzela - nie kupowalabym - pewnie jakas ciotka czy kuzynka cos takiego Ci sprezentuje, - z chusteczkami nawilzajacymi (i wszelkimi kosmetykami) bylabym ostrozna, bo dziecko moze byc uczulone, wiec proponuje po jednym malym opakowaniu na probe, - plyn do kapieli - nie trzeba, - za duzo sztuk spioszkow itp.! naprawde mnostwo dostaniesz od rodziny! no i dzidzius baaardzo szybko z tego wyrosnie! a niemowalak nie brudzi sie tak czesto jak dwulatek! - buciki wyjsciowe???!!! - no sorry, ale pomysl troche! - mata do przewijania tez niepotrzebna! oto moje zdanie! przemysl to, naprawde mozesz duzo zaoszczedzic! no, ale to Twoje dziecko i Twoje zycie, wiec rowniez Twoje decyzje! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I KUPILABYM TAKI PODKLAD CERATKOWY JAK SIE PRZEWIJA DZIECKO NP W PRZYCHODNI ALBO W GOSCIACH TO PRZYNAJMNIEJ KOMUS KANAPY NIE OSIKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sadzicie
Nie uwazam by przewijak byl zbedny. My kupilismy komode z przewijakiem z IKEA i sprawdzila sie rewelacyjnie :-) No i przesada jest, ze dziecko udusi sie od oslonek na lozko. Noworodek spi tak jak go polozysz, a dziecko raczej uklada sie na srodku lozeczka. Wieksze, krazace po lozku jest w stanie juz sie odsunac od szczebelkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
Wiem ze koldra i poduszka sie teraz nie przyda ale jadac do sklepu na wieksze zakupy chce kupic wszystko za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosian
Wydaje mi się, że body z krótkim rękawkiem na początek jest zbędne. Pieluch tetrowych więcej. Takie małe dziecko sie nie brudzi bo nie ma czym, ale często wylewa się z pieluszki. Mój maluszek miał zawsze dobrze zakładaną pieluszkę a i tak mu gdzieś boczkiem wyleciało. Co do bucików to zbędne. Kołderka owszem poduszka to końca 1 roku niewskazana. Rożek tak, ale bez usztywniacza. Polecam przewijak na łóżeczko. Krem do pupy polecam bephanten. Płyn do kąpieli 1 szt Oliatum. Kiedy stosujesz płyn nie używaj mydła. Zamiast oliwki krem do ciała też Oliatum można go stosować do buzi. Oliwka często uczula. Ja przez 1 miesiąc tak poradziła położna kąpałam w kartoflance i z początku po kąpieli też w zagięciach rozcierałam trochę mąki. Krem i płyn stosowałam jak mały smiał około miesiąca. Ani razu nie miał odparzeń. Zamiast gruszki polecam aspirator NoseFrida, ale gdy będzie katar, a do codziennej pielęgnacji noska wystarczy tylko woda morska. Zamiast wacików do pępuszka polecam zwykły spirytus spożywczy 90% i jałowe gaziki. Nożyczki do paznokci zamiast obcinacza. Na początek do mycia wystarczy ręka mamy lub taty. Wszelkie myjki zbieraja bakterie. Śliniaczki zanim nie zacznie jeść stałych pokarów to są zbędne. Rajstopki potrzebne około 4 m-ca. Na poczatek butelka 125 ml. Do lekarstw najlepsza strzykawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas tam babka
Tak ale rzeczy z tej listy przygotowalam juz na pozniejsze miesiace ,nie od razu po porodzie,zeby potem nie latac po sklepach tylko miec czas zajac sie swoja pociecha kochana! jesli bedziesz siedziala z dzieckiem w domu, to przyjemnoscia bedzie dla Ciebie czasem wyjsc do sklepu i kupic cos dodatkowego, co akurat wtedy Ci sie przyda, a teraz wiele rzeczy bedzie lezalo w szafie, a mozliwe, ze te pieniazki przydadza Ci sie na cos innego w pierwszym okresie zycia brzdaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpka fiki miki...
Dokladnie mysle o tej samej komodzie z Ikei.czy to jest moze taki bialy regal z polkami na rozne rzeczy? i jestem tego samego zdania,ze dziecko sie samo nie przekreci na poczatku,a gdyby dzieci mialy sie od nich dusic to by ich nie produkowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tak: Prześcieradło i komplet pościeli ja mam 2 ( tyle co jedne ściągam i piorę to zakładam drugie) ale to wg uznania, Ochraniacz na materac - ja mam podłożony pod prześcieradło podkład do przewijania, ale to też wg.uznania:) Cienki kocyk - mam dwa i uważam że nawet 3 by nie zaszkodził, Chusteczki, pampersy, kosmetyki - zdecydowanie po jednej sztuce, mi się udało i małej wszystko podpasowało ( chusteczki bella, kosmetyki hipp (oliwka, żel do mycia ciała i włosów, krem na odparzenia) pampersy huggies) a akurat sudocrem to moja wysypki dostaławięc dobrze że nie kupiłam tak jak większość mi radziła \"kup taki duży za 50 zł od razu to oszczędzisz a na pewno będzie dobry bo to drogi to musi być dobry (dupa tam;) ) Woreczki na zużyte pieluszki - dla mnie zbędne ale nie jest to mega drogi wydatek więc jak chcesz Pieluchy tetrowe - kupiłam 5 i dokupiłam 5 więc też mam 10 i mi starcza Do nosa prócz gruszki polecam Fride. Gruszką wyciągam takie \"gilki\" co są na jego końcu (albo początku zależy jak patrzeć) a Frida najlepsza do ściągania kataru, gruszki do noska się nie wsadza a czasami może siedzieć dziecku coś głęboko o najlepiej mieć Fride (ok.30 zł) Do pępuszka ja używałam spirytusu ale kupiłam taką małą pipete i zalewałam kropelkę spirytusu do pępuszka i w razie konieczności patyczkiem kosmetycznym pomagałam Rękawica myjka - też mam ale nie używałam, położna na wizycie patronażowej odradziła, lepiej myć ręką bo taka rękawica może być za szorstka dla dzidzi zwłaszcza w pierwszych dniach życia, na później jest ok Ciuszki - temat długi jak rzeka:) Termin masz na kwiecień maj więc będzie ciepło. Osobiście polecam samo body z długim rękawem, ilość zależy od tego czy będziesz miała czas i chęci prać, ja mam koło 10 par ciągle tych samych jak na razie ale pomału młoda zaczyna wyrastać, do tego z krótkim rękawem tak samo, śpiochów mam chyba 4 albo 5 i mało używamy, czapeczki do kąpieli się nie przydały (raz ubrana) na dwór młoda ma jedną i na inne ryczy:), skarpetki ciągle ściągała więc kupiłam takie fajne miękkie kapciochy i uwielbia je reszta ciuszków - też mam pełno ale nie mam gdzie i kiedy ubrać, jednak polecam mięciutkie ogrodniczki rozpinane w kroku To chyba wsio:) Jak chcesz to jeszcze termometr do uszu dobrze mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sadzicie
No i materac kup raczej kokosowy, bo ten gryczano-kokosowy jest za mieki, w srodku ma gabke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwazam ze lezaczek
bujaczek jest wygodny i potrzebny, mam dwoje dzieci i bez niego ani rusz. nawet jak szlam sie kąpac czy gotowac itd to wkladalam dziecko do lezaczka i mialam je na oku. poza tym np zamiast lozeczka ja kupilam kojec. Mozna go zabrac ze soba na wakacje a i w domu uzywac jak zwyklego lozeczka. teraz sa cale komplety z przewijakami z materacem z paląkami do zabawy do wstawania itd, i cena kompletu to 250 zł dziecko wieksze nie uderza glową o szczebelki itd. piluchy mala paczka z najmniejszego rozmiaru ale to i tak zalezy jakiej wielkosci bedzie dziecko dlatego z p[ieluchami przesadzilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosian
Termometr najlepszy jest zwykły rtęciowy bo ten do uszka jest miało wiarygodny. Sama się o tym przekonałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESLI MIESZKASZ W DOMU TO PRZYDALABY SIE ELEKTRONICZNA NIANIA JESLI W MIESZKANIU TO BEDZIE ZBEDNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosian
Ochraniacz na łóżeczko się przydaje bo jak dzidzi wypadnie smoczek to nie trzeba go nigdzie pod łóżeczkiem szukać. Fizjoterapeuci nie zalecają leżaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM MEZA FIZJOTERAPEUTE I MOJ SYN LEZAL W LEZACZKU BO W INNYM WYPADKU WIEKSZOSC DNIA BYM GO MUSIALA NOSIC BO NA PLASKO W LOZECZKU DLUGO NIE POLEZAL,NIE MOWIE ZEBY TAM NOWOWRODKA KLASC ALE 3 MIESIECZNE DIZECKO MOZE JUZ W LEZACZKU POLEZAC TYM BARDZIEJ JAK ZACZYNA JESC Z LYZECZKI TO SIE PRZYDAJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×