Odpowiedz na ten temat

wyrwanie zęba -jak długo po nim ból i opuchlizna!!!

• SweetaŚna 2008.01.18 [21:20]
    Ja każdego zęba wyrywałam sama. Kiedy byłam mała jednego zęba wyrwała mi dentystka i było ok.
    Kiedy miałam 11 lat, pojechałam ponownie do innego stomatologa.
    To był koszmar: wielkie szczypce, krew, ból, 3 znieczulenia w podniebienie zastrzykami...
    Tragedia!!!
    Na drugi dzień 40 stopni gorączki i angtybiotyk. Od tamtego momentu wszystkie moje mleczaki wyrywałam sama...
    Jednego zęba rwałam od godziny 14,30 do 22,38...
    I wyrwałam...Lepsze niż dentysta!
    Na Rozstaniu Dróg Stoi Dobry Bóg, On Wskarze Ci Droge :*
  • lmonka 2008.01.19 [00:26]
    mnie tydzien po wyrwaniu bolal ząb,zalezy to od korzenia jego wielkosci i skrecie,wszystko jet ok,nie martw sie,dbaj tylko o higiene jamy ustnej,mozna przeplukiwac woda z woda utlenioną,ale napewno stomatolog dał wskazówki co robic
  • TC 2008.01.21 [08:17]
    Sweetaśna, mleczaki to nie prawdziwe zęby ... :]

====

Pocieszam wszystkich z suchym zębodołem - już od 3 dni mnie nic nie boli smiech.gif Ale ulga, nawet pojęcia nie macie ! smiech.gif
  • swtgirl 2008.01.26 [23:32]
    A mialam dlutowanie w piatek, caly czas jade na ketonalu, mniej w iecej co 5-6 godzin zaczyna bolec od nowa. Antybiotyk tez dostalam. Draznia mnie momentami te szwy, boje sie czy wszystko goi sie dobrze.... Czy gdy sa szycia to tez powinno si etam pojaiwc cos takiego bialego o czym pialiscie wczesniej?

• kc_82__ 2008.01.31 [09:46]
    W poniedzialek mialam usuwana ostatnia 8 po lewej stronie.
    Zabieg przeprowadzil chirurg dentystyczny, bo osemeczka urosla nie jak normalne zeby pionowo tylko poziomo, a takimi przypadkami nie powinien juz sie zajac " zwykly " dentysta.
    Wiec zabieg mialam o 17:30, zastrzyk a po 15 min wzial sie Pan chirurg do pracy, szybciutko - bo az 15 - 20 min pracowal nad moim zabkiem, nie odczuwalam bolu, ladnie zszyl, a nastepna wizyte na sciaganie szwow mam za tydzien, dostalam instrukcje na kartce a w niej :
    - Trzymac tampon w buzi przez godzine po zabiegu, aby krew ladnie wsiakla w niego,
    - przez 24 h po zabiegu : nie pic alkoholu, kawy, coca-coli, czarnej herbaty, nie palic papierosow,
    - Przez najblizsze dni nie spozywac goracych posilkow, moga byc cieple, badz zimne, miekkie,
    - starac sie nie rzuc jedzenia, nie gryzc, najlepiej skupic sie na produktach mlecznych ( jogurty itp ),
    - przez pierwsze 3 dni przykladac zimne oklady,
    - nie otwierac szeroko buzi,
    - regularnie 3 razy dziennie myc zeby, jednak uwazac na te strone gdzie zostal usuniety zab,
    - uwazac z tabletkami, nie przesadzac z ich braniem.
    - podczas spania ulozyc sobie gruba poduszke pod glowe,
    -----------------------------------------------
    No wiec dzisiaj jest czwartek, trzymalam sie wszystkich tych regul, we wtorek ( dzien po zabiegu ) odczuwalam delikatne bole, wiec lykalam tabletke co 7-8 h jedna, a nie mam mocnych ( 500), w srode obudzilam sie z wiekszym bolem i musialam brac tabletke juz co 4 godziny, tak jest tez dzisiaj - czwartek, oprocz tego w srode spuchla mi cala strona, do tego czuje w slinie chyba rope od czasu do czasu. Mam nadzieje ze mi do niedzieli minie.
    Wiem ze kazdy inaczej to przezywa, jednym przechodzi po 2 dniach, inni mecza sie nawet do 2 tygodni. Mam nadzieje ze moj bol niedlugo sie skonczy bo nie jest to cos milego ...
    Nie moge normalnie funkcjonowac, dobrze ze mam tydzien urlopu bo w pracy bym nie usiedziala.
    Dzisiaj chyba kupie szalwie i bede plukac ... moze to pomoze.
    Pozdrawiam wszystkich cierpiacych!

• Karollo 2008.02.01 [15:12]
    hey jestem 1h po wyrwaniu korzenia dolnej 6 i na szczęście jeszcze trzyma mnie znieczulenie, więc nie wiem czy będzie bolało jak puści. Dłutowanko było dosyć długie, silnie korzeń siedział. Znieczulenia są boskie, ból był prawie żaden, więc bez obaw. Owszem może boleć po, ale wcale nie musiusmiech.gif Gdy miałem wyrywaną 7, o zgrozo też dolną to zabieg był bardzo krótki, zero opuchlizny i zero bólu po nim.
    Do dzieła i się nie bać, bo nie ma czegousmiech.gif
  • Karollo 2008.02.01 [17:25]
    3 godziny po zabiegu: niewielka opuchlizna dziąsła i gigantyczny skrzep, który przy pierwszym rwaniu był o wiele mniejszy, lekko się przeraziłem, ale powinno być dobrzeusmiech.gif . Bólu jak na razie zero.
  • Karollo 2008.02.01 [20:26]
    yooołusmiech.gif jednak boli...., nie boli jak jest okład, boli jak go nie ma:/ teraz co ja mam zrobić heh zaraz jade po dziewczyne, no i raczej z lodem na twarzy nie pojade.smutas.gif Ból do zniesienia, tylko będe miał popsuty karnawał:/ no cóż taki los jak sie o ząbki nie dbałosmutas.gif pozdro dla wszystkich przed zabiegiemusmiech.gif
  • kc_82__ 2008.02.01 [21:49]
    No wlasnie, poki trzyma znieczulenie - tuz po zabiegu to nic nie boli. Zabieg w sam sobie tez nie boli, bo konska dawka znieczulenia jednak robi swoje usmiech.gif Najgorsze jest jak pusci ...
    U mnie 5 dzien mija, boli jak nie polkne regularnie tabletki, a polykac musze co 3,5 - 4 h po jednej. Probowalam dluzej wytrzymac, ale nie dalo sie, bol byl nie do wytrzymania, wiec truje sie, dzisiaj kupilam szalwie i dodatkowo plucze jame ustna do 3 razy dziennie ( podobno pomaga na bol ),
    Mam nadzieje ze do poniedzialku mi przejdzie, bo do pracy ...
    Lekarz powiedzial ze tydzien mnie poboli, moze nawet dluzej, do dwoch tygodni nawet u niektorych osob.
    Opuchlizna mi sie zmniejszyla, ale bol jednak jeszcze nie mija. Najgorsze noce, budze sie co 3h z bolem i musze polykac tabletke ( nie mam mocnych - 500 ).
    Szwagra bolalo 2 tygodnie, tyle mu sie goilo, urlop spedzil w lozku na silnych tabletkach, bodajze 800, caly czas spal.
    Nie moge sie doczekac kiedy mi przejdzie, aby normalnie jesc i nie odczuwac tego bolu ...
    Na nieszczescie mam jeszcze jeden zab madrosci do usuniecia, po drugiej stronie, jednak moge z nim poczekac nawet pol roku ( bo dopiero rosnie ), ale jak sobie wyobraze ze musze jeszcze raz to przezywac to sie mi wszystkiego odechciewa ...
    pozdrawiam cierpiacych !
    usmiech.gif

• kc_82__ 2008.02.01 [21:53]
    Karollo - z okladami musisz uwazac, chirurg dentystyczny mnie przestrzegal, ze nie mozna na dlugo przykladac, 15 minut i przerwa, aby nie zaziebic tego miejsca, takze uwazaj.

-----------------------------------
    Gdyby ktos nie wiedzial, to ( Wikipedia ) :
    Postępowanie po operacji usunięcia zęba mądrości

Zębodół zamyka sie najczęściej w pierwszym tygodniu po operacji.
    - Po zabiegu należy chłodzić operowane miejsce zewnętrznie - poprzez przyłożenie do policzka zimnego kompresu oraz wewnętrznie - poprzez ssanie kostek lodu.
    - Bezwarunkowo należy wykluczyć spożywanie produktów zawierających kofeinę (kawa, herbata, napoje energetyzujące) oraz napojów alkoholowych.
    - Zabronione jest również palenie tytoniu.
    - Ze zrozumiałych względów należy tez zrezygnować z konsumpcji twardych, bądź wymagających żucia produktów żywnościowych. Zalecane jest spożywanie potraw półpłynnych (kasza manna, puree ziemniaczane, sosy itp.)
    - Ze względu na możliwość zwiększenia ciśnienia w jamie ustnej i nadmiernego krwawienia należy sie wstrzymać z wysiąkiwaniem nosa.

• pazdzioszek_88 2008.02.02 [12:40]
    Ja mam pytanie czy jak miałem wyrwany ząb to czy moge palić czy nie bo zapomniałem sie spytac dentysty... a i ile czasu bede miał opuchnięty policzek...??
  • kc_82__ 2008.02.02 [13:06]
    Przez 24h nie nalezy w ogole palic papierosow, ale lekarze radza, aby kilka dni tego nie robic, takze jak najdluzej nalezy sie powstrzymywac.
    Co do spuchnietego policzka - mi trzymalo 4 dni, ale to pewnie sprawa indywidualna.
  • kc_82__ 2008.02.02 [13:08]
    Zapomnialam dopisyc, na opuchniety policzek (oraz na bol zeba ) dobra jest szalwia, kup w aptece herbate z szalwi i plucz jame ustna kilka razy dziennie.
  • ustawki to ja 2008.02.07 [01:16]
    była ustawka poleciał mi górny ząb zrobiła się szrama nie goi się gdy się kładę do łózka strasznie boli i nie mogę spać nie mam kiedy iść do dentysty co zrobić aby nie iść do dentysty i aby przestało boleć

POMÓŻCIE!!
  • renia000 2008.02.08 [22:52]
    Ja bujam sie z bolem calem szczeki od listopada. Na szczescie dzisiaj trafilam do porzadnego chirurga. Najpierw 40 minut zastanawiam sie co moze mnie bolec (bo bol promieniowal) a potem znalazl 8 gorna i spytal czy chce ja dzisiaj usunac. Mowie \"tak\" i po 10 minutach zeszlam z fotela bez zęba usmiech.gif

Bylam w duzym szoku, bo po pierwsze nie spodziewalam sie dzisiaj tego zabiegu, a pozatym wszystko tak gladko poszlo ze nie wiedzialam co sie dzieje.

Wacik wyjelam po godzinie (mialo byc po pol), po 2 godzinach moglam pic letnie plyny.

Teraz jestem 7 godzin po zabiegu. Czuje lekkie swedzenie i jestem glodnausmiech.gif
    czytalam w tym topicu, zeby nic nie jesc przez 24h - no nie bede az tak sie glodzic i jutro z rana przerwe glodowke. Mam nadzieje ze nie bedzie opochlizny i zadnych innych przygód...

Jak na razie mogę powiedzieć: Nie ma się czego bać! lepiej wyrwać, niż się męczyć.

• renia000 2008.02.09 [17:52]
    Dzisiaj, dobę od zabiegu, wszystko jest ok. zaczelam jesc stałe pokarmy, a czuję jedynie lekkie swędzenie.
    pozdrawiam!

• ustawki to ja 2008.02.09 [22:31]

Dobrze by było żeby mi wyrwał ząb dentysta ale pech sprawił, że jakiś koleś. Wyleciał to wyleciał sobie mówiłem. Po paru dniach wszystko było elegancko aż tu jak się położę lub się oprę w fotelu strasznie napier..... mię te dziąsło zero snu cały dzień chodzę wk**w...... biorę ibuprom pomaga ale tylko na perę chwil. A i zrobiła się na tym dziąśle szrama od miejsca gdzie był ząb do końca dziąsła.

Co robić??
  • renia000 2008.02.10 [10:14]
    Ja na Twoim miejscu wybrałabył się na chirurgię szczękową. Z tego co pamiętam, kiedyś być ostry dyżur w szpitau na lindleya w Warszawie, ale jak jest teraz nie wiem... smutas.gif

• agnes26 2008.02.11 [12:03]
    wyrwalam zeba mam spuchniete pol twazy czy to normalne a boli jak cholera i nadodatek czy nie powienien mi szyc tej dzurki po zebie pomocy juz nie daje rady
  • iwonalu3 2008.02.11 [13:51]
    Witajcie.dzisiaj jest poniedziałek a ja usunęłam 5 i 6 w czwartek, bałam się strasznie ponieważ miałam ropę pod 6. Dostałam znieczulenie, wyobraźcie sobie moje zdziwienie , że nie bolało. Gdy pani dentystka zruszyła mi korzenie i i zaczęła wyciągać wtedy dopiero zaczęło boleć ale dało sie wytrzymać, myślałam że będzie gorzej.Mamy dzisiaj poniedziałek i niestety pobolewa mnie ale tylko wtedy gdy pogrzebię w dziurach językiem. Nie mam pojęcia czy jest to tzw. suchy dół czy nie. Biorę tabletki i jako tako jest. Pocieszam się że już niedługo będzie ok. Ale za trzy tygodnie następna dawka strachu. Znowu usuwanko. Moja wina że do tego doprowadziłam ale Polak mądry po szkodzie. Pozdrawiam pa.
  • Makijaja 2008.02.11 [19:31]
    Usuwano mi dziś 6 i 7 na górze. Było szycie!! Dentysta kazał wacik wypluć po 40 min. i nie jeść i nie pić przez 2 godz., a potem tylko płynne pokarmy. Wywaliłam gazę, ale dziąsło krwawi smutas.gif Znieczulenie działało przez ok. 2 godz., a teraz boli jak cholera smutas.gif Zaraz wezmę ze dwa ibupromy i robię okłady z zimnego żelu. Czuję, że puchnę smutas.gif Lupiłam w aptece Dentosept do płukania, ale płukać będę od jutra. Boję się nocy -jak dotrwam do jutra, napiszę dalsze wrażenia smutas.gif

" Zanim coś osiągniesz, musisz w to uwierzyć!"
  • Makijaja 2008.02.12 [17:13]
    No i mija już doba od wyrwania. Po dwóch Ibupromach wczoraj ból ustąpił prawie całkowicie, jednak po 24-tej wzięłam jeszcze jeden. Spałam dość płytko - i nie wyspałam się! Nie spuchłam, czego się obawiałam, ale to zasługa zimnych okładów. A dziś cały dzień bez prochów usmiech.gif Jak nie mówię, nie jem -czuję dyskomfort w ustach, ale PRAWIE nie czuję bólu usmiech.gif "Płuczę" choć trudno to nazwać płukaniem - usta Dentoseptem. Jeść mi trudno, ale pomalutku daję radę: Belriso na sniadanie, budyń na drugie śniadanie i purre ziemniaczane na obiad smiech.gif . Na kolację też będzie budyń i Belriso smiech.gif
    Już wiem, że przeżyję jezyk.gif
    " Zanim coś osiągniesz, musisz w to uwierzyć!"
  • szczurwis 2008.02.12 [17:17]
    aaa mnie czeka usunięcie wszystkich ósemek, nie wiem po kiego groma wyrosły smutas.gif

uda się
  • mantar 2008.02.13 [11:23]
    ja miałam 4 ósemki do wyrwania i zrobiłam to chirurgicznie(z dłutowaniem,szyciem i takimitam) pod narkozą bo na zwykłym znieczuleniu bym nie przezyła(pozakręcane korzenie,w dodatku tuż przy nerwie,zęby umiejscowione baaardzo wysko,tak że dostęp do nich był bardzo mały).Brałam mocne przeciwbólowe leki które w zasadzie nic mi nie pomagały przez dwie pierwsze doby i oczywiście silny antybiotyk.Robiłam zimne okłady ale nie widziałam efektu.Po zabiegu spuchłam strasznie i opuchlizna utrzymywała się przez tydzień ponad, dodatkowo krwotoki z nosa i krwawienie z jamy ustnej.Straszne uczucie ale cóż zrobić.Trzeba było rwać.Zaczęło się goić gdzieś po tygodniu.ech te zęby mądrości...po co one komu
  • obolała 2008.02.14 [19:38]
    a mi wyrwali dolna 6. 4 dni temu opuchlizny nie ma ale boli jak cholera. ludzie nigdy nie pozwolcie zeby klos wyrywal wam zeby!
  • harry97 2008.02.15 [07:59]
    witam. ja wyrwałem dolną 6 trzy tygodnie temu i już zapomniałem co to ból po wyrwaniu. dam wam parę rad, które mi dał mój dentysta (a jest rewelacyjny). po pierwsze można jeść po 6 godzinach; po drugie jak przestanie krew lecieć i jest skrzep to należy płukać dentoseptem (paskudny, ale pomaga); po trzecie życzę każdemu takiego dentysty jak mój
  • edii 2008.02.16 [01:18]
    WITAM,
    JA MIAŁAM USUWANY KORZEŃ W DOLNEJ 6 KTÓRY TKWIŁ W MOIM DZIĄŚLE 15 LAT. ZRÓSŁ SIĘ Z KOŚCIĄ I BYŁ BLISKO NERWU
    TRÓJ...... LEKARZ MUSIAŁ NACIĄĆ DZIĄSŁO WIERCIĆ ABY WYJĄĆ KORZEŃ, TERAZ MAM OTWÓR W KOŚCI SAM ZABIEG NIE BOLAŁ , ALE TERAZ JESTEM OPUCHNIĘTA I NA ŚRODKACH PRZECIWBÓLOWYCH. JAK ZROBIŁAM PANTOGRAM TO SIĘ DOWIEDZIAŁAM ,ŻE MAM TEN KORZEŃ, ORGANIZM TRAKTUJE TO JAK CIAŁO OBCE, MOŻE WYTWORZYĆ SIĘ TORBIEL , KTÓRA Z BIEGIEM CZASU SIĘ POWIĘKSZA I MOŻE DOJŚĆ DO RÓŻNYCH POWIKŁAŃ. PAMIĘTAJCIE NIE LECZONE ZĘBY MOGĄ USZKODZIĆ MIĘSIEŃ SERCOWY. BUZKI
  • o lol 2008.02.17 [19:22]
    piszecie ze wyrywaliscie zeba, to jak on was moze bolec, albo jak mozecie go dotykac? ^.-
  • i po bólu 2008.02.18 [23:00]
    Jestem świeżo po wyrwaniu 6! Leci mi krew z buzi ale czuję się super w końcu nic nie będzie boleć. Jak boli nie bać się idźcie czym prędzej do dentysty. A ósemki to naprawdę podrzędne zęby... pozdrawiam
  • ewik1986 2008.02.20 [16:23]
    Ja wyrwałam dolną ósemkę w poniedziałek wieczorem. Samo wyrywanie - super, trwało 8 min. i nawet nie zauważyłam kiedy się skończyło (a zabieg był skomplikowany, bo ząb był całkiem \"przewrócony\", rósł prostopadle do reszty). Gorzej było kiedy znieczulenie przestało działać. A najlepsze było w nocy, bo dostałam krwotoku, który nie chial mi przejść. Dziś jest już nieżle. Nie krwawi i nie boli samo z siebie, tylko jak dotknę lub spróbuję otworzyć szerzej usta, nie wiem czy to normalne, mam nadzieję, że tak. No i ta opuchlizna...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...