Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wysunięta dolna szczęka i krzywy zgryz

Polecane posty

Gość gość

czy jeśli zgłoszę się do chirurga szczękowo-twarzowego to on będzie współpracował z ortodontą? Bo nie dość że mam krzywy zgryz to i aparat musiałabym nosić bo zęby mam niektóre krzywe.. i mam pytanie czy najpierw wykonuje się w takich przypadkach operację skrócenia dolnej żuchwy i wyprostowanie zgryzu a nastepnie zakłada aparat? Czy odwrotnie, najpierw ustawia się prawidłowo zęby aparatem i potem operuje (ta drugę wersję zasugerowała mi moja ortodontka).. ja myślę że chyba ta 1 wersja jest stosowana, ktoś miał podobnie? Czy można prywatnie u chirurga szczękowo-twarzowego to wykonać szybciej i ile czasu po operacji jest sie na zwolnieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam taki problem, skończyłam niedawno 19 lat za 2 miesiące studniówka i chciałabym za wszelką cenę pozbyć się wysuniętej żuchwy ztym że ja mam jeszcze lekki przyrost żuchwy z jednej strony, minimalnyco sprawia że moja żuchwa nie dość że lekko wysunięta to jeszcze lekko pochylona wjedna stronę :D wiem że brzmi to śmiesznie i starsznie jednocześnie ale wada jest naprawdę bardzo mało widoczna chociaż ja ją widzę dlatego że mam jakby krzywe usta przez to <śmiech> i znowu śmiesznie zabrzmiało xd.. w każdym razie mam pytanie czy konieczny jest najpierw aparat stały, który wyprostuje zęby a następnie skórcenie żuchwy operacyjnie, cyz moze być na odwrót? Byłam u ortodonty i on mówił o tej pierwszej wersji i określił czas leczenia na 3 lata :( Mi zależy żeby nie było na pierwszy rzut oka nic widać ,a aprat moge nosić ale wolabym najperw miec normalną żuchwę, mogłabym nawet pić zmiskowane jedzenie żeby tylko ładnie wyglądać :( Czy jest w kraju taki szpital, klinika gdzie mogłabym zgłosić sie do chirurga który wykona mi tą operację w przeciągu kilku dni najlepiej (oczywiście za odpowiednią zapłatą tj. prywatnie) ? Po takiej operacji długa trwa rekonwalensencja? Zalezy mi bardzo żeby ładnie wyglądać pieniądze mam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×