Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kisielowa

WZJG ciagle bole podbrzusza od roku

Polecane posty

Gość kisielowa

Witam i prosze o pomoc, moze ktos, cos... Od ponad roku blakam sie po lekarzach w zwiazku ze stalym, palacym/ piekacym bolem podbrzusza.. Jest to bol staly, boli mnie codziennie, raz mocniej, raz slabiej ale nie ma dnia, zeby nie bolalo. Zaczelo sie ponad rok temu, poszlam wtedy do lekarza a ten zapisal antybiotyki ( pewnie jakas infekcja intymna, oczywiscie zadnych probek nie pobral). I tak sie bujalam na antybiotykach przez kilka miesiecy. Pozniej w kwietniu doszly biegunki, nudnosci, mdlosci.. Skierowano mnie na ginekologie, tam lekarka stwierdzila endometrioze, zapisala minipigulki i wyslala do domu. Oczywiscie pigulki w niczym nie pomogly. I tak chodzilam znowu od lekarza do lekarza, robilam usg, ciagle nic nie wychodzilo. W sierpniu mialam laparoskopie, nie znaleziono ognisk endometriozy ani zadnych innych nieprawidlowosci, ktore by tlumaczyly moje bole podbrzusza. Wykluczono adenomioze tez. W lipcu mialam kolonoskpie, wyniki bipsji dostalam w sierpniu ( juz po laparoskopii) i wyszlo mi wrzodziejace zapalenie jelita grubego i zapalenie blony sluzowej jelita cienkiego. Dostalam leki ( dexamethason, pentase w czopkach i granulkach), biegunki ustapily, ale bol brzucha niestety nie ustapil. Ciagle mnie boli. Pomaga jedynie tramal+2 paracetamole. Nie wiem juz co robic, lekarze rozkladaja rece, nikt nie moze znalezc przyczyny mojego bolu. Mialam robiona tomografie jamy brzusznej, wszystko ok. Badania krwi, moczu, posiewy z pochwy ok, posiew kalu na bakterie tez ok. Czy slyszal ktos o podobnym przypadku? Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Nikt nic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze to idioci. Nieźle cie przetrzymali, nawet z tymi biegunami nie skojarzyli. Ich tumanstwo jest juz porażające. Na to podobno najlepszy jest spokój, relaks, i dieta, ale nie wiem, są fora dla wzjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Leki mi pomagają na biegunki, juz od 2mcy biorę regularnie i mam spokój, mam tez rygorystyczna dietę. Chodzi mi o te bole podbrzusza bo nikt nie wie skąd one sie biorą :( Mieszkam za granica i dopiero lekarz w Polsce zdiagnozował mi wzjg a teraz tutaj gdzie mieszkam od 1,5 mca nie moge sie doprosić o wizytę w szpitalu u gastrologa i lecę za dwa tyg znowu do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak się odżywiasz? wyszło ci jedzenie śmieciowego żarcia, innym wychodzi później innym wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie jem zdrowo, jemy w domu dużo warzyw i owoców, kasz, ciemnych makaronów. Malo fastfoodow i przetworzonego jedzenia, dużo ekologicznych produktów i malo czerwonego mięsa .Mało alkoholu jak juz to wino , nie pale...moze wejdę na forum to z linka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób sobie testy czy nie masz nietolerancji laktozy lub glutenu, albo na próbę sama wyklucz z diety najpierw jedno a potem drugie na dwa tygodnie i jeśli będzie jakaś zmiana na lepsze zrobisz dokładne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A lekarz ci nie mówił że jak się ma cd to błonnik nie wskazany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W twojej chorobie to tylko kaszka manna a z owoców marchewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wtf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Robiłam juz wszystkie testy, wykluczono celiakie. Opisałam dietę przed a teraz odkąd mam diagnozę to mam ustalony plan posiłków przez specjalistę od cu, na śniadanie płatki jaglane z mlekiem ryżowym, drugie śniadanie pieczywo bez laktozy i glutenu z gotowanym kurczakiem i pomidor bez skorki, obiad to przeważnie kuskus z gotowana ryba lub kurczakiem i gotowana marchewka, buraczki.. Nie jem glutenu i laktozy, mało owoców i warzyw jak juz to gotowane. Nie mam biegunki, dobrze sie czuje tylko to podbrzusze mnie boli. Lekarz ginekolog podczas usg dopochwowego naciskał mi na wnętrzności i wyszło ze to jelita bola ( a juz chcieli macice wycinać). Nie jem słodyczy chipsów nie jem w zasadzie juz nic... Schudłam 8 kg w dwa mce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tej chorobie czasem trzeba latami czekac na remisję, nie mówiąc o tym ze niektórzy jej w ogóle nie maja. A nadżerki nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasza jaglana tez może być nie dobra może lepiej ryż rozgotowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Ginekologiczne jest ze mną wszytko w porządku nie mam nadzerki, grzybicy, wykluczono tez chlamydie i szereg innych chorób intymnych. Tak jak juz pisałam wcześniej informowały mi sie biegunki, nie mam juz absolutnie żadnych objawów ze strony ukl pokarmowego tylko ten bol nie daje mi spokoju. To tępy, palący bol w podbrzuszu, przypominający mocny bol przed miesiączka połączony z zapaleniem pęcherza. Juz nie wiem co robić, do kogo sie zgosic. Lekarze mówią ze nie wiadomo skąd ten bol sie bierze, przechodzi tylko po tramalu. Czy to moze być od jelit? Bol nie daje mi spac, nie moge sie kochać ponieważ mnie boli. Nigdzie nie moge znaleźć info na temat bólu bo to nie jest jakiś bol co przychodzi po czymś czego nie toleruje, to jest ciągły bol, który towarzyszy mi od roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może od jelit, to ze nie masz biegunek nie świadczy ze nie ma zapalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Burowie dwóch niebiescy dexamethason to steryd działający bardzo silnie przeciwzapalnie itd... Zeszłam z 4 tabletek na 2... Nie wiem sama juz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kisielowa idź na forum cu cd. Tam ci pomogą a nie tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisielowa
Ja to stara kafeterianka jestem, weszłam z przyzwyczajenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×