Odpowiedz na ten temat

z czym podac kopytka ziemniaczane?Propozycje...

• bo ja nie wiem 2005.09.28 [12:47]
    moge prosic o jakies rady?usmiech.gifkwiatek.gif
  • przykłady 2005.09.28 [12:49]
    ze skwarkami z boczku i sloninki
    albo
    z sosem grzybowym
    albo
    z sosem mięsnym
    albo z sałatką z salaty z sosem dijon i orzechami włoskimi

• u-u-u 2005.09.28 [12:49]
    ze sosem pieczarkowym,mysliwskim(amino) lub na slodko z maselkiem bulka tarta i cukrem. Smacznegokwiatek.gif

• bo ja nie wiem 2005.09.28 [12:51]
    a czy myslisz,ze moge np,kupic z 30dkg pieczarek i zrobic do tego taki sos pieczarkowy z torebki??pechowiec.gif ,i razem wymieszac?
    mama wyjechala i musze zrobic dzis obiad
  • przykłady 2005.09.28 [12:53]
    smiech.gif pewnie, że możesz, dorzuć do tego jeszcze zesmażoną cebulkę
  • bo ja nie wiem 2005.09.28 [12:55]
    ooo super to jest myślsmiech.gifsmiech.gif

tylko nie wiem czy tata sie tym naje,bo on to mięsożerca jest jezyk.gif hehe
  • u-u-u 2005.09.28 [12:56]
    na twoim miejscu nie kombinowalabym z mieszaniem pieczarek ze sosem z torebki. Kup sos mysliwski,grzybowy lub pieczarkowy z amino(ta firma wg mnie ma tylko dobre sosy reszta to szajs)
    Mozesz kupic 20-30 dkg chudego boczku,stopic na patelni i posypac kopytka.

• przykłady 2005.09.28 [12:58]
    e tam, wszystko z torebki to jedna chemia, ale w sytuacji kryzysowej człowiek musi być kreatywny
    tylko te pieczarki też oczywiście wcześniej przesmaż
  • u-u-u 2005.09.28 [12:58]
    skoro twoj Tata lubi miecho iniczym innym sie nie naje to postaw jednak na ten boczek usmiech.gif Mozesz do tego zrobic salatke z kapusty pekinskiej i bedzie pycha! Syto i zdrowo kwiatek.gif

• bo ja nie wiem 2005.09.28 [13:08]
    jak fajnie ze ktos moze mi pomocusmiech.gif

a czy np jest mozliwosc zastpaienia boczkiem czysm innym?Bo ja nie bardzo lubie tak przyznam sie sczerze!

to jak moge mieszac te sosy z torebki z pieczarkami?czy nie?

a jesli kupie np.sos mysliwski to z jakim innym mięsem moge go"wymieszac" oprócz boczku?

radze sie WAs bo na pewno macie wiecej w tym doswiadczenia niz jausmiech.gif

dziekujeusta.gifkwiatek.gif
  • u-u-u 2005.09.28 [13:15]
    wiesz co...hmmm troche kombinowania jest z tymi kopytkami. Sos mysliwaki amino ma juz w sobie sladowe ilosci boczku. Polej kopytka nim i po klopocie. Jezeli chcesz by danie z kopytek bylo bardziej syte to posyp je boczkiem przysmazonym na patelni.
    Najlepiej chyba bedzie jak kupisz.... pyzy z miesem (heheh)zamiast kopytek i posypiesz je cebulka zeszklona na patelni-Taca sie naje i Tobie tez powinna smakowac [kwiatek

• u-u-u 2005.09.28 [13:17]
    taca=tata jezyk.gifkwiatek.gif

• u-u-u 2005.09.28 [13:33]
    Dżisas-czyli co to,kto to- Chrystus??? phiiii (w twoim przypadku to nie jest juz zwykla literówka) pechowiec.gif

• nie to jest moje ubolewanie 2005.09.28 [14:01]
    nad tymi "niby przejęzyczeniami" jezyk.gif
  • danula 2005.09.28 [15:12]
    Ja bardzo lubie i moi domownicy kopytka z masłem i byłka tarta(masło + bułka tarta na patelni)i polac kopytka.Mozna tez podsmazyć je z ta bułka na patelni Pycha

• Ananke 2005.09.28 [15:28]
    Ja lubię po prostu przesmażone na rumiano. Jeśli sosy, to tylko takie dosyć ostre, bo same kopytka mają łagodny smak.
    Dlatego nie bardzo polecam sos pieczarkowy, jak dla mnie ten zestaw jest troszkę mdły, ale jeśli lubisz, to nie ma przeciwskazań.
    Weź trochę pieczarek, pokrój je, dodaj pokrojonej cebulki i rzuć to na patelnię z kawałkiem masła, na średnim ogniu trochę potrzymaj, aż pieczarki puszczą wodę. Posól i duś pod przykryciem. Kiedy już będą miękkie możesz dodać sos z torebki albo zrobić sos samodzielnie. Czyli do uduszonych pieczarek dolewasz wody, listek laurowy, ziele angielskie, pieprz itp, jeszcze trochę to musi się pogotować. Zagęszczasz mąką i dodajesz trochę śmietany, albo takiej do gotowania, albo po prostu tłustej, 30%, chudszej nie, bo może się zwarzyć.

Osobiście wolę z pikantnym sosem z wieprzowiny, wołowiny, z prawdziwków, myśliwskim... do takiego zestawu pasują ogórki kiszone albo sałatka z pomidorów, co kto lubi usmiech.gif

Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!
  • exuper 2005.09.28 [15:31]
    kopytka z gulaszem. mniam.
  • Kopyytka są mnaaam:) 2010.09.14 [14:46]
    Ja robie z sosem pieczarkowym z aminooczko.gif pychotkausmiech.gifusmiech.gif
    a dla rodzicow z kurczakiem i ogorkami + maselkooczko.gif

Maja - 22 tydzień ciążyusmiech.gif
  • Ania1981_1 2010.09.15 [00:34]
    sos z torebki? ble...

tak prosto zrobić sos z prawdziwych grzybów [poza sezonem z pieczarek]
  • klankowa 2010.09.15 [08:34]
    ja do kopytek lubię kapustę biała pokrojoną w długie paski i smażoną z cebulą, mniam usmiech.gif
    17.55 od poniedziałku do piątku... (nick na potrzeby tego tematu)
  • jak ma być mięso 2010.09.15 [10:41]
    to najprościej kupić pierś z kurczaka, pokroić w dowolne kawałki, przesmażyć i wrzucić do tego sosu z troebki czy samodzielnie zrobioengo, podać z kopytkami i jakąś sałatką
    najprościej - jeśli nie umiesz sama zrobić - pokrój warzywa jakie masz: np kapusta, pomidor, ogórek, rzodkiewka,.. dodaj sos sałatkowy z torebki i trochę oliwy lub jogurtu naturalnego (albo śmietany)

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej