Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorka_gość

zaległe alimenty a windykacja

Polecane posty

Gość autorka_gość

witam:) jeśli ktoś z was korzystał z windykacji przy alimentach bardzo proszę o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakich windykacji?? Masz na myśli windykatorów z ukrainy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba z komornika a nie windykatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z firm windykacyjnych, komornik dupa nie radzi sobie... a ja nie mam nic do stracenia zlecając to firmie, pytałam o to czy ktoś poszedł tą drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty chyba nie wiesz co to jest firma windykacyjna. Windykator nie ma prawa ściągać żadnych długów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego Komornik sobie nie radzi? Podałaś mu z czego ma prowadzić egzekucję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma robić windykator wg ciebie??? komornik ściaga z pensji czyli z 50 zł brutto na mc wg pracodawcy i twierdzi że nic z tym nie może zrobić... a ja mam w d***e takie cos... jeśli windykacja ściągnie mi choć tysiąc to i tak warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,a ja mam w d***e takie cos... jeśli windykacja ściągnie mi choć tysiąc to i tak warto'' Ale windykacja nie ściąga długów tylko je windykuje, czyli próbuje się dogadać zamiast ciebie do polubownego załatwienia spłaty długu. Straszy jedynie ,że sprawa trafi do Sądu. Ty już wyrok masz, windykacja nie jest c***otrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u pracodawcy byłaś z wyrokiem? Bo rozumiem,że zaniża dochody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem... piszą że ściągają, jakoś działają, firm jest w cholerę tzn że coś jednak robią oprócz wysyłania pisemek... a co mi da jak pokażę wyrok pracodawcy??? skoro pracodawca oświadczył że on zarabia 50zł mc tzn że sie dogadali czyż nie??? a ja mu nie odpuszczę, olał dziecko, miga się i ja nie będę się certolić i mieć jakies skrupuły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to idź do funduszu alimentacyjnego on ci będzie wypłacał a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie należą mi się z funduszu, poza tym to on powinien płacić a nie fundusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firmy windykacyjne działają na granicy prawa. Skupują długi. N.p. za 50% ich wartości. Nie możesz sprzedać długu, który nie należy do ciebie, tylko do twojego dziecka. Poczekaj. Dbaj o to aby dług nie uległ przedawnieniu. Zapłaci. Drogo mu wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czterdziecha co ma pecha
Ja poprosiłabym o PITa.Ewentualnie ZUS.Nie wierzę, że odprowadza składki od 50 zł.A jeśli płaci na zus sam to ma pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ex tez sie miga zostawił mnie z 3 dzieci z dziećmi nie spotyka sie wcale nie płaci mi nic, 1500 miesięcznie ma zasądzone Od stycznia 2013 r nic nie dostałam Komornik juz zaczął działać czekam na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale kogo mam poprosić o pit???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie możliwości ma komornik , On może poprosić U.S. o możliwość wglądu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babka u komornika powiedziała mi że oni się tym nie zajmują bo pracodawca ma być wiarygodny więc muszą mu wierzyć i nie weryfikować bo musieliby sprawdzać wszystkim.... a ja jak chcę mogę sama to zgłosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z komornikiem, tak jak z każdym urzędem, rozmawia się na piśmie. I na piśmie komornik ma odpowiedzieć, jaki czynnośc***odjął aby sprawdzić wiarygodność pracodawcy. Jeśli nie odpowiedział, ani nie podjął żadnych czynności, składamy do sądu skargę na czynności komornika. Na piśmie, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i powiedz komornikowi zeby kuper ruszyl i zaczal dzialac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...na piśmie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie jestem w trakcie pisania skargi i w ogóle zmiany komornika:p caly czas tam latam ale ich podejście mnie tylko w*****a:/ kiedyś czekałam ponad 2 tyg żeby łaskawie wygrzebali jego teczkę:/ mam jeszcze 2 małych dzieci i nie mam czasu żeby non stop tam siedzieć i mówić czy pisać co mają zrobić:/ po to dałam do komornika żeby się tym zajął a nie żebym użerała się jeszcze z nimi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że spora pomoc tego typu można uzyskać tutaj - http://www.lider-ochrona.pl/windykacja - przyjaciółka kontaktowała się z nimi w bardzo podobnej sprawie, która rozstrzygnęła się po jej myśli, więc wydaje mi się,że warto, przynajmniej zorientować się jak taki program w zakresie windykacji i ścigania dłużników wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż nie płacił jeszcze przed orzeczeniem rozwodu - tzw zabezpieczenia alimentów. Minąl termin, poczekaliśmy z adwokatem 3 dni i złożliśmy wyrok w sprawie zabezpieczenia alimentów z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Po miesiącu pieniądze zaczęły spływać tysiącami :) A były mąż wydzwaniał że nie ma na bułkę. Wyśmiałam go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sięgnij po poradę do pro-lege, z tego co wiem mają bardzo dużą skuteczność w sprawach windykacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
komornik zablokowal mu konto i zaczal sciagac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego. Mojemu ex tez zablokował konto ale on rzucił prace i nic nie mozna mu zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej jest zglosic sie do specjalisty np radca prawny ? www.kancelaria-plock.pl wtedy problem bedzie najlepiej rozwiazany i najbezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ten radca z płocka ściąga zaległe alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawy temat i co dowiedzialas się czegos na temat tych firm windykacyjnych? mysle ze to mozae byc dobry pomysł. ja tez nie dostae od mojego ale dostaje z funduszu tyle co chcialam i w sumie dalam temu spokoj,niech teraz państwo go sciga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×