Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zdrowitka

ZAPARCIA, pomóżcie Drogie Kobietki!!

Polecane posty

Witam Was wszystkie serdecznie:)!! Jestem tu nowa i zapewne taki temat już się pojawił, ale chciałabym odświeżyć wątek. Tak jak w temacie, chodzi o zaparcia:( Zmagam się z nim od kiedy pamiętam, już nawet w dzieciństwie miałam z tym problem, nasilił się on , kiedy poszłam na studia, pod wpływem stresu i nieregularnego trybu życia, teraz już dawno jestem po studiach, pracuję, mam regularny tryb życia, a problem pozostał i nasila się w sytuacjach stresowych. Mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego z postacią zaparciową, więc powinnam w ogóle żyć w jakiejś bezpiecznej bańce, gdzie nie dociera stres ze świata, ale wiemy jak jest:/ Od paru tygodni problem zaparć tak się wzmożył, że nie wiem już co mam począć, potrafię nie korzystać z toalety dobry tydzień. Od razu dodam, ze odżywiam się bardzo regularnie, dla mnie to podstawa, o stałych porach, zawsze jem ciepły posiłek w ciągu dnia, czasem nawet 2, bo lubię tez owsiankę na śniadanie na ciepło. Sportu nie uprawiam niestety, nie mam czasu (wiem to taka wymówka, ale z pracy czasem wracam o 18, jak jest projekt w trakcie, i nie mam juz na nic siły), ale do pracy chodzę pieszo, jakieś 5 km w obie strony, to mój ******* co dzień. Proszę, piszcie co Wam pomogło na bardzo uporczywe zaparcia:/, dodam, ze próbowalam juz przeróznych kombinacji typu kefir plus mocna kawa, woda z miodem cytryną, buraki z oliwą i kapusta kiszona na czczo, sliwki, siemie lniane, otreby, nawet zaciągnęłam sie papierochem od koleżanki:), a normalnie nie palę, ale powiedziała, ze to plus mocna kawa i polece w mig, i nic! Będę wdzieczna za każdą propozycję, pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja propozycja to dieta zasadowa.Odkwaś organizm to i zaparcia przejdą:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam takie problemy , mnie pomógł colon c albo tańszy colosan ex, ogólnie chodzi o to , że w tych preparatach są nasiona z babki płesznik, która ma w swym składzie taki śluz , który powoduje łatwe przesuwanie treści pokarmowej w jelitach. To tak w wielkim skrócie , najlepiej poczytaj sobie o tym w necie , ja w każdym razie gorąco je polecam i zawsze na czczo wypijam jedną łyżeczkę rozpuszczoną w wodzie.Stolec wychodzi szybko i łatwo jak naoliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pomaga wypicie 1/2 litra ciepłej przegotowanej wody na czczo... Poł godziny i jestem wyprózniona ... i tak co dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dziewczyny za Wasze porady. Colon c używałam od mojej mamy, na Nią działa, u mnie powoduje jedynie wzdęcia mimo że bardzo dużo przy tym piję, próbowałam na czczo i przed posiłkami i nic. Spróbuję z tą ciepłą wodą, bo z sokiem z cytryny na czczo też nic. A śniadanie można zjeść, czy czekasz na wypróżnienie po tej wodzie? Przepraszam za być może dziwne pytania, ale jestem już zdesperowana z niemocy, grrrr:( Temat cały czas aktualny, piszcie proszę, czekam nawet na najdziwniejsze, byle skuteczne sposoby! Pozdrawiam serdecznie:}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wzdęcia również bardzo często dopadają ale wtedy sięgam po espumisan i praktycznie od razu przynosi ulgę może kup sobie go w aptece i wypróbuj, aha nie musisz posiadać recepty na espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nono11
Ja miałam straszne problemy z zaparciami w ciąży. Żadne naturalne metody mi nie pomagały. Poradziłam się mojego ginekologa i doradził mi czopki Evaqu. Okazały sie idealne. Po 15 min od założenia działają. Można więc precyzyjne określić czas wyjścia do toalety, a to tez jest ważne żeby nas nie dopadło np w drodze do pracy. te czopki sa bardzo delikatne i bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciąży równie bezpiecznie możesz przyjmować espumisan bo jest na tyle bezpieczny że nie zagrozi Twojemu nienarodzonemu maluchowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tu nie chodzi o odżywianie, ale długotrwały stres (nie musi być wielki). nie czujesz się lekko ściśnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres też z pewnością wpływa na pojawianie się wzdęć, ale i dieta ma bardzo duże znaczenie, nieodpowiednia może naprawdę spowodować, że nasz organizm nie będzie sobie radził z powstawaniem wzdęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź sralutan albo wal na małysza po arabsku, bo wtedy jest prawidlowe ulozenie ciala i latwiejsze wypruznienie. serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Skutecznie pomoże zażywanie zmielonego w młynku od kawy kopru i siemia lnianego.Dodatkowo dosypać gorczycy ...w skutecznej ilości jednorazowo do 0,5 łyżeczki .Receptura poprawi pracę wątroby ,trawienie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelllll
muszę zacząć zwracać większą uwagę na to jakie posiłki spożywam, bo jak jem zdrowiej to problemy nie pojawiają się a jak sięgam po byle co to od razu pojawiają się problemy ze wzdęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×