Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naiwnaaaaaa

Żarówki ledowe kupiłam bo dużo za prąd płacę

Polecane posty

Gość naiwnaaaaaa

i żałuję, mam sino białe światło w mieszkaniu :P żarówki są 5W co daje odpowiednik żarówki 70W ale to zupełnie inne światło, czy można się do tego światła przyzwyczaić, bo oczy mnie bolą :P Zastanawiam się, czy mogę oddac je do sklepu, bo nie są tanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyzwyczaiszsie
tez tak mmialam, daja calkiem inne swiatlo, chyba bardziej sztuczne. Ale przynajmniej jest oszczedniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexiflexi
oddaj ja też chciałam oszczędzić nie dość że różnicy w rachunkach nie miałam to jeszcze oczy mnie bolały męczyłam się przez 6mięsięcy i je wypieprzyłam na śmietnik i miałam pożądnie i drogie Philipsa co za gówno wole te stare jakoś lepiej się z nimi czuję a naprawdę to oszczędzanie to jest przereklamowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiwnaaaaaa
normalnie bolą mnie oczy, jak wchodzę do innego pokoju, to nie mam tego uczucia dyskomfortu sexiflexi jutro je oddam, tylko pytanie, czy mi je przyjmą z powrotem, dałam za jedną ponad 6 dych a mam ich 6 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie patrzcie na W
w tych nowych żarówkach nie ma się co sugerować tym oznaczeniem, lepiej patrzeć na Lumeny, znajdźcie sobie w necie ile lumenów ma dzienne światło i mniej więcej do tego dopasowujcie żarówki. Warto też spojrzeć na oznaczenie czy żarówka daje światło ciepłe czy zimne, na niektórych też opisują czy to światło sprzyja pracy czy odpoczynkowi :) Ledowych co prawda nie kupowałam, ale też muszę. Kupiłam energooszczędne i też nie mogłam się przyzwyczaić, głównie do tego, że trochę czasu im zajmuje rozpalenie się do jasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiwnaaaaaa
na opakowaniu napisali barwa światła biała ciepła :P i 460lm w tym świetle mam sine paznokcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie patrzcie na W
Nie napisałam, że mają kupić dorównujące światłu dziennemu, ale żeby się tym kierować. Ja mam 1200 lm w jednej z żarówek w dużym pokoju i szczerze mówiąc - do pracy przy kompie jest ok, ale jak ktoś przychodzi to zapalam drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiwnaaaaaa
energooszczędne dają lepsze światło, mam w piwnicy i tam jest jasno, a tu w pokoju przy 6 ledowych żarówkach jest jak w trupiarni, niby jasno a oczy bolą, próbowałam poczytać, też w tym świetle mam z tym problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiwnaaaaaa
mój rudy kot w tym świetle zrobił się biszkoptowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my też wywaliliśmy te żarówki
to porażka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inegza83
czym się różni żarówka energooszczędna od tej lumenowej czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inegza83
sory, ledowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naiwnaaaaaa
mąż powykręcał te żarówki, wkręcił stare i zaraz zrobiło się jaśniej i weselej, ledowe żarówki nie nadają się do pomieszczeń, w których długo przebywamy, w tym sino białym świetle można się depresji nabawić :P może za jakiś czas będą udoskonalone, na razie to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam temat
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fnhsn
zalezy jaki eledy sa wykorzysystane- istnieja ledy o normlanej cieplej, zarowkowej barwie (wiem bo korzystam z takich ale nie w zarowkach) i sa zimne. zreszta pozoim ciepla barwy tez jest rozny, najwidoczniej te sa zwykle cieple ale ni eo barwie zarowkowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam temat
na co mam zwracać uwagę przy zakupie? potrzebne mi takie, które dają światło jak zwykła żarówka 70W no i żeby kolor światła był przyjazny dla oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są ledy o innym kolorze światła.. nim kupiłaś trzeba było się dowiedzieć co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam temat
czyli jaki kolor mam kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahoń
Polecam porównać z www.sklep.ledsgroup.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledy są dla frajerów
światło jest nienaturalne i wywołuje złe samopoczucie, philips zainwestował w afbryki więc UE wprowdziła bzdurny przepis ale jak ktos chce to normalne żarówki są nadal sprzedawne łatwo znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekotom
barwę światła ledowego też mozna dobrać, też są odcienie ciepłe i zimne więc nie musi być wcale szaro i smutno, wystarczy się rozejrzeć za odpowiednimi diodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba dołożyć
Kinkiet skierowany na sufit z halogenową żarówką. Te ledy są raczej do podświetlenia czegoś niż do oświetlania. Najprzyjemniejszy efekt świecenia jest wtedy, gdy światło pada na sufit i oko nie widzi żarówki. A te ledowe, trzeba ich kilkanascie w różnych barwach by oświetlić pokój a i tak to jest nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssswer
ja zmieniłam na ledy i energooszczędne - opłaty zmniejszyły się o 50% .Płaciłam 150 teraz 70 z groszami. Sama byłam zdziwiona :) :) :) Mamy ok. 17 żarówek w mieszkaniu, 2 komp.,zmywarka, mikrofa.., kuchenka z elektrycz. piekarnikiem, telew. Led. Warto zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Elektryk
najpierw to trzeba wiedziec co to jest lumen http://pl.wikipedia.org/wiki/Lumen Tak po ludzku to jest moc światła wg wrażenie wzrokowego. tradycyjna żarówka 230 V 100W ma ok. 1340 lumenów, o czym informował stosowny napis na opakowaniu. Zać np. zaówka samochodowa H4 dale 1000 lumenów zaś palnik ksenonowy 3000 lumenów. Nie mozna mówic o lumenach światła dziennego, bo moc SŁońca jest niewyobrażalna. Tu raczej mówimy o natężeniu oświetlenia, mierzonym w luksach. Natężenie oświetlenia miejsca pracy jest ujete w przepisach BHP Ci sprzedawcy żarówek LED kantują, bo podaja np. ze "zarówka świeci jak tradycyjna 80W", czy "porównywalnie jak 100-ka" a tak naprawdę świeci jak 60-ka. zresztą można sobie samemu policzyć. Zimne światło LED jest raczej nieodpowiednie do oświetlenia mieszkania, więc ciepłe LEDy będa lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inżynier serwisowy /a /aa/
Ale wy pierdolicie. Ludzie nie ma obecnie różnicy między led a światłem dziennym. Co więcej jest ono zdrowsze od świetlówek. Jest tylko jedno małe ale. NIE KURWA ŻARÓWKI ZA 5pln z allegro. Dobra żarówka diodowa odpowiadająca światłu dziennemu ok 100W to koszt ok 130pln A NIE KURWA 20. Proste? Dlatego jeśli kupisz zaledwie 3 takie żarówki ( kuchnia, sypialnia i dzienny) Obniżysz znacząco rachunki. A koszt żarówki zwraca się średnio po 4 - 6 miesiącach. Tam gdzie to nie ma znaczenia jakaś kotłownia, spiżarnia, wejście przed dom. Tam można stosować te elektroniczne odpady za 25 pln max. Wiec zanim coś napiszecie zapoznajcie się. A nie polak jak zawsze chce oszczędzić a płaci 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inżynier serwisowy /a /aa/
A i żeby odpowiedzieć od razu na debilne pytania to jaka to ma być żarówka a) rozproszona b) ok 1300 lumenów > c) barwa światła ok 5500 d) moc > 12W Więc porównajcie sobie z tanimi za 20pln gdize barwa to 4700 lub mniej. ok 870lumenów a moc np 5 7 czy 9 w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naiwnaaaaaa i żałuję, mam sino białe światło w mieszkaniu żarówki są 5W co daje odpowiednik żarówki 70W ale to zupełnie inne światło, czy można się do tego światła przyzwyczaić, bo oczy mnie bolą Zastanawiam się, czy mogę oddac je do sklepu, bo nie są tanie -NIe można. Na pudełku żarówki masz napisane tak zwaną temperaturę ciepła - mówi ona o kolorze światła. Jednak najlepiej zawsze w sklepie wkręcać żarówkę do testera i sprawdzać jakim światłem swieci. Nie wiem jak z LEDami, ale świetlówki świecą światłami od bladotrupiego do ciepłego żółtego. Tester żarówek powinien być na każdym stoisku z żarówkami, tylko trzeba poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradycyjna lala
A ja tam wolę tradycyjne zwykłe żarówki, są przyjazne ciepłe i nie muszą mieć czasu na rozruch. Że są kosztowniejsze w eksploatacji? Ale ja inaczej oszczędzam, świeci mi tylko ta żarówka która jest ze mną a w pozostałych po,ieszczeniach wygaszam. Nie ma pustych przebiegów, a komfort życia jest zapewniony. He, he....mam spory zapas tradycyjnych żarówek, starczy mi na pół życia. A wy jak chcecie to żyjcie przy tych energooszczędnych mających złe światło i wydzielających szkodliwe promieniowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×