Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tabble

zdjęcia mojego trądziku, co robic?

Polecane posty

Gość tabble

Mam 19 lat, walcze z trądzikiem odkąd skończyłam 16. Odwiedziłam już tysiące dermatologów, łykałam erytromycyne,syntarpen, metronidazol, stosowałam różne apteczne maści, nie było efektu. Skóre miałam potwornie przesuszoną, postanowiłam coś ze sobą zrobić, odstawiłam kosmetyki, nie maluje się, piję od 2 tygodni bratka, mam wrazenie ze mnie wysypało (oceńcie sami), do tego pokrzywe, łykam skrzyp i pije drożdże (to krócej- od około tyg.) Od marca biorę Dianę 35 zapisaną przez ginekologa po konsultacji z dermatologiem. Pół roku temu wykryto u mnie psią glistę, brałam bardzo silne leki (Albendazol- Zentel) w dawce totalnie wyniszczającej. Robiłam wszystkie możliwe badania i mam już dosyć, może powinnam zmienic cos w diecie. Załączam zdjęcia, dla mnie to cos dzwiny jest ten trądzik, takie czerwone plamy, na czole taka kaszka, ale głownie jakby zaczerwnienie, aa trądzik różowaty wykluczono.Marze o gładkiej alabastrowej cerze. nie wiem juz co robic. Poradżcie mi coś i oceńcie sami, czy wygląda to tak strasznie? ;( http://img396.imageshack.us/my.php?image=obr az191ao6.jpg http://img396.imageshack.us/my.php?image=obr az192nr1.jpg http://img529.imageshack.us/my.php?image=obr az193ux8.jpg i ostatnie: http://img529.imageshack.us/my.php?image=obr az194ly9.jpg Czy ktoś wygląda podobnie jak ja? A może przesadzam? Pomóżcie powiedzcie co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Był tu taki wątek, dziewczyna miała gorsze zmiany niż ty, ale po wielu latach prób kosmetyków i antybiotyków wyleczyła go po 10 mies. kuracji jakimś nowoczesnym lekiem (coś z wit. A) nie pamiętam nazwy, przegrzeb forum i poczytaj. Nie pamiętam nicka, ale cos typu nie chcę już żyć czy coś. Na prawdę po kuracji miała gładką i normalna cerę bez zadnych zmian. A czy byłaś u dermatologa? Zalecił ci dietę (to połowa sukcesu) napisz coś więcej, bez tego typu inf. trudno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Przepraszam, nie przeczytałam myślałam że dałaś tylko zdjęcia. Przeczytam i już ci napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
masa antybiotykow, masa derrmatologow, efekt maakrycznie podrazniona skora, czy jest tak zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjhhgdgh
nie wiem jak Ci pomoc jedno wiem na bank ładna z ciebie dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Hmm z tego co napisałaś to może być też wina leków. Mają wpływ na cerę zatruwając organizm co się właśnie na niej odbiaja. Spróbuj znaleźć ten wątek, ona miała cere w gorszym stanie. Jak znajdziesz czym się leczyła poczytaj o tym, ona pisała że po 10 mies. kuracji zmiany cofnęły sie i nic jej nowego nie wychodzi. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
:) a to skąd wiesz?:) dziękuję w każdym razie za miłe słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Bo później pisała i pokazywała zdjęcia. Miała naprawde idealną cerę, idealną! Nawet jednej krostki, nic :) Pisała że to ostatnia desta ratunku, wyleczyła się :) pisała ze odwiedziła kilkudziesięciu dermatologów endokrynologów itd. Jej pomogło. Spróbuj znaleźć ten wątek, ja tez poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
wiesz, wydaje mi sie jesli mwoisz ze z witamina A to Izotek francuski odpowiednik roacuttane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli to odpowiednik roacuttanu to nie polecam!! to bardzo szkodliwy lek mozna od niego wyłysieć!! a gdybyś zaszła w ciaze to albo poroniłabyś albo dziecko urodziłoby się bardzo chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjfh
eeeeeee tam, nie jest tak źle, moja buźka wyglądała dużoduzo gorzej......przed zazywaniem roaccutane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Dokładnie Izotek. Ją wyleczył, a wiesz coś o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
wiem o wielu skutkach ubocznych, ale zastanawiam sie czy moj tradzik kwalifikuje sie do tego leku wiem ze bierze sie go w ostatecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjfh
ja tam nie miałam rzadnych skutków ubocznych po roaccutane, w trakcie leczenia miałam jedeynie przesuszone usta i podwyższony choleserol, ale po zakonczeniu leczenia wszytsko wróciło donormy, skóra w szczególności.....bo wyzdrowiała z tych wstrętnych pryszczoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Skonsultuj z lekarzem. Może on stwierdzi ze sie kwalifikuje i uzna ze nie ma sensu testowac innych ktore nie wiele dadza. Poczytaj, popytaj i idz z tym do lekarza, on ci powie, bo ja słyszałam że najczęsciej sie go w przypadkach tradziku rozowawego stosuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjfh
nie srosuje sie go tylko w trądziku różowatym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Napisałam: najczęściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjfh
no ok, niedoczytałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
moja dermatolog powiedziala mi ze mam tradzik rozowatopodobny (rosacea formis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Podpytaj jej. Jeśłi to miałoby ci pomóc to warto. Przeciez takie eksperymenty z antybiotykami nie wplywaja dobrze na organizm. Moze dermatolog stwierdzi ze mozna u ciebie go zastosowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabble
masz racje, zapytam jak tylko umowie sie na wizyte, ale z tego co wiem to ten lek w lecie odpada ze wzgledu na slonce, wiec kuracja jesień zima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantodeaaa
Przez ten czas dowiesz się więcej. Kuracja trwa gdzieś między 6-10 m-cy więc najlepiej zacząć wczesną jesienia gdyby trzeba było dłużej :) Podpytaj i daj znać :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastyyyyyy
tabble- moj tradzik wygladal podobnie do Twojego,zaden dermatolog nie chcial mi przepisac izoteku,ale po jakims czasie moj stan psychiczny sie tak pogorszyl,ze sie zgodzili na to.i nie wierz w bzdury,ze poronisz dziecko albo ze bedzie chore,bo to pisza osoby,ktore albo w zyciu tego nie braly albo kuracja sie nie powiodla...ja mam rodzine pelna farmaceutow i gdyby byl az tak szkodliwy,nie zgodziliby sie na moja kuracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób sobie po prostu wymaz na tej podstawie dobiorą ci odpowiedni antybiotyk moja koleżanka walczyła z trądzikiem latami i nic- okazało się że ma gronkowca po co experymentować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
po pierwsze ten kto napisał,że po IZO można wyłysieć to niech juz najlepiej nie siada do inetrnetu,a już na pewno niech daruje sobie udzielanie rad... Izotretinoina MOŻE powodować lekkie przerzedzenie włosów...MOŻE... Po drugie-do założycielki wątku-Twój trądzik nie jest taki zły,sam mam podobny,czoło mam co prawda czyste,ale policzki od czasu do czasu coś zajęte pojedynczymi syfami. Nikt nie przepisze Ci IZOTEKU, mówię tak patrząc na Twoje zdjęcia.Żaden lekarz tego nie zrobi,bo to zbyt silny lek,szczególnie młoda kobieta,tak jak Ty, nie powinna go ot tak przyjmować. Jeśli Twój trądzik jest bardzo uparty to dostaniesz najwcześniej IZO za 3 lata,a może nawet po skończeniu 25go roku życia.No chyba,że będziesz wyjątkowo upierdliwa i odegrasz jakąś scenkę,że masz depresję przez trądzik itp. :P Tak czy inaczej nie jest z Tobą źle, wiem jak to jest,kiedy ma się trądzik.Myślisz,ze jest fatalnie...Głowa do góry,ludzie mają czasami straszne twarze a i tak się uśmiechają. Polecam łykanie Zincas Forte,Wit a+e,Wit C rozpuszczalnej i picie bardzo dużych ilości wody.Do tego dochodzi lek-cudo- SKINOREN. Nie żadne Acne-Dermy(polski odpowiednik),tylko SKINOREN, najlepiej w żelu.Będzie ok! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozin z dupy
ale przesadzasz....ludzie maja jeszcze gorsze problemy skorne i zyja z tym,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibi
może zrób tak jak ja,odstaw kremy i maści i stosuj tylko naturalne pewne kosmetyki,na kafeterii jest temat natura górą i tam wszystko piszą.powiem że też miałam takie jak ty może mniej ale teraz juz prawie wszystko zeszło.nie chodzę do dermatologów bo nie muszę,stosuję zioła,sama robie krem i tonik i a twarz myję płatkami owsianymi i mydełkiem alep.i to mi starczyło.jaśnieją mi przebarwienia .i używam do twarzy oleju jojoba czystego i konopnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja meczylam sie dlugi czas z tradzikiem nawet zostalo kilka blizn:( rozszerzone pory zostaly i raz na jakis czas syfki...........probowalam wielu masci z antybiotykiem i kosmetykow do trodziku..........i wiecie co mi pomoglo??? kosmetyki Avene:) naprawde polecam sa super kosztuja troche ale sa super wydajne i cera po nich jest swietna:) koniec z meczeniem jej tymi wszystkimi srodkami ktore i tak nic nie dawaly........ja uzywam zelu clerance bez mydla z woda termentalna jest super i do tego kremik clerance AC do cery wykonczonej walka z tradzikiem...........rewelacja pory sa juz prawie niewidoczne male zmarszki poznikaly i jest super:) krem niby ma tresciwa konsystecje , ale nie swiece sie po nim i skora jest super odzywiona i nawilzona , a to wbrew pozorom bardzo wazne!!! ja mialam niby tlusta skore , ale przesuszona kolo nasa i brwi skorki teraz mam spokoj :) dlatego warto czasami zmienic te wszystkie specyfiki na cos delikatnego i nie meczyc skory!!! mi pomoglo a walcze od 11 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×