Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość taktaktoja

Zdrowe odżywianie

Polecane posty

Gość taktaktoja

Co powinnam jeść, by zdrowo się odżywiać? Chodzi mi o konkretne produkty i porady. Ale nie takie banalne typu : dużo owoców. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
aha...dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
zdrowo tzn wybierac produkty bez konserwantow. jesc roznego rodzaju kasze, zdrowe gotowanie jest na parze, ale i duszenie bez olwiy, unikac tlustych potraw, mieszanek weglowodany plus bialko, zamiast smietany dawac jogurt naturalny, zastapic bialy cukier brazowym. zamiast soli i magi doprawiac potrawy swierzymi przyprawami tj koper, mienta, bazylia, albo w proszku. To tak w skrocie :)) Aha i soki wszelkiego rodzaju wcale nie sa zdrowe, najlepiej woda albo dobra herbata. Nabial doprowadza do zasluzowania sie organizmu wiec jesli masz problemy z katarem powinnas go ograniczyc i wprowadzic kasze jaglana, ktora jest bezglutenowa i odsluzowuje. chyba tyle tak w chaosie ale moze cos zrozumiesz haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
a np twarozki typu almette? lub wedliny z indyka? każdy mówi inaczej. więc zdrowe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
niby promuja jako zdrowe, ale czy nie lepiej kupic zwykly twarog i dodac szczypiorek ;)) co do szynki, sa szynki i szynki, jesli kupujesz szynke z indyka za 25zl/kg to watpliwe ze jest ona dobra i zdrowa. najlepiej sprawdzac sklad co w niej jest czy faktycznie indyk, jesli tak to ile %, czy zawiera konserwanty itp. to tj z parowkami sa po 10zl\/kg i za 30zl. w tych tanich nie ma miesa tylko mom i maczki. najlepiej jak jest ok 75-90% danego miesa w miesie. czyli jak parowki wieprzowe to min 75% niech bedzie tej czystej wieprzowiny a nie 2% a reszta to skorki z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuje przeczytac ksiazke Dr. Ewy Dąbrowskiej :) Aktualnie jestem na "diecie" owocowo- warzywnej , dobry wstep jesli ktos chce przejsc na zdrowe odzywianie ;) Jesli ktos chce sie zdrowo odzywiac powinien najpierw usunac zgromadzone ( czasem przez lata) toksyny . Mimo wszystko zachecam do przeczytania ksiazki ;) Powodzenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
ja akurat mam inne zdanie na tamat tych roznych diet. nie mozna jesc samych owocow i warzyw, tj samego miesa. no chyba ze jest to dieta odchudzajaca ;) tutaj mowa o zdrowym czyli dobrm dla organizmu. a watpliwa sprawa zeby dobre dla organizmu bylo same warzywka i owoce. toksyny mozna sie pozbyc pijac duza ilosc wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
zgadzam sie z przedmowczynia co do mate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
nie pije kawy bo mam 17 lat ;] ale i tak dzieki za odpowiedzi. o czymś jeszcze powinnam pamiętać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do a mi takie forum pomoglo : dieta owocowo-warzywna polega na tym ze organizm przestaje sie odzywiac zewnetrznie a zaczyna wewnetrznie , co oznacza ze pozbywa sie toksyn i tego tluszczyku ktory gromadzil sie wiekami :P dieta bardzo skuteczna , bardzo czesto stosowana w medycynie , znana od starozytnosci :) wiec moim zdaniem warto sprobowac :) / bylo forum na temat tej diety/ stosowalam wiele diet i z roznymi efektami , zaden nie byl trwaly ... warto przeczytac ksiazke , wiele cennych rzeczy mozna sie dowiedziec :) PS. Nie zawsze na zdrowej zywnosci mozna schudnac ! Jest to kompletna bzdura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
rooibos też jest zdrowa a pozatym jaka jest pokrzywa jest zdrowa ze ludzie na syberi ja jedli jak nie mieli juz co jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
no tak bo zdrowe odzywianie to nie dieta odchudzajaca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby dieta byla zdrowa najpierw trzeba sie pozbyc tego co zalega w organizmie :) zdrowe zywienie jest na cale zycie a nie na chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
po pierwsze. nie wchodzmy w diety odchudzające, bo to nie jest mi potrzebne. A nawet jeśli chciałabym przez pewien czas żyć na samych warzywach i owocach, aby oczyścić organizm, to zapewniam, że moi rodzice by mi nie pozwolili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi takie forum pomoglo
fakt ze ja sie staram odzywiac zdrowo odkad mam dziecko czyli 2 lata. schudlam od tej pory 16kg i juz od ponad pol roku waga stoi w miejscu. czyli zdrowa zywnosc wyszla mi na dobre, co nie oznacza ze kazdy schudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym sie zgodze , tak samo jak nie kazdemu pomaga nawadnianie organizmu :) "dieta" owocowo-warzywna nie jest tak naprawde dieta , dlatego uzywam cudzyslowia , znana inaczej jako dieta daniela jest swego rodzaju post ktory pobudza organizm do tego zeby wydalil to co jest zle i zregenerowal sie doglebnie , trwa od 2 do 6 tygodni po czym mniej wiecej tyle samo przechodzi sie w zdrowe odzywnianie jezeli czlowiek przed przejsciem na zdrowa zywnosc nie oczysci odpowiednio organizmu predzej czy pozniej wychodzi to na wierzch i juz moze nie byc kolorowo duzo tego na studiach mialam , dziewczyny ja Wam nie radze nic zlego , po prostu odpowiadam na posty najlepiej jak potrafie :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
a co z herbatą? szkodzi? jeśli tak, co innego pić do posiłku? nie wyobrażam sobie zimnej wody do kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taktaktoja ja nie radze pic do posilku tylko albo przed albo po , zdrowiej jest niz picie w trakcie ... 20 minut przed lub 1h po odradzam picie czerwonej herbaty do posilku , ale proponuje soki lub zielona herbate , ale tez woda bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
ojj, nie wiedziałam, to trzeba bedzie sie pogodzić z suchością w buzi podczas jedzenia :( ale dzieki ;] a wplyw kwasu cytrynowego na organizm? jest w słodkich napojach, więc pewnie jest szkodliwy. ale jest też w sokach typu witaminka i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
ktoś tu pytał o wagę i wiek. mam 17 lat(nieskończone) wzrostu 1.58 a ważę 48 kilo. bmi wyszło mi prawidłowe jak liczyłam jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja droga dobrze nie jestem poinformowana na ten temat , ale cos sobie przypominam ... hmmmm z tego co pamietam kobieta ma odczyn kwasny i jezeli plyny maja taki sam odczyn (kwas cytrynowy) nie sa szkodliwe . Kwas cytrynowy dziala oczyszczajaco na organizm (a na niektorych przeczyszczajaco) i kiedys gdzies czytalam ze kazdy powinien wypijac mieszanke cytryny z woda w proporcji 1/1 przynajmniej raz dziennie ! Najlepiej podobno wieczorkiem :) Kiedys jadlam zdrowo , ale tez nie przepadam za bardzo za miechem ( preferuje tylko kurczaka i to w dodatku piers :P ) , lubie tez ryby ale nie za czesto. Dlatego zdecydowalam sie na owocowo-warzywny tryb zycia :) A dzieki temu poznalam i sama opracowalam pare przepisow na pyszne jedzonko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wage masz prawidlowa , powinnas wazyc mniej wiecej w przedziale od 45 do 50 :) wiec jest ok :) ja mam 179 cm a warze jakies 78kg :( ( nie jestem pewna ile bo nie mam wagi , ale tyle wazylam jak ostatnio bylam w PL na urlopie). Tyle ze po mnie tego wogole nie widac ! Mam 23 latka a teraz mam 19 miesiecy na to zeby zrzucic ok.15-20 kg (wychodze za maz) , bardzo mocno wierze w to ze dam rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
no to trzymam kciuki ;] powodzenia. a mam jeszcze pytanko - co ze słodyczami? czy mogę zjeść powiedzmy 1 batonika na 3-4 dni i jaki to ma wplyw na organizm? dodam ze duzo sie ucze i potrzebuje energii, a czekolada czasem daje mi kopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
aha i mając do wybory smalec, masło i olej - na czym smażyć? nie chodzi mi o kalorie, ale co jest najzdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwa z oliwek jest podobno najzdrowsza, ale za to smalec ma najlepiej przyswajalne skladniki . Wybor najlezy do Ciebie :) Nie jestem lekarzem , mialam jedynie podobne zagadnienia na studiach , mysle jednak ze jakas slodkosc raz na kilka dni nikomu nie zaszkodzi :) jest udowodnione naukowo ze czekolada (a konkretnie produkty pochodne owoca kakaowca) wspomagaja koncentracje i wydolnosc mozgu podczas nauki, wiec warto siegnac po goracy napoj mleczny z tych cudownych owocow , a jak masz juz taka wielka ochote na jakas mega slodycz wybierz czekolade gorzka ( najlepiej przyswajalne skladniki) a jezeli nie lubisz tego posmaku goryczy wybierz czekolade mleczna lub z bakaliami :D unikaj czekolad nadziewanych , bo tak naprawde nigdy nie wiadomo co w tym nadzieniu jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
dzięki wielkie ;D uff, na szczęście nie przepadam za czekoladą z nadzieniem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktoja
uff na szczęście nie przepadam za czekoladą z nadzieniem :D dzieki wielkie. Myślę, że i tak najgorzej będzie wytrzymać bez czekolady w trakcie miesiączki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×