Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Norah

zdrowe soki?

Polecane posty

witajcie kochane forumowiczki, tyle się mówi o piciu zdrowych soków. Ale jak jest rzeczywiście? Czy te wszystkie reklamowane soki są naprawdę pełnowartościowymi sokami i czy są one zdrowe, pomimo tych wszystkich konserwantów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie kupuję
jeśli sok jest pasteryzowany :p to należy się cieszyć, że chociaż błonnik tam jest, w tej butelce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najepsze soki to
wycisnięte z świeżych owoców -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż wiecie, znając polskie realia nie wiadomo czego tam dodają do tych soków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio oglądałam program gdzie były testowane soki pomarańczowe w kartonach. Były właśnie testowane pod względem zawartości samych pomarańczy, konserwantów itp. Jako sok najzdrowszy i z największą ilością świeżych owoców okazał się Hortex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim woda
ja rowniez obstawiam za zakupem sokowirowki lub wyciskarki, zawsze wiadomo,co sie pije, i wie ,ze pije sie faktycznie sok, bez konserwantow, barwnikow itp. Chociaz powiem wam,ze nawet sam owoc..nie wiemy co w niego wcisnieto,zeby byl ladny, duzy , ale z dwojga zlego, jestem za wyciskaniem soku samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fofa
na samodzielne wyciskanie soków nie mam czasu dlatego daje szanse na zarobienie pieniędzy producentom soków. Wybieram zawsze jakiś w kartonie. Jest na tyle duży wybór że zawsze znajdę taki który mi w danym momencie najbardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne dziewczyny macie racje, wyciskane soki ze świeżych owoców są najlepsze. Ale ja na to nie mam czasu po prostu. Ostatnio kupiłam sok pomarańczowy Jupi, i muszę przyznać, że w smaku był całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierz fofa, ale odpoczynek po pracy w kuchni jest moim zdaniem najlepszy, wyciskanie mandarynek, grejpfruta, cytryny, dodanie coli, albo nałęczowianki i soczek pierwsza klasa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie kupiłam
sokowirówkę i piję codziennie soczek z marchewka+seler+pietrucha. Obranie warzyw i zrobienie soczku to 15 minutek.A jakie to pyszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortunata_fofa
ja chyba nigdy nie zrozumiem jak można pić soki warzywne.marchewkowy tak ale reszta.... to zdecydowanie nie dla mnie. są przede wszystkim okropne w smaku , zapach jakos też mnie do nich nie przekonuje. lubie warzywa ale nie w postaci soków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam soki
jednodniowe można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluję koleżanko ;-) Ja muszę Wam przyznać,że jestem zbyt leniwa na używanie sokowirówki;-) I zdecydowanie pozostanę przy moich soczkach w kartonikach. Dzisiaj kupiłam sobie przepyszny soczek jabłkowy. Mówię Wam mniam mniam. A co sądzicie o sokach domowej roboty? To znaczy takich, które robią babcie w roznego rodzaju butelkach i przechowują do zimy :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduzkkkka
na wszystkich opakowaniach jest napisane SKŁAD: ZAGĘSZCZACZ, AROMAT, E211 ITP. Na pewno naturalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusek
Niestety nie jestem w stanie pozwolić sobie na wyciskanie soków ze świeżych owoców w pracy (niestety bo uważam, że są bardzo smaczne), więc wybieram soki w kartonie. Skład soku przez moją niewiedzę, pozostaje sprawą drugorzędną chociaż zbyt duża ilość niezrozumiałych symboli na odwrocie kartonika, zawsze mnie odstraszała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortunata_fofa
nic nie jest 100% naturalne, wszędzie można znaleźć coś co z naturą ma niewiele wspólnego. Gdybyśmy pili tylko to co jest naprawdę zdrowe to umarlibyśmy z pragnienia. No chyba ,że pilibyśmy tylko wodę mineralna , ale nie każda zawiera odpowiednie pierwiastki, więc też nie wszystkie są dla nas dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm ja sobie darowalam
soki kupowane. W niczym nie przypominaja w smaku tych wyciskanych samemu, sa produkowane z soku zageszczonego. Często po prostu żrą w gardło. po całym procesie produkcji nie ma w nich zadnej wartości, a jakiekolwiek witaminy jezeli posiadaja sa sztucznym dodatkiem, a wiadomo co sztuczne gorzej się wchłania, wiec taki sok wcale nie jest skarbnica witamin. Jezeli mam czas- to wieczorkiem wyciskam sobie soczek. TO na prawde dlugo nie zajmuje-obrac kilka jablek, pomaranczy, marchewek. A do tego jest tak sycące,że zastępuje mi i mojemu chlopakowi kolacje. Nie musze pic soku codziennie. Ale wole pic wode niz kupowane soki. A jak zupelnie nie mam czasu na wycisniecie soku to wole zjesc w zamian owoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głowa w chmurach
Ja właśnie planuję kupno sokowirówki, albo chociaż wyciskarki do owoców;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie lepiej świeże owoce jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertygirl
Pije od 2 tygodni pyszny owocowy koktajl, ktory jest strasznie sycacy i baaaardzo poprawia cere. Do blendera wrzucam 2 obrane pomarancze, pol banana, filizanke wisni, obrane kiwi, troszke wody i do tego lyzeczke ziarna sezamu albo pestek z dyni. Miksuje wszystko chwilke i gotowe. Z takiej ilosci owocow wychodza 2 szklanki koktajlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuje soki jedniodniowe
Marvitt i nie tylko jeszcze z ekologicznych sklepow zgadzam sie ze HORTEX jest najlepszy wsrod tzw "kartonowcow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norah, a jaki to sok?? A koleżanka, która zakupiła sokowirówkę, spróbuj do tego dodać sok z pomidorów, pycha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
dokładnie tez myślę o zakupie sokowirówki, jakas polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam soki jednodniowe
pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortunata_fofa
czasem chyba wole nie wiedzieć co te wszystkie symbole na opakowaniach oznaczają. We wszystkim są jakieś tajemnicze składniki , więc po co odbierać sobie apetyt wiedzą na temat tych dziwnych substancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka nie bierz najtańszej, bo zazwyczaj ma mniejszy silnik i zacina się przy robieniu, lepiej jak ma większą moc troszkę, głośniejsza jest, ale efekty są lepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortunata_fofa
hmmmm jaki znawca. Może podasz nam jeszcze jakieś przepisy na dobre i zdrowe soki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
mir123bych thx za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że ktoś się doskonale zna na własnoręcznym wyciskaniu soków ;-) Ja najchętniej kupuję pomarańczowy albo jabłkowy w kartoniku oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×