Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zęby czy trzydniówka?

Polecane posty

Gość gość

Córka ma 7 miesięcy idą jej właśnie górne jedynki. Dziś w nocy obudziły mi jej stękanie, jak się okazało miała 38,4 stopni gorączki, podałam nurofen i co 2 godziny sprawdzałam jak sie ma sytuacja. Temperatura utrzymywała się na poziomie 37,.5 przez cały dzień dopiero wieczorem podrosła do 39 ale po zbiciu wróciła do normy. Mała po zbiciu temp. była pogodna i miała apetyt i tak się zastanawiam czy to od zębów czy trzydniówka, nie ma innych dolegliwości,ale jeśli temp. będzie się jutro utrzymywać to pojadę na dyżur, żeby lekarz ją zbadał, co będę spokojna,a w poniedziałek odwiedzę naszego pediatrę. Czy taka temp. moze być od zębów? Syn przechodził zęby bezobjawowo,więc nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, może być od zębów jak najbardziej, mój syn też tak przechodził ząbki. jednocześnie równie dobrze może to być trzydniówka - również mieliśmy. temperatura dochodziła do 39 stopni, po podaniu leku spadała na kilka godzin, wzrastała do 39 i tak w kółko przez trzy dni. po 3 dniach wysypka i koniec. ale jednocześnie może malutka złapała jeszcze coś innego i wizyta u lekarza tak czy inaczej nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn miał 3 dniówkę jak miał 5 mies. i też miał wysoką temp. ale jak temp. spadała to zachowywał się normalnie a u małej dziąsła wyglądają jakby miały eksplodować, prawa jedynka jest już prawie na wierzchu, jutro najwyżej pojadę ją osłuchać bo nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje się w takim razie, że na zęby, ale fakt faktem nie zaszkodzi jak zobaczy ją specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta a specjalista to ma lab w oczach i powie od czego. To czy temp od zebow czy nie dowiesz sie za 2-3 dni.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obserwuj. Jak nic zlego nie bedzie sie dzialo jutro,oprocz ew.temperatury,jak nie urosnie niebzpiecznie,ze nie dasz rady bic np.to czekaj do poniedzialku. Wtedy sie wszystkl wyjasni. Albo wyjdzie wysypka albo cjkolwiek innego,np.zab. nie ciagaj dzieciaka po izbach przyjec bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli 3 dniowka to 3-4 dnia bedziesz miała wysypke, plamki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak szczerze? Skad my to mamy wiedziec? Goraczka moze byc objawem zarowno zebow,trzydniowki,anginy,zap. drog moczowych....mozliwosci tysiac i sadzisz,ze z fusow wywrozymy,co dolega twojemu dziecku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co najezdzac zaraz, zapytala tylko...nieraz na prawde zastanawiam sie po co sa fora skoro juz o nic nie mozna pytac. Pewnie ze to moze byc wszystko ale dobrze znac opinie. Co do tematu trzeba czekac na dalszy rowow, jesli 4-5 dnia bedzie temp a zeba ani wysypki brak,warto sie wybrac do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwój* i jezelii bedzie temp a nie bedzie wysypki i zeba. Sorkaza błedy za szybko chcialam napisac i wyszly bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to,czego autorka dowiedzisla sie konkretnego z waszyxh odpowiedxi? No czego??? Ze moze byc wszystko lub nic! Ale to juz sama wiedziala,zanim zalozyla ten glupi temat....bo glupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego ze ma nie panikowac i czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze,jaka panika,bo dziecko ma goraczke.... A uzdrowic nie mozecie ?Alescie pomocne.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No na pewno nardziej niz ty ze swoim zrzedzeniem nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziękuję za wszystkie konkretne wypowiedzi,a na temat pozostałych wypowiadać sie nie będę bo szkoda czasu. Forum jest po to aby się poradzić a jak ktoś nie chce pomóc tylko kogos obrazić i zgnoić to lepiej wrzucić na luz i zmarnowany czas poświęcić dziecku a nie obrażaniu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś byłam z małą u lekarza, i jak się okazało ani zęby ani trzydniówka. Stwierdził wirusa, który powoduje nadżerki w jamie ustnej i infekcje ucha. Na szczęście u małej zmiany w uszach się nie duże i mam nadal podawać nurofen i w środę pokazać się żeby lekarz zobaczył,czy uszy sie nie pogorszyły i czy nie trzeba podać antybiotyku jeśli lek przeciwzapalny nie da rady. Dziś już mała nie miała gorączki więc mam nadzieję,ze ma się ku lepszemu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Totez o tym pisalam,ze przyczyn moze byc 100 i skad my,zwlaszcza na odleglosc,mamy wiedziec,co dolega twojemu dziecku...tak czy siak,zdrowia dla malej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu znowu autorka, jednak mała miała trzydniówkę, wczoraj dostała wysypkę, byliśmy na kontroli z uszkami,ale uszy ani sie nie pogorszyły ani sie nie polepszyły,w poniedziałek znowu muszę jechać na kontrolę, bo te zmiany są jakieś niecharakterystyczne dla zapalenia ucha i albo się cofnie albo rozwinie. Gdyby przez weekend zapalenie się posunęło i mała dostanie wysokiej gorączki, straci apetyt i będzie ogólnie osłabiona mam podać antybiotyk, który przepisał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam problem, u mnie oprócz zębów i trzydniówki jeszcze jedna opcja-zmiana klimatu ( z piątku na sobotę wróciliśmy znad morza, a z soboty na niedzielę mały zaczął gorączkować). Nad morzem było ok, żadnej choroby, żadnego kataru czy kaszlu, spokojny, grzeczny, apetyt na 6+. U niego jest ciekawe to, że w ciągu dnia temperatury nie odnotowałam do tej pory, lekko podniesiona w granicach 37,0-37,5, jest przy tym marudny i płaczliwy ale nie rozpalony. Temperatura rośnie wieczorem nawet do 39,9 co wywołuje u mnie panikę. I tak od soboty. Dziś zrobiłam badania moczu bo to już trochę za długo, dziąsła wyglądają normalnie, wysypki nie stwierdziłam nawet w najmniejszym stopniu. I bądź tu mądry...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama olusia
Przechodziłam to samo z synkiem. Ma 17 mc i też gorączka w nocy do 39 stękanie,płacz, mama mama, w dzień płaczliwy,osłabiony i marudny temp 37 i nie wiecej. Wyszły dwa zęby po 3 dniach i krostki na klatce piersiowej tez nie wiem od czego to bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja już wiem, trzydniówka. Wysypalo mi dziecko od stóp do głowy. W nocy już spał spokojnie, gorączka nie wystąpiła. Choroba zażegnana:) Może nasza podróż też się przyczyniła, może mały był osłabiony po powrocie i dlatego to świństwo złapał. Grunt że już wszystko za nami. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zobaczysz za kilka dni jak temperatura zniknie wtedy cialo twojego dziecka pokryja plaskie czerwone plamy. moja mala ma 12.5 miesiaca i tez ni z tego ni z owego dopadla ja gorraczka ale zywotna nadal byla , malo tego rowniez byla w okresie zabkowania a ze byl to piatek to i tak musialam czekac na poniedzialek i wizyte u pediatry bo poza goraczka nic sie nie dzialo. okazalo sie ze to trzydniowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o trzydniówkę to odpoczątku charakteryzuje się zwykle bardzo wysoką gorączką bez żadnych objawów towarzyszących no a po 3 dniach gorączka przechodzi jak ręką odjął a pojawia się wysypka która niedługo powinna zniknąć... a jeśli chodzi o ząbki to najczęściej jest ślinienie, niepokój, pakowanie rączek do buzi itp... i może być przy tym stan podgorączkowy ale raczej nie wysoka gorączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ile jest ludzi tyle przypadkow moze sie zdarzyc, ze to tez zwiazane bedzie z zabkami... ;/ wspolczuje Malenstwu... jesli ma silne slinienie oraz pcha raczki to postaraj sie podac Camilie, srodek naturalny, a moze pomoc z bolem dziaselek podczas zabkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×