Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paulina94

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Polecane posty

Cześć dziewczyny Mieszkam w Holandii , od 9 msc staram się z narzeczonym o dziecko niestety bezskutecznie nie dawno bylam u ginekologa i stwierdził zespół policystycznych jajników . Mój ginekolog skierował mnie w szpitalu do ( centrum Voortplantingsgeneeskunde ) tłumaczenie : Centrum medycyny reprodukcyjnej (tak przetłumaczyło :) ) .. dostłam tam dokumenty do wypełnienia i miałam odesłać spowrotem do szpitala .. teraz czekam aż się odezwą . Chciałam się dowiedzieć jak wygląda i ile trwa leczenie .? czy leczenie jest skuteczne .. a może któraś z was też leczyła PCOS za granicą .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kolezanka na to choruje. Ona jest mloda i nie ma nawet partnera dlatego tez w takiej sytuacji lekarz zalecil jej branie tabletek anty w celu "oszczędzania jajeczek" jeśli będzie chciala dziecko ma brać jakies tabletki i tyle wiem, niestety nic wiecej. Podobno ciężko jest z ta choroba zajsc w ciaze, ale slyszalam, ze osoby, które juz zajdą rodzą bliźniaki:) moja rada nic na sile, jeśli będziesz strasznie chciala, denerwowała sue podczas seksu,myslala o tym, będziesz Spięta i ogólnie będziesz myslala o tej chorobie tp nic z tego nie Bedzie. Znam wiele par które staramy sie po 7lat o dziecko i nic, odpuścili a tu nagle bach i ciaza:). Musisz zaakceptować fakt, ze jestes chora cieszyć sie seksem. Bedzie to będzie, nie to trudno :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam mialo byc, ze jeśli ta moja kolezanka chcialaby zajsc w ciaze to będzie musiala brać tabletki na owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ze to bardzo ciężkie aoe jeśli będziesz sie denerwowała i stresowala tym ze nie wyjdzie i nie zajdziesz w ciąże, to niestety dokładnie to do siebie przyciagniesz. Laz po lekarzach, lecz sien bierz lekarstwa, a do seksu podchodź na luzie i czerp z niego przyjemność. Zobaczysz ze wszystko będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam dwie dziewczyny z tą ''chorobą''. Jedna to moja siostra:) z tego co mi ona mówiła to lekarz nie leczył jej z tego. Druga- koleżanka tez nie jest leczona. Nie wiem czy w Polsce się tego nie leczy. Wiem natomiast, że ginekolodzy mówią o trudnym zajściu w ciąże, często twierdzą, że nie można zajść . No moja siostra ma dwoje dzieci więc z tego wniosek, że dzieci można mieć:). Ginekolodzy także mówią o bardzo bolesnych miesiączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ginekolog jak stwierdził PCOS napisał mi na kartce i miałamj sobie przetłumaczyć w domu i poczytać na ten temat ... i skierował mnie do 'centrum medycyny reprodukcyjnej' nie wiem czy to dobra nazwa ale tak przetlumaczylo ;p .. i tam bedą próbować pomóc mi zajść w ciążę .. . Co do bolesnych miesiączek to prawda , ja mam strasznie bolesne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pcos jest nieuleczalne, ale można brać hormony i zajść w ciaże, clostilbegyt jest dość dobry, ale maks 6 m-cy się go stosuje i jak się po tym czasie nie zajdzie to inseminacja albo laparkoskopia (koagulacja jajników czy coś takiego). Generalnie z pcos można zajść w ciąże, czasami się trzeba pomeczyć, ale pcos nie oznacza broń Boże niepłodności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
Rzeczywiście z PCOS można zajść w ciążę, jestem na to dobrym przykładem:) Staraliśmy się prawie dwa lata ale się udało także nie ma co się załamywać. Za jakiś czas chcemy starać się o drugie dziecko i zaczynam się do tego po mału przygotowywać. Przede wszystkim muszę schudnąć ok 15 kilogramów. Kupiłam jakiś czas temu w aptece Inofem i piję go raz dziennie. Liczę na to, że pomoże mi w walce z nadwagą. To lek łagodzący niektóre objawy PCOS, tak powiedziała mi pani w aptece i wyczytałam w internecie. Ogólnie opinie ma dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwa91
Teraz i ja też mogę potwierdzić, że Inofem pomaga:) po roku starań i po 4 miesiącach z inofemem udało nam się!!!!!:) Trzeba wierzyć i próbować !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam plamienia zawsze przez 3 nawet do 5 dni bezpośrednio przed miesiączka (miesiączki mam regularne, umiarkowanie obfite i trwają 6 dni zawsze). Usg dopochwowe ok. Brak nadwagi i nadmiernego owłosienia. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie wydaje ze to normalne, a tez mam takie plamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być to też to że ciałko żółte nie domaga czyli że utrzymanie ciąży byłoby niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyharmonia
A u mnie niedawno wykryto pcos. Wraz z mężem staraliśmy się o dziecko, ale nic z tego nie wychodziło. Okres miałam nawet dosyć regularnie, próbowaliśmy, celowaliśmy w dni płodne, ale nie przynosiło to żadnych efektów. Po wizycie u ginekologa i serii badań, niestety wyszła ta choroba. Ginekolog polecił mi między innymi inofem. Zaczęłam regularnie go stosować. Z tego co wyczytałam w necie, to ten lek ma szerokie właściwości lecznicze. Ja jednak mam nadzieję, że w końcu zostanę szczęśliwą mamą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×