Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nusiek516

Zgubienie obrączki - co to oznacza?

Polecane posty

Gość Nusiek516

Witam. Nie jestem jeszcze mężatką ale trapi mnie pewna sprawa. Parę miesięcy temu podarowaliśmy sobie z moim narzeczonym srebrne obrączki, nosiłam ją cały czas zdejmowałam jedynie do mycia rąk i kąpieli aż w końcu kiedyś przez przypadek musiałam ją zgubić. Zapomniałam włożyć albo po prostu zgubiłam, sama nawet nie pamiętam w jakich okolicznościach zagubiłam ją. Szukałam jej i do tej pory nie znalazłam, niestety dowiedziałam się od koleżanki że zgubienie nie wróży nic dobrego, że niby może wróżyć rozstanie. Wyczytałam na forum że zgubienie obrączki ślubnej może wróżyć śmierć ;( teraz cały czas o tym myśle bo wierzę w przesądy, w mojej rodzinie i po znajomych wiele z nieprzestrzeganych przesądów sprawdziło się. Co prawda ta obrączka nie była ślubna tylko zwykła ale jednak mam obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgubienie obrączki oznacza roztargnienie właściciela:P nalezy zakupić bilobil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusiek516
Obrączkę zgubiłam prawie rok temu niby nic sie nie wydarzyło ale jednak pozostają te obawy byłam wściekła na siebie ale za to pierścionka zaręczynowego pilnuję jak tylko mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh :) każdemu może się zdarzyć zgubić biżuterię, ważnę abyś tej "prawdziwej" obrączki strzegła jak oka w głowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann////
Zgubiłas obrączke prawie rok temu i o tej pory sie zastanawiasz ze moze to cos oznaczac?! Czy ty normalna jestes??? Ludzie mamy 21 wiek! Dziewczyno jak mozna wierzyc w takie bzdety?! Nawet gdyby cos sie zlego wydarzyło ( czego ci oczywiscie nie zycze) to nie bedzie to napewno wina zadnej zgubionej obrączki. Naprawde niepojmuje jak mozna sie przejmowac takimi pierdołami. Mi juz milion razy czarny kot przebiegł droge, sniły mi sie wypadajace zeb a TO PODOBNO OZNACZA CHOROBE ALBO SMIERC, Potłukłam 2 lusterka i moge tak wymieniac jeszcze długo i co?! I zyje, jestem szczesliwa i jest wszystko ok. A przypisywanie jakis złych wydarzeń róznym przypadkowym sytuacjom( typu zgubienie obrączki) to mi zalatuje średniowieczem:o Nawet moja babcia nie wierzy w takie rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusiek516
Rozumiem że każdy ma prawo wyrazic swoje zdanie ale w mojej rodzinie wiele takich rzeczy sie sprawdza, uznacie mnie za wariatke ale mnie każdy sen sie sprawdza i nie tylko mnie, mojej mamie, babciom ciotkom itp. w mojej rodzinie dużo było przeróznych sytuacji i złych zakończeń, a wiele przesądów np ślubnych które zostały złamane naprawde sie sprawdzily, po znajomych również więc teraz wole dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bez przesady...Moja kuzynka zgubila slubna obraczke miesiac po slubi i do tej pory czyli juz 12 lat sa po slubie... jak widze jakies durne przesady to mnie dziwi ze jeszcze ktos w cos takiego wierzy ze to oznacza rozstanie..tego nie rob bo to..tego bo tamto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusiek --> a Ty się nie zastanawiałaś czemu te przesądy się sprawdzają? :P przestaniesz w nie wierzyć i masz spokojną głowę 🖐️ ja nie wierzę w przesądy bo to przynosi pecha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Tatko zgubił obrączkę tydzień po ślubie na rybach jak był - w tym roku stuknie Im 27 rocznica ślubu więc chyba nie ma się o co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sypiam z komiczne
zabobony nie zabobony ale cos w tym jest moja znajomoa zgubila obraczke - zmartwila sie bardzo i poszla do wrozki - no i wyszlo szydlo z worka; ta jej powiedziala ze maz ja zdradza; znajoma niby nie wierzyla ale wzmogla czujnosc i oczywiscie okazalo sie ze jej maz sypia z kolezanka z pracy. 2 lata po slubie nie martw sie ale uwazaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylacznie roztrzepanie
ja zgubilam obraczke slubna dawno temu, moj ma tez zgubil ( bo przy myciu zdejmowal), teraz mamy drugie, ale na ogol nie nosimy i wszytko poza tym jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ściemaaa
piszesz w pierwszym poscie,że podarowaliście sobie obrączki parę miesięcy temu, a w drugim,że zgubliłaś ją rok temu. To jak w końcu? Zdecyduj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak buhaha i ze to ze obraczke zgubila to przez to ja maz zdradzal...no prosze was..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zgubiłam obrączke sebrną ktora dostalam od bylego facet i sie z nim rozstałam. :D ale jakoś nie przywiązywałam do tego wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mami
Mój tata zgubił obrączkę pare miesięcy po ślubie.....w tym roku moi rodzice obchodzą 35 rocznicę ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusiek516
Do "ale sciemaaa" pare miesiecy moze oznaczać np. 13 miesięcy czyli wiecej jak rok ;) a w drugiej wypowiedzi napisałam ze juz nie mam jej prawie rok czyli może być 9, 10, 11 miesiecy jak to woli nie nosiłam długo tej obrączki, praktycznie jakis miesiąc po otrzymaniu zaginęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to oznacza w przypadku slubnj oraczki ze trzeba kupic nowa i szkoda ze ie ma tej ktora sie w kosciele zakladalo. nic pozatym a przypadku jakichs tam obraczek dla narzeczonych to nic nie znaczy bo to zwykly krazek wtedy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheona27
ja niecałe 2 miesiące po ślubie zgubiłam obrączkę i pierścionek zaręczynowy w czasie podróży poślubnej. W morzu. odbijaliśmy sobie piłkę i poleciały gdzieś razem z serwem. Nie było szans na odnalezienie, przy tak słonej wodzie(odpada zanurkowanie bez okularków) i takich falach:( Przeryczałam 2 dni. W żadne przesądy nie wierzę.Już raz mnie baby straszyły jak po zaręczynach zgubiłam diament z pierścionka zaręczynowego, ale wtedy na szczęście się znalazł w torebce. No teraz czekam na nową obrączkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyl85_87
w życiu powtarzam W ŻYCIU nie wierz w takie zabobony! (jesli jesteś kataloczką to mam nadz, ze wiesz , żewierzac w takie cuda masz grzech?!:P ot tak mi sie przypomiało- moja babacia mi to zawsze powtarzała!:P) ja jestem z małopolski i w zyciu nie słyszałam że gubiąc obrącze bd rozstanie... ludzie to jest TYLKO rzeczy nabyta! ... nawet jak zgubisz ta prawdziwa to swiat sie nie wali! kupujesz nowa poświęcisz i cała sprawa zamknięta:) nie ma sie czym stresować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiezniczka co ma 1 krasnoludk
Wiadomo, że to niej przyjemne, ale nie ma co wierzyc w przesądy! Prędzej uwierzę,i że takie "czarne mysli" ściagna nieszcęście... Mój mąż zgumił obrączkę kilka mcy po ślubie, było nam przykro, wszedzie szukalismy, nawet dalismy ogłoszenie do gazety, ale znalazła sie po miesiącu w pracy u męża gdzieś sie schowała:) Gdyby sie nie znalazła na jednak nalegałabym na nową (nie chodzi mi o zdrady czy cos tam-widziałam, że mężowi jest bardzo przykro) i myslę, że powtórzylibysmy ten obrzęd z poswięceniem i przyrzeczeniem przed księdzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oznacza to, ze jestes zabobonna i mozna toba latwo manipulowac, autorko... dzieki takim jak ty, kosciol w polsce ma tak wielkie wplywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welikiszu
Nic to nie oznacza. Jak można wierzyć w przedmiot? A żeby Cie uspokoić dodam, że podobno właśnie podarowanie sobie srebrnych obrączek przed narzeczenstwem przynosi pecha :P więc dobrze, że zgubiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgarwwa
moja mama zgubiłą obraczke zaraz po slubie i jakos mija juz 20 lat i jakis wielkich tragedii nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzezabrało
Witam . Rowniez zgubiłam swoja obraczkie w morzu, podobnie jak kolezanka grałam w siatkie z corką na brzegu, wpadła razem z serwem. Nie było szans na znalezienie mimo iz widziałam gdzie spadła, morze ja zabrało i juz nie zwrociło, szukałam jej co dzien az wkoncu nadszedł dzien wyjazdu do domu.Pogodziłam sie z tym bo co innego moge zrobic? Zamowic jedynie drugą taka sama. Dodam ze moj maz nie nosi obraczki i moze to tez ma dobra strone dzieki temu zrobie kopie swojej wymarzonej ... i juz teraz napewno nie załoze jej na plaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamjjjac
że jestes fajtłapą:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko :D założę sie że należysz do idiotek które ozdabiają wózki niemowlęce czerwonymi kokardkami "żeby nikt nie zauroczył" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodzikowa
zgubienie obrączki ślubnej to znaczy że trzeba kupić nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeś gapa
i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×