Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zinnat nie pomaga 4 latce pomooocy!

Polecane posty

Gość gość

Pomocy kobietki! W poniedziałek odebrałam moja 4latkę z przedszkola z temperatura ponad 39 stopni i kaszlem. Od razu do lekarza- antybiotyk zinnat . No i od poniedziałku wieczorem podajemy go corci. Pierwszą dawkę zwymiotowala,ale juz następne mimo oporu przyjmuje. Problem w tym ze nie ma poprawy,mała kaszle strasznie,temperatura sie utrzymuje. Rozmawialam juz wczoraj z lekarka i mowila zeby poczekac do dzisiaj,ale zero poprawy.Wezwalam ja dzisiaj i zmienila antybiotyk na biofuraksym w zastrzykach i zamiast syropu kazala podawac czopki z ibuprofenem,chociaz skazana jestem na syrop,bo corcia czopkow nie toleruje. Czy mialas ktoras mama tak,ze zinat nie zadzialal? Albo moze ktoras mama miala te zastrzyki ze swoim brzdacem? Jak zadzialaly? Jak znioslo je dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie odwrotnie. corka dostala zinnat i pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim wieku corcia? Na co w ogole dostala? Bo to dosyc 'ogolny' antybiotyk.Tez tak wysoko gorączkowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze jednak ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na mojego syna zinnat nie zadziałał przy anginie. Po prostu tak się zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ona ma go na zapalenie oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki powód antybiotyku? Tylko gorączka i kaszel czy coś więcej? Bo moze to wirus i wówczas żaden antybiotyk nie pomoże. U nas gorączka była przez 5 dni i mimo antybiotyku (tak na zapas bo niemowlę w domu było) nie spadała. Dopiero po tym czasie spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogolnie ciężko oddycha,lekarka osluchowo mowila ze zapalenie oskrzeli. Nie wiem czemu nie pomaga,najgorsza ta goraczka do 40 stopni ,nie pomaga syrop, oklady,kapiele no nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka musiała go dostawać kiedy miała 17 miesiecy na zapalenie ucha. Nie pomógł nic a nic do tego stopnia ze zeszło na górne a później dolne drogi oddechowe i Młoda wylądowała w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0101
Przepraszam za literowki, spieszyłam sie za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz z córką na ostry dyżur. U nas był ciężki oddech, gorączka, kaszel i wyladowalismy w szpitalu z ciężkim zapaleniem płuc i oskrzeli, na tlen ie, z inhalacjami co 2 godziny , 3 antybiotykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli dwa antybiotyki nie pomoga, to pewnie czeka Was szpital, moze i dobrze, zeby byla monitorowana, jesli ma taka goraczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie nie wiem co robić, lekarka mowila ze do trzea ch dni musi byc juz jakas poprawa,a u nas nic.Lekarka byla zdziwiona,ze nic nie pomoglo,dlatego zaproponowala zastrzyki.No ale wiadomo wolalabym tego dziecku uniknąć ,bo corka bardzo się boi. Najgorsza ta gorączka,teraz ma 39,4. Ogolnie to jest malej pierwszy antybiotyk,co prawda raz dostawala ,ale to w szpitalu i dozylnie. To co jutro nie jechac z mala na ten zastrzyk i isc do jeszcze innego pediatry? Juz nie wiem co robic,ona jest bardzo oslabiona,ta gorączka ja wykancza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem lekarzem ale z doświadczenia wiem, że na oskrzela i płuca swietnie działa Klacid. Pomyślałabym tez o wziewach. Może idź do innego pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będzie miała nadal gorączkę to jedz prosto do szpitala. Bo mi to wygląda na zapalenie płuc. A skoro antybiotyk doustny nie pomógł to musi mieć badania krwi, rtg, zbadane CRP ( pewnie będzie bardzo wysokie). Ja gdybym była w takiej sytuacji to już teraz jechała bym do szpitala, bo u dziecka choroba bardzo szybko postepuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż też mówi żeby z nią jechac, ona slabnie w oczach,takze jedziemy na dyzur,odezwę się jutro,może jeszcze dzisiaj z tel. Dzięki za wszystko,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję , że na ostrym dyżurze Wam pomogą U nas bardzo szybko rozwinęło się zapalenie płuc i szpital Od tego momentu mamy w domu inhalator i wziewy Odezwij się jak córeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobietki. Niestety córeczka ma zapalenie płuc :(. Zostalysmy w szpitalu,mala ma antybiotyk,kroplowki,inhalacje,dostaje leki na zbicie temperatury. Dobrze,ze wczoraj przyjechalysmy,bo mala szybko się zajęli.Tylko mala bardzo zle znosi pobyt w szpitalu,nie bardzo chce wspolpracowac,ale jakos to przetrwamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko będzie ok ;) Zdrówka dla małej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie,musi byc :) Dziękuje dziewczyny za pomoc,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dacie rade :) znam ten ból kiedy dziecko musi leżeć w szpitalu. Taka moja rada mała. O ile córka nie będzie miała gorączki, lekarz pozwoli i będzie odpowiednia pogoda wychodzcie na dwór powiedzmy 2 razy dziennie po 10-15 minut. U nas to wwłaśnie przyspieszył powrót do zdrowia, bo płuca były lepiej ukrwione i lepiej przyswajaly leki. Zamiast 14 byliśmy 8 dni :) Dużo zdrowia dla córeczki i uściski dla mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zycze zdrówka dla córeczki, bardzo dobrze, ze z nią wczoraj pojechaliscie. Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Damy radę :)O ile gorączka spadnie to porozmawiam z lekarzem o tych wyjsciach na te krotkie spacerki,tylko malej jeszcze utrzymuje się gorączka,może dlatego też jest taka rozdrażniona i nie chce wspolpracować i duzo placze :(. Ale dostala czopek teraz i wlasnie usnęla,zmęczona placzem . Myśle,ze jutro bedzie juz duza poprawa,ze leki zaczna dzialac,a goraczka odpusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bardzo dziękujemy za wszystkie slowa wsparcia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×