Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kACHA125

Złamanie kości śródstopia

Polecane posty

Gość kACHA125

Mój chłopak mial poważny wypadek w którym zostały złamane kości śródstopia... po 5 miesiacach kości nadal sie nie zrosły lekarz sam nie wie dlaczego może mial któs podobny przypadek albo po prostu moze ma ktoś jakieś sposoby albo środki powodujace szybszy zrost kości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam złamaną piątą kość śródstopia. nieprzyjemna sprawa, współczuję kość źle mi się zrosła, nałożyła się jedna na drugą i bardzo bolało podczas chodzenia, wstrzykneli mi więc blokadę (jakiś płyn), która złagodziła ból. teraz boli tylko gdy nadepnę na coś wystającego tą stopą, mam też na stopie taki guz w miejscu gdzie kości na siebie nachodzą ogólnie trudne do wyleczenia złamanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połamaniec
ja mam 15 lat 2 września złamałem piątą kość śródstopia zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego ,w szpitalu założyli mi gips na 3 tyg i po tym czasie miałem się zgłosić na kontrolę. 23 września poszedłem na pogotowie na zdjęcie gipsu oraz prześwietlenie, które wykazało ,że nie ma żadnych efektów w zrastaniu się kości wynikiem czego było powtórne założenie gipsu tym razem na 2 tyg. Mam pytanie... Czy zrastanie się V kości śródstopia jest długotrwałe i ile mniej-więcej będę potrzebował czasu aby dojść do całkowitej sprawności fizycznej i jak mógłbym przyspieszyć proces zrastania się kości. Proszę o szybką odpowiedź za co z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3021
Witam Minęły juz 4 dni od zdjęcia gipsu.Noga przy chodzeniu ciagle mnie boli.kujeje jest spuchnieta.Lekarz jak sciagał gips kazał mi ja tylko rozruszac i dał jescze pare dni zwolnienia,Moze dlatego ze jak kazał mi sie przejsc to zdawało mi sie ze jest ok.Co mam robic jak tak dalej bedzie za tydz ide do pracy a pracuje fizycznie.cały czas na nogach w ruchu i dużo dzwigam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gergor Dzięki za informacje. Mnie cały czas noga boli a najgorzej jest wieczorem jak się położę. Co chwilę muszę zmieniac pozycję nogi bo bardzo boli. ZUS wezwał mnie na komisję, chyba już za długo choruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na wezwanie ZUS-u na komisji w G........ . Pan orzecznik obejrzał zdjęcia złamanej nogi, popatrzył w papiery, obejrzał nogę i stwierdził, że zwolnienie lekarskie jest zasadne. I po to musiałam jechać ze złananą nogą, o 2 kulach ok. 80 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga 3921 Zgłoś sie do przychodni po kartę przebiegu leczenia. Dostaniesz ksero bez problemu tylko musisz zapłacić ale to są grosze /chyba 20 gr za str./. Co do wysokości odszkodowaniato nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez gipsu
zlamana mam V kosc srodstopia przy samej glowie kosci, pierwszy lekarz powiedzial ze jest bez przesuniecia i ze zrosnie sie bez gipsu aby tylko nie chodzic, drugi lekarz jak obejrzal zdjecie powiedzial ze jest male przesuniecie (widac okolo 2mm przesuniecia wzgledem osi) ale tez powiedzial ze sie prosto zrosnie bez gipsu abym tylko nie chodzil, no to wiec leze juz tak tydzien z ta noga na poduszce tylko ze corac bardziej zaczyna to bolec, a jak wezme noge troche do dolu i zaczynam kicac na drugiej nodze do toalety to bol jest dosc spory, jeszcze 3 dni temu tak nie bylo, usztywnilem dzis noge bandazem elastycznym automaty to sa dobre jak ktos duzo pali w aucie, jest polamany albo czesto poprawia makijaz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolik47
Witam Zdjęcie gipsu powinno być u lekarza gdyż później musi być zrobiony RTG stopy. Ja miałam jeszcze potem chodzić w ortezie przez 10 dni, gdyż po zdjęciu gipsu kość nie była jeszcze zlana-zrośnięta.Więc nie radzę zdejmować bez wglądu na stopę przez lekarza. Szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil.M
Dziś odwiedziłem mojego ortopedę na pierwszej wizycie kontrolnej. Celem było przede wszystkim sprawdzenie, czy kość nie uległa dalszemu przemieszczeniu. Po zrobieniu zdjęć rtg lekarz uznał że jest dobrze, to znaczy nie widać zmian od stanu sprzed tygodnia. Na zdjęciu widać było jednak bardzo wyraźnie przerwę między samą kością a jej zakończeniem. Lekarz kazał stawić się na zdjęcie gipsu 5 lipca. Wtedy po rtg będzie można orzec, co dalej. Pytając o środki przeciwzakrzepowe usłyszałem, że przepisuje się je osobom powyżej 18 roku życia. Dla młodszych osób nie są polecane, gdyż mogą spowodować zbyt duże rozrzedzenie krwi. Stwierdził to w ten sposób: "Jeśli chłopak będzie dużo chodził (o kulach rzecz jasna), a podczas spoczynku trzymał noge lekko w górze to nie będzie żadnych komplikacji". Także póki co jest OK. Obawiałem się jedynie troszkę operacji (może dlatego że nie przeżyłem dotąd żadnej :) ). Martwi mnie jednak fakt, że trzymając nogę przez jakiś czas uniesioną, gdy ją opuszczam to potwornie zaczyna mnie boleć stopa. Myślę, że to z okolic żył, czuje jakby ciśnienie miało mi je zaraz rozsadzić. Po paru minutach jest już dobrze. To normalne, czy powinienem się martwić ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawodnik16
Do Toski: sluchaj jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Ja na poczatku tez sie balem stawac ale kiedy sprobowalem to odrazu bylo lepiej. Minal strach i obawa. Oczywyscie stawalem na noge nie calym ciezarem tylko stopniowo heh ale czasem stwalem calym ciezarem. Kiedy sie dowiedzialem ze mam 3/4 zrosniecia kosci to sie przestraszylem ze stawalem na noge calym na szczescie nic sie nie stalo ale mysle ze to bylo glupie. Radze stawac delikatnie i stopniowo coraz mocniej az samemu bedzie wiadomo ile moge ciezaru na stope wlozyc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady :)
Witam :) Jak sobie tak czytam to wasze forum az mi dreszcze przechodza! Mam peknieta V kosc srodstopia i mam noge w szynie gipsowej. Spadl mi na stope mosierzny obrazek i mialam male otarcie ale i duzego cos jak by krwiaka lekarz nic z tym nie zrobil tylko wpakowali mi noge w szyne. Dzis mija 2 tydzien i moje palce maja odcienie bordowego rozoego fioletowego i szarego. Noga boli nie potrafie nawet na niej stanac, mam spuchniete az do kostki ktora tez boli. 20 mam kontrole u ortopedy i mam nadzieje ze mi sciagna ta szyne!!! Pozdrawiam wszystkich polamanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EVENT WARSZAWA
Event medyczny tylko dla Kobiet z pokazem zabiegów z medycyny estetycznej, dwa pokazy mody projektantki Elwiry Horosz, gość specjalny dr Andrzej Sankowski oraz wiele atrakcji przez 5h programu już we wrześniu w Warszawie! ZAMÓW BILET warszawa@womanbusiness.pl ZAPRASZAMY wiedza, przyjemnie spędzony wieczór ww męskiej oprawie i torba pełna niespodzianek! http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/64/event-tylko-dla-kobiet-warszawa-zarezerwuj-bilet-warto.html Zamów bilet warszawa@womanbusiness.pl 250zł z VAT Podaj @ wyślemy prezentację Eventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agataekwondo24
ivi spokojnie, ale codziennie po troszku az dojdziesz do perfekcji, trening czyni mistrza. A co do wytrzymywania to wiecie co jak miałam wypadek to mnei nei bolało bo miałam taką adrenaline w sobie że masakra bardziej w szoku byłam i wystraszona jak mi ta noga zwisała niz przejmowałam się bólem, ból to dopiero miałam po operacji tragiczny, pierwsze 2 doby to były tragiczne normalnie wycie i ból az pielęgniarki nie mogły juz ze mną wytrzymywać z jedną to az sie pokłuciłam hehe az do mnie więcej nie przyszła, a wiece co jest najlepsze ze przez 3 dni plakałam z bólu w szpitalu i dobrze czułam ze mam za mocno owinieta noge to sie na mnie darły aż jakas łaskawie dobroduszna pani oddziałowa przyszla i powiedziała no rzeczwiscie za mocno i za duzo krwawi poluzowac. Ech tak to jest z tymi lekarzami i szpitalami nic nikogo nie interesuje A to zdjecie aktualnie z dzisiaj mojej nogi http://vlep.pl/bkhqoa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marjory555
Hejka! Mam pytanko: czy noga w gipsie bardzo was bolala? Bo mnie w ogole ona nie boli i sama nie wiem czy to dobrze czy zle. Obkladam ja lodem,bo mi tak lekarz kazal. Pozdrowienia i udanej rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar3th
Witam ponownie. Właśnie wróciłem od ortopedy, załamanie straszne. Jeszcze 4 tygodnie muszę mieć unieruchomione obie nogi. Prawa ze złamaniem V kości śródstopia - OK, byłem na to przygotowany. Liczyłem, że z lewej ściągną szynę, ale lekarz mówi że tam też jest złamanie, a dokładnie odłamanie wyrośla kostnego kostki. 26 września mam kolejną wizytę kontrolną na której sćiągną mi gips, zrobią RTG i się okaże co dalej. W związku z tym proszę o poradę, jak trochę przyśpieszyć proces zrastania kości, jaka dieta, może suplementy itp. Liczę na Wasze doświadczenie :-) Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymekTajemniczy
mar3th- mi lekarz wypisał na pogotowiu skierowanie na magnetoterapię bo niby to pulsujące pole magnetyczne przyśpiesza proces zrostny kości i działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo na dodatek można stosować to z gipsem na nodze. U mnie w mieście, aby dostać się na magneto należy czekać 6-8tygodni czyli najwcześniej dostał bym się po zdjęciu gipsu, a że miałem zrost kości dobry to postanowiłem zrezygnować z tego i poświęciłem czas na ćwiczenia w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar3th
Tomal2. A ile procent uszczerbku na zdrowiu Ci przyznali? I jak ubiegales sie o odszkodowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pt13tego
witam wszystkich połamańców. :0 7 sierpnia br doznłam złamania I i V kości śródstopa, nogę wsadzili mi w gips na 6-8 tygodni. tydzień temu byłam u ortopedy ze zdjęciem rtg i lekarz nie widział wgl złamania na zdjęciu, tak jak gdyby nic nie było złamane. powiedział, że na zdjęcie gipsu mam przyjść po tygodniu, lecz gdy dowiedział się, że gips mam dopiero 3 tygodnie i że przyjmuję zastrzyki zmienił wizytę na 19 wrześnie. Mam dwa pytania czy to, że lekarz nie widział złamania na zdjęciu było spowodowane tym, że zdjęcie było robione przez gips. I czy grozi mi coś poważnego jeżeli dzisiaj sama zdjęłam sobie gips, bo przeskadza mi bardzo w chodzeniu do szkoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to i ja się dopiszę. 6.10 złamałam noge a dokładnie trójkostkowe złamanie kości podudzia ze zwichnięciem stawu skokowo-golniowego. Tego samego dnia operacja i śruby, chyba z 8 naliczyłam na rtg. Poruszam się o kulach z lekkim obciążeniem nogi. I podobnie jak osoba powyżej mam pytanie odnośnie tych śrub. Po jakim czasie wyjmują i czy po operacji wyjęcia boli tak samo noga jak przy ich wkładaniu? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzdrowiciel
moja droga gdy zycie staje si epikelem wsadz leb w kibel i pierdolnij sie deklem zryj wszystko co niedozwolone kawa tylko w mordzie sypana wrzatkiem zalewana pierdol tych mieci i ich wypowiedzi ja skrecilem noge 6 dni temu i zlamal sie kosc 5 srodstopia i jutro mam mecz zryj wapn oi magnez ssij sperme i nie spij za duzo a wogole to nei mysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć noga złamana 19 lipca - w ur. Wskakiwałam po dwóch maleńkich schodkach. Do lekarza pojechałam na drugi dzień bo myślałam ze to tylko zbicie. Jak mi powiedział ze V kość śródstopia połamana to sie popłakałam. Już sunrise mi przepadł. W mam założony lekki gips - dziś niestety się potknęła i stanęłam na połamanej nodze, ból nieziemski. Jak sadzicie czy mogła sobie coś zrobić? Podkreślam, że gips mam mieć 6 tygodni już nie daje rady. Boje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam żywokost najlepiej własnoręcznie zrobiony kozen na oleju ugotowany bo te kupne sa tylko 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszeliście może o lekkim gipsie, czy ktoś mógłby powiedzieć czy różnica w noszeniu go jest duża, jak jest z kąpielą z takim gipsem, czy to duzy wydatek, czekam na odpowiedzi od osób, które nosily lekki gips.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MuzX
Mam wrażenie że mi się tak szybko nie zrośnie takie to oto pękniecie na pęknięcie chyba w kilku miejscach + odprysk jakiś Zdjęcie http://i.imgur.com/2c0hTbD.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaaaaa12345
Gagatka 89: Skonsultowałam się z innym lekarzem. W sumie to nawet z dwoma, na szczescie jest to brat mojego znajomego więc też automatycznie był bardziej przyjacielsko nastawiony. Stwierdził, że przemieszczenie ma ok 1mm i nie jest groźne, że złamanie jest skośne, bardzo typowe, że dałby nodze szansę i przepisał jakiś miesiąc krioterapii i zabiegów laserowych. Po tym czasie jak nie będzie zrostu to operacja. Dla pewności pokazał po mojej wizycie zdjęcia wyższemu stażem i pozycją ortopedzie i on stwierdził, że jednak nie ma mnie co męczyć bo V kość po 7 tygodniach powinna przynajmniej zacząć się zrastać, a że się nie zrasta to on skieruje mnie na operację... Nie wiem co myśleć i co wybrać. Co jest metodą pewniejszą i pozwalajacą na szybsze dojście do siebie? 4 tygodnie laserów, czy szybko wykonany zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robik33
Po kontuzji chciałem szybko wrócić do formy i zainwestowałem w sprzęt wytwarzający pole magnetyczne. Nazywa się Magneton Max – www.140longlife.eu/magneton-max. Kości zaczęły się szybciej zrastać po złamaniu, dzięki czemu szybciej wróciłem z powrotem do mocnego treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natychmiast trzeba podjąć rehabilitację. A nawet jeśli nie korzystamy z pomocy ośrodka fizjoterapii to warto sprawić sobie chociaż stabilizatory czy rotory kończyny dolnej choćby w http://www.ronomed.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tOMCIO Z rYBNIKA
witam i pozdrawiam z rybnika, chciałbym trochę pozytywnego myślenia wprowadzić do wątku:) złamałem śródstopie ( piąta kość)30 stycznia na zabawie karnawałowej. w nocy ból, obrzęk ,jazda. rano na drugi dzień wizyta na ostrym i szyna gipsowa na 10 dni - masakra. po 10 dniach założyłem orteze bodajże walkera i to był strzał w 10. można sie było umyć, przewietrzyc nogę itp. po 4 tygodniach zacząłem obciążac delikatnie na wadze zaczynając od 10 kg . prawie 6 tygodni poświęciłem na odpoczynek organizmu ( wczesniej biagałem-10 km poniżej 45 min.:), nauka keyboardu, gitarka, szwedzkie kryminały no i czas dla dzieci i zony:: codzienne obiadki - poezja. 9 marca byłem na kontroli. pełen zrost, zaczynam już powoli chodzić o jednej kuli. reasumując głowa do góry - pozytywne myślenie . i będzie gitara-pozdrawiam złamasów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reasumując wszystko nie życze nikomu złamania V kosci..... 17.11.2014 złamanie gips do 20.01.2015, 21.01.2015 podanie PRP w miejsce złamania założenie szyny gipsowej do 3.02.2015, od tego moentu delikatne obciazanie na piecie, 26.02.2015 wizyta zdj widac zrost i zalanie się kosci, w chwili obecnej juz chodze mam nawet za soba pierwsze 1,5 km biegu na bieżni ... lecz daleko jeszcze do pełnej sprawnosci... i marne 5 % z pzu nie oddaje tego co trzeba przejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×