Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jarek27

Zmiękczanie prania facet prosi o radę

Polecane posty

Gość Jarek27

Witajcie W jaki sposób najlepiej zmiękczyć tkaniny w praniu? Tak żeby np. ręczniki po wyjęciu z pralki nie przypominały tarek i nie można było nimi wbijać gwoździ. Nowe ręczniki są zawsze miękkie i puszyste natomiast już po pierwszym praniu tracą wszystkie przyjemne właściwości. Wiem, że są płyny do zmiękczania ale nie znam się, który jest najlepszy, nie wiem w jakiej ilości stosować i czy wlewać do prania czy do komory przeznaczonej do płukania?? Gdzieś przeczytałem, że dobry jest ocet... Ale jak go stosować? Do której komory wlewać? Razem z proszkiem? W trakcie prania? Zamiast płynu do płukania? Czy pranie nie będzie śmierdziało octem, który ma bardzo intensywny zapach? Proszę o pomoc Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywaj zmiekczacza do wody np calgon i dobry plyn do plukania - facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Calgon ,a płyn do płukania tylko silan jest najlepszy wg mnie,albo sofin z tych tańszych.Ja do ręczników leje pol dawki,bo ręczniki nie lubią płynu do płukania.Niektorzy stosują ocet ,ja nie wiec się nie wypowiem jak z tym octem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do dobrze zaopatrzonego sklepu i powąchaj różne płyny do płukania- właściwościami niewiele się różnią, ale zapach utrzymuje się długo, więc ważne, żeby Ci się podobał ja też, jak ktoś wyżej, daję najwyżej pół zalecanej dawki a jeżeli masz twardą wodę (poznasz po tym, że kamień się łatwo osadza, np. w czajniku), to używaj też zmiękczacza wody, np. Calgon albo są takie tabletki w Lidlu - też niezłe i łatwo się ich używa - poza tym, że lepiej się będzie prało, to dodatkowo pralka dłużej dzięki zmiękczaczom pożyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmiękczacz dodaje się albo do proszku, albo wsypuje bezpośrednio do bębna a płyn do płukania wlewa się do osobnej komory, często oznaczonej takim jakby kwiatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do recznikow leje do pelna bo wtenczas sa miekie wmdotylku polecam plyn dosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet :woda w stosunku 1:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata Banasiak
No tego świat nie widział by w 21 wieku stosować ocet do zmiękczania prania. Radzę przeczytać informacje zawarte na tej stronie http://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze/ i poważnie przemyśleć temat octu. Brrrr, aż się niedobrze robi jak o tym pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam płynu do zmiękczania i płyniu do płukania, wbrew pozorom nie jest to to samo. Dodatkowo mamy założony zmiękczacz wody (http://www.watertech.pl/), bo u nas w okolicy jest strasznie twarda i pranie jest mięciutkie i pachnące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×