Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smerfik12

zmywarka - czy się opłaca proszę o wypowiedzi

Polecane posty

Gość smerfik12

moja rodzina liczy 4osoby czasem denerwują mnie wieczne talerze i szklanki "przewalające" się w zlewie ,czy opłaca się kupić zmywarkę , jak to się ma do ekonomii, czy koszty poboru wody i energii bardzo rosną proszę użytkowniczki zmywarek o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno mi sie wypowiedziec na temat kosztow, bo nigdy sie nad tym nie zastanawialam, ale jezeli chodzi o dokladnosc czyszczenia, to nigdy tak dobrze nie umyjesz naczyn zmywajac reczenie. sa zupelnie inne, pachnace, bez zaciekow - no ja osobiscie jestem pod wrazeniem. od strony technicznej... to popytaj sprzedawcow, polecam jednak mniejsze sklepy, bo tak jest bardzie kompetentna obsluga. musisz tez pamietac ze sa rozne wielkosci zywarek, moja ma 40 litrow - takze jest mala, ale to tez jej zaleta nie musze zbierac naczyn przez kilka dni zeby ja wlaczyc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisz w wyszukiwarkę
hasło zmywarka. były o tym topiki na kafeterii. polecam siemens lub bosch. kup 60 cm. zmywarka do jednego mycia zużywa przeciętnie około 12-16 l wody i 1 kWh. są też krótsze programy, więc i mniej energii się czerpie. bardziej się opłaca niż mycie pod bieżącą wodą. kup klasę AAA, ale nie przesadzaj z ilością programów (byle była jakaś niska temperatura do mycia delikatnych rzeczy). i tak korzysta się z dwóch lub trzech programów (góra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno
ponieważ niedawno kupowałam zmywarkę i jestem dość zorientowana w ofercie i cenach, to polecam jednak sklepy internetowe. dużo tańsze i większy wybór niż normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od strony ekonomicznej
wychodzi mniej wiecej na to samo ale zyskuje sie wiecej czasu,niezniszczone rece i ogromna wygode:)ja ma tez 4 osoby mam 40 i uwazam ze jest akurat codziennie jedno zmywanie bez magazynowania brudnych naczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w przychodni mam 2 , ale to sie chyba nazywa zmywaczki, nie wiedzialem ze mozna kupic....do mnie 2 panie przychodza i myja ! jak kupic ? na wlasnosc ? a gdzie one potem mieszkaja ? i kto im daje jesc ? jak mnie nie ma ? no i oczywiscie najwazniejsze...ile maja lat takie na wlasnosc, bo jak mlode to wzialbym 4 !!!!! a gdzie mozna kupic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńka1
Moja rodzina liczy 6 osób i mamy zmywarke. moge smialo powiedziec ze oplaca sie. od czasu jak mamy zmywarke jest zawsze czysto w kuchni bo naczynia myja sie same a blaty przetrzec mozna w minute. zuzycie wody tez jest mniejsze a jesli chodzi o inne media to zalezy jak np grzejesz wode do mycia w tej chwili bo jesli np w bojlerze elektrycznym to tez zaoszczedzisz. uwazam ze warto zainwestowac w to cudo moja kolezanka powiedziala kiedys ze temu co wymyslil zmywarke nalezy dac Nobla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_hansen
W kraju w ktorym mieszkam nie mozna sobie wyobrazic zycia bez zmywarki.Ostatnio mialam okazje bycia w szkole,w pokoju nauczycielskim stala zmywarka.Czyli nauczyciel ma nauczac a nie zmywac. Polecam,odpoczniesz od zmywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam
Oplaci sie kupno zmywarki, po policzeniu kosztow energii , proszku, soli i plynu, wychodzi, ze jest tansze od tradycyjnego zmywania (naturalnie w cieplej wodzie) poza tym oszczedza czas. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-siulka
oczywiście w codzinnym użyciu a przedewszystkim w święta i rożne okazje.więcej wody wylejesz zmywając podbiżącą wodą -nie uznaję mycia naczyń inaczej -gazu z termy do ogrzania tej wody i czasu . ja zmywam ręcznie tylko gdy chcę wymoczyć paznokcie i trochę pochlaptać. zmywarka jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-siulka
oczywiście w codzinnym użyciu a przedewszystkim w święta i rożne okazje.więcej wody wylejesz zmywając podbiżącą wodą -nie uznaję mycia naczyń inaczej -gazu z termy do ogrzania tej wody i czasu . ja zmywam ręcznie tylko gdy chcę wymoczyć paznokcie i trochę pochlaptać. zmywarka jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-siulka
oczywiście w codzinnym użyciu a przedewszystkim w święta i rożne okazje.więcej wody wylejesz zmywając podbiżącą wodą -nie uznaję mycia naczyń inaczej -gazu z termy do ogrzania tej wody i czasu . ja zmywam ręcznie tylko gdy chcę wymoczyć paznokcie i trochę pochlaptać. zmywarka jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia Alina
:) zmywarka ? kupuj ,nie zastanawiaj się :) napewno jest tańsza w eksploatacji niż mycie pod bieżącą wodą. Pamiętaj tylko szer.60-bo śmigło myje w kwadracie/czyli równo w rogach/ no i ,, nie kupuj zmywarki z grzałką na wierzchu,bo czasami może jedzenie się zaplątać :P jesli włożysz talerz z czymś:) Grzałaka... to ta co grzeje, na dole zmywarki jest równo ,a nie wystająca grzałka jak w czajniku :) jak masz mało mycia to jest obcja 1/2 mycia i myje tylko jeden kosz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markus
Od kilku dni mam zmywarke i......zycie stalo sie piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie potrzebuje zmywarki
mam zone !!! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremowka
jestem bardzo zadwolona ze zmywarki Boscha, czysto w kuchni a w czasie zmywania ja czytam książki, mam tylko pytanie czy są środki 2 w 1 tj. sól i środek do mycia (bez nabłyszczania) w tabletkach. Nie zawsze potrzebuję nabłyszczania, a tabletki są bardziej poręczne niz sól w kilogramach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaaaa
Ja mam zmywarkę od kiedy tylko pamiętam:) Bardzo się opłaca. Naprawdę.Nie ma się co zastanawiać.Wody zużyjesz napewno mniej bo po 1. zmywarka pobiera tylko zimną wodę a po 2. to myje oszczędnie,woda się nie marnuje.A co do prądu..nowoczesne zmywarki zużywają tyle prądu, co żarówka;] Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się śpi na many many
to się wszystko opłaca. Uwadze, że taniej niż pod bieżącą wodą, trudno odmówić słuszności:D tylko na rany Chrystusa, kto dziś myje gary pod bieżącą wodą?????????????? To może był jakiś standard za wujka Gierka, ale od dziesięciu lat woda jest droższa od chleba i naczynia myje się w zlewozmywaczku zatkanym korkiem. Na Górnym Śląsku płacimy 3,80 zł za metr sześcienny wody Zakładając średnie zużycie wody zmywarki - 13 l, to za przjemność jednego mycia garów beknęlibyśmy 50 zł bez sześciu groszy. My się myjemy pod tempo stopera, a a wodomierz z przepływomierzem po nocach nam się śni. Więc nie jest to takie easy, jak sie niektórym widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona fiona
jeśli metr sześcienny miałby 1 litr, to Twoje wyliczenia miałyby sens, ale chyba 1 metr sześcienny ma 100 litrów conajmniej, więc to raczej 50 gr, a nie 50 zł. Ja tam nie jestem dobra z obliczeń, ale coś kole tego. Kiedyś też "policzyłam" słoikiem po ogórkach :), że 13 litrów, to dwa zlewiki wody. Ja nie umiem umyć takiej góry garów jaką ładuję do zmywarki w dwóch zlewikach. Moim zdaniem to pytanie to takie z serii: "Pralka - czy się opłaca?" - na pewno nasze babki kiedyś się zastanawiały ... nie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremowka
3,80 za metr wody czyli 1000 litrów, coś masz problemy z przeliczaniem. 13 litrów to jest jakaś mała czesc wody - zimnej wody wiec to na pewno raczej nie 50 zł za jedno zmywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona fiona
to za jedno mycie zmywarki płacimy 5 gr, a nie 50 gr wedle tego co napisała "kremówka" 3mcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kremowka
0,049 zł - dokładnie - przy zuzyciu 13 litrów na jedno zmywanie w zimnej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiania
Moim zdaniem oplaca sie i jeszcze jak. Najwiecej to zaoszczedzisz nerwow i wiecznego uzerania sie, zeby laskawie po sobie szklaneczki umyli. O innych oszczednosciach juz nie wspomne. sama sie wlasnie od dluzszego czasu sie zastanawiam i chetnie bym kupila, tylko przeraza mnie to, ze przy okazji instalacji zmywarki, bede musiala poczynic dosc powazne zmiany w kuchni. A to juz sa nieco większe koszty. Ale mysle, ze moze na wal]kacjach jak bede miala wiecej czasu, zajme sie tym. Bo jedyne co mi w domu psuje humor, to gotowanie, zmywanie i prasowanie. Juz taki ze mnie wstretny leń! Ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy opłaca się kupić taką małą zmywarkę, na blat? Bo dla 2 osób bardzo długo musiałabym zbierać te naczynia... I jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o te duże zmywarki. Czy można zamontować zmywarkę pod płytą gazową??? Bo przecież woda od gazu powinny być od siebie oddalone. Ale nie wiem czy dotyczy do także zmywarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo goraco polecam zmywarke! najlepiej nieduza. mam 2osobowa rodzine a graki do zmywarki codziennie wstawiam bo jakos lubimy pobrudzic ;) naprawde szkoda czasu i meki na mycie garow. Dla mnie zmywarka to jak pralka. I wcale nie wychodzi drozej a efekt duzo lepszy. Przeciewnicy zmywarek to Ci ktorzy sa tradycjonalistami i nigdy nie mieli wlasnej w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę uśmiałem się z obliczeń. (no pomylić się można zawsze). Jest dokładnie tak jak „kremowka” napisała 1 m sześcienny to 1000L (dm. sześć). 0,00494 zł + zużycie energii i środki chemiczne ......... ogólnie to się opłaca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga78
Mamy zmywarkę od roku i już nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki:)Naprawdę doskonały wynalazek!Co do oszczędności to nasza jest bardzo oszczędna średnio na jedno mycie zużywa ok 10 litrów wody jeśli naczynia nie są bardzo zabrudzone.Przy bardzo zabrudzonych zużyw 13litrów.Nasza zmywarka ma specjalny program który ocenia stopień zmętnienia wody,więc jeśli woda nie jest po płukaniu brudna to używa jej do następnego płukania.W taki sposób zużycie wody spada o ok.4 litry.Ostatnio dostaliśmy roczne rozliczenie za wodę i po raz pierwszy mieliśmy nadpłatę 75.60zł.Warto jednak jak możecie sobie na to finansowo pozwolić kupić zmywarkę z klasą czyszczenia A i z klasą suszenia A wtedy efektywność zmywarki jest większa.No i jeśli rodzina jest tak liczna to warto kupić zmywarkę 60 cm bo mniejsza może okazać się za mała.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlata gocha
A co z rachunkami za prad?? jak one wygladaja u posiadaczy zmywarek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlata gocha
A co z rachunkami za prad?? jak one wygladaja u posiadaczy zmywarek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a środki do mycia
do tych zmywarek, chyba są dość drogie ,powiedzcie co trzeba kupić i na ile to starcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×