Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hyhrhyhehy

Zmywarka - zalety i wady

Polecane posty

Gość hyhrhyhehy

Wiem ze takich tematow bylo juz sporo ale wiadomo ze technika w miejscy nie stoi, a wiec upatrzylam sobie zmywarke BOSCH SRS55, klasa A energia A mycie B suszenie, zuzycie wody 11 l, no wiec warto czy nie? A jakie jest wasze doswiadczenie ze zmywarkami, jestescie zadowolone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki, mamy ją juz z 10 lat. naczynia ładnie się błyszczą, są czyste. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie jedyną wada jest to że brudne gary nie chcą tam same dobrowolnie włazić bez ludzkiego udziału i po umyciu nie chcą wyłazić i ustawiać się w szafce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raa
Wadą posiadania zmywarki jest to, że okazuje się, że mamy za mało talerzy, szklanek i innych naczyń choc wydawało nam się wcześniej, że tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neit - no nie, że się człowiek przy zmywarce rozleniwia? ;) My mamy zmywarkę od 4 dni :D Im więcej mój mężczyzna zmywał garów tym bardziej \"dojrzewalismy\" do decyzji jej kupna (zresztą ja też wychowana przy zmywarkach, więc kupno było kwestią czasu tylko i udowodnienia, że jest nam niezbędna) Kupilismy sobie najtańszą Ardo, w myśl zasady, że jak juz będziemy kupować do swojego domu to kupimy sobie jakąs porządniejszą (może większą) a ta się akurat pewnie rozsypie (tzn mamy nadzieję że nie zrobi tego wcześniej ;) ) W domu u rodziców jest Bosch i w sumie nie było z nim większych problemów - poza tym że jak się wyjmuje akurat sztućce w trakcie mycia to potem chwilę przecieka na uszczelce i plastikowe śmigło migiem się starło i zaczęło krzywo chodzić - ale zostało przywołane do porządku za pomocą druta :p Zalety zmywarki: - nie cierpię zmywania jako takiego więc wogóle to, że zmywa ;) - brudne gary sprząta się migiem z widoku, nawet w trakcie gotowania ma się porządek i miejsce (plus w małej kuchni) oraz pusty zlew - pięknie domywa wszelkie tłuszcze - jak się ustawi wysoką temperaturę (60st) i da się naczyniom ostygnąć w środku to wyjmuje sie suche - na blacie nie zalega żaden ociekacz - nie niszczy rąk - jest bardziej ekonomiczna i podobno również ekologiczna niz zmywanie ręczne Wady jeśli jakiekolwiek to: -jest głośniejsza niz zmywanie ręczne (nasza ma 52DB - ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia ;), zresztą szum wody działa kojąco :p ) - jedyne z czym zmywarki mają problemy to naczynia ubrudzone mąką - nie należy wkładać rzeczy ze stali nierdzewnej oraz drewna, bo się zniszczą - nie wkłada sama naczyń z powrotem do szafek - chociaz zdarzało nam się z lenistwa używać zmywarki jako szafki, zanim ktoś z rodziny zabrał się za rozpakowanie reszty, to była juz w połowie pusta :p Jednym słowem polecam każdemu, jak człowiek ją ma to się zastanawia jak to było przedtem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również nie widzę wad zmywarki :) zawsze mam czysto w kuchni, paznokcie i dłonie ładne, więcej czasu dla siebie a ludziom, którzy dalej z uporem maniaka powtarzają mi, że zużywa za dużo wody mówię: moja zmywarka na jedno mycie zużywa 10 litrów wody. czyli niewielkie wiadro. spróbujcie umyć stertę naczyć z dwóch czy trzech dni w wiaderku wody :o jak wam się uda to mistrzostwo świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystam, ze zmywarki (mam już 2)., od 1979 r., nie ma nic lepszego jak to urządzenie prócz pralki automatycznej. Wady każdej zmywarki to takie,że nie można myć w niej szkieł ze złotem( szklanki, talerze itp.), bo sól użyta w niej, po prostu ściera szlaczki itp.z takich naczyń.Nie nadają się do mycia również garnki i inne rzeczy aluminiowe, jeśli ktoś jeszcze takie posiada, bo ciemnieją. Garnki emaliowane z odpryskami emalii, będą szybciej rdzewieć. Walory - czas, mniejsza ilość wody zużytej do mycia, lepiej domyte naczynia. Jak już miałam 1-szą zmywarkę to od razu kupiłam zastawę na 12 osób + sztućce na 12 osób, a dlatego, że nie opłacało się używać jej na kilka talerzy itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma wad!!!!!!! Czasami po dużym przyjęciu przydałaby się druga:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją kocham miłością bezwarunkową ;) Przy nastepnej będę szukać temperatury 40 stopni,bo teraz mam płukanie"eko" na 35 st a potem dopiero aż 50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhrhyhehy
Decyzja zapadla, zmywarka juz kupiona, teraz tylko czekac na dostawe, a potem zegnajcie sterty garow w zlewie...juhuuhuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialam namowic swoja mame na kupno zmywarki, ale ona twierdzi ze jest nie potrzebna.. Raczej jest bo rzeczy leza w zlewie trzy dni i nikomu sie zmywac nie chce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za zmywarke ktos powinien Nobla dostac :) (a moze juz dostal?) jak dla mnie rewelacja, oszczednosc czasu, wody i pieniedzy. Tylko mam taki maly problem, ostatnio po myciu wychodza mi smugi na szklankach albo niedomyte naczynia, zmienialam program i na niewiele to sie zdalo. Uzywam Calgonu w tabletkach i nablyszczacza i soli tez tej samej firmy. Nie wiem czy nie zawezwac jakiegos majstra do tej zmywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie moj maz juz to zrobil i chyba sie poprawilo na chwile. Raczej te slady zostaja na tych szklanych naczyniach. Moze to kwestia nablyszczacza? Poza tym zdarza sie, ze jak wloze kubki i szklanki do szafki to potem jak cos wyjmuje to tak nieprzyjemnie pachnie. Wystarczy tylko machnac szklanka i zapach ze srodka znika ale jest to takie nieprzyjemne. Byc moze szafka jest jakas felerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj kupic cos do mycia zmywarek, tak do mycia jest takie specjalne cos co myje zmywarke. A od czasu do czasu nastaw pusta na najwyzszej temperaturze i dodaj troche octu, ocet usuwa kamien i odswieza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyczysc odplyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovi - myślę,że uzywasz za duzo tych wszystkich rzeczy.Przeczytaj, kostki calgonu zawierają nabłyszczacz. Ja kiedyś też dałam dodatkowo nabłyszczacz i własnie dlatego miałam smugi. Musiałam zmyć ten nabłyszczacz ręcznie. Tak sobie chciałam umyć Ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinaex
dla jedyny problem zwiazany ze zmywarka, to fakt, ze przydaloby sie duzo naczyn, zeby mozna bylo ja napelnic ... oczywisice zalezy to od wielkosci zmywarki. mialam kiedys zmywarke w wynajmowanym mieszkaniu, byla ogromna i w sumie zawsze mi brakowalo talerzy:( ale poza tym - super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie bomba. Wynalazek genialny na równi z pralką automatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n vgr7u658m i 76
genialne urzadzenie, uzywam proszku, nablyszczacza i soli z lidla i wszystko super umyte, zmywarka bosch z wyzszej polki ale bylo warto wydac te pieniadze, wczoraj solidny obiad, garow masa, chodzila 2 razy, nobel dla tego co ja wynalazl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo halooo ...
Mamy zmywarkę z 9 lat, polecam naprawdę, to najważniejsze urządzenie w domu. Jedyna wada to taka, że sama nie chce się rozładować. Nie ma problemu, kto myje a kto wyciera. Pierwsza rzecz jaką kupiłam do swojego domu to zmywarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi :) sprobuje zmienic tabletki na takie zwyklejsze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhrhyhehy
Zmywareczka przyjechala 2 dni temu, dzisiaj zostala podlaczona i nastapilo rozdziewiczenie hehehe, umyla wszystko bez zarzutu a niektore talerze czekaly od wczoraj. Dzisiaj uzylam tabletek finish (calgonit) bo dostalam 2 do zmywarki ale mam kupione tansze i zobaczymy jaki bedzie efekt. Teraz czeka sobie zapelniona do polowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam zmywarki ale mam pytanie ile czasu mniej wiecej zmywa zmywarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyhrhyhehy
Moja zmywa okolo 2 godziny na programie eco ale mam tez program trzydziestominutowy (jeszcze nie uzywalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam zmywarkę
Whirlpool od kilku lat i jestem z niej bardzo zadowolona. Używam doi niej proszku Calgonit i tabletek Ludwik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałam ale nie kupie.
Kiedyś myślałam o kupnie zmywarki ale doszłam do wzniosku,ze to sie o\ nie opłaca .Mam tylko 3 osobowa rodzine,nie pracuje,wiec nie jest mi potrzebna zmwywarka tym bardziej,ze przed włzoeniem naczyc do zmywarki i tak trzebna te naczynia potraktowac woda a nawet wyszorowac bo zmywarka jednak nie umyje wszyskiego dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałam ale nie kupie.
A dłonie mimo,ze myje recznie(myje w chirurgicznych rekawiczkach) mam wypielegnowane i ładne a mam juz sporo lat.Co do wody to nie wiem czy jest roznica.ja i tak za wode pąłce bardzo duzo,bo czesto piore,czesto uzywamy prysznica itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyrteyyeye
A kto ci powiedzial ze naczynia przed wlozeniem do zmywarki trzeba traktowac woda lub szorowac, w instrukcji mojego boscha jest nawet napisane ze wystarczy zgarnac wieksze resztki jedzenia i nie trzeba naczyn oplukiwac i tak robie, wkladam brudne a wyciagam czysciutenkie. No i pozatym moja zmywarka zuzywa 11 l wody, nie ma mowy zeby umyc sterte naczyn recznie w takiej ilosci, no chyba ze ktos nie plucze. Ogolnie jestem bardzo zadowolona z mojego nabytku, oszczedza mi mnostwo czasu, tymbardziej ze po pracy nie chce mi sie stac nad zlewem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda,że większość nie dolicza swoich roboczogodzin.A czas kosztuje moje drogie.Czy zrobienie czegoś dla siebie w czasie gdy marysia zmywa nie jest bezcenne? Ja płuszczę tylko jak daję na eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×