Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marta19841

Zoladex

Polecane posty

Gość Marta19841

Czy ktoras z was go przyjmowala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullla
moja mama go przyjmowala ,a czemu pytasz i co chcesz o nim wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooola
Do Marty - nie ma Cię chyba w tej chwili na kompie ,a ja się nudze więc napisze Ci trochę o zoladexie. Nie wiem co Cię dokladnie interesuje ,ja bralam zoladex na endometrioze ,choruję 3 lata ,bylam leczona Danazolem ,Depo proverom,bralam orgametril ,nic na mnie nie działało . Zaraz po skonczonym leczeniu każdym z tych leków ,endo wracało byłam operowana 2 razy . Popadłam w depresje ,ta choroba mnie wykanczała psychicznie ,ciągle było żle z wizyty na wizyte były torbiele za każdym razem coraz większe ,miałam dosc wszystkiego .Lekarz co prawda proponował zoladex kilkakrotnie ,ale mnie nie bylo poprostu na niego stac ( 1 zastrzyk kosztuje 360 zl). w koncu moja torbiel doszla do 7 cm ,dostałam skierowanie na kolejną operacje (laparotomie ) .Wtedy zdecydowałam się na zoladex wzięłam kredyt w banku . Po 2 zastrzyku już były efekty ,torbiel zaczęła się zmniejszac a po 5 zniknęła calkowicie . Leczenie przyniosło oczekiwany skutek ,byłam szczęsliwa i jestem do tej pory ,zoladex zahamowal rozwój choroby .Teraz jest 9 miesiąc od kiedy wzięłam ostatni zastrzyk ,lecze się hormonalnie tabletkami antykoncepcyjnymi ,jk narazie torbieli nie ma -oby tak dalej !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19841
Tez wykryto u mnie endometrioze.. lekarz kazal mi isc na laparoskopie.. ale przeczytalam ze zoladex tez powoduje zmniejszenie torbieli wiec zastanawiam sie czy nie sprobowac leczenia tym wlasnie lekiem.. mam 2 torbiele na lewym jajniku jedna 55mm, a druga 35mm.. strasznie boje sie laparo i chce sprobowac lekow.. ale one maja chyba straszne skutki uboczne.. choc ja pewnie i tak bede musiala nawet po operacji brac jakies hormony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19841
oooola wlasnie ide do ginekologa zapytac o ten zoladex:) ja mam chrzestna ktora finansuje mi moje leczenie, wiec jezeli tylko lekarz powie ze moge sprobowac to zaczne go brac!! napisze co doradzil mi lekarz! dziekuje za odpowiedz! bądzmy w kontakcie bo pewnie bedziesz mi mogla (jezeli bedziesz oczywiscie chciala) powiedziec cos o tej chorobie bo ja dowiedzialam sie ze jestem chora tydzien temu i od tygodnia wertuje wszytskie strony w necie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooola
Skutkow ubocznych praktycznie nie odczuwałam jedynie udeżenia gorąca zdarzaly się dosc czesto ,spadek libido i oczywiscie zatrzymanie okresu. Pozatym wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19841
oooola:( niestety babka u ktorej bylam tez powiedziala ze musze isc na laparoskopie.. potem przez pół roku jakies hormony.. powiedziala mi ze jako lekarz i jako kobieta radzilaby mi po tej półrocznej kuracji hormonami jak najszybsze zajscie w ciaze...nie tak to sobie wyobrazalam.. moje zycie... starania o dziecko... wiele razy o tym myslalam jak jeszcze nie wiedzialam o mojej chorobie, jak to bedzie... jak powiem o tym mezowi.. a teraz.. bedziemy sie starac o dziecko w wielkich nerwach.. pewnie czekac nas bedzie nie jeden zawód... musimy przyspieszyc z tego powodu slub...:( naprawde jak o tym pomysle to łzy same mi sie cisna do oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19841
oooola ktory stopien endo masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooola
Mam 3 st. endometriozy. Jestem w trochę lepszej sytuacji niż ty mam 2 dzieci ,które urodziłam bez problemów jeszcze wtedy ie mialam endometriozy. U Ciebie sytuacja wygląda inaczej ,lekarka kieruje Cię na laparo chce usunąc torbiel i udrożnic jajowody ,potem będą leki zatrzymujące miesiączkę i ciąza w Twojej sytuacji najlepsze naturalne lekarstwo ,któro leczy endo najlepiej .Wiedz też że czasami po ciąży ,która zaleczy endo całkowicie ,choroba może nigdy nie powrócic ......... nie jest to jednak regołą i takie przypadki zdarzają się nie czesto ,ale jednak się zdarzają. A powiedz mi Marto jak u Ciebie zdjagnozowali endometrioze ,a może masz jeszcze nie potwierdzoną chorobę ,dopiero laparoskopia ma wszystko wyjasnic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooola
Mysle że w Twojej sytuacji laparoskopia ma poprostu potwierdzic diagnozę . Skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem ,ja nigdy nie polegałam na opini jednego ,zawsze szukalam potwierdzenia jeszcze u kogos drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19841
U mnie zaczeło sie wszystko 4 lata temu... z kazda miesiaczką ból brzucha był coraz wiekszy.. z powodu takiego bolu nie poszlam nawet na egzamin na studia... zaczelam brac leki przeciwbolowe.. z miesiaca na miesiac coraz silniejsze... rodzina mowila mi ze to pewnie jakos genetycznie uwarunkowane bo moja babcia i ciocia mialy tez strasznie silne bole miesiaczkowe.. ale gdy wyladowalam na pogotowiu rok temu z powodu tak wielkiego bolu ze nie bylam w stanie sie ruszac poszlam do lekarza.. przepisał mi harmonet.. i rzeczywiscie po nim okres mialam mniejszy i mniej bolesny choc i tak musialam brac leki przeciwbolowe ale wystarczyly 2 tabletki dziennie... na wizycie kontrolnej 2 miesiace temu lekarka wykryla mi zgrubienie na jajniku, zlecila USG i na USG wyszla torbiel 5cm.. lekarka dala mi jakis antybiotyk ktory mial zmniejszyc torbiel.. ale nie zmniejszyl, poszlam na kolejne USG dopochwowe ktore wykazalo 2 torbiele jedna przy drugiej.. po tym USG umowilam sie prywtanie do najlepszego specjalisty w tej dziedzinie w Lodzi do prof Malinowskiego on mnie przebadal i wyczul jeszcze inne ogniska choroby i powiedzial ze to endo... ale ze dokladnie ktory to stopien to dopiero okresli laparo..bylam jeszcze dzis u kolejnego lekarza ktory powiedzial mi to samo i jak uslyszal kto mnie bedzie operowac to powiedzial ze jestem w bardzo dobrych rekach.. wiec przynajmniej to jest dobre.. ale okropnie boje sie ze usuna mi caly jajnik bo zmiany sa duze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny przeczytalam wasze historie-wspolczuje kazdej z was.U mnie wykryto endo ok 2 lata temu,leczylam sie tabletkami anty(wszystkimi po kolei),nie pomoglo,pozniej visanne przez 6 miesiecy nic nie pomoglo,wiec bole byly tak silne ze nie mialam wyjscia-laparoskopia...Niedawno wrocilam ze szpitala i dochodze do siebie powoli,endo 1 i 2 stopnia,lekarka zalecila zoladex,dostalam 1 dawke,boli mnie brzuch ale juz sama niewiem czy po laparo czy po implancie?!nasteony dostane za 2 tygodnie,a co dalej,niewiem,...trzymajcie kciuki,A jesli chodzi o zoladex,to tyje,i czuje zmeczenie w stawach i kosciach,poki co to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno nikt nic nie pisal tutaj, ale moze jest ktos kto mi pomoze. Dwa tygodnie temu mialam zrobiona endo, lekarz mi powiedzial ze mosze teraz wziasc cztery zaszczyki zoladexu, wypisal mi recepte i to wszystko. Dopiero na internecie zaczelam szukac co to jest za szczepionka itd, jednak nie ma duzo informacji na ten temat. Nie wiem kiedy wzisc pierwsza szczepionke- czy trzeba wzisc w jakims dniu cyklu czy wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela01
Cześć, jeśli chodzi o Zoladex, to jestem po 4 dawkach. Pierwszą dawkę lekarz kazał mi wziąć między 3cima a 5tym dniem cyklu. Kolejną dawkę po 28 dnach od pierwszego zastrzyku i kolejne dwie c 28 dni. Po ok 2 tyg od pierwszej dawki występuje krawienie, co jest przy Zoladexie normalne. Potem przez cały okres brania Zoladexu nie ma @. Ja ostanią dawkę Zoladexu wzięłam 66 dni temu. Teraz czekam na @, gdyż powraca po Zoladexie w różnym czasie, czasami nawet po 80-90 dniach od ostatniej dawki ZOladexu. Jeśli mas zpytania pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amela dzieki ze sie odezwalas. Mi lekarz wypisal recepte na cztery zaszczyki, ale nic wiecej nie powiedzial tak ze wszystko mosze sie dowiadywac z internetu. A powiedz mi jak sie po zaszczykach czulas? mialas jakies skutki uboczne? Mosisz byc pod stalo kontrola lekarza w trakcie brania zaszykow? Jestem jeszcze ciekawa jak sie maja te szczpionki do ciazy? czy podczas brania zaszykow normalnie wystepuje owulacja i czy istnieje mozliwosc zajscia w ciaze? no bo okres zanika wiec nie wiem a boje sie ze mogla bym zajsc w ciaze. Co prawda bardzo z mezem chcemy juz miec dzidziusia ale boje sie zeby sie nic zlego nie stalo. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiiiiiiiiiiiiiiii
przy zoladexie w ciążę nie zajdziesz. Jest wywoływana menopauza i wszystkie jej skutki czyli uczucia gorąca które najbardziej mi dokuczało, skoki ciśnienia, bóle głowy itp (wszystko zależy od organizmu). Miesiączki ani żadnego krwawienia nie miałam podczas brania, a brałam 6 miesięcy. Niestety endometrioza wróciła. Byłam na visanne, które brałam prawie rok. Teraz od 5 miesięcy jestem na antykoncepcji, ale już czuję bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiiiiiiiiiiiiiiii
a do lekarza chodziłam co miesiąc aby dał mi ten zastrzyk, jednak nie badał mnie w ogóle. Myślę, że nie musisz być pod kontrolą ginekologa jeśli ma Tobie kto te zastrzyki robić. Wiem jednak, że nie każda pielęgniarka umie je robić i zdarzały się przypadki, że zastrzyk był źle zrobiony, a zoladex nie dostał się do organizmu czego dowodem była obfita miesiączka i diagnoza lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amea01
Nie miałam jako tako opieki lekarza, zastrzyki wykonywała pielęgniarka. Po2giej dawce Zoladexu miałam laparoskopie i po niej kolejne dwie dawki. Skutki uboczne to uderzenia gorąca i spadek libido. Raczej nie ma możliwości zajścia w ciążę podczas brania Zoladexu, natomiast duże prawdopodobieństwo jest po zakończeniu leczenia Zoladexem, jak już wraca cykl i występuje owulacja. Ja właśnie teraz mam taką nadzieję, że mi się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amea to trzymam kciuki zeby Ci sie udalo. Mam nadzieje ze jak ja bede po 4-miesiecznej kuracji to moze w koncu i nam sie uda :) Kiiiii- a ty w ktorym dniu cyklu wzielas pierwsza szczepionke? wizyte u lekarza mam na 20maja a 19 mam dostac @ tak ze mam nadzieje ze dostane pierwsza dawke bo chciala bym juz to miec za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela01
Mój lekarz powiedział że w ciążę mogę zajść zaraz po odstawieniu Zoldexu i że @ może sie w ogóle nie pojawić, ale obwiam sie że już po pierwszej owulacji. W końcu minęło już ponad 60 dni od ostatniego zastrzyku i na pewno pierwsza owulacja już była. Niestety zapozno pomyślałam o zakupie testów owulacyjnych gdyż robię je od kilku dni a najlepiej zacząć robić po odstawieniu leku. No nic czekam teraz na @ i do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela01
Mój lekarz powiedział że w ciążę mogę zajść zaraz po odstawieniu Zoldexu i że @ może sie w ogóle nie pojawić, ale obwiam sie że już po pierwszej owulacji. W końcu minęło już ponad 60 dni od ostatniego zastrzyku i na pewno pierwsza owulacja już była. Niestety zapozno pomyślałam o zakupie testów owulacyjnych gdyż robię je od kilku dni a najlepiej zacząć robić po odstawieniu leku. No nic czekam teraz na @ i do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze naisalas o tych testach i ja bede o tym pamietac. Jak juz bede po "kuracji" to je zakupie i bede robic codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela01
No i przyszła @ 63 dni od ostatniej dawki Zoladexu. Akurat w 13 dniu cyklu mam wizytę u mojego gin. Czas start :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amela to trzymam za Ciebie kciuki, ja dzisiaj dostalam pierwszy @ po laparoskopi w pon mam wizyte u lekarza tak ze mam nadzieje ze dostane pierwsza dawke Zoladexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela01
Dzięki, mam nadzieję że będzie dobrze. Najważniejsze to być dobrej myśli. W końcu mamy rok wiary i rok płodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ego...
. Jak by to kogos interesowalo to bralam zoladex przez 2 lata do sierpnia 2012.A wtej chwili jestem po usunieciu lewego jajnika. Prawdopowodnie dostane go znowu. Jesli macie pytania to moge wam duzo powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ego...
. Jak by to kogos interesowalo to bralam zoladex przez 2 lata do sierpnia 2012.A wtej chwili jestem po usunieciu lewego jajnika. Prawdopowodnie dostane go znowu. Jesli macie pytania to moge wam duzo powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ego a ja sie czulas w trakcie brania? mialas jakies skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziaponczoszanka
Witam, mam pytanie do dziewczyn przyjmujących zoladex, czy u którejś z Was @ pojawiła się tydzień po pierwszej dawce? Bo u mnie tak się zdarzyło.. Lekarz powiedział mi, że może pojawić się krwawienie, ale ja mam normalna @ z obfitym krwawieniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela123
U mnie pojawiła sie @ po 2 tyg od pierwszej dawki to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×