Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Meggan90

Zolmiles - brał ktoś? MIGRENA

Polecane posty

Gość Meggan90

hej :( piszę do was, bo już nie wiem co mam robić... trzeci raz w tym miesiącu miałam już migrenę... ;( nic mi już nie pomaga.. wypróbowałam połowę apteki, leki na receptę, bez recepty, z polecenia, bez polecenia i nie mam siły... :( Nic nie pomaga, nic.. Lekarze nie potrafią pomóc, albo mówią, że przesadzam, albo, że po ciąży przejdzie. Grrrr, nienawidze ich... W każdym razie wpadła mi w ręce ulotka leku zolmiles - właśnie na migreny. I szukam kogoś, kto chociaż raz brał, bo sama nie wiem.. Kupiłam i mam w domu. Jak dopadnie mnie napad to wezmę, ale chcę poznać opinie innych najpierw! Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcjelinka
Mi przepisał lekarz na NOLu po takim ataku, że nie wiedziałam czy jeszcze żyje czy już umarłam. w trakcie ataku bardzo mi pomógł Zolmiles i złagodził przebieg ataku. drugi raz wzięłam, gdy już czułam, że mogę mieć atak, czyli przy zawrotach głowy i światłowstręcie. Nie dostałam ataku. po tym leku nie miałam żadnych skutków ubocznych, także na mnie dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to jakaś nowość? Szukam informacji o lekach na migrenę, bo moje zupełnie sobie z nią nie radzą. Poproszę więcej szczegółów. Mam nadzieję, że to nie kolejne tabletki o pseudo działaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariana236
Substancja aktywną w tym leku jest Zolmitriptanum. Nie jest to nowość na świecie, bo to znany i skuteczny lek. nie wiem jak jest w Polsce, ale pierwszy raz lekarz zapisał mi ten lek 2 miesiące temu i rzeczywiście pomaga. Działanie ma podobne do kodeiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbowałam i podziałal. Migreny miałłam często przez wiele lat, wlaściwie cały czas dorastania, aż w pewnym momencie same ustąpiły... jakiś cud. Teraz sporadycznie mnie łapie i wtedy mam pod ręką Zolmiles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia 1237
ja zażyłam parę razy zolmiles i mi pomógł - na jakiś czas ból głowy przechodzi, myślę, że jak ktoś ma duży problem z migreną, to warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kogo przestaje to przestaje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fotomodelka
Mam to szczęście, że na mnie działa... ale muszę ograniczyć jedzenie i po zażyciu przechodzę na dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_Kryśka
Nikt nie poruszył tematu ceny, czy to drogi lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia9001
Zobacz na DOZie cene. ja go tam zamawiałam i odbierałam w aptece. na recepte jest oczywiscie. Ale uważam, że cena co do skutecznosci i tak jest ok. lek działa i to jako jeden z niewielu na migrene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimowa Zakupoholiczka
No tak, najlepiej oszczędzać na swoim zdrowiu, nie? Ja bym się pokroić dała, żeby tylko mieć ten lek na zawołanie, bez recepty:) Do mojego lekarza troszkę się czeka i czasem nie mogę sobie ot tak wejść po receptę. Ale ja wolę wydać odrobinę więcej i mieć spokój. A tak, to ludzie kupują tyle leków niby takich, a z tego się niezła sumka uzbiera. Pomyślcie troszkę! Pozdrówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zolmiles pomógł tylko raz, gdy wzięłam w początkowym stadium. Dla mnie najbardziej skutecznym lekiem na migrenę jest czopek diclofenac. Rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie na migrene najlepszy jest cine, sa do nie go zamienniki np frimig itp trzeba sprawdzic w necie. Lek jest na recepte w róznych dawkach. Polecam ponieważ jest sprawdzony przez kilka osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, zamienników jest więcej, dodałbym jeszcze Sumamigren do tej listy, to najskuteczniejsze leki na migrenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ciężkie3-dniowe migreny, neurolog przypisał mi Zolmiles 2,5mg. Lek jest dla mnie super skuteczny, a po recepty chodzę w pilnej potrzebie do lekarza rodzinnego. Wypisuje mi bez problemu.Pozdrawiam "Migrenowców"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozmawialam z kobieta ktorej zolmiles pomaga, mowila ze nie moze sobie pozwolic na migrenowanie, bierze tabl na jezyk i rusza zyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niech nawet kosztuje jedna tabl 200 zl by tylko pozwolic corce zyc normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero1222
Biorę sumamigren, pomaga ale zdarza się tak jak np. dziś że głowa potem jeszcze ćmi, biorę zbyt małą dawkę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez dwa lata brałam Sumanigren na początku czasami działał od kilku miesięcy przestał dzisiaj po raz pierwszy zażyłam Zolmiles 5 mg i pomogło ból ustąpił jestem pełna nadziei że znalazłam lek który mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobnie z sumamigrenem ze kilka razy zadzialal a potem juz nie? a tabletki sa batdzo drogie bo dwie sztuki prawie 50zl. Zolmiles kupilam za 23 zl. jak nie bedzie pomagał to spróbuję inne leki ktorych jeszcze nie brałam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, przy ataku migreny (z aurą) biorę Zolmiles od ok.8 miesięcy (2,5 - 5). Uważam, że jest rewelacyjny ALE TYLKO i WYŁĄCZNIE jeśli weźmiemy go przed atakiem, u mnie ból głowy i wszystkie pozostałe objawy wówczas mijają jak ręką odjął. Inaczej jest, jeśli się spóźnimy i ból już trwa - wtedy szkoda zażywać, bo nic nie daje. Jeśli budzę się nad ranem i głowa mi pęka, to wiem, że na zolmiles też jest już za późno. Biorę stale Divascan, Propranolol WZF. Napady migreny miewam kilka razy w miesiącu bywa, że trwają 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja taż mam bóle migrenowe,na mnie działa friming 100 bo 50 już za słaba,tylko potem mama skutki uboczne drętwiejący język ,gardło ,ręcei nogi jakby w waty na parę godz.Jeśli wezmę za póżno nic nie pomoże,wtedy ląduję na pogotowiu i dożylnie idzie deksawen i peralgina ,przynosi ulgę i ból ustępuje.Ostatnio byłam u neurologa prywatnie i dostałam igiełki na karku ,powbijał mi je w kark taka akupunktura nosiłam je dopóki nie powypadały ,ból ustał niestety po paru miesiącach znowu się pojawił muszę wybrać się znowu do naurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, ja brałam już chyba wszystko. sumamigren, sumigrę, frimig i imigran. Po tych wszystkich tabletkach mam skutki uboczne w postaci mrowienia rąk, ucisku w klatce piersiowej i gardle. Po zolmilesie tego nie ma. Jest rewelacyjny przy początku migreny, ale zażyty w trakcie napadu wydłuża jakby swoją chęć działania. Czasami muszę wziąć drugą pastylkę. Dodam,że ze swoimi migrenami byłam u bioenergoterapeuty, igły też miałam. Nie jem potraw, które mogą być aktywatorem napadu. Alkohol? Co to właściwie jest? Dlatego, jak na razie zolmiles pomaga, ale jak długo? W Niemczech ponoć trwają badania nad nowym lekiem z zastosowaniem LSD, ale czy jak wejdzie na rynek to u nas będzie dostępny? Jak na razie wykańczam organizm tryptanami i im pochodnymi, żeby migreny nie zabrały mi jeszcze tego życia, które mam przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę Zolmiles od ponad 2 lat - bardzo polecam, biorę tą mniejszą dawkę 2,5 jak nie pomaga to za jakiś czas biorę następną. Czuję, że wyrównuje mi ciśnienie krwi w głowie, ale i tak jak jestem obolała to biorę czopek przeciwbólowy np. diclofenag (można pyralginę) i po ok. 2 godzinach normalnie funkcjonuję. Od tego czasu wiem, że żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty idz do neurologa.to nie migrena to klasterowe bole głowy. Straszne - aż si€ chce z okna wyskoczyć. Zespół Hortona inaczej.po włosku cefalea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okularin
Wypróbowałam wiele leków na migrenę w różnych dawkach, trochę to potrwało zanim neurolog coś odpowiedniego dobrał, ale w końcu się udało :) jestem na Sumamigrenie i nareszcie daje on sobie radę z moimi atakami i potrafi je szybko przerwać. Z migreną niestety już tak jest, że często leczenie dobiera się metodą prób i błędów, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zadowolona z zolmilesu. Zazwyczaj pomaga. Ptiblem wtym że trudno obecnie kupić go w aptekach. Hurtownie też go nie mają. Może ktoś z was wie gdzie jeszcze można nabyć zolmoles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie jest jakaś masakra z zolmilesem. Od ponas miesiąca nie ma go w hurtowniach. Jeszcze niedawno można było go kupić w internetowym DOZie (mieli w swoich magazynach) lub jeśli został na stanie w jakiejś stacjonarnej aptece. Obecnie juz nie ma ani w DOZie ani w moich lokalnych aptekach. Czy ktoś wie co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też szukałam zolminesu w ostatnim miesiącu,nie było w żadnej aptece czy hurtowniach.W całym trójmiescie nie do zdobycia.Podzwoniłam po okoloicznych aptekach i 30km ode mnie pani magister zamówiła mi zamiennik.Co prawda pod inna nazwą ale działanie to samo: zolmitripan.Tylko smakiem się rózni ,bo miętowy ;-) Podobno braki zolminesu w hurtowniach z powodu wycofania go ale może to tylko chwilowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×