Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joa-nnnna

Zus mnie skontrolowal, jak z tego wybrnac?

Polecane posty

Gość Joa-nnnna

Dziewczyny, przyszlo do mnie pismo z zusu w ktorym jest napisane, ze nie zastali mnie pod wskazanym adresem, a powinnam w ciazy lezec, co mam w zwiazku z tym zrobic? Moge napisac ze dzien wczesniej zmienilam adres zamieszkania i obecnie przebywam pod tym i pod tym i nie zdazylam sie zameldowac? Moge napisac, ze tego dnia bylam po odbior wynikow? Tych wynikow jeszcze nie bylo, ale zachodzilam po nie, jednak nie mam dowodu, moze pani mnie pamieta. Moge napisac, ze mam zwolnienie 2B czyli chodzace? Czy cos mi to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmbbbjj
może tak- żle się czujesz, potrzebujesz pomocy i opieki, i wyjechałaś na parę dni do mamy/siostry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skoro sama piszesz ze powinnas leżeć w ciąży więc nie masz zwolnienia chodzacego. Lepiej powiedz że byłaś u rodziny jeśli masz blisko, bo źle sie czujesz i nie chcesz byc sama.A nie przyszlo ci przeciez do glowy powiadamiac ich o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmbbbjj
faktycznie-jak możesz chodzic, to o co mają pretensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
no to powinnaś leżeć czy nie? bo coś tu nie gra. widać masz jednak zwolnienie leżące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmbbbjj
to jakie masz to zwolnienie? Mozesz chodzic, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przejebane masz i bardzo
dobrze jednego nieroba zyjacego za cudze pieniadze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, zależy czy możesz chodzić czy masz leżeć wg L4 to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Karotka....
to w koncu masz zwolneinie leżące czy chodzące? bo jezeli masz chodzące a powinnas lezec to nie ma dla nich znaczenia liczy sie to co masz na zwoleniu. Jezeli masz leżące a nie bylas w domu to moze byc problem. Jezeli masz chodzące to nie ma sprawy bo mozesz wyjsc na badania, zakupy czy do apteki tj zalatwic sprawy ktore sa niezbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidzia...
w sumie nie znam się za bardzo,ale nawet jeśli autorka ma zwolnienie leżące to na badanie musi przecież chodzić,prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Ja mam zwolnienie 2 B, ale zus w swoim pismie napisal, ze powinnam przeciez lezec.. A moge napsiac, ze w zwiazku z tym, ze ojciec jest uzalezniony od nikotyny i alkoholu zmienilam adres tymczasowego pobytu aby nie narazac sie na niewskazane w ciazy stresy i wplyw dymu tytoniowego na dziecko? I ze obecnie przebywam w mieszkaniu ojca dziecka, gdzie mam lepsze warunki mieszkaniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Karotka....
w czasie zwolnienia masz obowiązek sie leczyć wiec do lekarza na badania mozesz wyjsc nawet jezeli masz leżące zwolnenie tylko musisz doniesc/ udowodnic ze bylas u lekarza np ksero karty pacjenta gdzie masz wpisana wizyte tego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego jestes na zwolnieni
U???? Muszę takich leni utrzymywać, bo ciąza według nich to choroba :O Jak masz leżace zwolnienie to powinnas być w domu...ewentualnie możesz powiedzeć, że byłas w aptece po leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasstanów się dobrze
Napisz, że byłaś w aptece/sklepie gdziekolwiek jeżeli masz zaznaczone 2 - czyli chory moze chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmbbbjj
szukam i znalazlam, ze B oznacza ciąże, a nie tio, czy mozna chodzic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Karotka....
cos kombunujesz za duzo. Jezeli masz kod 2B to oznacza niezdolnosc do pracy z powodu ciązy wiec zwoleninie ciązowe a nr 2 oznacza chodzące. Wiec nie widze problemu. Podczas chodzacego L4 mozesz załatwic niezbedne do funkcjonowania sprawy tzn niezbedne zakupy, apteka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazic moze ale do pracy to juz
nie pojdzie tylko zre za pieniadze normalnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klgbpi
bo ciąza według nich to choroba żygać mi się chce jak czytam taki tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Karotka....
dla zachowania porządku kody literowe są istotne dla prawidłowego ustalenia prawa do świadczeń i ich wysokości. Są to: kod B - oznaczający niezdolność do pracy przypadającą w okresie ciąży, kod C - oznaczający niezdolność do pracy spowodowaną nadużyciem alkoholu co skutkuje odmową zasiłku chorobowego za okres pierwszych 5 dni tej niezdolności do pracy, kod D - oznaczający niezdolność do pracy spowodowaną gruźlicą, co uprawnia do zasiłku chorobowego przez okres 270 dni, kod E - stosowany w przypadku niezdolności do pracy, która powstała po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, gdy niezdolność do pracy trwa bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego; dotyczy on choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni, lub innej choroby, której objawy ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby. Na pisemny wniosek ubezpieczonego w zaświadczeniu lekarskim nie umieszcza się kodu B lub D. A numery 1 - leżące, 2- chodzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....Karotka....
i co sie tak ciskacie i tak nikogo to nie interesuje czy wam sie to podoba czy nie. Kto chce ten cała ciąze przesiedzi w domu i nikogo nie interesuje czy was to zlości czy nie, czy musicie mnie utrzymywac czy nie. Ja osobiscie mialam to w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazrosnicaaa29
wspolczuje Ci bo teraz bedzie Ci trudno sie wytlumaczyc :( masz przerabane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I dobrze, że skontrolował
Ja też mam taką w pracy, co dzwoniła do mnie jak byłam na macierzyńskim, zeby pytać, kiedy wracam, bo "jej nie opłaca się pracować"... i jak wróciłam to ona od tego dnia miała zwolnienie.... Lenie i tyle. Ja na zwolnienie poszłam w poniedziałek, a we wtorek urodziłam. Byłam jeden dzień na zwolnieniu lekarskim, a tej poprostu pracować się nie chce i tyle. Podobnie jak autorce - krętaczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak koncza darmozjady
czeka cie zwrot wszystkich swiadczen wraz z odsetkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszarysza
Ja bym powiedziala ze zle sie czulam i nie moglam otworzyc, bo mialam silne skurcze i nawet nie moglam wstac z lozka. Zadzwon do Zusu i powiedz ze nie mozesz chodzic i nie przyjedziesz na zadna kontrolę, niech oni sie z toba umowią i jeszcze raz przyjadą jesli chca sprawdzic czy faktycznie ejstes w ciazy. A ktory to tydzien? Dlaczego masz lezec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyhsnd
I dobrze, że skontrolował -> pracuj pracuj ku chwale ojczyzny;-) W pierwszej ciaży też długo pracowałam w drugiej od początku miałam zwolnienie. A autorce gówno zrobią- tylko niech zadzwoni i poda jakiś sensowny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supe wreszcie cos robia
i kontroluja leni. za twoje zwolnienie inni musza zaplacic. jeszcze na podstawie decyzji zusu pracodawca powinien cie wywalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyhsnd
I autorko nie czytaj tych głpot co piszą. Co NAJWYZEJ przestaną ci płacić od dnia kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyhsnd
Ta szkoda, ze pracodawcy nie kontrolują tego że ich pracownicy siedzą na kafe zamiast pracować;-) Ja wypier*oliłabym na zbity pysk takiego krętacza, który zamiast pracować kafe przegląda;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszarysza
i odwalcie sie juz od ciezarnych, niech sobie siedza na L4 nawet jak chca. Ostatecznie tez placa skladki i jeszcze beda placic do 67 roku zycia. Takze same sobie odlozyly te kasę i nikt sie na nie nie musi skladac. Jak juz musicie sie do kogos dowalic to moze do tych co ida w wieku 40 na emeryturkę. Tych to dopiero utrzymujecie i na nich idzie gruba kasa. Wielkie rzeczy bo ciezarna na L4 w ciazy... Zazdrosc? Ludzie wy sobie chyba nie zdajecie jak sie w tym kraju wyludza zwolnienia chorobowe i to na potęge. Cos cie sie ciezarnych tak uwzieli?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×